Премини към съдържанието
retaer

Търся подходяща видео карта може и втора ръка

Препоръчан отговор

На ей такъв модел кошник : https://www.cnet.com/products/hp-compaq-business-dc7700-core-2-duo-2ghz-1gb-ram-80gb-hdd-vista-business/specs/
Му търся външен заместител съвместим разбира се с дъното което или не виждам или не мога да разбера какъв модел е точно.Надявам се няой не прекалил тази вечер ако може да извади жокер и да каже,даже тя работата ще отиде и на ракия ако ме посъветва от къде да поръчам и second hand тъй като не ми е на сърце но понеже ме врънкат кога отново ще светне монитора хах. 
ПП: За жалост пробвах с работещ монитор и работещи кабели (от този на който съм в момента настолен) и остава само видеото да е изплющяло тъй като си тръгва като цяло.Мерси за вниманието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е сегашната му карта?

Кое те кара да мислиш, че системата функционира без проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е видеото? За тази антика общо взето не си струва да се дават пари, като за около 100-130 лева може да се намери много по-добра работеща конфигурация. Примерно нещо с 2/4 GB RAM и quad процесор.

http://alphacom-bg.com/product/1162/dell-780-sff-quad-q6600-2gb-150gb.html

Как си сигурен, че работи системата, след като не е тествана с работеща видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва много икономична карта (25W) и също така нископрофилна. По-смотания вариант на 1030 напълно отговаря поне по-спецификации.

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GT1030-2GHD4-LP-OC/description.html

https://www.msi.com/pdf/presale_v2/GeForce-GT-1030-2GHD4-LP-OC

Както казах това е по-смотания вариант от към производителност и единствения плюс е по-ниската консумация именно заради паметта.

п.с. На старо може да потърсиш старите GT710/720 би трябвало да нямаш проблеми с тях.

Нова е около 70 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес гледах ревю на варианта с ДДР4: GeForce GT 1030: The DDR4 Abomination Benchmarked - TechSpot

Не е за препоръчване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси...на кошник за 50 лв., дето не се знае дали работи, видеокарта за 160 лв., аз не бих си го причинил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах @Raze то и аз просто мислех че мога да изнамеря някой антика даже под 50 :Д но накрая ще взема един приятел четец за хдд поне да си префърля нещата ...не съм сигурен че като цяло конфигурацията работи но чувството ми натам води :Д  Ще видя какво ще правя 
ПП и аз не знам какво е видеото зьа тва постнах темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградена вградена .... то май натам отива решението.Ще се опитам да видя дали ще мога да си прехвърля някой папки с музика и снимки ии то за 110кинта то Dell-a е на оферта  дет е дал линк -а колегата:Д хах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност да се дават над 100 лв. за тотално умрял компютър при това с 2ГБ си е пълно набутване. 

Много по-добре е да се дадат пари за нова видеокарта която може да се ползва във всяка бъдеща конфигурация.

Да не говорим че поддържа всичко най-ново и е идеална именно за стари боклуци на които филмите едвам кретат.

п.с. Разбира се ако има съмнения за дъното е друг въпрос. Не знам може ли да се намери подобно за десетина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Всъщност да се дават над 100 лв. за тотално умрял компютър при това с 2ГБ си е пълно набутване. 

Много по-добре е да се дадат пари за нова видеокарта която може да се ползва във всяка бъдеща конфигурация.

Да не говорим че поддържа всичко най-ново и е идеална именно за стари боклуци на които филми едвам кретат.

Принципно е така, но най-малкото не се знае неговата конфигурация дали изобщо ще изгрее. Също така, на тази маркова машина е съмнително дали ще тръгне тази видеокарта. И да тръгне, ще трябва да даде 20+ лева и за преходник, ако ползва стар монитор. А принципно за към 200-250 лв. си взема машина с I3/I5, по-нататък ако иска да и слага и видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.