Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте аз съм на 17 години и се надявам да ми помогнете.Проблема ми е следния имам малко топче от лявата страна малко над пъпа обаче това нещо си го имам от много одавна и нито ме боли нито нищо ,само понякога леко го усещам ,не съм ходила на лекар защото не ме боли ,като малка имах операция понеже имах пъпна херния и мисля че е нещо свързано с това .Ако някой е имал такова нещо или е запознат моля да ми каже поне неискам да се притеснявам излишно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

И аз имам такива топчета по тялото си.  Това са мастни образувания.  Ако и твоите са такива, няма от какво да се тревожиш.  

Предполагам, че това върви по наследство,  виж дали родителите ти имат такива.  При следващо посещение при личния лекар, попитай за това.

Страшното е когато започнат  да забират.  Тогава само с операция се оправя.  В течение на съм опериран четири пъти - три пъти без упойка.  Е, боли, но и за кратко.  Само един път, в "Пирогов" ми сложиха упойка, но то е защото ме водиха два дни на легло, за да източват Здравната каса.  

Посещението в "Пирогов" си го предизвиках аз, защото разтърква топчето и то се възпалил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се страхуваш за тумор,  той расте много бързо - а твоето не расте, значи бъди спокойна

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lorito Elina написа:

Благодаря ами за сега не ме боли нито нищо и мисля че не е нещо сериозно

Това е мастна тъкан. Може да отидеш и да я махнат. Операцията е с местна упойка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е ръбцова тъкан...общо казано тип образование по шева на оперативното поле и в дълбочина по линията на  разреза.  По народному -  белег. За разлика от белезите от нараняване на горните слоеве кожа, може да е с по-плътна структура и по-голяма дебелина.

преди 3 часа, Lorito Elina написа:

като малка имах операция понеже имах пъпна херния

Също може да се отстрани, пак с местна упойка. Все пак е добре преди предприемане на действия да се прегледа обстойно. Защото ние тук си нямаме нищо освен полуеротичното и недостатъчно описание на авторката на темата и може само да гадаем каква е действителната  диагноза.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.