Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! Намирам се във Великобритания, а компа ми е в България. Мисля да си купя конфигурация и да я използвам тук, след това да си я взема с мен. Инъче имам в БГ ryzen 5 1500x gtx 1050 ti. Обаче не бях много доволен защото не бях запознат и си взех рам на слаби честоти 2133хз и single channel, а райзън е деликатен с тоя въпрос. От тук си взех ново видео evga gtx 1060 6gb ssc и  dual channel на hyperx 2666 hz. 

Мисля да си закупя конфигурация, малко не ми се дават пари като знам че имам в бг, но може да я продам. Имам видео и рам. Трябва ми всичко останало освен клавиатура и мишка.

Нямам и монитор мисля да си взема някой по евтин 144хз, имам benq 2411 но не ми се купува толкова скъп отново. Смешно е че искам да си взема конф, след като вече имам добра. 

Чудя се много между i5 8400 и ryzen 5 1600/2600 ще се използва главно за ЦС. И се целим големи кадри, само за гейминг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е само за gaming - Intel, колкото се може на по-висока честота, като ядрата може и да са само 4. Реално би трябвало и с Ryzen да изкараш на CS и GTX 1050 TI поне 200+ кадъра на 1080p без проблеми, възможно е да трябва да се намалят някои настройки в играта. Това, че паметта ти е била в Single channel, както и ниската и честота, е проблем, така че това е главната причина да са ти били ниски кадрите. Също е хубаво да си вземеш и SSD ако нямаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Ако е само за gaming - Intel, колкото се може на по-висока честота, като ядрата може и да са само 4. Реално би трябвало и с Ryzen да изкараш на CS и GTX 1050 TI поне 200+ кадъра на 1080p без проблеми, възможно е да трябва да се намалят някои настройки в играта. Това, че паметта ти е била в Single channel, както и ниската и честота, е проблем, така че това е главната причина да са ти били ниски кадрите. Също е хубаво да си вземеш и SSD ако нямаш.

Имам SSD пуснах компа за продан, мисля да го прпдам и да взема от тук друг. Но се чудя с какъв процесор да е, може да ми предложите и хубаво дъно за около 80 паунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Хубаво дъно" и "80 паунда" някак си са взаимно изключващи се понятия, въпреки че ако е около средния клас може и да стане. Даваш ориентировъчен бюджет, какви компоненти искаш, както и от кой сайт/сайтове пазаруваш и ще се измисли нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

"Хубаво дъно" и "80 паунда" някак си са взаимно изключващи се понятия, въпреки че ако е около средния клас може и да стане. Даваш ориентировъчен бюджет, какви компоненти искаш, както и от кой сайт/сайтове пазаруваш и ще се измисли нещо.

Добре, около 400 паунда, за процесор дъно, кутия, захранване. И само ссд. Вече имам ddr4 hyperx 2x4gb 2666mhz и 1060 6gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш 8400 не ти трябва хубаво дъно особено с рам на 2666MHz. 

Друг е въпроса че да се купуват 4ГБ модули за нещо различно от "домашно кино" е тотално набутване.

Не знам кога смяташ да си купиш още рам но явно дъното ще трябва да е с 4 слота за рам тоест малко по-скъпо (около 30 лв. отгоре).

https://www.asrock.com/MB/Intel/B360M Pro4/index.asp - Около 160 лв. у нас.

За видеокартата която си купил това захранване е предостатъчно - https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=100-BT-0450-K1

Тук е около 77 лв. което се води сравнително евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@proxy97 Как мислиш да я транспортираш тази конфигурация от Англия до тук и колко ще ти излезе ? Със 400 паунда няма как да вземеш нещо, което да по-добро от Ryzen R5 1500X. Според мен не се занимавай със глупости, ако ти трябва мобилност си купи един лаптоп предназначен за игри, има такива със 120/144Hz панели, а CS:GO ще върви със 200+ кадъра на всеки сносен лаптоп със 1050Ti или дори може би по-слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Inno написа:

@proxy97 Как мислиш да я транспортираш тази конфигурация от Англия до тук и колко ще ти излезе ? Със 400 паунда няма как да вземеш нещо, което да по-добро от Ryzen R5 1500X. Според мен не се занимавай със глупости, ако ти трябва мобилност си купи един лаптоп предназначен за игри, има такива със 120/144Hz панели, а CS:GO ще върви със 200+ кадъра на всеки сносен лаптоп със 1050Ti или дори може би по-слаба.

Трансппрта не ми е голям проблем, най вероятно ще съм с бус или с моята кола. Не знам дали 400 паунда не са достатъчни за по-добра конф от райзън 1500, защото в тези 400 паунда не се слага видео, и рам които само те са ми 300. I5 8400 ми е 150 паунда.. с едно охлаждане 30 паунда, дъно 100,  кутия около 50 60 има доста хубави в амазон и другото остава за ссд, което е около 80 паунда за 240гб... или i5 8400 не е по-добър? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждане не ти трябва за заключен процесор, той си има стоково. С Intel със сигурност ще изкараш повече кадри от Ryzen при всички случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, proxy97 написа:

Трансппрта не ми е голям проблем, най вероятно ще съм с бус или с моята кола. Не знам дали 400 паунда не са достатъчни за по-добра конф от райзън 1500, защото в тези 400 паунда не се слага видео, и рам които само те са ми 300. I5 8400 ми е 150 паунда.. с едно охлаждане 30 паунда, дъно 100,  кутия около 50 60 има доста хубави в амазон и другото остава за ссд, което е около 80 паунда за 240гб... или i5 8400 не е по-добър? 

Аз не виждам къде е цялата идея да купуваш машина при положение че тук имаш добра. Освен ако ти трябва втори компютър или ще се връщаш чак след 4-5 месеца и до тогава ти трябва компютър със който да играеш, но не е и моя работа, разбира се. Отделно нямаш и монитор. Дъно за 100 паунда може да намериш и z370 - цък, на което може да сложиш 8600K, но трудно ще се побере в бюджета а и интел есента ще пусне Z390 и ''новата'' 9-та серия и най-вероятно собствениците на Z370 ще останат със пръст в устата от към съвместимост...а аз недоумявам защо хората задават глупави въпроси от рода ''защо препоръчваш АМД?''

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Inno написа:

Аз не виждам къде е цялата идея да купуваш машина при положение че тук имаш добра. Освен ако ти трябва втори компютър или ще се връщаш чак след 4-5 месеца и до тогава ти трябва компютър със който да играеш, но не е и моя работа, разбира се. Отделно нямаш и монитор. Дъно за 100 паунда може да намериш и z370 - цък, на което може да сложиш 8600K, но трудно ще се побере в бюджета а и интел есента ще пусне Z390 и ''новата'' 9-та серия и най-вероятно собствениците на Z370 ще останат със пръст в устата от към съвместимост...и хората питат защо препоръчваш АМД.

Връщам се след 4 месеца.. не е малко времето а парите ще ги изкарам. Проблрма не е в парите толкова колкото до избора, да свиди ми да дам пари за монитор, но после ще го махна все ми е тая. Просто искам за това време конфигурация тук. После си я взема с мен. Стоковото охлаждане издържа ли на 4ghz на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, proxy97 написа:

Връщам се след 4 месеца.. не е малко времето а парите ще ги изкарам. Проблрма не е в парите толкова колкото до избора, да свиди ми да дам пари за монитор, но после ще го махна все ми е тая. Просто искам за това време конфигурация тук. После си я взема с мен. Стоковото охлаждане издържа ли на 4ghz на процесора?

Честота на едно ядро при i5 8400 е 4.0GHz, във игрите е обикновено турбо честота на всички ядра е 3.8GHz, естествено 4.0GHz на едно ядро не е гарантирана дори и при игри. Охладителя ще го удържи, но няма да е никак тих. Ако нямаш намерение да го сменяш и си цениш тишината то понижаване на напрежението е силно препоръчително - видео със инструкции. Ако толкова са ти важни високите кадри за 144Hz монитора, то 8400 е по-добрия вариант, но аз не бих инвестирал в Coffee Lake и въобще интел, именно заради фактите в горния коментар. Ако е за 4 месеца, добре - купуваш и после продаваш. Не те съветвам да пестиш от захранване. Аз не бих се доверил на това EVGA, което е предложил @Raze, то дори не е налично. За 15 паунда отгоре вземаш значително по-качествено захранване, което е предостатъчно дори за GTX 1080 - Bitfenix Formula Gold 450W. Ревю - цък. След време може да е заместник на не особено качественото XFX XT 400W, което имаш тук.

Не ти трябва и скъп Nvme диск. Предполагам няма да купуваш твърд диск или вече имаш такъв, едно бюджетно 240GB Sata SSD е без пари и в игри ще усетиш точно нулева разлика.

Не купувай най-евтините H310 дъна за Coffee Lake, за нещо по-различно от пентиум/i3 лоша идея е - цък. Z370 ще ти позволи оувърклок на процесор (ако имаш отключен със суфикс ''К'') и памет, тоест няма да си лимитиран до 2666MHz.

Ако е само за CS:GO то разликата между i3 8100 и 8400 няма да е голяма в тази игра и 8100 ще е по-добрия вариант при този бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Inno написа:

Честота на едно ядро при i5 8400 е 4.0GHz, във игрите е обикновено турбо честота на всички ядра е 3.8GHz, естествено 4.0GHz на едно ядро не е гарантирана дори и при игри. Охладителя ще го удържи, но няма да е никак тих. Ако нямаш намерение да го сменяш и си цениш тишината то понижаване на напрежението е силно препоръчително - видео със инструкции. Ако толкова са ти важни високите кадри за 144Hz монитора, то 8400 е по-добрия вариант, но аз не бих инвестирал в Coffee Lake и въобще интел, именно заради фактите в горния коментар. Ако е за 4 месеца, добре - купуваш и после продаваш. Не те съветвам да пестиш от захранване. Аз не бих се доверил на това EVGA, което е предложил @Raze, то дори не е налично. За 15 паунда отгоре вземаш значително по-качествено захранване, което е предостатъчно дори за GTX 1080 - Bitfenix Formula Gold 450W. Ревю - цък.

Не ти трябва и скъп Nvme диск. Предполагам няма да купуваш твърд диск или вече имаш такъв, едно бюджетно 240GB Sata SSD е без пари и в игри ще усетиш точно нулева разлика.

Конфигурацията няма да я продам ще я използвам известно време, не играя други игри освен cs go pubg и world of warcraft не ме влекат други игри. 240гб ми е достатъчно. Ако не ми стигне ще взема един хард. Но предпочитам да взема едно nvme дискче, ей така да си ме радва . Ще помисля още малко но наистина съм харесал i5цата, дори и за в бъдеще да ми се налага да я сменя, според мен няма да е минимум две години, ако ми върши добра работа в гейминга на тези игри. Но ако реша да сменя и да взема SATA а за парите да взема 8600k? То тогава и охлаждане ще трябва.. а просто не играя такива игри според мен за да трябва да се хвърлям толкова. Все едно gtx 1050ti дали е достатъчна за майнкрафт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С I5 8400 няма да имаш никакви проблеми и с по-мощно видео, дори и 1080 TI да сложиш, както и с по-изискващи игри. Това все пак е процесор с 6 реални ядра и последно поколение. Вече ако си с по-мощна видеокарта и гониш над 200 кадъра в игрите на 1080p, тогава може да се замислиш за по-мощен процесор и на по-висока честота най-вече. А и с тези игри, които играеш в момента, охлаждането едва ли ще ти работи на високи обороти поради това, че процесора няма да го товариш и на 50%, така че не се притеснявай за шума от стоковото охлаждане, най-вероятно видеокартата ще ти шуми при игра много повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

С I5 8400 няма да имаш никакви проблеми и с по-мощно видео, дори и 1080 TI да сложиш, както и с по-изискващи игри. Това все пак е процесор с 6 реални ядра и последно поколение. Вече ако си с по-мощна видеокарта и гониш над 200 кадъра в игрите на 1080p, тогава може да се замислиш за по-мощен процесор и на по-висока честота най-вече. А и с тези игри, които играеш в момента, охлаждането едва ли ще ти работи на високи обороти поради това, че процесора няма да го товариш и на 50%, така че не се притеснявай за шума от стоковото охлаждане, най-вероятно видеокартата ще ти шуми при игра много повече.

Добре благодаря много! Значи това ще направя, само се чудя за кутията. Много ми е трудно да си избера, искам да е лед разбира се и с side window някакво мнение за Тази ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, proxy97 написа:

Конфигурацията няма да я продам ще я използвам известно време, не играя други игри освен cs go pubg и world of warcraft не ме влекат други игри. 240гб ми е достатъчно. Ако не ми стигне ще взема един хард. Но предпочитам да взема едно nvme дискче, ей така да си ме радва . Ще помисля още малко но наистина съм харесал i5цата, дори и за в бъдеще да ми се налага да я сменя, според мен няма да е минимум две години, ако ми върши добра работа в гейминга на тези игри. Но ако реша да сменя и да взема SATA а за парите да взема 8600k? То тогава и охлаждане ще трябва.. а просто не играя такива игри според мен за да трябва да се хвърлям толкова. Все едно gtx 1050ti дали е достатъчна за майнкрафт...

Ако няма да купуваш 144Hz монитор то Ryzen не е лоша покупка, а дори тогава не мисля, че ще имаш по-ниски кадри от опреснителната на монитора, но мисля, че беше споменал че играеш на ултра ниска резолюция, която съвсем ще гъделичка процесора. Всъщност в твоя случай, ако ще купуваш 144Hz монитор най-добрата покупка ще е i3 8350K, което си е ретрограден продукт както и да го погледнем, но си има и своето приложение - хора, който не ги интересува нищо друго освен еднонишковата производителност, нито една от изброените три игри не използва пълноценно повече от четири ядра, поправи ме ако греша. Във PUBG няма да имаш никакъв шанс със стабилни и високи кадри със GTX 1060, защото играта е нестабилна и неоптимизирана. Интересен материал в който е тествана PUBG със 1060 и интел/амд процесори при 1920х1080. Не знам как е положението при WoW, но май единствената игра в която има полза от 144Hz монитор със GTX 1060 е CS:GO, а при нея дори един Р5 1600 мисля ще се справи. Вече има доста информация за ''новите'' интел процесори - цък, вероятността отново да прецакат потребителите си, както направиха със Coffee Lake е висока, просто да го иман на предвид.

''...да взема едно nvme дискче, ей така да си ме радва'', Това не ми се струва особено рационален мотив, но ти си знаеш. В игри няма да усетиш никаква разлика. Със най-ниския клас 240GB устройства (WD Green/Kingston A400/Teamgroup L5 Lite 3D ще спестиш около 50 паунда, спрямо предложеното 970 Ево, но аз бих инвестирал малко повече във среден клас SSD WD Blue/Crucial MX500, първия е намален в OCUK - цък. Имай на предвид че NVME дисковете греят доста при интензивно натоварване и ще ти трябва радиаторче и дори активно охлаждане, ако ще се възползваш от възможностите му, с игри това няма да стане.

преди 34 минути, Raze написа:

Как да интерпретирам първото изречение след третото ? Шест реални ядра, но без Hyper Threading, така или иначе нито една от игрите няма да се възползва ефективно от него. И какво му е новото на Coffee Lake ??? Сериозно имам чувството че не си на себе си днес.

Пак ли караш на генерализации и догадки, говоря за боклукчавия интелски охладител ? Във съседната тема спомена че нямаш критерии за качество що се отнася до избора на видео карта, явно и със толеранса от към шум е същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Inno написа:

Ако няма да купуваш 144Hz монитор то Ryzen не е лоша покупка, а дори тогава не мисля, че ще имаш по-ниски кадри от опреснителната на монитора, но мисля, че беше споменал че играеш на ултра ниска резолюция, която съвсем ще гъделичка процесора. Всъщност в твоя случай, ако ще купуваш 144Hz монитор най-добрата покупка ще е i3 8350K, което си е ретрограден продукт както и да го погледнем, но си има и своето приложение - хора, който не ги интересува нищо друго освен еднонишковата производителност, нито една от изброените три игри не използва пълноценно повече от четири ядра, поправи ме ако греша. Във PUBG няма да имаш никакъв шанс със стабилни и високи кадри със GTX 1060, защото играта е нестабилна и неоптимизирана. Интересен материал в който е тествана PUBG със 1060 и интел/амд процесори при 1920х1080. Не знам как е положението при WoW, но май единствената игра в която има полза от 144Hz монитор със GTX 1060 е CS:GO, а при нея дори един Р5 1600 мисля ще се справи. Вече има доста информация за ''новите'' интел процесори - цък, вероятността отново да прецакат потребителите си, както направиха със Coffee Lake е висока, просто да го иман на предвид.

''...да взема едно nvme дискче, ей така да си ме радва'', Това не ми се струва особено рационален мотив, но ти си знаеш. В игри няма да усетиш никаква разлика. Със най-ниския клас 240GB устройства (WD Green/Kingston A400/Teamgroup L5 Lite 3D ще спестиш около 50 паунда, спрямо предложеното 970 Ево, но аз бих инвестирал малко повече във среден клас SSD WD Blue/Crucial MX500, първия е намален в OCUK - цък. Имай на предвид че NVME дисковете греят доста при интензивно натоварване и ще ти трябва радиаторче и дори активно охлаждане, ако ще се възползваш от възможностите му, с игри това няма да стане.

Ще купя 144хз монитор и разбира се очаквам да ги извадя само от ЦС ГО. Може и в WoW, но не е там проблема, не знаях че греят, ще го сменя, имам kingston ssd 240gb на другата конф, и съм доволен. И какво имаш предвид под прецакване на потребителите на Coffe Lake, какво ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Inno написа:

Как да интерпретирам първото изречение след третото ? Шест реални ядра, но без Hyper Threading, така или иначе нито една от игрите няма да се възползва ефективно от него. И какво му е новото на Coffee Lake ??? Сериозно имам чувството че не си на себе си днес.

Пак ли караш на генерализации и догадки, говоря за боклукчавия интелски охладител ? Във съседната тема спомена че нямаш критерии за качество що се отнася до избора на видео карта, явно и със толеранса от към шум е същата работа.

Ти като гледам май изобщо не играеш игри, или играеш такива, които ползват не повече от 4 ядра. Има много игри, които си ползват 8 и повече ядра, оставям на теб да ги потърсиш, тъй като гледам не си търсил достатъчно. Ако става въпрос за игрите, които той ще играе, на първо време и аз мисле да му предложа I3 8350K, но там и дъното беше по-скъпо, за да може да се клоква, а и като сложи читав охладител, съвсем ще свърши дадения бюджет. А и за охладителя ползвал ли си някога стоков интел охладител и мислиш ли, че тези игри ще натоварят достатъчно процесора, че да може да издаде шум при игра, който да е по-силен от този на видеокартата?!? А и в крайна сметка, ако не му харесва, винаги може да го смени, но като за начало по-добре да тества как е, аз гарантирам, че няма да има проблеми, ползвал съм доста стокови Intel охладители с I5/I7 и то при натоварени процесори и не съм имал проблеми с шума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, proxy97 написа:

Ще купя 144хз монитор и разбира се очаквам да ги извадя само от ЦС ГО. Може и в WoW, но не е там проблема, не знаях че греят, ще го сменя, имам kingston ssd 240gb на другата конф, и съм доволен. И какво имаш предвид под прецакване на потребителите на Coffe Lake, какво ще стане?

Греят при интензивни и продължителни натоварвания, при игри 970 Ево няма да грее.

Как какво ще стане, същото, което стана миналата година през есента. Ryzen излезе и размъти сериозно пазара, интел тогава естествено нямаха адекватни процесори, който да са конкурентно способни на Ryzen и избързаха със дебюта на Coffee Lake като го изтеглиха няколко месеца. Реално без никакви промени по архитектурата, просто 2 ядра повече, z370 също е просто преименуван Z270. В последствие излязоха със лъжовното оправдание че 8-ма серия не е съместима със Z170/Z270, защото липсвали пинове на сокета на 170/270, тоест може да не достигне ток за ''новите'' процесори, което е лъжа. Тъй като избързаха със пускането почти всички дъна бяха абсолютно същите като Z270 от към захранваща схема, а със 50% повече ядра и почти 50% повече енергопотребление сам може да си представиш каква е ситуацията, това важи за 8700К. Отделно дъната със ниския клас чипсети бяха пуснати чак 7 месеца по-късно, малко преди дебюта на Ryzen+ 2****. Същата история беше и при високия декстоп клас, захранващите схеми са пълна трагедия за многоядрените модели, а самите процесори са катастрофа от към енергоефективност (по-зле от предшествениците си) и на всичкото отгоре не са запоени (също за разлика от предшествениците си - Haswell-E/Broadwell-E), което ги прави невъзможни за охлаждане, особено след оувърклок...и още и още. Сега есента ще пуснат 9-та серия рефреш заедно със 8-ядреника, който ще е ексклузивно само за Z390 и отново ще липсва обратна съвместимост.

От тази CM кутия не очаквай изобщо добри температури - запушена отгоре, запушена и отпред.

преди 25 минути, Raze написа:

Ти като гледам май изобщо не играеш игри, или играеш такива, които ползват не повече от 4 ядра. Има много игри, които си ползват 8 и повече ядра, оставям на теб да ги потърсиш, тъй като гледам не си търсил достатъчно. Ако става въпрос за игрите, които той ще играе, на първо време и аз мисле да му предложа I3 8350K, но там и дъното беше по-скъпо, за да може да се клоква, а и като сложи читав охладител, съвсем ще свърши дадения бюджет. А и за охладителя ползвал ли си някога стоков интел охладител и мислиш ли, че тези игри ще натоварят достатъчно процесора, че да може да издаде шум при игра, който да е по-силен от този на видеокартата?!? А и в крайна сметка, ако не му харесва, винаги може да го смени, но като за начало по-добре да тества как е, аз гарантирам, че няма да има проблеми, ползвал съм доста стокови Intel охладители с I5/I7 и то при натоварени процесори и не съм имал проблеми с шума.

''Ти като гледам май изобщо не играеш игри, или играеш такива, които ползват не повече от 4 ядра'' - Това пък какво общо има със написаното от теб ? Просто горния ти противоречив коментар искрено ме развесели, първо казваш едно, после друго, кое в крайна сметка е истина или всичко е ''относително'', 10-15 градуса разлика при температурата на ядрата на GTX 1060 е ''относително'',  80 лева повече за по-лош модел GTX 1060 3GB не са много и явно също са нещо ''относително'' ? Ползвал съм, да при i5 3470 и 3770, втория едва го удържаше при игри със прясно нанесена MX4 паста, но това го възлагам на вкаменената ''паста за зъби'' под капачката, процесора беше на над 4 години тогава. Играта беше PUBG и процесора естествено далеч не се товареше ефективно, а вентилатора ''виеше'' на над 2000 оборота. Температурите бяха между 75 и 85 градуса. Не казвам че със 8400 положението ще е толкова зле, но ъндърволт няма да навреди изобщо и е напълно безплатен.

'' и мислиш ли, че тези игри ще натоварят достатъчно процесора, че да може да издаде шум при игра, който да е по-силен от този на видеокартата''

Как пък излезе със поредното твърдо заключение като не знаеш каква е видео картата ?  И аз мога да кажа като теб ''зависи, относително е'' и мисля, че ще съм прав.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Inno написа:

Греят при интензивни и продължителни натоварвания, при игри 960 Ево няма да грее.

Как какво ще стане, същото, което стана миналата година през есента. Ryzen излезе и размъти сериозно пазара, интел тогава естествено нямаха адекватни процесори, който да са конкурентно способни на Ryzen и избързаха със дебюта на Coffee Lake като го изтеглиха няколко месеца. Реално без никакви промени по архитектурата, просто 2 ядра повече. В последствие излязоха със лъжовното оправдание че 8-ма серия не е съместима със Z170/Z270, защото липсвали пинове на сокета, тоест може да не достигне ток за ''новите'' процесори, което е лъжа. Тъй като избързаха със пускането почти всички дъна бяха абсолютно същите като Z270 от към захранване, а със 50% повече ядра и почти 50% повече енергопотребление сам може да си представиш каква е ситуацията, това важи за 8700К. Отделно дъната със ниския клас чипсети бяха пуснати чак 7 месеца по-късно, малко преди дебюта на Ryzen+ 2****. Същата история беше и при високия декстоп клас, захранващите схеми са пълна трагедия за многоядрените модели, а самите процесори са катастрофа от към енергоефективност (по-зле от предшествениците си) и на всичкото отгоре не са запоени (също като предшествениците си), което ги прави невъзможни за охлаждане, особено след оувърклок...и още и още.

От тази CM кутия не очаквай изобщо добри температури - запушена отгоре, запушена и отпред.

Добре благодаря много за коментарите. Мисля все пак да се насоча към i5цата, искам само да помоля ако може да ми дадете няколко варианта за кутии, които да изглеждат добре, и да имат добро охлаждане. Нещо за околмакс 60 паунда от амазон. Тази на corsair която ми предложи @Raze ще я имам в предвид, харесва ми и е на добра цена. Ако може още няколко предложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inno къде и с какво си противореча, нещо не ми стана ясно, къде съм писал за процесори и охлажданията им в друга тема?!?

преди 3 часа, proxy97 написа:

От тук си взех ново видео evga gtx 1060 6gb ssc и  dual channel на hyperx 2666 hz.

Май само ти не виждаш видеокартата??? И както казах, ако случайно му шуми охлаждането, винаги може да си купи ново, не да дава излишни пари. И за да си спокоен, ще чакаме автора да пише след като си сглоби всичко как е шума от конфигурацията.

proxy97 не се плаши, нормално е все да има дървени философи в някоя от темите, които да си знаят тяхното и все търсят под вола теле. А относно кутията, не съм я избирал, просто я дадох като примерна, незнам дали е хубава или лоша. Важното е да има достатъчно място да ти събере компонентите, най-вече дъно, видеокарта и евентуално допълнително охлаждане, особено ако е по-голямо, да не е от много нискокачествени материали, да има допълнително място за кабели, дискове и вентилатори. Вече по-скъпите имат и допълнителни изолации против шум, разни филтри против прах и други екстри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Raze написа:

Inno къде и с какво си противореча, нещо не ми стана ясно, къде съм писал за процесори и охлажданията им в друга тема?!?

Май само ти не виждаш видеокартата??? И както казах, ако случайно му шуми охлаждането, винаги може да си купи ново, не да дава излишни пари. И за да си спокоен, ще чакаме автора да пише след като си сглоби всичко как е шума от конфигурацията.

proxy97 не се плаши, нормално е все да има дървени философи в някоя от темите, които да си знаят тяхното и все търсят под вола теле. А относно кутията, не съм я избирал, просто я дадох като примерна, незнам дали е хубава или лоша. Важното е да има достатъчно място да ти събере компонентите, най-вече дъно, видеокарта и евентуално допълнително охлаждане, особено ако е по-голямо, да не е от много нискокачествени материали, да има допълнително място за кабели, дискове и вентилатори. Вече по-скъпите имат и допълнителни изолации против шум, разни филтри против прах и други екстри.

Къде си противоречиш, ето:

Цитат

С I5 8400 няма да имаш никакви проблеми и с по-мощно видео, дори и 1080 TI да сложиш, както и с по-изискващи игри. Това все пак е процесор с 6 реални ядра и последно поколение. Вече ако си с по-мощна видеокарта и гониш над 200 кадъра в игрите на 1080p, тогава може да се замислиш за по-мощен процесор и на по-висока честота най-вече.

Не търся под вола теле, по-скоро ми стана смешно. По-бърза карта от 1080Ti е Titan V (не броя съвсем Titan XP), но това е изцяло бутиков продукт за позеленели фенове.

Това за процесорите и охлажданията не го разбрах, визирах небивалиците, който изписа във съседната тема на emka.

За видео картата, моя грешка. От ЕVGA трябва сериозно да са се изложили ако картата е по-шумна при игри със авто профил на вентилаторите от недоразумението наречено intel box охладител. Ревю не намирам, но ентусиаст е направил полезно ревю на български, на EVGA GTX 1060 Gaming, която не ми изглежда по-различна от SSC.

Айде лека,че утре @proxy97 чака предложения за кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, proxy97 написа:

Добре благодаря много за коментарите. Мисля все пак да се насоча към i5цата, искам само да помоля ако може да ми дадете няколко варианта за кутии, които да изглеждат добре, и да имат добро охлаждане. Нещо за околмакс 60 паунда от амазон. Тази на corsair която ми предложи @Raze ще я имам в предвид, харесва ми и е на добра цена. Ако може още няколко предложения

Ето едно предложение с i5 :

https://www.amazon.co.uk/dp/B0759FGJ3Q/?tag=pcp0f-21

https://www.scan.co.uk/products/asrock-b360m-pro4-intel-b360-s-1151-ddr4-sata3-dual-m2-2-way-crossfire-intel-gbe-usb-31-gen2-aplusc?utm_source=pc part picker&utm_medium=referral

https://www.amazon.co.uk/ADATA-ASX6000NP-256GT-C-256GB-SX6000-Gen3x2/dp/B075Y4JN6W/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1531123966&sr=1-3&keywords=ADATA+-+XPG+SX6000

https://www.amazon.co.uk/Phanteks-PH-EC300PTG_BK-PC-Case/dp/B075DMYVBV/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1531124078&sr=1-1&keywords=Phanteks+-+Eclipse+P300+Tempered+Glass

https://www.scan.co.uk/products/550w-evga-b3-80plus-bronze-fully-modular-single-rail-458a-plus12v-130mm-fan-compact-150mm-form-atx-p?utm_source=pc part picker&utm_medium=referral

Общо - 410 паунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия От към охлажадне по-добро НЯМА да намериш. Идва с 3 вкарващи и 1 изкарващ вентилатор. Отпред е отворена, за външният вид сам си преценяваш дали ти харесва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.