Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тези дни трябва да ходя до Македония , въпросът ми е към тези , които са ходили натам  как стоят нещата с мобилния интернет? На теленор съм и имам роуминг зона ЕС , което не ми върши работа в съответния случай .. Единствено ми идва наум WI-FI,но това не ми върши работа докато пътувам , а евентуално ще ми трябва интернет за GPS ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, enforceR написа:

Тези дни трябва да ходя до Македония , въпросът ми е към тези , които са ходили натам  как стоят нещата с мобилния интернет? На теленор съм и имам роуминг зона ЕС , което не ми върши работа в съответния случай .. Единствено ми идва наум WI-FI,но това не ми върши работа докато пътувам , а евентуално ще ми трябва интернет за GPS ..

Ами попитай си оператора. Там най-точно ще ти дадат информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв навигационен софтуер/хардуер използваш? Защо просто не си инсталираш на таблета/смартфона/лаптопа нещо, което работи off-line - класическа навигация, със съответните карти

В края на краищата, сателитите (независимо от системата - GPS, GLONASS), само те "локализират" по координати, останалото е работа на софтуера и позиционирането е зависимо от точността на "картатаа"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, enforceR написа:

Предполагам картата ви е на физ. лице?

През мобилното приложение MyTelenor става активацията.
------>>>мобилното приложение MyTelenor– избери желания пакет за роуминг от Услуги/Пакети/ Роуминг пакети и натисни бутона “Активирай”.

Пакетът, който ви трябва е Зона Европа и важи за:

Цитат

Зона Европа
Австрия, Белгия, Великобритания, Гваделупа, Германия, Гибралтар, Гърция, Дания, Естония, Ирландия, Исландия, Испания, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Лихтенщайн, Люксембург, Малта, Мартиника, Норвегия, Полша, Португалия, Реюнион, Румъния, о-в Сен Мартен, Словакия, Словения, Унгария, Финландия, Франция, Френска Гвиана, Холандия, Хърватия, Чешка Република, Швейцария, Швеция.

Албания, Андора, Армения, Беларус, Босна и Херцеговина, Джърси, Косово, Македония, Молдова, Монако, Черна Гора, Сан Марино, Сърбия, Турция, Фарьорски острови, Украйна.

Има два варианта - пакет, който важи 24 часа и включва 100МБ интернет и пакет, който важи 7 дни и включва 700МБ интернет, съответно на цена 2.99лв. и 18.99лв. с ДДС.

Ако не сте ходил до сега в Македония и не сте ползвал там мобилен интернет, държа да предупредя, че мобилния нет е трагичен като цяло.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса с навигацията - Here Maps предлага една от най-добрите безплатни оффлайн навигации.
Теглиш карта на държава, слагаш я оффлайн и я ползваш само с GPS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Here Maps  e може би най-добрата от безплатните, пък и от някои платени. Но веднъж в Гърция отказа да намира адреси, въпреки че имаше свалена карта и предложи да мина онлайн, а аз нямах достъп до интернет там. Та вече не разчитам на нея за офлайн навигация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви  много за отговорите . Ще използвам Here Maps-а пък да видим , сега тегля картите .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sygic дава 7 дни пробен период. Та може да си инсталираш и нея та да се подсигуриш. От друга страна един лиценз за Европа струва около 25 лв. При положение, че от Теленор ти предлагат 19 лв за 700 MB интернет. Ето ти да видиш какви са им цените:

https://eshop.sygic.com/en/

CoPilot също предлагат 7 дневен пробен период.

Някой да не реши, че правя реклама. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, A.com написа:

Sygic дава 7 дни пробен период. Та може да си инсталираш и нея та да се подсигуриш. От друга страна един лиценз за Европа струва около 25 лв. При положение, че от Теленор ти предлагат 19 лв за 700 MB интернет. Ето ти да видиш какви са им цените:

https://eshop.sygic.com/en/

CoPilot също предлагат 7 дневен пробен период.

Някой да не реши, че правя реклама. :)

Още един глас за Sygic, според мен е една от най-добрите с offline карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Fifa написа:

Още един глас за Sygic, според мен е една от най-добрите с offline карти.

Докато бях с Windows Phone първо използвах Here Maps, след това си купих лиценз за CoPilot  и започнах да използвам само нея(има line guidance, a Here няма и в София ме изпрати в грешната лента и после...обикаляй като луд). Като минах на Android си купих и световен лиценз + трафик информация за Sygic(55лв ако не греша струваше лиценза) и вече използвам само нея. За България покритието на картите е ~75% ама за сега не се е случвало да ме подведе. Хубавото при купуване на Sygic е, че покупката може да стане в сайта на sygic и след това с получения код да се активира приложението в Андроид(няма обвързване с телефон и акаунт в google). Може да се закупи лиценз и да се подари на някого. Докато за CoPilot всичко става през Google Play магазина.

Интересното е, че без проблеми си прехвърлих и лиценза на CoPilot(закупен за Windows phone) и сега си използвам и нея. Here  също работи добре.

Ако някой се чуди защо използвам и Sygic и CoPilot - картите на CoPilot са на Here, картите на Sygic са на TomTom. Отделно, че двете навигации предлагат различни "благинки", които Here например не предлага.

Автора не тамета може да си изтегли и MapFactor Navigator. Там безплатните карти са на open street maps и имат някой неща, добавяни от потребители, които ги няма в платените навигации. И не се нуждаят от интерент.

Google предлагат картата за определен район да се изтегли на телефона и да се използва без връзка с интерент. Може да си свали колкото района си иска, стига да има достатъчно памет в телефона/картата.

Само да не се стига до такива положения: https://www.vladtime.ru/obsh/649152

1521649102_110.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.