Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.

При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

fb_100pct_usage.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го. Не знаеш колко скрипта те следят. Даже и къде си мърдаш мишката знаят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Едно не доумявам как може да имаш над 100% CPU usage, ако имаш предвид 109,2% това означава едно от ядрата ти на 100% и друго на 9,2% от този процес, което завизимост колко ядра има процесорът ти може да не се окаже толкова много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, vstoitsov написа:

Здравей. Едно не доумявам как може да имаш над 100% CPU usage, ако имаш предвид 109,2% това означава едно от ядрата ти на 100% и друго на 9,2% от този процес, което завизимост колко ядра има процесорът ти може да не се окаже толкова много...

Така де, не товари всички ядра на 100%, но факт е че много насича при каквато и да е дейност в този прозорец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има няколко неща, които може да пробваш. Като първо бих предложил да отидеш в менюто на Хром и там в more tools, extensions и да дизейбълнеш или премахнеш, които не ползваш. Ако това не помогне може да пробваш да го деинсталираш от контрол панел, програмс и фючърс, като избереш чекчето да не пази нищо. После пак да го инсталираш.  Ако и това не помогне може да инсталираш друг браузър - примерно Опера и да видиш ако ползваш него само за фейса по-добре ли е.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Първо, не е  нормално фейсбук да товари дори едно ядро толкова,а и този таб coinbase?

Ами не е, по-рано не го правеше. А от тази страница си следя цените на биткойна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам знаеш,че фейса е развъдник и проводник на всякакви вируси и adware,така че колкото повече цъкаш там по простотии от сорта какъв съм бил в предния живот ,колко % си красив и т.н,толкова по-вероятно е да си хванал нещо.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този процесор, да не е едноядрен, че да го товари на 100% и да насича чак? И при мен се случва това и на двете машини от подписа, но максимум 40-60% съм виждал натоварено ядро, не повече. И на двете машини съм с I7 4/8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Слави Маринов написа:

Предполагам знаеш,че фейса е развъдник и проводник на всякакви вируси и adware,така че колкото повече цъкаш там по простотии от сорта какъв съм бил в предния живот ,колко % си красив и т.н,толкова по-вероятно е да си хванал нещо.......

Не, аз изобщо такива приложения не ползвам, гледам само фийда и чата. Прехвърлям си в момента всичко на Firefox да видя там ще го прави ли същото.

преди 8 минути, Raze написа:

Какъв е този процесор, да не е едноядрен, че да го товари на 100% и да насича чак? И при мен се случва това и на двете машини от подписа, но максимум 40-60% съм виждал натоварено ядро, не повече. И на двете машини съм с I7 4/8.

i5-3570k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш тука.Човъркаш там.Настройваш туй.Махаш отметката на онуй....Главоболия с баси браузъра.Слагаш Опера.Нищо не бараш.Всичко е ток и жица.Останалото е за мазохисти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с Опера!Днес пак видях тук поредната тема(освен тази)за вируси и проблеми с гугъл хром,който минава за "най-сигурния браузър".Как пък толкова време не видях една тема за вируси в операта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И във Firefox се затормозява, изключих добавката Ghostery и във двата браузъра, сега Chrome държи таба на фейсбука около 30%

EDIT: Като мина малко време пак стигна 100-120

Може да пробвам Операта, но там ме притеснява че няма да има добавките, които ми трябват (в случая се сещам само за last.fm scrobbler-а)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно. Не би трябвало да е повече от 30-60% ядрото, което си е избрало да ползва. Пробвай с друг браузър дали ще има промяна - примерно с explorer или chrome, ако си с win10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, HackerX написа:

Може да пробвам Операта, но там ме притеснява че няма да има добавките, които ми трябват

Операта има доста добавки, а и има една дето ти позволява да сложиш всяка една добавка от магазина на хром https://addons.opera.com/bg/extensions/details/install-chrome-extensions/ Иначе ето как ми е в операта използването на процесора,хем съм  с i3 ка.

Екранна снимка (359).png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То използването на процесора се появява май при неактивност известно време и отворена страница с фейсбук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

То използването на процесора се появява май при неактивност известно време и отворена страница с фейсбук.

Ми...........чаках и гледах 5-6 мин (при отворена ,но неактивна фейсбук страница)и или стой на 0 или се появява отвреме-навреме някаква цифра,но най-голямата беше 6.8%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и при мен не се товари, хем го разцъках малко на лаптопа и го оставих да видя какво ще стане, процесора се товари 1.5-2.6%, на десктопа си е отворен, но не товари също. И аз не мога да го хвана кога какво правят, но за по-сигурно като не го ползвам го затварям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Слави Маринов написа:

Първо, не е  нормално фейсбук да товари дори едно ядро толкова,а и този таб coinbase?

Че не е нормално съм съгласен. И на мен ми се е случвало да лагва зверски системата, щом отворя шибания сайт. И охлаждането започва да къртия яко. Затворя ли таб-а, системата се заспива. Сайтът си е *бан.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би зависи от процесора и браузъра. Отварял съм по 10 таба с фейсбук и най-голямото използване на ресурси е било по време на зареждането. След това се нормализира всичко, освен проблема, който се появява понякога, с използването на 30-60% от някое ядро/нишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Импортнах си нещата в Опера, там същата работа... Иначе браузъра ми харесва, но проблемът е навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, HackerX написа:

Импортнах си нещата в Опера, там същата работа... Иначе браузъра ми харесва, но проблемът е навсякъде.

Значи е нещо в твоя телевизор,провери си системата за гости.Пусни вградения в опера инструмент за блокиране на реклама и no coin опцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Може би зависи от процесора и браузъра. Отварял съм по 10 таба с фейсбук и най-голямото използване на ресурси е било по време на зареждането. След това се нормализира всичко, освен проблема, който се появява понякога, с използването на 30-60% от някое ядро/нишка.

При мен сега също кара нормално, но чат-пат, ония правят нещо по сайта и после това ти е*ава мамата на професора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Angel Danailov
      Здравейте,от известно време имам проблем с хронологията на новините във фейсбук! Преди като дам на опцията "най нови" и ми излизаха подредени по минути и часове назад новините от приятели, страници и групи които следвам а сега излизат разбъркано и също нецяло съдържанието много новини изпускам и това е от около месец! Какво се случва аз нищо не съм правил по настройките?
    • от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
    • от Гергана Спасова
      Здравейте. Проблемът ми е следния: Бях излязла от профила си във Фейсбук и когато опитах да вляза отново ми поиска потвърждаване на самоличността. Изпратиха ми 6-цифрен като СМС, който трябваше да въведа. Въведох го и пак не можах да вляза. Просто полето с кода се изчисти и  все едно не съм въвеждала нищо. Поисках нов код, но след това вече не ми изпратиха такъв и така вече 4,5 часа. На някой случвало ли му се е и какво мога да направя, за да вляза в профила си?
      П.С: Пробвах да сменя паролата си- получава се, но отново ми искат код за защита, който всъщност не ми изпращат.

• от サムライオートバイ
      Как мога да спра хората да пишат каквото и да е на стената ми за 1-2 дена. Имам имен ден на 1ви и като се почне с едни поздравления от познати и непознати които не са се сещали по цяла година. Как мога да блокирам писането на стената във сюраттефтера за 1-2 дена и после пак да го пусна? Благодаря  ако някой помогне
    • от Soviet Soldier
      Здравейте. Блокираха ме днес, заради едно видео в затворена група. Някой дебил го е докладвал и от ФБ изобщо без да са наясно с обстоятелствата, директно са ме блокирали за 7 дни. Категорично въпросното видео не е повод да бъда блокиран, и държа да изясня недоразумението, но като търся в ФБ ми дава тонове напълно безполезна информация, но не и начин да се свържа директно с екипа. Ако е възможно да ми обясните, как да го сторя, къде точно мога да пиша до екипа на ФБ, относно изясняване на недоразумение? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.