Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ползвам лаптоп, но е доста бавен и стар, мисля че е време за подмяна. Разгледах и прочетох доста теми, сглобих си конфигурация, която мисля че е доста добра за тези пари. Ако имате някакви идеи и препоръки, моля казвайте всичко :). Не съм много сигурен за процесора, искаше ми се да е поне 6 ядрен, но гледам нещо около тази цена, има 6 ядрен, но е стария сокет am3, мисля че няма смисъл.. като четох че е и до 1600 скорост на рамта и тнт, не виждам смисъл. Кутията е с вградено захранване 550w. 

Ето и конфигурацията, много ще се радвам за мнения и препоръки :) 

554E011C-1FB7-4CDF-B883-F06E4000B625.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е пълен боклук. Изчакай отговори. Аз ще пиша към 22-23 часа.

Здравейте, ползвам лаптоп, но е доста бавен и стар, мисля че е време за подмяна. Разгледах и прочетох доста теми, сглобих си конфигурация, която мисля че е доста добра за тези пари. Ако имате някакви идеи и препоръки, моля казвайте всичко :). Не съм много сигурен за процесора, искаше ми се да е поне 6 ядрен, но гледам нещо около тази цена, има 6 ядрен, но е стария сокет am3, мисля че няма смисъл.. като четох че е и до 1600 скорост на рамта и тнт, не виждам смисъл. Кутията е с вградено захранване 550w. 
Ето и конфигурацията, много ще се радвам за мнения и препоръки  

554E011C-1FB7-4CDF-B883-F06E4000B625.thumb.jpeg.f72b776e1261624351cfb491d697e795.jpeg

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много, но защо да е боклук? Гледах за всичко да прочета. Видях че процесора поддържа 2400 скорост на рамта, затова сложих такава. За Интел дъната мисля че са по-скъпи. Видео картата 4гб ми е достатъчна. Защо да е боклук. Благодаря за отговора и чакам да пишеш :) Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 ядрен ще излезе около 1 100 лв. но не е проблем и 4 ядрен като I3-8100 които е в пъти по-добър вариант от горното.

6 ядрен - http://nikem-bg.net/cart/58160p1r58183p1r60576p1r60848p1r2172p1r60545p1r55002p1rf.html

4 ядрен - http://nikem-bg.net/cart/58183p1r60576p1r60848p1r2172p1r60545p1r55002p1r58190p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава трябва да сменя дъното? Той този процесор до колко рам скорост поддържа и ддр4 ли е? 

Благодаря. Захранването не трябва ли да е поне 550w и да има повече вентилатори и охладители за процесора? 

И защо да не сложиме рам до 2400 защото процесора 2666 не поддържа, този i3 8100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нищо от изброеното не трябва а специално 550W захранване ще ти струва над 100 лв. дори и да ти трябваше. Тия китайски бомбички дето ги гледаш не само не са толкова но и са опасни.

Във втория линк просто съм сменил процесора. Ако ще взимаш I3-8100 наистина може да смениш паметта с по-евтината на 2400MHz.

Ето така - http://nikem-bg.net/cart/58183p1r60848p1r2172p1r60545p1r55002p1r58190p1r60441p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е дал цели примерни конфигурации. Поне да беше ги погледнал. Няма какво да гледаш отделните части, те са избрани от човек който знае какво прави. Ще има и други предложения. Като се покаже някое, което бъде одобрено просто може да си го поръчаш направо през даденият линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм начинаещ в тази сфера, затова питам подробно, за да разбера. Благодаря Ви много. Не съм казал, че човекът не разбира, просто се интересувам повече. 

Трябва ли ми охладител за процесора и вентилатор на кутията отделно или не, как мислите? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти отговорих. Процесора си има вентилатор както и кутията.

Като си вземеш отключен процесор със съответното дъно и видеокарта за пет пъти повече пари може да помислиш и за охладител и по-добра кутия както и захранване 550W за 150-200 лв.

Ако ще даваш повече пари си гледай видеокартата всичко друго го зарежи щом няма пари. Например 1050TI е много по-удачен вариант.

А това че карта с 4ГБ ти стига е много относително.  Тя и видеокарта на нивото на вграденото видео може да е с 4ГБ. Например GT730.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, confusion написа:

Трябва ли ми охладител за процесора и вентилатор на кутията отделно или не, как мислите? :) 

В описанието на процесорите ако пише BOX, обичайно идват с фабричен охладител. Все пак изчакай и други предложения с платформа на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам още не са ги пуснали а и едва ли ще са на тая цена.

Edit; Мда видях една Палитка във Варио - https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1050-stormx-ne51050018fe-1070f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите. Разбрах някой неща, които ще са ми от полза. Този 6 ядрения изглежда доста по-добре от 4 ядрения, в цената няма голяма разлика, но мисля че е доста по-добре. Мисълта ми е да подкарвам игри като far cry 5, gta 5, dota на максимални настройки и тн и мисля че няма да имам проблем дори с 4 ядрен. 

Като гледам тези по магазините готови конфигурации за тези пари са пълни минуси..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ncl написа:

1050 3ГБ не е ли по-добър избор от АМД-то?

Платформа обикновено се нарича комбинацията на дъно и процесор. Та като имам предвид платформа на АМД, това значи  дънна платка  за АМД процесор + АМД процесор. Не знам защо въобще намесваш видеокартата в историята с платформата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видеокарта трудно ще подкараш Far Cry 5 на максимални настройки и fullHD резолюция така, че да се играе нормално. За това ще ти трябва поне видеокарта GTX 1060 3/6 GB. Иначе на средни настройки ще се играе. По-невзискателни игри като DOTA може и да вървят добре на максимум/високи настройки. Паметта бих я сменил с 2х4 GB, доста по-добре ще върви в двуканален режим, а и ще имаш повече кадри в игрите, стига да стигне бюджета за 2 броя от това:

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-Premier-4G-DDR4-2666MHz-AD4U2666W4G19-B/

Вместо горната 1х8 плочка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих готов, мисля че е много добре, може ли мнение за него? https://plasico.bg/компютър-archer-ryzen-amd-ryzen-1400-8gb-1tb-gtx-1050ti-4gb-37635.html

Защо 1060 3гб е по-добра от 4гб на палит примерно или гигабайт и тн? Защото е 192 бита вместо 128?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С процесора даден от Inno стъпваш почти в бюджета  без да орязваш много от останалите неща.

AMD RYZEN 3 1200

ASROCK AB350M PRO4 AM4 
GOODRAM DDR4 4GB PC4-21300 2666MHz CL19 GR2666D464L19S/4G 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
PALIT GTX1050TI STORMX 4G GD5 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
CORSAIR CX450M BRONZE CP-9020101-EU 

Обща стойност - 890.68 лв. с ДДС

Обща стойност - 1 048.68 лв. с ДДС

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, confusion написа:

Намерих готов, мисля че е много добре, може ли мнение за него? https://plasico.bg/компютър-archer-ryzen-amd-ryzen-1400-8gb-1tb-gtx-1050ti-4gb-37635.html

http://nikem-bg.net/cart/57906p1r58174p1r57586p1r60441p1r2172p1r60993p1rp0rf.html

Ето ти ги същите компоненти, по-добро захранване и паметта е малко по-бърза, избери си кутия само за 50-60 лв. и излиза и по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, confusion написа:

Тогава трябва да сменя дъното? Той този процесор до колко рам скорост поддържа и ддр4 ли е? 

Благодаря. Захранването не трябва ли да е поне 550w и да има повече вентилатори и охладители за процесора? 

И защо да не сложиме рам до 2400 защото процесора 2666 не поддържа, този i3 8100.

Ако искаш интел процесор, естествено че ще трябва да го смениш.

Не, качествено 300W ще е предостатъчно за система със А10 9700 и RX 560. Консумацията на целия компютър в игри ще е може би около 100-120W. Имай на предвид че това захранване със кутията е всичко друго но не и качествено, Golden Field имат репутацията на захранвания убиващи хардуер, неслучайно ги наричат ''китайски бомби''. А 10 9700 идва със бокс охладите, въпросния 300T може да го намериш за 33 лева в никем. Ако кутията има вентилатори не е нужно да добавяш повече за компоненти със такава нищожна консумация.

Процесора обаче изобщо не е добър избор. Не се базира на Ryzen 14nm архитектурата, а na ''Excavator'' 28nm. AMD решиха да включат поддръжка за AM4 сокета на въпросните APU-та и Athlon X4 процесори за да имат достъп потребителите до достъпен процесор за платформата. Тази новина обаче излезе преди известно време - цък. Дъното го поддържа, но не очаквай бъдеща поддръжка. Процесора е значително по-слаб от Ryzen R3 1300/1300X/2200G (APU), първия може да намериш на цена от 158 лева, което го прави значително по-добрия избор.

На i3 8100 може да сложиш и по-бърза рам от 2666MHz, но само на дъно със Z370 чипсет, със всички други чипсети си лимитиран до 2400MHz, а при i5/7 2666MHz.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И може да сложа по евтината видео карта? А защо 350 вата захранване като видео картата иска почти толкова? Питам, за да знам :)

преди 2 минути, Inno написа:

Не, качествено 300W ще е предостатъчно за система със А10 9700 и RX 560. Консумацията на целия компютър в игри ще е може би около 100-120W. Имай на предвид че това захранване със кутията е всичко друго но не и качествено, Golden Field имат репутацията на захранвания убиващи хардуер, неслучайно ги наричат ''китайски бомби''. А 10 9700 идва със бокс охладите, въпросния 300T може да го намериш за 33 лева в никем. Ако кутията има вентилатори не е нужно да добавяш повече за компоненти със такава нищожна консумация.

Процесора обаче изобщо не е добър избор. Не се базира на Ryzen 14nm архитектурата, а na ''Excavator'' 28nm, но има AMD решиха да включат поддръжка за AM4 сокета на въпросните APU-та и Athlon X4 процесори за да имат достъп потребителите до достъпен процесор за платформата. Тази новина обаче излезе преди известно време - цък. Дъното го поддържа, но не очаквай бъдеща поддръжка. Процесора е значително по-слаб от Ryzen R3 1300/1300X/2200G (APU), първия може да намериш на цена от 158 лева, което го прави значително по-добрия избор.

Значи предлагаш да взема този процесор, дъното да остане това което съм избрал и да взвма кутията със захранването 350 вата от никем, където са го изпратили по-нагоре и всичко друго да остане така? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го видя това? Принципно на видеокартите пишат общо за системата. Но то си е относително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

confusion тоя делукс дето го гледаш производителя му дава 22А. Няма да навлизам в подробности за качествата му само ще кажа че Евгата е 34A и не са и спестени защитите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Inno написа:

Процесора обаче изобщо не е добър избор. Не се базира на Ryzen 14nm архитектурата, а na ''Excavator'' 28nm, но има AMD решиха да включат поддръжка за AM4 сокета на въпросните APU-та и Athlon X4 процесори за да имат достъп потребителите до достъпен процесор за платформата. Тази новина обаче излезе преди известно време - цък. Дъното го поддържа, но не очаквай бъдеща поддръжка. Процесора е значително по-слаб от Ryzen R3 1300/1300X/2200G (APU), първия може да намериш на цена от 158 лева, което го прави значително по-добрия избор.

Значи предлагаш да взема този процесор, дъното да остане това което съм избрал и да взвма кутията със захранването 350 вата от никем, където са го изпратили по-нагоре и всичко друго да остане така? 

Или пък да смена на i3-8100 щом се поддържа повече и е по-добър, а не райзена? Не е ли по добре 6 ядрен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, не знам за вас, ама аз, ако прочета още 2 поста от автора и ще си прережа вените :D Едно се пише, той чете съвсен друго, разбира 3-то и на всичкото отгоре се изсира в темата с готова конфигурация от плесио. Или това е някакъв голям майтап, или е поредната трол тема.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отива възрастен човек в сервиз с компютър за 1400 лв. (готова сглобка) на които му се е случила случка а гаранцията от година е изтекла.

Сменят му дъното сменят му харда слагат му и нов охладител щото стария не му харесвал и накрая идва ред на захранването...

Избира 500W за 20 лв. вместо 400W за 80 лв. щот не е балама а и e добре да има запас понеже само 750TI иска 300W.

Това са хора които четат по-официалните страници и се интересуват....

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.