Премини към съдържанието
xX.herobrine.Xx

Препоръчайте ми нещо интересно за моят компютър

Препоръчан отговор

Здравейте. Вече имам компютър със следните характеристики: Intel core duo 2 Quad Q9300 2.50GHz, nvidia geforce 605 1GB DDR3 4GB DDR3 667MHz. Търся си нещо интересно, което ще може и да бъде заснето. Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mafia 1,2 уникални игри Tomb Radier 2013 Metro Last light Metro 2033. Gta сериите, Far Cry 3, Ако е за co-op Dead Island 1,2, Need For speed Most wanted 2012, The Run, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kristian Denkov написа:

Mafia 1,2 уникални игри Tomb Radier 2013 Metro Last light Metro 2033. Gta сериите, Far Cry 3, Ако е за co-op Dead Island 1,2, Need For speed Most wanted 2012, The Run, 

Ще мога ли да ги заснема? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видеокарта игри малко трудно. Евентуално на 800х600 или максимум HD резолюция за по-невзискателните. Иначе повечето игри от преди 8-10 години може би ще вървят по-добре. Можеш да ги заснемеш с външна видеокамера/телефон. Тази видеокарта не е за игри, а за офис машина принципно. Вградените видеокарти на 3 и по-нова серия на Intel са по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, xX.herobrine.Xx написа:

Здравейте. Вече имам компютър със следните характеристики: Intel core duo 2 Quad Q9300 2.50GHz, nvidia geforce 605 1GB DDR3 4GB DDR3 667MHz. Търся си нещо интересно, което ще може и да бъде заснето. Благодаря предварително. :)

Сигурен ли си,че това е точният модел на графичната карта ?Принципно има такива OEM модели в маркови конфигурации ,лошата новина е ,че е доста остарял продукт и скромни показатели.

преди 35 минути, Kristian Denkov написа:

Част от предложените заглавия няма да може да ги играе с наличната видео карта, погледни какви са препоръчителните изисквания за Tomb Raider , Metro Last Light , Far Cry 3 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Сигурен ли си,че това е точният модел на графичната карта ?Принципно има такива OEM модели в маркови конфигурации ,лошата новина е ,че е доста остарял продукт и скромни показатели.

Част от предложените заглавия няма да може да ги играе с наличната видео карта, погледни какви са препоръчителните изисквания за Tomb Raider , Metro Last Light , Far Cry 3 .

Такава си е. Не знам, но дори със старата си играх на tomb rider макар, на минимални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "със старата"? Марка/модел? Не винаги новото е по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2018 г. в 19:37, Raze написа:

Какво значи "със старата"? Марка/модел? Не винаги новото е по-добро.

Ми старата ми беше nvidia geforce gt 8600 256mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата е леко по-мощна, с повече памет и по-нова, но пак ти казвам, не е подоходяща за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но имам проблеми.. На старата ми можех да играя на sleeping dogs и gta iv на минимални и не ми забиваше. А сега със тая и двете на минимални ми забиват.. Защо така..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2018 г. в 22:11, xX.herobrine.Xx написа:

Но имам проблеми.. На старата ми можех да играя на sleeping dogs и gta iv на минимални и не ми забиваше. А сега със тая и двете на минимални ми забиват.. Защо така..

Каква ти е била старата конфигурация и на каква резолюция си ги играл, сменял ли си монитора със новата ?

Дано да не си дал повече от 120 лева за тази OEM машина, но е доста вероятно да е повече, защото все пак Q9300 е бил ''лукс'' за времето си. Отдавна морално остарял процесор, дано да не си го взел, защото си видял че е 4-ядрен - ниска честота и стара архитектура. Ето един тест за да си извадиш горе долу картина как се представя във игри и приложения - цък. Тестовете на 775 сокета са правени на ASUS Maximus II Formula със 1333MHz DDR3 памет във двуканален режим, а картата е GTX Titan (Kepler), за да се види какво какво могат процесорите. По-нов еквивалент със сходна производителност е GTX 970/1060 3GB от страна на Nvidia. Дори един Core i първо поколение (i3 530/540) ще е по-бързо и доста по-разумното решение за игри, а второ (i3 2100) и трето (i3 3220) поколение сам виждаш как се представят. Ниската му честота е проблем, виж QX9650/QX9770 как се представят. За жалост със OEM дъното вероятността за клок клони към нула, но предполагам ще е възможно да сложиш по-висок клас Q***, някой хора си модифицират 775 дъната за 771 Xeon процесори, но не знам дали ще възможно на OEM дъно и дали въобще е добра идея подобно приключение. Иначе в материала има резултати със клок, постигнали са 3130MHz, но това естествено няма да е достатъчно да настигне дори i3 2100, а консумацията му съвсем ще литне спрямо неговата.

Цитат

''На старата ми можех да играя на sleeping dogs и gta iv на минимални и не ми забиваше''

Ами съвсем нормално е това, ако си ги играл на една и съща резолюция. Твоята карта е OEM версия на GT 610, но със значително по-ниски честоти на ядрото/шейдърите. И двете са базириани на Fermi архитектурата, макар и да са 6-та серия. Ребранд са съответно на Geforce510 и GT 520. Твоята карта е минимум 50% по-бавна от 8600GT GDDR3 на стандартни честоти (540/1190/1400), защото е със значително по-ниски честоти на ядрото/шейдърите от GT 520/GT 610, но дори въпросните са доста по-бавни от 8600GT GDDR3. Във тежи заглавия като Tomb Raider 2013/Sleeping Dogs разликата между старата ти и новата ще е поне двойна (100%). Ето ти един тест със десетки карти - цък. Липсва 8600GT GDDR3, но 9500GT GDDR3 е на кантар със нея, във въпросния сайт има сравнения на двете. Както виждаш твоята карта за да се изравни със старата ти 8600GT ще трябва буквално да я изтърбушиш от клок -  1010MHz ядро, 2020MHz шейдъри, 1740MHz памет, при съответно стандартните за твоята карта 523MHz/1046MHz/1800MHz. Поне твоята карта е със добри фабрични честоти на паметта, но ''файда'' никаква като ядрото и шейдърите са на безобразно ниски честоти, но е разбираемо все пак е OEM.

Най-добре сподели повече за машината - ако е Tower кутия ще може да замениш картата със нещо значително по-бързо, ако искаш да играеш Sleeping Dogs и GTA IV. Ако е small form factor ще трябва да търсиш нископрофилна карта и няма да може да сложиш стандартно ATX захранване (освен със модификации...). Смяна на процесора не знам дали ще си заслужава, Q9*** на разумна цена/Xeon X5*** ако въобще успееш да моднеш дъното, но не знам дали въобще процесори със толкова голямо енергопотребление ще се поддържат официално (QX9650/QX9770), ако приемем че намериш такъв на разумна цена.

П.С: Ето ти една таблица за да се ориентираш коя карта как е като производителност - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2018 г. в 22:09, Raze написа:

Новата е леко по-мощна, с повече памет и по-нова, но пак ти казвам, не е подоходяща за игри.

Както гласи един мем ''И един мармот...''  :) (мразя ги тези, грозни емоджита).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.07.2018 г. в 0:48, Inno написа:

Както гласи един мем ''И един мармот...''  :) (мразя ги тези, грозни емоджита).

Значи старата ми видео карта на практика е била по-добра, освен, че е имала по-малко памет? И всъщност не мисля да надграждам тоя комп.. Предпочитам да се хвърля на нещо такова:2031496116_.thumb.png.697bfd41f3cc709d522d4c9905577527.png

Или това: + захранване и кутия например от никем, че там са много евтини, пък във варио са бая скъпи..2066767194_.thumb.png.5ef124a4273b47d44d591650c4dba43c.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@xX.herobrine.Xx Здравей, ако старата ти карта е била 8600GT със 256mb GDDR3 памет то определено е доста по-бързата карта. Някой партньори на Nvidia са предлагали 8600GT във варианти със DDR2 памет, макар и официално картата да е със GDDR3 памет. Официалната 8600 със DDR2 памет се нарича 8600GS - абсолютно същата карта, но здраво осакатена със почти двойно по-бавна DDR2 памет. Твоята 605 е дори по-бавна от нея, заради безумно ниските си честоти. Ако искаш да играеш някоя стара DX9 игрa със що-годе нормални кадри пробвай клок, най-вече на шейдърите, защото именно те я спъват. Aко постигнеш 1400-1500MHz shader clock и 650-700MHz core clock ще се приближиш като производителност до фабрична GT520/GT610 и ще може да играеш нещо като Half Life 2 на 1024х768 или дори малко по-висока със 60FPS и високи детайли (без MSAA заглаждане). Честотата на паметта не я бутай. За игри като Mafia II просто забрави, сам виждаш как се представя там GT520. Виж, ако постигнеш приличен клок на картата и смъкнеш резолюцията до 800х600 и детайлите до минимум, може да вържеш едни 25-30 кадъра, но не знам кой би играл така щом един Xbox360/PS3 ще предложи доста повече като качество и резолююция. Между другото на каква резолюция и как си играл Tomb Raider 2013 със 256МБ версия на 8600GT ? Картата е зададена точно за минималните изисквания, но със 512MB видео памет, предполагам изобщо не са ти зареждали текстурите или си играл на 640х480 ?

Не ми харесва първата конфигурация - Процесора е добър, но за тези пари (324лв) не е добра покупка + си има минуси спрямо доста по-евтиния Ryzen R5 1400 еквивалент без вградено видео, който можеше да се намери за 245-250 лева във Варио до преди няколко дни. Дъното не позволява оуърклок на процесора, навярно и на вграденото видео, което е доста голям минус, защото може да изстискаш доста от Vega 8/11 със клок. Паметта трябва да е задължително във двуканален режим, в противен случай са пари хвърлени на вятъра - Тестове на български. Забележи колко по-ниски са резултатите при памет в едноканален режим, все пак видеото споделя системната памет. Максималния ти бюджет е 720 лева ? Напиши какъв ти е монитора (резолюция) и дали е покупката на втора ръка компоненти е допустим вариант. За 300-360 лева може да вземеш реновиран i5 офис компютър със 8GB рам и 12 месеца гаранция. Добавяш му GTX 1050/1050Ti и си ''в джаза''. Ако искаш да играеш сериозно не те съветвам да купуваш 2200/2400G именно защото споделят системната памет и дефакто през 100% от времето са брутално спънати в игрите, в някой не се забелязва толкова. Тестове на 2200G/2400G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.