Премини към съдържанието
svetliof

Някой ползва ли календара Rainlendar под линукс

Препоръчан отговор

Здравейте, някой ползва ли календара Rainlendar под линукс цък ? Срещам под LM 18.3, 19, Ubuntu-mate 18.04... следният проблем. След инсталацията на програмката и нейното пускане и при отворен на full screen прозорец, примерно браузер, при минимизирането от бутона "show desctop" всичко се минимизира, включително и календара. Съветите в секцията FAQ не проработиха при мен:
Rainlendar gets hidden when I click the "Show Desktop" button:
Change the window position to "On Desktop". If that doesn't work, use the "On Top" position or learn to use Win+M to minimize the applications (Shift+Win+M brings them back).

Единственият начин да го пусна отново, е от новосъздадената си иконка до трея с десен бутон/refresh.
Ако самият отворен прозорец (напр. браузер) само той се минимизира, няма проблем. Слагах Dock програма, инсталирах допълнителни show desctop бутони, всички (всичко) минимизират.
Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо ти трябва да натискаш този бутон за показване на десктоп?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Windows съм, но и при мен е така. Има опция on top или нещо такова да се закове най-отгоре, но тя ми скрива други приложения. Аз отварям от десктопа един Notepad и се появява и календара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

А защо ти трябва да натискаш този бутон за показване на десктоп?!? 

Този календар е предвиден да стои на десктопа. Удобен е защото можеш да си запишеш какво ли не, от рождени дни, до следващ преглед на колата. И при минимизирането на всички прозорци стоейки си там напомня. Не че е трудно с десен бутон и рефреш, но трябва да ти направи впечатление че го няма и да се сетиш, а е дразнещо, че е бъг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак питам - каква е идеята да минимизирваш всички прозорци на десктоп? Календара няма ли опция да седи в прозорец постоянно отворен, не като джаджа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е че всеки си държи на десктопа различни файлове и папки и с минимизирването на всички прозорци бързо се стига до тях. А това че е изчезнал и календара с минимизирването е неприятно. При стартирането на календара, застава като джаджа на работния плот, нещо както е десклета часовник при LM. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Desktop shortcut може да се сложи в старт меню или на таскбар и да се отваря с 1-2 цъквания на мишката в нов прозорец - много по-удобно ще е, отколкото да се минимизирват всички прозорци и после да се отварят отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, svetliof написа:

Здравейте, някой ползва ли календара Rainlendar под линукс цък ? Срещам под LM 18.3, 19, Ubuntu-mate 18.04... следният проблем. След инсталацията на програмката и нейното пускане и при отворен на full screen прозорец, примерно браузер, при минимизирането от бутона "show desctop" всичко се минимизира, включително и календара. Съветите в секцията FAQ не проработиха при мен:
Rainlendar gets hidden when I click the "Show Desktop" button:
Change the window position to "On Desktop". If that doesn't work, use the "On Top" position or learn to use Win+M to minimize the applications (Shift+Win+M brings them back).

Единственият начин да го пусна отново, е от новосъздадената си иконка до трея с десен бутон/refresh.
Ако самият отворен прозорец (напр. браузер) само той се минимизира, няма проблем. Слагах Dock програма, инсталирах допълнителни show desctop бутони, всички (всичко) минимизират.
Благодаря.

А защо не ползваш десклет календар? Десклетите си остават на десктопа, независимо дали минимизираш всички прозорци или не. Сега отворих даунлоуд секцията за десклети и още в началото на списъка има някакъв календар. Не съм го пробвал, защото не ми трябва такова нещо, но можеш да го пробваш.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност от 2 дни се човъркам да направя услуга на приятел минал от Windows към Linux. Преди е ползвал Rainlendar под Win и под LM срещна споменатото затруднение. Сега като не работи програмата, ще трябва да си намери друга подобна. Благодаря за отговорите и насоките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.