Премини към съдържанието
xX.herobrine.Xx

Препоръчайте ми нещо интересно за моят компютър

Препоръчан отговор

Здравейте. Вече имам компютър със следните характеристики: Intel core duo 2 Quad Q9300 2.50GHz, nvidia geforce 605 1GB DDR3 4GB DDR3 667MHz. Търся си нещо интересно, което ще може и да бъде заснето. Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mafia 1,2 уникални игри Tomb Radier 2013 Metro Last light Metro 2033. Gta сериите, Far Cry 3, Ако е за co-op Dead Island 1,2, Need For speed Most wanted 2012, The Run, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kristian Denkov написа:

Mafia 1,2 уникални игри Tomb Radier 2013 Metro Last light Metro 2033. Gta сериите, Far Cry 3, Ако е за co-op Dead Island 1,2, Need For speed Most wanted 2012, The Run, 

Ще мога ли да ги заснема? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видеокарта игри малко трудно. Евентуално на 800х600 или максимум HD резолюция за по-невзискателните. Иначе повечето игри от преди 8-10 години може би ще вървят по-добре. Можеш да ги заснемеш с външна видеокамера/телефон. Тази видеокарта не е за игри, а за офис машина принципно. Вградените видеокарти на 3 и по-нова серия на Intel са по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, xX.herobrine.Xx написа:

Здравейте. Вече имам компютър със следните характеристики: Intel core duo 2 Quad Q9300 2.50GHz, nvidia geforce 605 1GB DDR3 4GB DDR3 667MHz. Търся си нещо интересно, което ще може и да бъде заснето. Благодаря предварително. :)

Сигурен ли си,че това е точният модел на графичната карта ?Принципно има такива OEM модели в маркови конфигурации ,лошата новина е ,че е доста остарял продукт и скромни показатели.

преди 35 минути, Kristian Denkov написа:

Част от предложените заглавия няма да може да ги играе с наличната видео карта, погледни какви са препоръчителните изисквания за Tomb Raider , Metro Last Light , Far Cry 3 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Сигурен ли си,че това е точният модел на графичната карта ?Принципно има такива OEM модели в маркови конфигурации ,лошата новина е ,че е доста остарял продукт и скромни показатели.

Част от предложените заглавия няма да може да ги играе с наличната видео карта, погледни какви са препоръчителните изисквания за Tomb Raider , Metro Last Light , Far Cry 3 .

Такава си е. Не знам, но дори със старата си играх на tomb rider макар, на минимални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "със старата"? Марка/модел? Не винаги новото е по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2018 г. в 19:37, Raze написа:

Какво значи "със старата"? Марка/модел? Не винаги новото е по-добро.

Ми старата ми беше nvidia geforce gt 8600 256mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата е леко по-мощна, с повече памет и по-нова, но пак ти казвам, не е подоходяща за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но имам проблеми.. На старата ми можех да играя на sleeping dogs и gta iv на минимални и не ми забиваше. А сега със тая и двете на минимални ми забиват.. Защо така..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2018 г. в 22:11, xX.herobrine.Xx написа:

Но имам проблеми.. На старата ми можех да играя на sleeping dogs и gta iv на минимални и не ми забиваше. А сега със тая и двете на минимални ми забиват.. Защо така..

Каква ти е била старата конфигурация и на каква резолюция си ги играл, сменял ли си монитора със новата ?

Дано да не си дал повече от 120 лева за тази OEM машина, но е доста вероятно да е повече, защото все пак Q9300 е бил ''лукс'' за времето си. Отдавна морално остарял процесор, дано да не си го взел, защото си видял че е 4-ядрен - ниска честота и стара архитектура. Ето един тест за да си извадиш горе долу картина как се представя във игри и приложения - цък. Тестовете на 775 сокета са правени на ASUS Maximus II Formula със 1333MHz DDR3 памет във двуканален режим, а картата е GTX Titan (Kepler), за да се види какво какво могат процесорите. По-нов еквивалент със сходна производителност е GTX 970/1060 3GB от страна на Nvidia. Дори един Core i първо поколение (i3 530/540) ще е по-бързо и доста по-разумното решение за игри, а второ (i3 2100) и трето (i3 3220) поколение сам виждаш как се представят. Ниската му честота е проблем, виж QX9650/QX9770 как се представят. За жалост със OEM дъното вероятността за клок клони към нула, но предполагам ще е възможно да сложиш по-висок клас Q***, някой хора си модифицират 775 дъната за 771 Xeon процесори, но не знам дали ще възможно на OEM дъно и дали въобще е добра идея подобно приключение. Иначе в материала има резултати със клок, постигнали са 3130MHz, но това естествено няма да е достатъчно да настигне дори i3 2100, а консумацията му съвсем ще литне спрямо неговата.

Цитат

''На старата ми можех да играя на sleeping dogs и gta iv на минимални и не ми забиваше''

Ами съвсем нормално е това, ако си ги играл на една и съща резолюция. Твоята карта е OEM версия на GT 610, но със значително по-ниски честоти на ядрото/шейдърите. И двете са базириани на Fermi архитектурата, макар и да са 6-та серия. Ребранд са съответно на Geforce510 и GT 520. Твоята карта е минимум 50% по-бавна от 8600GT GDDR3 на стандартни честоти (540/1190/1400), защото е със значително по-ниски честоти на ядрото/шейдърите от GT 520/GT 610, но дори въпросните са доста по-бавни от 8600GT GDDR3. Във тежи заглавия като Tomb Raider 2013/Sleeping Dogs разликата между старата ти и новата ще е поне двойна (100%). Ето ти един тест със десетки карти - цък. Липсва 8600GT GDDR3, но 9500GT GDDR3 е на кантар със нея, във въпросния сайт има сравнения на двете. Както виждаш твоята карта за да се изравни със старата ти 8600GT ще трябва буквално да я изтърбушиш от клок -  1010MHz ядро, 2020MHz шейдъри, 1740MHz памет, при съответно стандартните за твоята карта 523MHz/1046MHz/1800MHz. Поне твоята карта е със добри фабрични честоти на паметта, но ''файда'' никаква като ядрото и шейдърите са на безобразно ниски честоти, но е разбираемо все пак е OEM.

Най-добре сподели повече за машината - ако е Tower кутия ще може да замениш картата със нещо значително по-бързо, ако искаш да играеш Sleeping Dogs и GTA IV. Ако е small form factor ще трябва да търсиш нископрофилна карта и няма да може да сложиш стандартно ATX захранване (освен със модификации...). Смяна на процесора не знам дали ще си заслужава, Q9*** на разумна цена/Xeon X5*** ако въобще успееш да моднеш дъното, но не знам дали въобще процесори със толкова голямо енергопотребление ще се поддържат официално (QX9650/QX9770), ако приемем че намериш такъв на разумна цена.

П.С: Ето ти една таблица за да се ориентираш коя карта как е като производителност - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2018 г. в 22:09, Raze написа:

Новата е леко по-мощна, с повече памет и по-нова, но пак ти казвам, не е подоходяща за игри.

Както гласи един мем ''И един мармот...''  :) (мразя ги тези, грозни емоджита).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.07.2018 г. в 0:48, Inno написа:

Както гласи един мем ''И един мармот...''  :) (мразя ги тези, грозни емоджита).

Значи старата ми видео карта на практика е била по-добра, освен, че е имала по-малко памет? И всъщност не мисля да надграждам тоя комп.. Предпочитам да се хвърля на нещо такова:2031496116_.thumb.png.697bfd41f3cc709d522d4c9905577527.png

Или това: + захранване и кутия например от никем, че там са много евтини, пък във варио са бая скъпи..2066767194_.thumb.png.5ef124a4273b47d44d591650c4dba43c.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@xX.herobrine.Xx Здравей, ако старата ти карта е била 8600GT със 256mb GDDR3 памет то определено е доста по-бързата карта. Някой партньори на Nvidia са предлагали 8600GT във варианти със DDR2 памет, макар и официално картата да е със GDDR3 памет. Официалната 8600 със DDR2 памет се нарича 8600GS - абсолютно същата карта, но здраво осакатена със почти двойно по-бавна DDR2 памет. Твоята 605 е дори по-бавна от нея, заради безумно ниските си честоти. Ако искаш да играеш някоя стара DX9 игрa със що-годе нормални кадри пробвай клок, най-вече на шейдърите, защото именно те я спъват. Aко постигнеш 1400-1500MHz shader clock и 650-700MHz core clock ще се приближиш като производителност до фабрична GT520/GT610 и ще може да играеш нещо като Half Life 2 на 1024х768 или дори малко по-висока със 60FPS и високи детайли (без MSAA заглаждане). Честотата на паметта не я бутай. За игри като Mafia II просто забрави, сам виждаш как се представя там GT520. Виж, ако постигнеш приличен клок на картата и смъкнеш резолюцията до 800х600 и детайлите до минимум, може да вържеш едни 25-30 кадъра, но не знам кой би играл така щом един Xbox360/PS3 ще предложи доста повече като качество и резолююция. Между другото на каква резолюция и как си играл Tomb Raider 2013 със 256МБ версия на 8600GT ? Картата е зададена точно за минималните изисквания, но със 512MB видео памет, предполагам изобщо не са ти зареждали текстурите или си играл на 640х480 ?

Не ми харесва първата конфигурация - Процесора е добър, но за тези пари (324лв) не е добра покупка + си има минуси спрямо доста по-евтиния Ryzen R5 1400 еквивалент без вградено видео, който можеше да се намери за 245-250 лева във Варио до преди няколко дни. Дъното не позволява оуърклок на процесора, навярно и на вграденото видео, което е доста голям минус, защото може да изстискаш доста от Vega 8/11 със клок. Паметта трябва да е задължително във двуканален режим, в противен случай са пари хвърлени на вятъра - Тестове на български. Забележи колко по-ниски са резултатите при памет в едноканален режим, все пак видеото споделя системната памет. Максималния ти бюджет е 720 лева ? Напиши какъв ти е монитора (резолюция) и дали е покупката на втора ръка компоненти е допустим вариант. За 300-360 лева може да вземеш реновиран i5 офис компютър със 8GB рам и 12 месеца гаранция. Добавяш му GTX 1050/1050Ti и си ''в джаза''. Ако искаш да играеш сериозно не те съветвам да купуваш 2200/2400G именно защото споделят системната памет и дефакто през 100% от времето са брутално спънати в игрите, в някой не се забелязва толкова. Тестове на 2200G/2400G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2018 г. в 19:47, Inno написа:

@xX.herobrine.Xx Здравей, ако старата ти карта е била 8600GT със 256mb GDDR3 памет то определено е доста по-бързата карта. Някой партньори на Nvidia са предлагали 8600GT във варианти със DDR2 памет, макар и официално картата да е със GDDR3 памет. Официалната 8600 със DDR2 памет се нарича 8600GS - абсолютно същата карта, но здраво осакатена със почти двойно по-бавна DDR2 памет. Твоята 605 е дори по-бавна от нея, заради безумно ниските си честоти. Ако искаш да играеш някоя стара DX9 игрa със що-годе нормални кадри пробвай клок, най-вече на шейдърите, защото именно те я спъват. Aко постигнеш 1400-1500MHz shader clock и 650-700MHz core clock ще се приближиш като производителност до фабрична GT520/GT610 и ще може да играеш нещо като Half Life 2 на 1024х768 или дори малко по-висока със 60FPS и високи детайли (без MSAA заглаждане). Честотата на паметта не я бутай. За игри като Mafia II просто забрави, сам виждаш как се представя там GT520. Виж, ако постигнеш приличен клок на картата и смъкнеш резолюцията до 800х600 и детайлите до минимум, може да вържеш едни 25-30 кадъра, но не знам кой би играл така щом един Xbox360/PS3 ще предложи доста повече като качество и резолююция. Между другото на каква резолюция и как си играл Tomb Raider 2013 със 256МБ версия на 8600GT ? Картата е зададена точно за минималните изисквания, но със 512MB видео памет, предполагам изобщо не са ти зареждали текстурите или си играл на 640х480 ?

Не ми харесва първата конфигурация - Процесора е добър, но за тези пари (324лв) не е добра покупка + си има минуси спрямо доста по-евтиния Ryzen R5 1400 еквивалент без вградено видео, който можеше да се намери за 245-250 лева във Варио до преди няколко дни. Дъното не позволява оуърклок на процесора, навярно и на вграденото видео, което е доста голям минус, защото може да изстискаш доста от Vega 8/11 със клок. Паметта трябва да е задължително във двуканален режим, в противен случай са пари хвърлени на вятъра - Тестове на български. Забележи колко по-ниски са резултатите при памет в едноканален режим, все пак видеото споделя системната памет. Максималния ти бюджет е 720 лева ? Напиши какъв ти е монитора (резолюция) и дали е покупката на втора ръка компоненти е допустим вариант. За 300-360 лева може да вземеш реновиран i5 офис компютър със 8GB рам и 12 месеца гаранция. Добавяш му GTX 1050/1050Ti и си ''в джаза''. Ако искаш да играеш сериозно не те съветвам да купуваш 2200/2400G именно защото споделят системната памет и дефакто през 100% от времето са брутално спънати в игрите, в някой не се забелязва толкова. Тестове на 2200G/2400G.

Честно казано четох за подобно нещо, но до колкото пък разбрах имало и някакви ъпдейти, които щели да спрат спъването на процесора. Знам, че dual channel-а е по-добър от single channel-а, обаче single channle-а е по-евтин.. Дори не знам кога ще мога да събера пари за такова нещо де.. Честно казано тоя процесор Ryzen 5 2400G не мисля, че е лош, но само като за начало без видео карта.. Иначе по-нататък ще се сменят и части.. Tomb Rider я играх на минимални и мисля, че с резолюцията на монитора ми 1280x1024. На минимални на GTA IV дори можех да записвам видеа със старата си карта.. А сега с тая.. забива дори на минимални и на най-ниската резолюция.. Как мога да я клокна безопасно и с коя програма. Дали ще може със msi afterburner

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, xX.herobrine.Xx написа:

Честно казано четох за подобно нещо, но до колкото пък разбрах имало и някакви ъпдейти, които щели да спрат спъването на процесора. Знам, че dual channel-а е по-добър от single channel-а, обаче single channle-а е по-евтин.. Дори не знам кога ще мога да събера пари за такова нещо де.. Честно казано тоя процесор Ryzen 5 2400G не мисля, че е лош, но само като за начало без видео карта.. Иначе по-нататък ще се сменят и части.. Tomb Rider я играх на минимални и мисля, че с резолюцията на монитора ми 1280x1024. На минимални на GTA IV дори можех да записвам видеа със старата си карта.. А сега с тая.. забива дори на минимални и на най-ниската резолюция.. Как мога да я клокна безопасно и с коя програма. Дали ще може със msi afterburner

Никакви ъпдейти няма да спрат спъването от памет в едноканален режим, това си е проблем от чисто хардуерно естество. И един модул не излиза по-евтино, най-много да спестиш 10-15 лева, който в крайна сметка ти излизат през носа, защото губиш едни 40-50% производителност. Щом няма голям бюджет 2400G е лоша покупка, всъщност дори като цяло е лоша покупка на фона на 2200G, който ще ти пасне доста по-добре и няма да загубиш много от графиката, но със сигурност ще платиш доста по-малко. Щом нямаш финансите и си на 1280х1024, доста по-добрия вариант е втора ръка видео карта без смяна на платформата + добавяне на още 4гб рам.

Една антика като 9600GT във ''белите'' страни се продава за жълти стотинки по битаците/thrift-овете или онлайн, просто на хората не им трябват подобни музейни експонати и дори може да намериш такава за без пари. За такава конфигурация бих търсил втора ръка карта - Например 9600GT 1GB/9800GT 1GB ще ти предложат производителност значително по-висока от на твоята карта, но изискват 6-пинов конектор за захранване. Ако намериш GT 240 1GB със GDDR5 памет още по-добре. Подобни карти нямат никаква стойност към днешна дата, но ще може да играеш GTA IV и предполагам V на 1280х1024, естествено няма да имаш драйверна поддръжка, но предполагам официалните драйверите ще са достатъчно добри за игрите от 2010-2013 ерата. Вече ако може да отделиш 40-60 лева за Fermi GTX 460 1GB (256Bit) още по-добре, но при нея е нужен 6-пинов конектор или дори два, а ти не си написал какво ти е захранването. Ако си лимитиран от захранването това силно ще намали избора ти на карта, ще трябва да търсиш карта което се захранва от PCI-E слота, а ако искаш да подкарва Sleeping Dogs...GTX 750 поне, но GTX750TI 2GB/GTX 950 2GB най-добре, но процесора ще ги съпва. Ако искаш да играеш GTA V ще ти трябва и още 4GB рам, предполагам в момента имаш един 4гб модул ? Ако кутията ти не е Small Form Factor ще може да го смениш естествено.

Не знам дали ще може да я клокнеш, все пак е OEM карта и може да е заключена и да не позволява подобни интервенции. Все пак пробвай със MSI Afterburner/EVGA Precision, но не вдигай изведнъж честотите а лека полека. Паметта не я бутай, няма нужда, най-вече shader clock/core clock. Дори и да я клокнеш доста не очаквай комфортна игра при Tomb Raider/Sleeping Dogs, виж ако е за да вържеш що годе прилични кадри при някоя стара DX9 игра, добре. Сам виждаш резултатите от тестовете на Overclockers.ua. дори и на 1010MHz core clock/2020 shader clock е прекалено слаба, a 605 ме съмнява да е способна на такива честоти. GT520/GT610 са GF119-300-A1 ревизия  на ядрото, а 605 е GF119-200-A1, ако това има някакво значение.

Съвет - купувай всичко наведнъж, ако ще е нов компютър.

Сподели каква е кутията и захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за клокване не ми излиза shader clock със msi afterburner. Захранването.. Не го знам какво е, но мисля, че кутията май е няква dell inspirion. А.. Предпочитам да си купя комп нови части и темподобини.. не ми допада частта с втора употреба.. Цял живот така го карам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си е новото, няма спор. Стига пари да има. Картата не я мъчи, с пръдня боя не става, са казали хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, xX.herobrine.Xx написа:

Значи за клокване не ми излиза shader clock със msi afterburner. Захранването.. Не го знам какво е, но мисля, че кутията май е няква dell inspirion. А.. Предпочитам да си купя комп нови части и темподобини.. не ми допада частта с втора употреба.. Цял живот така го карам..

Моя грешка. Shader Clock-а се покачва паралелно със ядрото. Едни 800MHz (1600ShaderClock) не би трябвало да са проблем, щом при GT 610 фабрично са 810/1620. Нагоре вече е късмет, но не си заслужава да я цедиш до 1GHz ако въобще е стабилна, златната среда ще е по надолу. Ако картата ти е със пасивно охлаждане (не с вентилатор) не бих я клоквал над 800/1600, освен ако температурите са в норма. По-голямото покачване на производителността при оувърклок във материала на overclockers.ua е отчасти защото DDR3 паметта при тяхната карта е по-бавна (1333MHz=10.7GB/s), а при твоята фабрично е 1796MHz=14.36GB/s, което е дори повече от техния оувърклок резултат от 1740MHz=13.9GB/s.. Някой сега ще каже че клока на такива карти е глупост и донякъде ще е прав, но аз съм имал огромни ползи в някой игри от клока на HD 2500 (1050>1450MHz), без да бутам честотата на рам паметта/таймингите, с обикновена 1600MHz DDR3 в двуканален режим и мисля имаше ''мегдан'' за 1500MHz :Д. GT 520/610 е грубо на нивото на HD 3000, а понякога дори излиза пред HD 4000 . Ето един тест със процесори, който имат HD 2000 и HD3000 - цък, да се има на предвид че Asus GT 520 Silent работи на 810/1620/1200. Ето още един тест в който има и HD 4000 - цък.

За кутията питах по-скоро какъв е форм фактора - дали е Tower или Small form factor. Ако е SFF няма как да побереш нормално захранване и най-вероятно ще трябва да се задоволиш със нещо, което се захранва от PCI-E слота, ако си със офис машина, а досега всички ''следи'' сочат към това.

Хубаво нови чати, но със тези спекулативни цени на картите и DDR4 няма да стане с бюджет от 720 лева. За толкова ще може да вземеш втора ръка компоненти, който ще са на светлинни години от 2200G/2400G. 1155 сокет дъно със H чипсет (желателно H67, B75,H77), i7 2600, 2x4GBDDR3 = около 300 лева, със i5 2400/2500 си едни 80 лева надолу. Видео карта GTX 970 - 300 лева. Останалите 100-120 лева за ново захранване(може и втора ръка) и втора ръка кутия, ще ползваш стария си диск, а ако имаш прилична кутия и диск си ги оставяш. В последствие добавяш едно ново SATA 240/256GB SSD за OS/игри и програми което ще ти струва 95-140 лева. Със 2200/2400G влизаш отново в омагьосан кръг. В някой игри както виждаш 2400G е на нивото на GT 1030/RX550, в други буквално е значително по-зле, защото е спънато от паметта. Естествено не те карам да събираш втора ръка чаркове, просто ти казвам какво може да сглобиш със около 700 лева.

Ако нямаш намерение да сменяш монитора просто си купи една карта втора ръка(и още 4GBрам), която да ти върши работа за игрите, който искаш да играеш на тази резолюция. Не е нужно да има DX11 поддръжка, както виждаш твоята карта не става дори за стари DX9 игри, освен ако не смъкваш до дъното настройки и резолюция. Процесора ти вярно е стар и на ниски честоти, но може да понесе доста по-бърза карта от GT605. На 775 има далеч по-големи кошмари. Ако имаш захранването грабваш една GTX 660-ка за 100-120 лева, която за 1280х1024 ще си е същински Mayweather, макар и спъната от процесора няма да е чак катастрофа, както със Titan-а от материала на PurePC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.