Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Не знам дали е на точното място тема/респ въпросът  ми.Става дума за файл който получавам в пощата и трябва да разархивирам или разкодирам, но уви!

Файла е  с формат  PDF и трябва да се трансформира в документ предполагам? С ZIP Extractor  не се получава от Google.  Пробвах и с други алтернативни но същият ефект

Дали има друг вариант /програма за отваряне на файла? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PDF се отваря с Adobe Reader - който е безплатен и можеш да си го свалиш от сайта им. Ако ли не има и STDU пак има безплатна версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори и когато е архивиран не трябва ли и парола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи какво виждаш ти, а ако файла не е секретен може да го споделиш.

В zip, rar и т.н. архив ли е? Парола някъде нещо иска ли ти? Ти с какво се опитваш да го отвориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PDF не е архивен/контейнерен формат, бе човек. То и с някой браузър ще го отвориш. Вече, ако автора (собственика) на файла е задал някакви ограничения за ползването му, и съответно се иска парола - искаш паролата от автора на файла

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dimal написа:

Привет! Не знам дали е на точното място тема/респ въпросът  ми.Става дума за файл който получавам в пощата и трябва да разархивирам или разкодирам, но уви!

Файла е  с формат  PDF и трябва да се трансформира в документ предполагам? С ZIP Extractor  не се получава от Google.  Пробвах и с други алтернативни но същият ефект

Дали има друг вариант /програма за отваряне на файла? 

Уверен ли си в изпращача? Да не се опитваш да си отвориш някаква зараза и после да опищиш колегите да чистят машината?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK:super:

преди 17 минути, sliderum написа:

Уверен ли си в изпращача? Да не се опитваш да си отвориш някаква зараза и после да опищиш колегите да чистят машината?

не е зараза а фиша ми за заплата. Просто няма как да  получа парола от работодателя вече  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да го принтираш, дори няма нужда да го преглеждаш. Даваш десен бутон на файла --> печат. Може пък да са забравили да забранят това действие. Но пък кой знае дали имаш принтер. Което едва ли е проблем, понеже разпечатването може да стане и у приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може да пробва и да го принтира във виртуален принтер във файл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

А може да пробва и да го принтира във виртуален принтер във файл.

Вероятно може, със софта съм на ти и не се сетих за такава възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dimal написа:

дори и когато е архивиран не трябва ли и парола?

Не се разбира архив ли имаш, pdf ли е що е. За архив трябва компютър,за да го разархивираш и Acrobat reader за да отвориш pdf-a след това. Ако не е в архив, отваряш директно pdf-a с Акробат-а.

PS: Разкодирането е съвсем друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dimal написа:

не е зараза а фиша ми за заплата. Просто няма как да  получа парола от работодателя вече 

Да не е умрял? Фиша за заплатата си е твой и не би трябвало да бъдеш препятстван да можеш да си го правиш каквото желаеш. Паролата е, за да не би някой който случайно, или не случайно, се е добрал до твоят фиш, да не може да се възползува, макар че една несложна парола, да не  е проблем дори за начинаещ хакер .

Така, че все пак се обади на счетоводителката на фирмата, или системния администратор, или на шефа си, ако ще да са ти бивши, или в оставка и си изискай паролата. Стига в крайна сметка това да е наистина проблема на цялата тема. Това, ако не се справиш по някой от предложените начини.

Както изглежда имаш известни проблеми и явно недостатъчна  компютърна грамотност...Ако имаш деца на възраст над 8-9 години, защо направо не се консултираш с тях, евентуално ги пусни в темата, да се разберем с тях как ще се процедира. Вероятно е, да се справят по-добре от баща си.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и инструменти за свалянето на паролата на pdf файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е ок, по-просто е отколкото изглежда.Бл., Ви отново за отклика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.