Премини към съдържанието
NCS 121

Купуване на апарат за кръвно (за възрастен)

Препоръчан отговор

Искам да ме посъветвате.. дали си заслужава да купувам следния апарат за кръвно. Става въпрос за Medisana BW 315

линк -

https://www.apteka24.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5192

Преди време бях взел един на Sanitas XL Visor .. И не всеки път мереше правилно, в повечето случаи нали включваме го,.. помпи маншета .. ии след това издиша и показва Error (грешка) Нещо му имаше и го върнах. Та искам да попитам за този подходящ ли е за възрастен човек?

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! По - хубави от обикновените  апарати с манометър и слушалка няма!

https://fitzona.com/здраве-и-красота/апарати-за-кръвно/механични-манометрични/

Електронните, така може да те излъжат, че да се чудиш от къде ти е дошло! Особено със стари батерии. Личен опит.

Всички лекари ползват обикновените апарати!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 38 минути, barbuncela написа:

Не! По - хубави от обикновените  апарати с манометър и слушалка няма!

https://fitzona.com/здраве-и-красота/апарати-за-кръвно/механични-манометрични/

Електронните, така може да те излъжат, че да се чудиш от къде ти е дошло! Особено със стари батерии. Личен опит.

Всички лекари ползват обикновените апарати!

Абсолютни тъпизми! 

преди 1 час, NCS 121 написа:

Искам да ме посъветвате.. дали си заслужава да купувам следния апарат за кръвно. Става въпрос за Medisana BW 315

линк -

https://www.apteka24.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5192

Преди време бях взел един на Sanitas XL Visor .. И не всеки път мереше правилно, в повечето случаи нали включваме го,.. помпи маншета .. ии след това издиша и показва Error (грешка) Нещо му имаше и го върнах. Та искам да попитам за този подходящ ли е за възрастен човек?

Не, тези апарати не са подходящи за възрастни хора, а и не само. Вложете повече пари но си купете маншетен електронен апарат за предмишница.

Не е нужно да купите адски скъп и марков. Все пак всичко опира до късмет. Към повечето медицински заведения има и технически фирми за обслужване на медицинско оборудване където пък можете да проверите верноста на апарата срещу символично заплащане

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Black Power написа:

Абсолютни тъпизми! 

Първо се посъветвай със специалисти и после прави умозаключения! Или вече като чуете електроника, за някой по хубаво няма? И трябва да се дават пари обаче нали?

Заради подобен "Супер" апарат преди години за майка съм викала поне 10 пъти  бърза помощ, че и дадох още 100 лева за някакъв още по "Супер"!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, barbuncela написа:

Първо се посъветвай със специалисти и после прави умозаключения! Или вече като чуете електроника, за някой по хубаво няма? И трябва да се дават пари обаче нали?

Заради подобен "Супер" апарат преди години за майка съм викала поне 10 пъти  бърза помощ, че и дадох още 100 лева за някакъв още по "Супер"!!!

В "Хардуер  бг" по - те биваше в ръсенето на ум, а аз съм се съветвал не с един специалист. Моя папарат (маншетен) е за около 40лв, проверен в оторизиран сервиз за вярност и вярно служещ вече дълги години. На скоро попаднах пак на добро апаратче и го купих . за резерва. пак доста добро и пак за окло 40 лв.  И второ -  неграмотното използване на тези апарати не означава ,че не са добри. Трето - апарата не сваля кръвно , а само го измерва така, че използващия ако не се контролира медикаментозно, то в случая апарата не е виновен, а спешната помощ е сигурна!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Black Power написа:

Трето - апарата не сваля кръвно...

Някъде да прочете, че човека иска да сваля кръвно с апарат за мерене на кръвно???  И да те пита как да се контролира медикаментозно???

Просто казва, че маншона издиша и му дава грешка!

И пак щом толкова знаеш, те питам, защо почти всички лекарите включително и кардиолози използват обикновени апарати за кръвно, и нямат доверие на тия измислени! Дето някой ги контролират в сервиз! Сигурно защото са надеждни!

Но все пак научих нещо полезно. Вече знам, че с апарат за мерене на кръвно не можеш да си свалиш кръвното! Полезна информация! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в интерес на истината.. До сега сме използвали само Електронни апарати. И по-принцип нокога сме нямали такива странни проблеми, каквито имах със тоя Sanitas.. Имаше някъв дефект, за това правеше подобни филми.

На апаратите с монометър не разбирам абсолютно нищо! И който и да било друг. 

@burbancela:  Личния ми лекар също иползва Електронен за пред мишница, незнам защо имате такова мнение за този тип апарати. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NCS 121 написа:

@burbancela:  Личния ми лекар също използува Електронен за пред мишница, не знам защо имате такова мнение за този тип апарати. 

Просто си казах мнението!  :)   Имала съм огромни проблеми с такива апарати докато майка беше жива!

Купете си какъвто апарат пожелаете!.  :) Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Black Power написа:

Абсолютни тъпизми! 

Не виждам смисъл от такива определения, а е по-лесно да оборите мнението с аргументи някакви, а не с твърдения "аз съм се допитал до много специалисти".
В случая всичко написано по повод грешките в електронните апарати и тези с манометър и помпа е абсолютна истина.
Електронните апарати за кръвно са по-лесни за употреба и по-бързо става измерването, но в точността имат проблеми и цифрите служат само като ориентир.
И относно лекарите в болници, операционни, спешни отделения написаното е истина - използват само такива с манометър и помпа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

преди 9 минути, algor написа:

И относно лекарите в болници, операционни, спешни отделения написаното е истина - използват само такива с манометър и помпа

в инванзивна кардиология, в интензивно отделение, се ползват само електронни, но не такива като в аптеките,
нали не мислиш, че на всеки един час ще минава лекар да мери кръвно,
ама е много дразнещо когато спиш и тая машинария почне да помпи
апаратите са по същество, специализирани компютри, към които са свързани датчици дето ги лепят по гърдите
аве, много работи дава на екрана, ама нъл не съм доктор и нищо не вдявам от  разни криви черти и цифри по екрана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

в инванзивна кардиология, в интензивно отделение, се ползват само електронни, но не такива като в аптеките,

Да, може би беше редно да уточня, че говоря за болници, в които съм виждал лично това, а от такива места, за които говориш, нямам наблюдение.
А и както каза не мисля, че в интензивното апаратите са тези от аптеките, тъй че не става дума за тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям мнението ,че за ЛИЧНА употреба най-подходящо е  обикновен апарат за кръвно налягане.Разбира се ,ако си глух или със запушени уши ,ползвай електронния ,който дава грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 часа, algor написа:

"аз съм се допитал до много специалисти".

В моя род има доста лекари, та ....!  Както писах по горе не само че съм доволен от апаратчетата, но и работят доста точно т.е. проверени са в оторизиран сервиз за медицинска апаратура. Вярно - не всеки модел и марка е читава, но пък човек попадне ли на нещо добро, то само може да му се радва!  В къщи имаме и апарат от старите, но изоставен от години. Използваме го понякога за контролни измервания, но притесненията ни относно грешка при електорните остават безпочвени. Професионалната медицинска апаратура е друга тема

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи... обяснявам на баба ми.. че този тип апарати за кръвно НЕ са подходящи както ми казахте.. обаче щом си каже нещо, не може да се спори.... Иска за китка и това е.
Обаче ме притеснява като го купя тва Medisana.. и като ми го донесат..Да не вземе да ми прави същите проблеми, каквито ми правеше и онова на Sanitas... Да почне да ми издиша, и да ми изписва грешки..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.