Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам за един проблем с играта No Man's Sky който започна да ми се появява от скоро.

Предистория- не я бях играл от миналото лято и сега като видях че е имало нов ъпдейт (Atlas Rises ) реших отново да си я пусна. Първоначално имах проблеми с производително и реших да намаля графичните настройки до минимум използвайки nvidia geforce experience. След това започна същинският проблем - след пускането на играта, след около 2-3 мин, играта и компютъра замръзват и се оправят само с рестарт от копчето, или играта се срива с Not Responding. Ето я грешката:

Problem signature:
  Problem Event Name:    APPCRASH
  Application Name:    NMS.exe
  Application Version:    0.1.0.0
  Application Timestamp:    59ce2f3c
  Fault Module Name:    nvoglv64.DLL
  Fault Module Version:    23.21.13.9135
  Fault Module Timestamp:    5ab581c4
  Exception Code:    40000015
  Exception Offset:    0000000000fd6b7f
  OS Version:    6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID:    1026
  Additional Information 1:    af32
  Additional Information 2:    af3262f89f6380ed8ae7aeb3554c332d
  Additional Information 3:    9c52
  Additional Information 4:    9c52af9564f8c340ecb9ab178500685f

Read our privacy statement online:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
  C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Опитах с:

- чистене на системните файлове и регистри с CCleaner и AVG Tune up;

- по-стар видео драйвър - с карта nvidia gtx770 съм и от драйвър 398.36 свалих на 391.35;

- през steam валидация на файловете и даже преинсталиране на играта;

Нищо от тези неща не помогна. 2-3 минути след пускането играта и компютъра замръзват. С windows 7 sp1 съм.

Надявам се ако някой е имал същият проблем и го е решил, нека да сподели. Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимални температури на видеокартата при игра/товар? Почиствана ли е скоро? При други игри приложения има ли проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на картата след рестартирането на компютъра веднъж я видях 59 градуса с SpeedFan; картата не е почиствана отдавна и при други приложения няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид при други игри? Играта ти дава проблем с видеодрайвера. Скоро обновявал ли си драйверите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистваш ли драйвъра на видеото с display driver uninstaller?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Raze написа:

Имаш предвид при други игри? Играта ти дава проблем с видеодрайвера. Скоро обновявал ли си драйверите?

При други игри няма проблем. Винаги съм бил с най-новия драйвер и си помислих че проблема може да е от това и сложих стар от март месец, но без резултат. Преди малко пробвах пак играта- срина се когато видеото беше на 64 градуса.

преди 5 часа, hudyr написа:

Почистваш ли драйвъра на видеото с display driver uninstaller?

Не, за първи път я чувам. Деинсталирах го през Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features

Това е Event Viewer:

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

\Device\Video7
1968(1634) 00000000 00000000

the message resource is present but the message is not found in the string/message table

Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не се занимавай с тая недонаправена, еднообразна и бъгава игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Били я пооправили...Аз ако я намеря на 5 евро ще си я купя, като жанр и идея ми харесва.Особенно в стил шутър. Дотогава си цъкам Стеларис от време на време ама е изоперспектива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега проблема се реши като в първото пускане за деня веднага се промени някоя от видео настройките. Примерно "Gamma" с една единица нагоре или надолу. Звучи тъпо но за сега върши работа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.