Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро си свалих Need For Speed: Most Wanted 2005 Black Edition v. 1.3. Играл съм я много години наред, играех я и преди една година. Превъртал съм я над 10 пъти. Този път като я свалих почна да ми дава проблеми - цепи и се мотае, докато зареди. В настройките зададох резолюция на играта 1280х1024, каквато е и на самия монитор и каквато е зададена в Контролния панел на компютъра. Картинката стана много по-изчистена, но започна да цепи още повече и да се влошава управлението при шофиране. 640х480 е Default резолюцията на играта в настройките й. При такава резолюция картинката е недобра и замъглена, но пък не цепи толкова и управлението е добро. Не ми допада да играя играта със замъглена и некристална картинка, сякаш съм на две ракии. Моля, кажете ми как да действам и къде е проблемът.

Това са данните на компютъра:

Вид на компютъра   ACPI x64-based PC
      Операционна система   Microsoft Windows 7 Ultimate
      Пакет на обновление на ОС   [ TRIAL VERSION ]
      Internet Explorer   10.0.9200.17609
      DirectX   DirectX 11.0
      Компютър   DEYAN-PC
      Име на потребителя   Deyan
      Домейн   [ TRIAL VERSION ]
      Дата / Време   2018-07-10 / 22:29

Дънна платка:
      Тип централен процесор   DualCore Intel Core i3, 3400 MHz (34 x 100)
      Дънна платка   Неизвестно
      Чипсет на дънната платка   Intel Lynx Point H81, Intel Haswell
      Системна памет   [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: Crucial CT51264BA160BJ.C8F   4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (11-11-11-28 @ 800 MHz) (10-10-10-27 @ 761 MHz) (9-9-9-24 @ 685 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-19 @ 533 MHz) (6-6-6-16 @ 457 MHz)
      DIMM3: Crucial CT51264BA160BJ.C8F   [ TRIAL VERSION ]
      Тип BIOS   AMI (12/06/2013)
      Комуникационен порт   Communications Port (COM1)
      Комуникационен порт   ECP Printer Port (LPT1)

Дисплей:
      Видеокарта   NVIDIA GeForce GT 610 (2 GB)
      Видеокарта   NVIDIA GeForce GT 610 (2 GB)
      3D-ускорител   nVIDIA GeForce GT 610
      Монитор  

Samsung SyncMaster 930BA/931B/931BA/931BF (Digital) [19" LCD] (H9LPA08112)

Използвал съм AIDA 64 Extreme Edition за прочитане на данните. Не разбирам много от компютри, но познат компютърджия ми каза, че видеокартата не е добра и предполагам затова не може да ми тръгне FIFA 18. Но пък и NFS-то създава ядове, въпреки че е на 13 години и не е много голямо и капризно. Не разбирам. Също така да допълня, че Windows-а не е преинсталиран от сигурно 3 години, а мониторът напоследък започна да дава дефекти - излизат трептящи хоризонтални ивици, които се виждат най-силно на десктопа. Той е стар и е сигурно вече на над 10 години, може и годинките да си казват думата, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли този Widescreen пач - цък. Всичките работят безупречно от UG2 до Carbon на 16:9 1920х1080 монитор, не съм тествал UG1. За накъсването не мога да ти помогна. Имай на предвид че MW 2005 е доста тежка при максимални настройки и със GT 610 мисля ще трябва да се задоволиш със средни-ниски настройки според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегля се архивиран файл, който като се отвори излиза dinput8.dll. Как да действам сега? Вероятно трябва да го копирам някъде в папката на играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е Widescreen пач?

Свали всички графични настройки на минимум, но запази 1280х1024 и пробвай как е, ако не 1024х768.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видеокарта е за офис компютър, не за игри, дори и от 2005 година, малко по-мощна е от вградената ти в процесора. Намаляваш детайлите, ако трябва и резолюцията още и пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезна в опциите и като натисна на Video, ми излизат две неща: Level Of Detail с 4 степени (това подобрява визуалността на колите и на четвъртата степен са лачени и като току-що излязли от завода) и Resolution (640x480, 800x600, 1024x768, 1280x960, 1280x1024; 640x480 е Default). Как точно да дерзая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай първо с детайлите на средни настройки, ако не става намалявай още, накрая и резолюцията ако друго не помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ей сега ще пробвам. Ще пиша веднага при резултат.

Ако е много скъпо да се взима нова видеокарта, не си заслужава. Аз не съм някакъв страстен геймър, далеч съм от това. Просто ми е мерак да си превъртя NFS-то за n-ти път, но с качествена картинка.

Имам и един друг въпрос - как мога да уцелвам Pink Slip-овете от босовете след като ги победя? Четох в нета, но нещо нищо не разбрах. Pink Slip е да ти дава колата на боса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Deyancho написа:

Изтегля се архивиран файл, който като се отвори излиза dinput8.dll. Как да действам сега? Вероятно трябва да го копирам някъде в папката на играта?

Елементарно - Копираш файловете във директорията на играта.

преди 26 минути, Deyancho написа:

Като влезна в опциите и като натисна на Video, ми излизат две неща: Level Of Detail с 4 степени (това подобрява визуалността на колите и на четвъртата степен са лачени и като току-що излязли от завода) и Resolution (640x480, 800x600, 1024x768, 1280x960, 1280x1024; 640x480 е Default). Как точно да дерзая?

Не бутай резолюцията в менюто на играта. Щом копираш файловете в директорията на играта вече няма да имаш контрол над резолюцията в менюто. Пача работи безупречно (със 1.3), HUD не е разтеглен. Играта изглежда доста добре при 1920х1080 и максимални настройки, но си личат PS2/XBOX корените й, особено във фоновия пейзаж. PC версията е порт на Playstation 2 версията. XBOX 360 версията е със по-добра графика в някой отношения, но има отвартителен Motion Blur (поне за мен) и естествено е 30Hz + резолюцията е 1280х720p или нещо в този диапазон + липсва какъвто и да било AA.

Намали всички настройки на минимум и виж как ще върви. Какъв ти е монитора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Речено - сторено. Направих това, което ми каза. Подобри се графиката, както и управлението, но греда - километражът и картата са изрязани. Мониторът ми е следния:

Samsung SyncMaster 930BA/931B/931BA/931BF (Digital) [19" LCD] (H9LPA08112)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Deyancho написа:

Речено - сторено. Направих това, което ми каза. Подобри се графиката, както и управлението, но греда - километража и картата са изрязани.

Аз не разбрах какво имаш предвид под ''цепене'', кадрите ли са ниски или имаш някакви накъсвания ? Както написах играта е доста тежка при високи настройки, не си спомням кои точно товарят видео картата най-много, експериментирай, като започнеш от най-ниските настройки - ''Level of Detail'' и ''Advanced''. Аз съм играл играта със вграденото видео на i3 3220 (HD 2500), 1600МHz CL8 памет във двуканален режим (2х4), видеото здраво клокнато на 1450Mhz (1050фабрични) и играта не е стабилна дори и със най-ниските настройки, кадрите са между 30 и 60 (при 1920х1080 със Widescreen Fix), но са много нестабилни. GT 610 изобщо не е карта за игри със 64 битова шина, бавна DDR3 памет и 48 ядра (8TMU's, 4 ROPs) и не съм сигурен дори дали е по-бърза от здраво клокнато HD 2500 със памет във двуканален режим. Не разбрах какъв е монитора ти, линковете не работят, но ако е със 1280х1024 резолюция, махни файловете на пача и пробвай на тази резолюция (мисля се поддържа) със най-ниските настройки.

GT 610 може и да не е чак толкова голяма катастрофа и проблема да е другаде.

Коя версия ти е играта ?

П.С: Като гледам ако играта ти накъсва и е нестабилна може да е от видео картата, това което си написал:

Цитат

а мониторът напоследък започна да дава дефекти - излизат трептящи хоризонтални ивици, които се виждат най-силно на десктопа.

са най-вероятно артефакти от видео картата и е твърде вероятно да си заминава. Захранването ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът е Samsung и е на години, сигурно около 10. Резолюцията му е 1280х1024. Нулирах настройките на играта и дадох резолюция 1280х1024. Май е по-добре, така мисля. Управлява се по-нормално. Сега съм на Vic, той е гадничък и като се състезавам с него, ще кажа със сигурност как е. Ако много се удрям по завоите и ме победи, значи не е добре. Играта е Black Edition 1.3.

преди 31 минути, Inno написа:

Като гледам ако играта ти накъсва и е нестабилна може да е от видео картата, това което си написал, са най-вероятно артефакти от видео картата и е твърде вероятно да си заминава. Захранването ти е ?

Ами, не знам що за стока е тая видеокарта, но този моя познат каза, че не е от най-добрите. Компютърът е що-годе добър като параметри, купуван е 2014-2015 година. Преди не ми ги правеше тези проблеми. Играех я тази игра последно преди около няколко месеца до максимум година и тогава тези проблеми ги нямаше. Нямаше го преди и проблема с ивиците, появи се впоследствие. Захранването е с променлив ток 220V.

Стойности на напрежението:
      Ядро на процесора   1.077 V
      CPU VRM   0.872 V
      Aux   3.664 V
      +3.3 V   3.376 V
      +5 V   5.645 V
      +12 V   [ TRIAL VERSION ]
      -5 V   -2.485 V
      +5 V помощ   5.285 V
      Ядро на графичния процесор   0.900 V

Power Values:
      CPU Package   6.00 W
      CPU IA Cores   0.82 W
      Debug Info F   164 1521 164 164 164
      Debug Info T   35 35 42 / 255 41
      Debug Info V   6D E5 D3 D2 54 D2 68 (03)
      Debug Info I   C1 C333

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как са кадрите със ниски-средни настройки при 1280х1024 ? Изтегли си безплатната програмка MSI Afterburner с която може да следиш натоварването и честотите на процесора и видео картата, както и температурите им, в реално време по време на игра.  Видео картата е стара Fermi архитектура (2010) и е най-нисък клас продукт, не е за игри. Процесора предполагам е i3 4330, който може да се справи със доста съвременни игри. Ако имаш възможност тествай със друга карта. Напиши модела на захранването, ако е евтино китайско захранване за 20-30 лева не слагай друга карта. Ако не знаеш какво е - снимай го. Проблема може и да е софтуерен, но първо трябва да стане ясно дали проблема е в хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкарах я с 1280х1024 и с минимални графични настройки. Отново се усеща как колата не взима както подобава завоите, но сега е по-добре от преди. Захранването е оригиналното - не е пипано нито него, нито каквото и да било по компютъра. Всичко е фабрично и е така, както е излязло от магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: https://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

Второ: display driver uninstaller в safe mode -> 391.35 с отметка за чиста инсталация

Имай предвид, че GT 610 е кофти карта(правилно ти е казал "компаджията"), и от нея не може да се очаква кой знае какво, освен на минимални настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2018 г. в 14:36, hudyr написа:

Първо: https://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

Второ: display driver uninstaller в safe mode -> 391.35 с отметка за чиста инсталация

Пробвах, но не стана нищо. Върнах после всичко постарому. Все тая, пуснах я на 1280х1024 с графични детайли на макс - забиваше, малко беше кофти управлението на колите при каране, но пък я превъртях. Да попитам - понеже ще давам компютъра за преинсталация скоро и искам да ми се запази профила в играта, мога ли да го запазя като сваля на флашка данните на профила от My Documents > NFS Most Wanted и след това да го поставя този файл на същото място? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Deyancho написа:

Пробвах, но не стана нищо. Върнах после всичко постарому. Все тая, пуснах я на 1280х1024 с графични детайли на макс - забиваше, малко беше кофти управлението на колите при каране, но пък я превъртях. Да попитам - понеже ще давам компютъра за преинсталация скоро и искам да ми се запази профила в играта, мога ли да го запазя като сваля на флашка данните на профила от My Documents > NFS Most Wanted и след това да го поставя този файл на същото място? 

Твоята видео карта изобщо не е за тежки режими на качество и заглаждане (full screen AA). Виж във тази тема един сладур се оплаква със същата карта като твоята, но OEM версията на доста по-ниски честоти на графичното ядро/шейдърите. Ако имаш качествено захранване (не китайска бомба) и всичко е наред със системата ти то със тази карта ще трябва да се задоволиш по-скоро със средни детайли и 1024х768 резолюция, без Anti Aliasing за да имаш стабилни и високи кадри. Aко искаш да играеш със добри кадри при 1280х1024 мисля ще трябва да намалиш всичко на минимум като дори това може да не помогне. Детайлността на сенките също оказва голямо влияние върху кадрите. Тук статия за графичните настройки. Статия за играта във PCGaming Wiki.

Ето един ''Ретро'' тест на играта със видео карти доста по-стари от твоята, но висок клас и значително по-бързи от твоята  - цък. За да си изградиш долу горе груба представа за производителността на картите от последните 15+ години ето една таблица - цък, твоята карта е преименувана GT 520. Тестваните топ карти са пет поколения по-стари от твоята, но са доста по производителни, особено при стари DX9 заглавия като MW 2005. Твоята карти при максимални детайли и резолюция 1280x1024 (по-висока от тестваната) е нормално да накъсва жестоко и да върви със 10-15 кадъра.

Ще може да си запазиш профила, да. И аз съм фен на играта, ето една добра ретроспекция върху играта и поредицата - цък.

Поздрави и внимавай по улиците на Rockport !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.