Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам Sony bravia(49XE8005)(wi-fi свързване към рутер) на който съм инсталирал ES File Explorer(ползвам като ftp клиент). На компютър(lan свързване в рутер)(win 10 - 1803) в локалната мрежа имам FTP сървър! Когато си пусна филма(blu-ray 16GB - .BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT) постоянно има едно насичане, като скоростана на данни е 2МБ. Плеъра на ТВ-то е VLC от google стора.

Опитах да прехвърля този същия филма на флашка(32гб kingston 100 G3 USB3), която е в NTFS режим от компютъра, но нещо се случва и ми  дава съобщение за някакъв проблем след около 2-3 минути качване, и файла заема мястото на флашката, но като направя опит за пускане и крашва ! До сега не съм пробвал с такъв голям файл! Друг път съм опитвал с 4,8ГБ но сега на 16 нещо не се получи ! 

Въпрос 1

На какво може да се дължи това насичане?

Въпрос 2

Относно проблема с флашката някакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По първия ти въпрос аз съм ползвал Serviio и с филми до 3, 4 гб няма проблеми но при по големи го имам насичането .

Инсталирай си КODI, Terarium TV мойта лично мнение е не се занимавай с безжично прехвърляне на филми .

По втория въпрос първо си свали филма на компа и след това го качи на флашката.

Ако не става с този филм, пробвай с друг филм или друго копие на филма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавна връзка с рутера - слаб сигнал. Ако паузираш филма за 1-2 минути и после го пуснеш в началото има ли пак насичане? Колко мегабита ти е рутера - марка/модел? Компютъра как е свързан с рутера - с кабел или безжично? На какво разстояние е рутера от двете устройства? Не би трябвало да имаш проблеми с прехвърлянето на филма, ако всичко е наред със софтуера/хардуера. Какви са параметрите на компютъра? През USB3 порт ли прехвърляш филма към USB устройството?

"скоростана на данни е 2М" - мегабита или мегабайта? Ако е мегабита е крайно недостатъчно за филм с такъв голям размер да се гледа нормално - това като го разделиш на 8 за мегабайти идва около 250 Килобайта/секунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Бавна връзка с рутера - слаб сигнал. Ако паузираш филма за 1-2 минути и после го пуснеш в началото има ли пак насичане? Колко мегабита ти е рутера - марка/модел? Компютъра как е свързан с рутера - с кабел или безжично? На какво разстояние е рутера от двете устройства? Не би трябвало да имаш проблеми с прехвърлянето на филма, ако всичко е наред със софтуера/хардуера. Какви са параметрите на компютъра? През USB3 порт ли прехвърляш филма към USB устройството?

"скоростана на данни е 2М" - мегабита или мегабайта? Ако е мегабита е крайно недостатъчно за филм с такъв голям размер да се гледа нормално - това като го разделиш на 8 за мегабайти идва около 250 Килобайта/секунда.

•  Не съм пробвал относно изчакването,!
  •  MikroTik RB951Ui-2HnD 
  • Компютърът е свързан с лан кабел 3м. на порт а микротика брижнат Lan с wi-fi-то 2.4Ghz
  • Телевизора се намира през една панелна стена - дистинация по права линия 8м, обхвата му е пълен!
  • Компютърът е : дъно: asrock H310M-ITX/ac, хард: samsung ssd 860 evo, proc: i3 8-ма серия!
  • Да през USB 3 правя прехвърлянето, също опитах и на 2!
  • Относно скороста и на мен ми се видя доста бавна и забита на 2MB(мегабайта) все едно е ограничена от нещо.

Аз си мисля, че проблема е между ftp клиента и като цяло FTP(filezilla server, es file explorer client) стратегията която прилагам, относно безжичното свързване!

А за флаша, май веднъж пак ми го направи, но не помня с какъв файл беше, май пак беше голям!

А иначе през ES File Explorer точно с моя комп не иска да се свърже по ЛАН(затова ползвам FTP-to) иначе на лаптопа успявам да го достъпя през LAN и там не съм имал пробле! 
Щах да си реша проблема ако лан си го бях хвърлил на друг комп и да си го достъпя, но ме издразни, защо пък да неще по ftp...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писаха по горе, не се занимавайте да стриймвате от компютъра към телевизора големи файлове, защото винаги има шанс филма да "зависне".

Личен опит.

Да не говорим за много-образиeтo на видео формати, и контейнери.

Форматирайте флашката, ако трябва и с този инструмент, И пробвайте да качите филма отново. Щом е форматирана на NTFS, значи не би трябвало да е проблем.

(освен ако не говорим за флашка "менте")

Ако, все пак искате да опитвате с домашен сървър разгледайте  програмата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих проблема... Понеже скоро си сложих рутера и от невнимание съм сложил банда на B и Г при канал 20MHz.... :mad:
Вече съм на N с канал 20/40 и всичко си дойде на мястото. При първоначалното пускаме на самия филм хвърля до 5мегабайта, докато си напълни буфера и после варира от 3 до 4

Проблема го установих, като забелязох, че всичките ми у-ва във Wlan не хвърлят повече от 20mbps и без да гледам се сетих къде е проблема....!:angry22:

Така че, съжелявам че ви вкарах в тоя филм..!

И много ви благодаря за съветите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.