Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Закупих го края на 2016 г. Има памет 8 GB, но незнайно как е винаги почти пълна при условие, че няма нито видеоклипове, нито снимки, нито музика, нито каквито и да било други такива файлове (не съм фен на снимания, музики, игрички и тем подобни губивремета). Има само четири приложения, свалени от мен - Facebook, Messenger, Tinder и Instagram. Другите са фабрични и някои съм ги деактивирал. Невъзможно е някакви си фабрични приложения да заемат толкова много памет. Постоянно го почиствам от кеширани данни на приложенията и след известно време старата песен на нов глас - отново се пълни паметта. Телефонът го ползвам единствено с цел да разговарям, сърфирам и отвреме-навреме чатя. Въпросът ми е в чии телевизор е проблемът - дали аз съм попаднал на поредното менте, или този модел просто има недостатък. От доста време се каня да му сложа карта памет, но все не стигам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си карта!

Искаш да кажеш, че имаш фейсбуци, инстаграми и никакви снимки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно така. Нямам снимки в паметта, но имам инсталирани горепосочените приложения. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Deyancho написа:

Да, точно така. Нямам снимки в паметта, но имам инсталирани горепосочените приложения. :)

Ами добре. Деинсталирай ги временно и виж има ли разлика. 

Има и по-леки версии . Знаеш ли ги?

Facebook Lite е Android апликация, специално създадена за хора със слаба и/или ограничена Интернет връзка, както и с по-малко памет на телефоните си.

Чрез Messenger Lite, потребителите на Facebook имат възможност в удобен режим да извършват обмен на мигновени съобщения. Освен това, според замисъла на разработчиците, програмата трябва да работи по-добре, дори и на по-старите версии на Android. Освен това, значителен плюс на горепосочения месинджър е и това, че той може да се използва дори и в тези случаи, когато от скоростта на интернета остава много да се желае

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Lite версии...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Deyancho написа:

Да, Lite версии...

С тях ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Deyancho написа:

Не.

Пробвай  има разлика и моя телефон не е в първа младост но се държи .

И си вземи карта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, очевидно така и ще направя с картата. Само трябва да се наканя да отида да я купя някой път като съм свободен, че все не намирам време или забравям. Въпросът ми беше дали проблемът е в моя телефон, или просто този модел е с такъв недостатък.

Колко струват горе-долу тези карти и с колко гигабайта да я купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво пише за модела ти:

http://news.smartphone.bg/review/revyu-na-galaxy-j5-samsung-atakuvat-sredniya-klas-sas-strahotno-predlozhenie/

За съжаление и тук вътрешната памет е само 8GB, а на разположение за потребителите е само 4.3GB свободно пространство. Както вече стана ясно обаче, под капака се крие microSD слот, като неговата поддръжка е до 128GB карти памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фейсбук само докато се логне и ти яде 1гб вътрешна памет с кешовете за изображения и т.н...
Нормално е. Сложил си едни от най-обемните приложения. Не знам дали има възможност да се преместят в картата памет напълно.
Може да трябва руут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Хитрейшио написа:

Фейсбук само докато се логне и ти яде 1гб вътрешна памет с кешовете за изображения и т.н...
Нормално е. Сложил си едни от най-обемните приложения. Не знам дали има възможност да се преместят в картата памет напълно.
Може да трябва руут.

Утре като дойдат разбирачите и ще ни схрускат за закуска. И съм забелязала,  че най обичат да помагат ако има с кого да си направят гаргара преди това.

Иначе и аз погледнах моя е с 16 гб  + 16 карта  от които 6.7 за системна памет.

Ако си с 8гб само  как няма да е гърч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си някой 'cleaner' Андроида се задръства като Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А триеш ли хронологията на браузърите и кеш паметта :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, JustDora написа:

Утре като дойдат разбирачите и ще ни схрускат за закуска. И съм забелязала,  че най обичат да помагат ако има с кого да си направят гаргара преди това.Иначе и аз погледнах моя е с 16 гб  + 16 карта  от които 6.7 за системна памет. Ако си с 8гб само  как няма да е гърч.

Ми..Уж аз съм от разбирачите поне малко :D Може да го руутне, да изтрие самсунгските приложения apk-та, да освободи още малко място.
Имаше едно програмче Bloatware removal tool, но искаше root. А  направиш ли root, не се знае дали няма да анулират гаранцията.
Иначе приложения като facebook и Instagram, особено facebook съм го виждал да заема гигабайти. Колкото повече го ползваш, повече кеш трупа и заема. Ти го чистиш, отваряш и то пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистя ги, да. Трия хронологии, кеширани данни и тем подобни, но това е временно решение на проблема. Root? Какво е туй нЯщо? Програмите на Samsung-а не могат да се деинсталират, а само да се забранят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и още един въпрос - как мога да сравня колко общо съм си говорил с два различни номера? Хронологията на разговорите сама се трие като станат много. Аз искам да разбера колко общо съм си говорил от началото на 2017 до днес и да сравня разговорите на двата номера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За телефона има кадърно написан lineageos 15.1, само трябва да се инсталира, както и google apps за него. Там ги няма боклуците на samsung, които почти никой не ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, взех си 16 GB карта, прехвърлих файловете от телефона в нея посредством компютъра, но пак ми излиза, че паметта е пълна. Май трябва да прехвърля и свалените приложения на телефона (Фейсбук и т.н.), но не знам как. А пък тези фабричните приложения какво да ги правя, не знам. За какво са ми, аз не ги ползвам. Не могат да се деинсталират, а само да се деактивират. Сега как да действам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля виждаш за какво иде реч. Пример с моя, нищо, че е 32GB.

На такъв телефон не бих се мъчил с фабричния bloatwiz, понеже дори след factory reset все някога ще стигнеш пак до същата задънена улица. На такъв андроид фабричните му приложения не можеш да ги махнеш без да root, а root-ването анулира гаранцията(при самсунг телефоните е умопомрачително лесно да се разбере дали е "бъзикан" телефонът).

По мое мнение, ако ще се нарушава гаранцията, най-удобно за теб ще е директно да флашнеш чист андроид, вместо да се занимаваш да бъзикаш фабричния.

Тук имаш кадърно написан Oreo. Ако ще правиш каквото и да било(по-надолу), синхронизирай си телефонния указател дали с google акаунта, или със samsung, няма значение, и си изкопирай важни документи/снимки на сигурно място.

Odin и usb driver:
https://odindownload.com/download/Odin3_v3.13.1.zip
https://samsungusbdriver.com/wp-content/uploads/Samsung-Usb-Driver-v1.5.63.0.zip
Драйвъра го инсталираш. Один се разархивира в папка.

twrp, android и google apps(ARM > 8.1 > Pico > стрелката).
Слагаш андроида и gapps на външната SD картата на телефона. TWRP го сложи в папката на odin за по-удобно.

Докато телефонът работи, влизаш в settings > about phone и трябва да намериш build number. Ако си на български, мисля, че беше компилация или номер на компилацията. Натискаш го 7 пъти и трябва да ти излезе съобщение, че си отключил developer options или настройки за разработчици, може пък съобщението да е "браво вече си разработчик". Връщаш се към началото на менюто настройки и търсиш developer options. Вътре в developer options намираш USB debugging - разрешаваш го. Намираш OEM Unlock - разрешаваш го. Вече можеш да изключиш телефона.

Задържаш Power, Volume - и Home бутоните. Като видиш на екрана download mode, пускаш бутоните. Връзваш телефона с компютъра и пускаш Odin. Odin трябва да "усети" телефона(вижда се горе вляво). Цъкаш на AP бутона и посочваш twrp файла. В раздела Options задължително махаш отметката на auto reboot. Цъкаш Start. След като приключи операцията(pass), вадиш usb кабела. Изключваш телефона(може направо да извадиш и вкараш батерията).

Задържаш Power, Volume + и Home бутоните. Като видиш логото на twrp, пускаш бутоните. Разрешаваш на twrp да модифицира системния дял и плъзгаш плъзгача надясно. В раздела wipe маркираш САМО system, data, cache, internal memory и плъзгаш плъзгача. След това се връщаш в началото и в менюто install избираш .zip файла на андроида(онзи, който сложи на SD картата), плъзгаш плъзгача. След като приключи флашът, повтаряш същата процедура с .zip файла на google apps. След тях изчистваш кеша(има си бутон след края на флашването) и рестартираш с reboot to system.

От тук нататък все едно нов телефон: няколко минути първоначално стартиране, логване в google профила и останалите там начални настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем! Спешно! Телефонът чете ODIN MODE (горе вляво на екрана с червени миниатюрни букви). Цъкам на АР бутона, посочвам twrp файла (разархивиран и с име recovery.img, но не ми го дава, защото е формат IMG и ODIN-а не го разчита. Ударих на камък. Как да действам сега? Горещо моля за бърз отговор! Важно е!!!

Chrysanthemum.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.