Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 

1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.

2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.

По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...

Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Foggy Master написа:

От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор.

Недей! Лично мнение.

Иначе не си казал какво ползваш сега и в кое най-много не се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Dimitur Dimitrow написа:

1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.

Андроид бангия? Залагаш на куц кон.Я си вземи един iPhone , ако искаш телефон от който няма да ти излиза 5 сантиметрова вена на челото от нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Недей! Лично мнение.

Иначе не си казал какво ползваш сега и в кое най-много не се справя.

От една година вече съм с iPhone 7 Plus. Първият и последният ми e...

Резолюцията на дисплея е много ниска, цветовете не са изобщо ярки както на Самсунгите. Не се справя особено добре с камерата, нищо че е двойна, доста детайли се губят, особено през вечерта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Dimitur Dimitrow написа:

Резолюцията на дисплея е много ниска, цветовете не са изобщо ярки както на Самсунгите. Не се справя особено добре с камерата, нищо че е двойна, доста детайли се губят, особено през вечерта

Оле...жива да не бях :cantbelieve:

Това виц ли е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Dimitur Dimitrow написа:

идеята на смартфоните е сърфиране в интернет и комуникация през интернет.Ако искаш хубави снимки, купи си една читава дигитална камера.А това че при самсунга цветовете са напомпани изкуствено, кел файда, като след 6-7 месеца ще почнат бъгове, да забива андроида, да те изхвърля от приложениата,рестарти.И айфоните си имат кусури, но според мен те много повече се препрокриват с понятието ,,умен телефон,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, franchesko написа:

идеята на смартфоните е сърфиране в интернет и комуникация през интернет.Ако искаш хубави снимки, купи си една читава дигитална камера.А това че при самсунга цветовете са напомпани изкуствено, кел файда, като след 6-7 месеца ще почнат бъгове, да забива андроида, да те изхвърля от приложениата,рестарти.И айфоните си имат кусури, но според мен те много повече се препрокриват с понятието ,,умен телефон,,

Айфоните са толкова прехвалени. С невпечатляваща резолюция и безумната им цена, чак се чудя защо толкова хора ги купуват. Huawei и Samsung имат толкова много предимства пред тях.. Камера, Дизайн, Цена, Приложения, общо взето всичко им е по-добро. 

Единствената причина поради която си взех Айфон е за да видя какво е чувството... нито бях впечатлен, нито бях изненадан. Пълно разочарование, 1800 лева хвърлени на вятъра 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Dimitur Dimitrow написа:

Пълно разочарование, 1800 лева хвърлени на вятъра 

Ами продай го и си вземи без лизинг .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Никога не съм имал подобни проблеми с андроид или мои познати са имали. Сменил съм няколко андроид телефона и съм имал работа с още поне 10. Това, че ти си имал проблеми, най-вероятно е поради дефекти в телефоните, заразена/повредена система или някой китайски евтин телефон. Последния ми телефон е S6+, сглобен от демо телефон чрез сменена платка, която съм закупил по интернет втора употреба. Телефона е с custom ROM, root, аз съм си инсталирвал и настройвал всичко, не е рестартирван от 201 дена, като последния рестарт беше поради това, че ми падна батерията. Пълен е с много приложения. На Samsung дисплеите се водят едни от най-добрите - Super Amoled, прочети малко за тях и ще разбереш дали са "напомпани" или се доближават най-много до реалните цветове - покриват почти 90% от AdobeRGB.

https://news.samsung.com/global/galaxy-tab-s-explained-super-amoled-display

А относно системата на apple - без коментар, последната им версия е много зле, супер бавна, да не говорим за това, че ограничават честотата на процесора в зависимост от износването на батерията и какви ли не други глупости. Също така там забрави да инсталираш приложение, което не си платил или изтеглил от официалния магазин, просто няма начин. Да не говорим и още колко простотии имат, само и само да ти вземат повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай сиктиря го купуват блондинки. Франческо, не ми казвай, че не съм познал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Никога не съм имал подобни проблеми с андроид или мои познати са имали. Сменил съм няколко андроид телефона и съм имал работа с още поне 10. Това, че ти си имал проблеми, най-вероятно е поради дефекти в телефоните, заразена/повредена система или някой китайски евтин телефон. Последния ми телефон е S6+, сглобен от демо телефон чрез сменена платка, която съм закупил по интернет втора употреба. Телефона е с custom ROM, root, аз съм си инсталирвал и настройвал всичко, не е рестартирван от 201 дена, като последния рестарт беше поради това, че ми падна батерията. Пълен е с много приложения. На Samsung дисплеите се водят едни от най-добрите - Super Amoled, прочети малко за тях и ще разбереш дали са "напомпани" или се доближават най-много до реалните цветове - покриват почти 90% от AdobeRGB.

https://news.samsung.com/global/galaxy-tab-s-explained-super-amoled-display

А относно системата на apple - без коментар, последната им версия е много зле, супер бавна, да не говорим за това, че ограничават честотата на процесора в зависимост от износването на батерията и какви ли не други глупости. Също така там забрави да инсталираш приложение, което не си платил или изтеглил от официалния магазин, просто няма начин. Да не говорим и още колко простотии имат, само и само да ти вземат повече пари.

Напълно съм съгласен... Super Amoled-а на Самсунга е уникален, всички цветове са реални и ярки, просто най-доброто от най-доброто. iOS-а е прекалено стриктен, не ти дава да теглиш кракнати приложения и почти всичко се плаща (при Андроида такива истории няма)

Доста труден избор.. Huawei са ми доста подозрителни, така че ще изчакам за още мнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Никога не съм имал подобни проблеми с андроид или мои познати са имали. Сменил съм няколко андроид телефона и съм имал работа с още поне 10. Това, че ти си имал проблеми, най-вероятно е поради дефекти в телефоните, заразена/повредена система или някой китайски евтин телефон.

Да,да, 10 чисто нови андроид бангии съм сменил до сега, не refurbished а чисто нови,пазарувани не от ибей и алибаба, а от най-голямата немска  верига за техника Media Markt платени в брой на касата.Нито са били ефтини китайски.Когато  s5 беше флагмана на Samsung, аз си купих S4. И така винаги съм гледал да съм на една ръка растояние от премиум качеството.Една и съща песен всеки път.Първите 6-7 месеца работят всичките добре, после се сговнясва куция му андроид и почва да ми подритва сериозно здравния картон.Сега последно наситина си взех китайска ефтина андроид бангия ZTE за 150 евро, че ми писна да давам по една шапка пати за някакви слушалки само, които чеп за зеле не става от тях, в интересна на истината работи на същото ниво колкото и 3-4 по-скъпите андоид бангии, но и при него същата песен.Не виждам смисъл аз само от скъпи дисплеи и високи резолюции, при положение че говорим за екрани от 5 инча.Ти колко детайл мислиш, че ще видиш на този екран, че да търсиш по-високи резолюции от full hd.Това е само с комерсиална цел, колкото да кълвът шарамуняците.При айфона там всичко влиза мазно,и една година след кати го извадил от кашона работи идентично по същия начин и когато току що си го извадил от кашона.А ти колко айфона смени, че да правиш такива генерални заключения?

преди 35 минути, sliderum написа:

Ай сиктиря го купуват блондинки. Франческо, не ми казвай, че не съм познал. 

Абе те и поршетата ги карат предимно блондинки,но според TUV това е най-здравата кола.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си видял някъде да говорим за резолюции? Говорим за цветове и цветопредаване на дисплеите. Имал съм S4, още работи, майка ми го ползва, никакви проблеми, сменил е няколко батерии само. И със S5 имам приятел, взе си го преди 4 години като излезе, още си го ползва без проблеми. Или си нямал късмет, или техниката не те харесва. Имам и таблет Ipad mini 2, не е лоша машинката, но не ми харесва това, че стана 2 пъти по-бавен със сегашната OS, чакам новата да видим дали ще има разлика, уж казват, че ще работи като предната бързо. Както казах, не ми харесва и това, че там си супер ограничен да инсталираш само това, което ти предложат през техния магазин, докато при Android няма подобни проблеми, все пак това е система с отворен код. Но като сравнявам екраните на Samsung S6+ е в пъти по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моите 5 стинки по темата...

Първо искам да помоля всички, които се отплеснаха (за пореден път) и да обърна внимание, че темата не е iOS vs Android, а малко по-конкретна и се свежда до избор между 4 модела
Оставете спора коя ОС е по-добра - и двете имат своите плюсове и минуси.

преди 4 часа, Dimitur Dimitrow написа:

Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 

2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.

По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...

Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.

1. Неуместно тук (според мен) е да сравнявате два модела от тази година (единият е съвсем пресен дори) с миналогодишните два флагмана на Самсунг. Аз лично бих свел избора до модели от тази година, защото се предполага, че ще имат по-дълга поддръжка и обновления на ОС, а не защото са по-добри от миналогодишните.
Може би аз лично бих ви препоръчал нещо, ако кажете с кой план сте и до какви пари на месец искате да давате за апарат.
Изключвайки горните уточнения и ако трябва да избирам от тези 4, аз лично подреждам така: LG G7, SGS8+, SGS8, P20.
Колебанието ми дали LG да сложа на първо място е само в това, че този модел е нов за нашия пазар и след два-три месеца ще е с около 15-20 процента по-евтин, което не е малко.

2. Тук не разбирам въпроса ви: питате дали да вземете лизинг или нещо друго се чудите?!?!

Иначе като камери, процесори, бързина и големина, всички са ок.(малко изключение в големината със знак + е SGS8+)
Моите критерии са горе-долу същите при избор на апарат, тъй че ще се напаснем с препоръките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, algor написа:

И моите 5 стинки по темата...

Първо искам да помоля всички, които се отплеснаха (за пореден път) и да обърна внимание, че темата не е iOS vs Android, а малко по-конкретна и се свежда до избор между 4 модела
Оставете спора коя ОС е по-добра - и двете имат своите плюсове и минуси.

1. Неуместно тук (според мен) е да сравнявате два модела от тази година (единият е съвсем пресен дори) с миналогодишните два флагмана на Самсунг. Аз лично бих свел избора до модели от тази година, защото се предполага, че ще имат по-дълга поддръжка и обновления на ОС, а не защото са по-добри от миналогодишните.
Може би аз лично бих ви препоръчал нещо, ако кажете с кой план сте и до какви пари на месец искате да давате за апарат.
Изключвайки горните уточнения и ако трябва да избирам от тези 4, аз лично подреждам така: LG G7, SGS8+, SGS8, P20.
Колебанието ми дали LG да сложа на първо място е само в това, че този модел е нов за нашия пазар и след два-три месеца ще е с около 15-20 процента по-евтин, което не е малко.

2. Тук не разбирам въпроса ви: питате дали да вземете лизинг или нещо друго се чудите?!?!

Иначе като камери, процесори, бързина и големина, всички са ок.(малко изключение в големината със знак + е SGS8+)
Моите критерии са горе-долу същите при избор на апарат, тъй че ще се напаснем с препоръките.

За въпроса с лизинга - никога не ми се е случвало да си взема устройство на изплащане от мобилен оператор.. (поради тази причинa не включих S9 и S9+, а по старите S8 и S8+).    Планът ми от Теленор е най-скъпият, (44,99) с многото мобилен интернет. Бих дал до 50 лева за смартфон/на месец,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Dimitur Dimitrow написа:

За въпроса с лизинга - никога не ми се е случвало да си взема устройство на изплащане  и не ми се иска да плащам цяло състояние за телефон.. (поради тази причинa не включих S9 и S9+, а по старите S8 и S8+) 

Планът ми от Теленор е най-скъпият (ако не се лъжа), този който е за 44,99лв. с многото мобилен интернет. 

Максимумът е не повече от 50 лева на месец за самия телефон

SGS9 ви идва ок с този план, тоест на 47.99лв. на месец или крайна цена 1152 лева.
Това ви е 143 лева оскъпяване за две години над цената от 1009лв. в брой.
5.96 лева на месец оскъпяване мисля е поносимо.

А и това е един страхотен апарат в търсените от вас параметри.

Извън Самсунг бих ви препоръчал да погледнете Huawei Mate 10 Pro, който модел, макар и миналогодишен, с нищо не отстъпва на сегашния флагман P20 Pro.
И като цена ви идва добре - по 46.99лв на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, algor написа:

SGS9 ви идва ок с този план, тоест на 47.99лв. на месец или крайна цена 1152 лева.
Това ви е 143 лева оскъпяване за две години над цената от 1009лв. в брой.
5.96 лева на месец оскъпяване мисля е поносимо.

А и това е един страхотен апарат в търсените от вас параметри.

Извън Самсунг бих ви препоръчал да погледнете Huawei Mate 10 Pro, който модел, макар и миналогодишен, с нищо не отстъпва на сегашния флагман P20 Pro.
И като цена ви идва добре - по 46.99лв на месец.

Нещо което ми липсва в SGS9 е това че няма двойна камера а е по-скъп от SGS8+, който е по-голям като размери и наистина ме впечатли когато го видях за пръв път (нищо че не е нов модел) За Huawei съм чувал доста противоречиви мнения, а двойната камера на SGS9+ просто не на ниво с тази на Huawei P20/Pro

Видях че има голяма разлика в цената на P20 и P20 Pro, нещо ме притеснява това..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Dimitur Dimitrow написа:

Нещо което ми липсва в SGS9 е това че няма двойна камера а е по-скъп от SGS8+, който е по-голям като размери и наистина ме впечатли когато го видях за пръв път (нищо че не е нов модел) За Huawei съм чувал доста противоречиви мнения, а двойната камера на SGS9+ просто не на ниво с тази на Huawei P20/Pro

Видях че има голяма разлика в цената на P20 и P20 Pro, нещо ме притеснява..

Това дали камерата е двойна, тройна и т.н не е от значение за качеството на снимките.
P9 е една от трите най-добри камери на пазара в момента (да не кажа и че е най-добрата даже) и не съм съгласен, че отстъпва на П20 Про.

Цените не виждам какво ви притесняват толкова - по-доброто като параметри е и по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе баш Hyawei P20 pro си е може би най-добър в снимките, обаче трябва да си играеш и експериментираш много с него. И да му изключиш от функциите ония ''интелигентни'' глупотевини.

Щото с тях си разпознава и рисува както и каквото си иска и вместо снимки прави някакви рисунки.

Експериментирал съм доста с този телефон и затова изказвам мнение. Просто ме жегна да напиша, понеже снимки от телефон са ми приоритет и съм имал досег с тоя пущинак, та за тва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел LG G7 ThinQ - нов модел е, чудесен OLED дисплей, топ характеристики, топ камера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Goodlike
      Здравейте колеги имам въпрос относно samsung iconx 2018.
      Някой ползвал ли ги е, пробвал ли го е и какво мнение бихте сподели за тях според цената която имат.
      Интересуваме според вас дали си заслужават според парите които струват и цената оправдава ли качество на звука и издръжливостта която трябва да имат.
      Много ви благодаря предварително за мнения и помощта която бихте дали специално за този модел.
      Благодаря предварително лек и успешен ден на всички.
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от роско царев
      Здравейте колеги , имам проблем със телефон LG ZERO H650E телефона показва само :
      -----------------------------------------------------
      DBI Apps Watchdog Reset!
      -----------------------------------------------------
        DemiGod Crash Handler : DBI Apps Watchdog Reset!
       Please do following action .
      1) Dload Mode. Please connect Usb
      2) Get the ram dump image using QPST Configuration .
       If you want to Reboot , Press Volume Up or Down , and Hold a second
      ------------------------------------------------------
      Board info 
      rev. :1,1 serial : 15c5d73951abe015
      secure boot : disabled
      --------------------------------------------------------
      ----------------------------------------------------------
      Jump to Dload Mode .

Ако някой знае как да го оправя ще съм му благодарен !
      не става със Start buton + Volume Down
      а със Volume UP отива във Download mode
    • от Камелия М.
      Здравейте! След като моето LG G2 успешно се развали след много години ползване нон-стоп, реших че ще трябва да си купя нов телефон. Колебая се между Xiaomi Redmi Note 5 AI и Huawei P20 Lite. По принцип съм доста прагматична и само визията не ме устройва, важно е цялостното представяне. Тъй като изобщо не съм сигурна че ще направя добра покупка, бих искала съвет или препоръка.
      (Бързина, камера и памет - това са моите критерии)
      Игри ще се играят, но от най-леките
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.