Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

преди 1 час, аm-аm написа:

Да де, 0,09% от 100 е 90, ъъ 99%, абе как го правеше, трябва да извадя две числа и да умножа по 10 crazy-monkey-emoticon-014.gif

в ЕС на 9,9 бебета дали 100 ябълки
от 100 ябълки, на всяко бебе се падат по 100/9,9=10,1 ябълки на всяко бебе
в Бг. на 9 бебета, ако дадем по 10,1 ябълки, тогава 9*10,1=90,9  ябълки шъ имът бебетата у нашта мила родина
в задачката съ пита, с колко ябълките в Бг. са по-малко от ябълките в ЕС?
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, дръндю написа:

в ЕС на 9,9 бебета дали 100 ябълки

Ябълките са 1000, не 100. Това се прави Джугито, че не е разбрал.

Ако 9,9 бебета имат 1000 ябълки, значи 100 от тях имат 0,99 ябълки. Па ние само 0,90 ябълки. И игнорваме, че тази раждаемост е дело на застаряващо население, т.е. наш`те пенсии в родината раждат колкото младите българи изнесли се в чужденеция. И пак недоволни се появиха crazy-monkey-emoticon-048.gif

преди 1 час, Джугашвили написа:

Поне според теб, на 10 бебета, 1 бебе разлика е 0,09%!!!

Аз съм написал как е според математиката, тук няма място за лично мнение, пък било и моето висотайшо: разликата между 0,99 и 0,90 спрямо 100 е 0,09%.

преди 1 час, Джугашвили написа:

Караш ме да се чувствам като Питагор пред 5 годишно хлапе!!!

Карам те да се чувстваш като хлапе пред Питагор, малко ли пъти те затапвах crazy-monkey-emoticon-022.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

хъ, хъ
ф Китай 200 000 000 жени, родили 9,9 бебета, а в Русията са се родили 9
с колко процента са по-малко бебетата ф Русията?
:lol6:

тъй де, с ябълките не се разбрахме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

ф Китай 200 000 000 жени, родили 9,9 бебета, а в Русията са се родили 9
с колко процента са по-малко бебетата ф Русията?

Елементарно е. Изчисляваш раждаемостта на 100 души и сравняваш. Всъщност не е елементарно, само за мен е елементарно. Ако може да се справиш с това, значи можеш да сравняваш за различни показатели в различни страни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ааааа, не
повече не участвам в тази тема
:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

ааааа, не
:no-no:

Недей. Политиците имат нужда от теб неграмотен и незаинтересован, лесен за манипулации. Не е хубаво да се учиш на дърти години да асимилираш информация или да учиш материала за проценти от V клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, аm-аm написа:

Недей. Политиците имат нужда от теб неграмотен и незаинтересован, лесен за манипулации. Не е хубаво да се учиш на дърти години да асимилираш информация или да учиш материала за проценти от V клас.

и кво ся, някой ден ще разбера ли, колко са 9 от 9,9 в проценти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, дръндю написа:

и кво ся, някой ден ще разбера ли, колко са 9 от 9,9 в проценти?

Да. Ето ти решена задачата:

Цялото е 100%, значи 9,9 е 100%.

Като разделим 100% на 100 ще получим 1%: 9,9/100=0,099

Колкото пъти 1% се побира в 9, толкова е 9 от 9,9 => 9/0,099=90,(90)

Отговор: 9 от 9,9 е 90,(90)

Надявам се знаеш какво е период и как се записва.

И нека направим проверка: Вярно ли е, че 90,(90)*0,099=9? Да, значи сме сметнали правилно. Тъй де, аз. Ти само гледаш умно crazy-monkey-emoticon-004.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, аm-аm написа:

Ти само гледаш умно crazy-monkey-emoticon-004.gif

ай сега го сметни за раждаемостта 
ако раждаемостта Бг е 0,9 а в ЕС е 0.99 колко е 0,9 от 0.99 в проценти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, аm-аm написа:

Абе sliderum, ти ще ме застреляш бе. Защо окриляваш Джугито, че може да смята, като не си прочел даже условието? Търси се какъв процент от населението умира. Какви съотношения между нации смяташ!? Няма такава новина в статията, която съм цитирал. Няма такива сметки, които да съм правил. Ти въвличаш в заблуждение Джугито, с логическата грешка наречена "чучело" - опровергаваш твърдение, което никой, вкл. аз не съм твърдял!

То бива неадекватност, ама чак па толкоз!

Надявам се, че е неволно. В противен случай си е чиста манипулация.

Процента от населението с което намаляваме, а не което умира като цяло. Важното е разликата между раждаемост и смъртност, а не само брой смърти към целият брой население, това щеше да има значение ако раждаемостта беше секнала моментално и само и единствено хората измираха(Може математиката да я владееш като формули, ама една проста логика не си в състояние да размислиш. Ето това е проблем на много от хората. "демократичната"  система на образованието, с тестове вместо нормални изпити, предполага успех и на тия които не разбират материала и не могат да мислят, достатъчно е да запомнят добре и да наизустят отговорите на въпросите.)Това съотношение се нарича прираст и когато са раждат повече деца от колкото хора умират е положителни населението се увеличава. Ти какви условия си поставяш, си е твой проблем и за някакви твои теории може да върши работа, но не и за практиката.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, аm-аm написа:

Елементарно е. Изчисляваш раждаемостта на 100 души и сравняваш. Всъщност не е елементарно, само за мен е елементарно. Ако може да се справиш с това, значи можеш да сравняваш за различни показатели в различни страни.

:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорите за различни неща бре ! А без изобщо да се чувате един друг , си "мислите" че говорите за едно и също нещо .

Едните говорят за само за раждания (или измирания , както там беше) , 10/15  което е 50% повече . т.е. 1 път и половина !

Другите това 10/15 го говорят за 10 000 ,  което е почти нищо !

Олеле ! У нас измират 50% повече , 1 път и половина повече ! Ужас !!! Пък те повече , ама 5 повече на 10 000 ! Те , само автомобилните катастрофи са пре-пре-достатъчно...:lol6:

Възниква и един друг въпрос - броим ли емигриралите в чужбина ? И ако ги броим или не , как ги броим.....

Тук е възможна манипулация , ако не се внимава в числата и за какво става дума !

Примерно 5% от 100 е 5 , а 1% от 10 000 e 100 !!! .......само по % "на слух" излиза (:)) , че при първите измрелите/родените са повече - защото са 5% , а другите са 1% !....:)

Внимавайте за какво става дума ! :nono:

(нарочно не употребявам приведените числа точно)

Ето нещо друго за упражнение , с което непрекъснато се спекулира :

Имали 2 завода и построили още един - постигнали "ужасния" икономически растеж от 50% !

Другите имали 100 завода и построили нови 7 - постигнали "жалкия" сравнен с другите икономически растеж от само 7% .....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много сложно ги смятате тези проценти. То си има формули де, ама не съм им голям почитател. А е възможно да съм се объркал и все грешни сметки да правя. Ако е така ще се радвам да ме поправите, че не е добре да се излага човек.

Ето аз как смятам проценти - 100% ги взимам винаги за 1.0 :

Колко процента е 9 от 9,9

9 / 9.9 = 0,9090

Единица(1) вианги е 100% следователно 0.90 е 90%(местим запетайката две позиции на дясно(умножаваме по 100)), т.е. 9 е 90% от 9,9

С колко процента 75 е по-голямо от 63:

75 / 63 = ~1,19

Единица винаги е 100% следователно 1,19 е 19%, т.е 75 е с ~19% повече от 63.

Преди една седмица разбрах, че много хора(материално отговорни лица, счетоводители) изчислявт цената на даден продукт с ДДС, като първо намират ДДС-то и после го добавят към цената без ДДС. Примерно имаме фактура. Цена на хляб без ДДС = 0,91 лв. За да се сметне цената с ДДС се прави следното, не калкулатор разбира се, защото без калкулатор не знаят как се пресмята процент(МОЛ-овете):

0,91 * 20 натиска се бутона [%]. Получава се 0,182. След това 0,182 + 0,91 = 1,092 цена с ДДС

Моят начин е много по-лесен. Пак припомням, че единица е 100%. И имаме:

0,91 * 1,2 = 1,092 - директно получаваме цената с ДДС.

Цената без ДДС я умножаваме по 1(100%) + 0,2(20% ДДС), т.е. умножаваме по 120%, което е 1,2, защото 1 винаги е 100%.

С колко процента 750 е по-голямо от 63

750 / 63 = 11,9047 Местим запетакйата две позиции на дясно и получаваме, че 750 е с ~1190,47% по-голямо от 63.

Ако имам някакви грешки в сметкита - казвайте и показвайте. Никога не е късно човек да научи нещо ново, включително и това, че е грешал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ги чаткате математиките

като циганин зидария

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, аm-аm написа:

Какво му е на десетото, без ръка ли се е родило?

Сегинка, че туа някой не мой да си наплави стъгмистиката..... стъвъ въплос за 9 пломила което щи ръче, че си абсолютно мъъътъв..... щоту къвта на един чиляк следно е окулкус 8 литрууууу димик 9 пу 8 ънду къчниш илиаду се палцучи, чин 0,072 литлу чизи алкоолу е у клавтъти.... и се кът се има у 0,1 литлу ръкиу (гулемо бългалско) им чи ням 0,001 литлу чизи алкоолу то излизъ чи си авлъкна 7.2 литлу (сединдесит и две големи бългалски) димеклу ти останъла само 0.8 литлу клъв, а другото е навлици.... та плаво викат олата, че към 2050 гаднину.... ша устанем 0.8 милиона бългали.... :) останти не са бъугури, а си взе зоомби алкоолоизми некви.... :)

Тъй ми гагаузят моите изчисления селски и къ да ми изманипулилат моята логига виказ.... с некви кебабчета ли или хлебчета.... :)

Се к'во му е дисетуту, мч има неква си друга клъф.... мой да чайна тайм дитето... т.е. плабабо му от мъжинка стана да е някой си дръпнат... еди колко си от ДНК-то му да е чужда а сам тъз ачичка да му е българска....

Ма тъй де геоглафси кой ли не си е хваллил семките кът е минкал от туа за тъдява или обратно.... коприниниму ми аботи.....

Се.... нема кой да направи сегинка колко адже ба баш българите са с българско ДНКу..... че май ша се окаже че гавароми по някъв мълтав язик.... мой да е македонски... знъм ли..... а мой да е патагонски.... :)

Цитат

Алкохолът действа различно на различните хора, но типичните му ефекти зависят от концентрацията му в кръвта.

1. При концентрация 0,5 – 1 гр./л - човек чувства лека възбуда и става бъбрив.
  2. При концентрация 1 – 1,5 гр./л - повечето хора стават шумни и буйни, а по-късно сънливи.
  3. При концентрация 1,5 – 3 гр./л - обикновено предизвиква гадене и повръщане, а често след това настъпва летаргия и ступор.
  4. При концентрация 3 – 5 гр./л - почти винаги води до загуба на съзнание.
  5. При концентрация над 5 гр./л - ако не се вземат мерки, смъртта настъпва след 1 – 2 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, дръндю написа:

ай сега го сметни за раждаемостта 

Сиган, не може да сметнеш нещо, кога не разбираш условието. С 4 числа могат да се извършат близо 40 на брой аритметични операции и да получиш съответно 40 различни стойности. Затова и ти сметнах 9 от 9,9, което е някаква безсмислица, аха се усетиш, ама уви.

Темата, обаче, е чудна. Съдейки по лайковете, тя демонстрира, че Джугито, който много добре знае как се смята, защото в различни постове дава различни измишльотини, е успял лесно да манипулира следните потребители: sliderum, karadzha , dedidi, Melmak ® и M.Николов!!! crazy-monkey-emoticon-019.gif

Дет се вика, честито на печелившитеcrazy-monkey-emoticon-110.gif

преди 13 часа, дръндю написа:

Питаш ме, ако раждаемостта в България е 0,9%, а в ЕС е 0,99%, колко е раждаемостта в България и ЕС в проценти. Честно ли?

Be-Friend-With-Stupid-People-Feel-Like-G

преди 10 часа, sliderum написа:

Важното е разликата между раждаемост и смъртност, а не само брой смърти към целият брой население

Добре, стана ясно, че не манипулираш. Ти просто не знаеш какво коментираш. Данните, които коментираме са следните, и те не са това, което си си въобразил:

"По отношение на смъртността, Евростат отчита, че през миналата година тя е била най-висока в нашата страната – 15,5 починали на всеки 1000 българи..."

преди 5 часа, by_chechi написа:

Говорите за различни неща бре ! А без изобщо да се чувате един друг , си "мислите" че говорите за едно и също нещо .

Джугито направи на идиоти 5 души за една изписана страница! Предложи няколко различни начина, един от друг по-абсурдни, уж да сметне нещо, и му се вързаха сума ти и народ. Той разбира се го прави съвсем съзнателно и е май е единственият в темата, който е разбрал, че простите сметки, които съм направил, са правилни. Клакьорите му си мислят, че са в неговия отбор, а са в отбора на излъганите балами, които вероятно презира.

Едно време по лайковете можеше да се преброят хейтърите. А сега аз успях да преброя идиотите. Щастлив съм! Независимо колко глупости още може да изпишат хора, които дори не могат да смятат, ще оставя темата като паметник на глупостта. За урок crazy-monkey-emoticon-028.gif

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джугито направи на идиоти 5 души за една изписана страница! Предложи няколко различни начина, един от друг по-абсурдни, уж да сметне нещо, и му се вързаха сума ти и народ

Сталиниста не може да разпознае airsoft game от реален бой, ти за сметки го засилваш... :)

Едно време по лайковете можеше да се преброят хейтърите. А сега аз успях да преброя идиотите.

О да, определено и аз така гледам на тези "лайкове" :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комсомолец, ти осъзнаваш ли че математиката за теб е географско понятие???

• Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, аm-аm написа:

Едно време по лайковете можеше да се преброят хейтърите.

Се..... ни ги знъм тез моди...... я ги убисни на един чиляк дет е тлъгнал на диагоняля към ая.....

Мч, къ знам у наши сило, че без бой ням да съ уважим, за чий чеп аджеба да се лакнем ли е моделната дума за да се хей таооваме.... чи нем ли булки де да емнем тях ил козите ил авците.... па що да едваме балъку.... чи толкола ли ти е мала уная ти лябта....

Ъм не се плитезнавай бе мало.... то нъл влиза у булкано.... :)

Ъм, не ма светлат по некви тън халоглафически данни... че, се ази съмстал чиляк, ъм все гледам да удена няоа чужда булкя.... ;) се не съм кът он май фленд дет заточва жицата на оня си... ъ ... ум де .... се ази стм мало негламотен и туа тъся ъкълу.... мъ що ма плайте на слива, а.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Джугашвили написа:

Комсомолец, ти осъзнаваш ли че математиката за теб е географско понятие???

Как върви airsoft-a  в Украйна ? :lol6: Пуцаме ли пуцаме командовци и цереушники ? ?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, дръндю написа:

Мъ бладчед.... го са андоковаш.... туа не ползуват моделни аботи кът пампел бе... а нек ви се пилини .... не мой си пласиаш кладената стока... ъм бели некви длуги теми.... туа има мецани ама не кът твойта, а мужики.... дет знаят само му да скажуват.... ай бадчет.... джелем, джелем.... на далео е по лесно... се не съ кът нас .... халтулните хаабии... нуа виждам не идиоди, а напао фандастични екзеклъри.... :)

Силмаси ола бе бладчет, май са по сиомаси.... дет си плаат кефа на нази гълбове.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, by_chechi написа:

Едните говорят за само за раждания (или измирания , както там беше) , 10/15  което е 50% повече . т.е. 1 път и половина !

Е именно де и аз това казвам!!! Само че според мега добрият математик и ти не можеш да смяташ!!!

преди 9 часа, by_chechi написа:

Олеле ! У нас измират 50% повече , 1 път и половина повече ! Ужас !!! Пък те повече , ама 5 повече на 10 000 ! Те , само автомобилните катастрофи са пре-пре-достатъчно...:lol6:

Статистиката е 5 повече на 1 000, а не на 10 000!!! До 7 милиона можеш да наложиш доста пъти по хиляда и тогава разликата в бройката става доста плашеща!!! Умрелите в автомбилни катастрофи също са включени в статистиката!!! Все пак говорим за смъртност!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така:

Синдрома е следния - човек се подава на манипулация, защото сам пожелава това....

Понякога му е по-лесно да се води от някой, отколкото той да води някой.

Имаше една песен, а по късно я видях в един филм....

Някой иска да бъде използван, а някой иска да използва....

Щом се касае за масовата манипулация, то още от времето на създаване на библията или така наречените тори е написано.... бъди овца....

В дивата природа има Алфа мъжкар, а някъде Алфа жена... и всички "клонинги" следват въпросното животно....

Човек колкото и да си два вид, че е нещо по висше от животно си остава такова, но под друга форма, изява и т.н.

Има и единаци....тях по хамериканската халтура ги нарикуват - дивергенти.... квот и да означава това....

Те са доста интелигентни, но идва време в който остаряват и не е желателно да напомнят на човека, че не е на върхът на хранителната верига. Щото въпросния човек кът един мерзавец ще им отнеме не само потеклото, не само ареала в който живее, а ще скапи хабитата им  с егоистичното си чувство на превъзходство.... но в действителност все ще го е страх да срещне въпросния право в очите....

Да.... какво ли не прави човек когато напълни гащите с .... само и само да спаси кожата си една такава невзрачна и някак си хилава спрямо друго по висше същество.

Автора на темата ми е известен и под други форми на никове тука.... а и е пускал и други проактивни теми тука....

Заприличва ми на манипулирания иска да из манипулира манипулиращия ....

Естествено виждам, а и той споделя в тази тема, че е доволен от своя мозък, че е провокирал, а и не само това някой се е "нахендрил"....

И.... хм.... да не забравяме все пак, че някой си изкарват по този начин прехраната....

Какво ли не би направил човек, само и само да сложи някой и друг залък на трапезата на своето семейство....

Простено да му е....

Нека се радва на своето щастие.... какво пък, че много са нещастни..... той нали е върхЪТ .... :)

Пази боже сляпо да прогледне! Амин

п.п. Забравих нещо:

Уважаеми господа и дами, успех в създаването на ползотворен ИИ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, ДиоиД написа:

Синдрома е следния - човек се подава на манипулация, защото сам пожелава това....

Понякога му е по-лесно да се води от някой, отколкото той да води някой.

Така е. Проблема на съвременното общество е .. че това се превърна в наука.

Шапка им свалям на руснаците за практическото изпозлване на тези методи. И за Грузия, и за Украйна.

Достойно за учебник как се манипулират не един човек, а маси.

Активната им дейност и в САЩ и в Еропа също е достойно за специално изучаване.

Какво мислиш за това :

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

Естествено виждам, а и той споделя в тази тема, че е доволен от своя мозък, че е провокирал, а и не само това някой се е "нахендрил"....

Малките удоволствия в живота. Признавам се за виновен crazy-monkey-emoticon-039.gif Алеко намбър ту.

преди 1 час, ДиоиД написа:

И.... хм.... да не забравяме все пак, че някой си изкарват по този начин прехраната....

Какво ли не би направил човек, само и само да сложи някой и друг залък на трапезата на своето семейство....

Джугито не го прави от глад. Той изпитва наслада да резили останалите, когато попаднат в клопката му, без дори да го подозират. Може би така се чувства по-компетентен или пълноценен, но за мен това е долно поведение. Казват, че с властта идва отговорността. С ума трябва да идва и морала, за да не се злоупотребява с него. Не може да окаляш няколко души, докато им се правиш приятел, само за лично удоволствие. За жените, които въртят няколко мъже на пръста си има дума, и тя най-добре описва такъв род поведение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.