Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Интересува ме има ли приложения,даже предпочитам платено,с което да мога да си копирам дебитната карта върху НФС таг или стикер?Говоря за напълно легално приложение и става въпрос за собствената ми карта,а не за кражба.Или нямам никакъв шанс?Пробвах няколко приложения за копиране на НФС-чете картата,но като дам копиране или клониране-изкарва грешка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Банката няма приложение за моб. тел. си е рискова операция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краткият отговор на въпроса ти е:
- Няма да стане

Дългият технически и скучен отговор на въпроса ти:
NFC е част от стандарта RFID HF. NFC картите се състоят от намотка, която приема енергия от четеца и микрочип с ниско потребление на енергия. За разлика от обикновените евтини RFID като на бариери или входни врати, които могат да бъдат копирани абсолютно елементарно, NFC картите, особено банковите не просто имат възможност, но поддържат криптография. Няма как да копираш картата, защото тя не е пасивна и не е запис като магнитната лента отгоре й. Четецът по негов си алгоритъм чрез връзка с банката отправя challenge(предизвикателство) и трябва картата с помощта на ключа, който е инсталиран в нея да отговори на предизвикателството. Имаше атаки върху тези карти, но те се състояха от четци, които извършват безконтактни транзакции до лимита на банката за такива без потвърждение с ПИН код(за България това са операции до 20лв) Докато има възможност за rogue reader(подставен зловреден четец) и MITM атаки, то обикновеното копиране на такава карта не е възможно. Обикновено атаките са насочени в несъвършенство на криптографията, вмешателство на потока информация между четеца и банката и т.н. Разбира се, това не е нещо, което прави всеки и изисква сериозни познания откъм конкретен вид карти, оборудване и вътрешна информация.
И все пак, тези карти имат ограничена криптография, заради ниското потребление на енергия. Което значи, че ти не можеш, но не представлява проблем за добре мотивиран човек с вътрешна информация. Именно затова аз не смятам безконтактните карти за сигурни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам банкова карта (дебитна) с която плащам всичко даже и на Google Play някой път....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно,значи няма да стане.Идеята ми беше продиктувана от това че когато реших много набързо да подменя телефона си,по недоглеждане,купих си нов,много хубав телефон,но без НФС.А в момента има няколко приложения които позволяват разплащане през НФС.И докато търсих варианти,попаднах на информация че (ако се не лъжа) две банки у нас,предлагат заместител на стандартната пластика във вид на ТАГ и Стикер.Затова реших че ще е възможно.Ама явно не е.

Та реших да си купя умен часовник и да плащам с него,ама след неколкодневно четене,разбрах че изобщо няма яснота кога и дали G-Pay ще стъпи в България,камо ли пък да заработи с Банка ДСК.

Остава да се науча да не си забравям портфейла.

Благодаря на всички за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Юлий Георгиев написа:

дебитната карта

Допитай се до банката си..... стига телефона ти да подържа тази функция....

Гледат ме като извънземен когато вместо картам поднасям пръста си...

преди 19 часа, Хитрейшио написа:

- Няма да стане

определено и си прав и не си седнал..... :)

Ей за туй момчетата които ти обръщат внимание пишат:

преди 18 часа, Юлий Георгиев написа:

Ясно,значи няма да стане.

Ай стига спами!!! Кът не можеш да помогнеш.... Не причи!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Person написа:

Аз имам банкова карта (дебитна) с която плащам всичко даже и на Google Play някой път....

Да, но това не е копиране на банкова карта. Има банки, които имат приложения за електронно разплащане и чрез NFC може да се плаща действително. Там обаче има други регламенти и ограничения. Можеш да използваш дигитална карта, стига банката да предоставя услугата.
Отделно изисква се телефонът да има активна връзка към интернет и да е пуснато приложението на банката.
Примерно за FiBank ето малко информация -
https://www.fibank.bg/bg/digitalni-karti-mastercard/page/4145#nasheto-predlojenie

преди 2 часа, Юлий Георгиев написа:

.А в момента има няколко приложения които позволяват разплащане през НФС.И докато търсих варианти,попаднах на информация че (ако се не лъжа) две банки у нас,предлагат заместител на стандартната пластика във вид на ТАГ и Стикер.Затова реших че ще е възможно.Ама явно не е.

Банките предлагат приложение, което работи с NFC и при активна интернет връзка на телефона може да направиш плащане безконтактно.
За мен общо взето това е магария и ще има още много време, докато заработи както трябва. Силно не съветвам да се използва телефона за заместител на картата, добре е да се носи и картата като резервен вариант. Ти обаче питаш как да КОПИРАШ картата.
Представи си, че на телефона ти му падне батерията, а си излязъл на вечеря с хубаво момиче и трябва да му се молиш да плати сметката, щото не можеш, щото батерията на телефона ти била паднала. Баси срама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорим за нарочно оставяне на портфейла,щом съм на среща ще проверя дали нося всичко.Говорим за извънреден случай.На Райфайзен ги разгледах аксесоарите-ами едното си е прост стикер,който си го лепиш дето искаш,може и на телефон без НФС като моя (:emoji_smiley-20:), адругото е мъничка карта(колкото да побере чипа),вградена в гривна за ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Юлий Георгиев написа:

стикер

не е просто стикер ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Хитрейшио написа:

Примерно за FiBank ето малко информация -

За банки ли е темата?

Реклама ли правим?

Знания ли показваме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ДиоиД написа:

За банки ли е темата?

Не. За банкови карти. И там пише процедурата да ти издадат "електронна карта" да можеш да плащаш чрез приложение на телефона си и NFC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Хитрейшио написа:

Не. За банкови карти.

Уважаеми господа и дами джендари.... "клонингът" Ви почти прилича на ИИ. Към сегашния момент не представлява опасност, но е компрометиран.

Успех с рекламната и маркетинга!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информативно:

https://it.dir.bg/web/balgari-sazdadoha-mobilno-prilozhenie-za-razplashtane

Не се споменава дали телефона има чип или не.....

До колко тази информация е фалшива или истина е друг въпрос .....

Разплащанията "без портфейл" те първа ще се развива, а прилагането му зависи от съответната банка и използвания хардуер за безкасово плащане....

Всичко се свежда до сигурността и гарантиране на надежден  начин за невъзможността от злоупотреба.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Изпращай пари. Без никакви такси
в мрежата на phyre

А кой ще гарантира сигурността на тази мрежа?

Цитат

Безплатно през първата година; ясни и прозрачни условия

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2018 г. в 10:06, Юлий Георгиев написа:

става въпрос за собствената ми карта

Картата е на твое име, не е твоя. Оттук нататък всички размисли и страсти за копиране, са незаконни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.