Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже стария ми хард изгоря и търся нов, искам да събера малко мнения. Става въпрос за лаптоп Acer e5-575g. Старият ми беше 1 TB и мисля новия да е също толкова голям. Спрял съм съ на няколко модела

https://www.jarcomputers.com/1TB-Seagate-BarraCuda-ST1000LM048_prod_HDDPCSEAGATEST1000LM048.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/1TB-Western-Digital-WD10SPZX-SATA-III_prod_HDDPCWDWD10SPZX.html?ref=prod

Може и вие да предложите нещо. Спрях се на тези 2 марки понеже от прочетеното не останах очарова от Хитачи и Тошиба. Може и вие да предложите нещо, бюджета е около 100-130 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята "Баракуда" на компа след 2 месеца ще стане на 4 години, досега не е създавал никакви проблеми.

Но дългият живот на един диск, особено за лаптоп, много зависи от това как ще го ползваш и пазиш. Удари и сътресения често модат да са фатални. А и до голяма степен е въпрос на късмет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, RudeBoy написа:

Моята "Баракуда" на компа след 2 месеца ще стане на 4 години, досега не е създавал никакви проблеми.

Но дългият живот на един диск, особено за лаптоп, много зависи от това как ще го ползваш и пазиш. Удари и сътресения често модат да са фатални. А и до голяма степен е въпрос на късмет.

Единият ми лаптоп е на 5 години и не съм имал проблем с Харда, но сегашния е на година и малко и взе да прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е сегашния ти твърд диск и какви са проблемите му?

Аз бих заложил на WD.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ludiq94 написа:

Здравейте, понеже стария ми хард изгоря и търся нов, искам да събера малко мнения. Става въпрос за лаптоп Acer e5-575g. Старият ми беше 1 TB и мисля новия да е също толкова голям. Спрял съм съ на няколко модела

https://www.jarcomputers.com/1TB-Seagate-BarraCuda-ST1000LM048_prod_HDDPCSEAGATEST1000LM048.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/1TB-Western-Digital-WD10SPZX-SATA-III_prod_HDDPCWDWD10SPZX.html?ref=prod

Може и вие да предложите нещо. Спрях се на тези 2 марки понеже от прочетеното не останах очарова от Хитачи и Тошиба. Може и вие да предложите нещо, бюджета е около 100-130 лв.

Seagate=най много брак, строшени дискове, планиран брак и остаряване. При лаптопите особено, нещата са трагични. Който е заложил на тази марка, си играе на националната лотария. Това, което си чел за Хитачи и Тошиба едва ли е толкова вярно, всички лаптопски дискове се трошат много повече от настолните. Като изключим Seagate, при другите няма някакъв специфичен рейт за брак, но такъв има при всички марки. От двата модела, естествено аз залагам на WD. Добра идея е да се търси 7200 оборота диск, но мобилните по-принцип са много по-бавни от настолните и им забавят скоростите още повече при новите модели (повишава стабилността и подготвят почвата за пълен преход към SSD) и оборотите не помагат много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го реши това за Seagate? Имам 2 много стари диска - над 5 години, по 500 GB, единия е с над 400 realocated сектора, другия с около 10, иначе нямат грешка, работят си перфектно, въпреки че не ги ползвам вече, че имам достатъчно място за момента, а тези са ми шумни малко. На десткопа съм с тази марка 3 TB, няма грешка, въпреки че го пратих за гаранционна замяна, понеже ме притесняваше SMART параметъра "raw read error rate", понеже се учвеличава постоянно, но и със заменения диск е така, изглежда си е някаква специфичен техен атрибут на модела, който се увеличава, иначе си работи перфектно. Година и половина ползвах диска, преди да ми го сменят, новия е на 5-6 месеца и няма проблеми също. Другите ми 2 диска са HGST, което си е  Western Digital - 1 TB 7200 на лаптопа, на 3 години и 7-8 месеца, перфектен SMART, другия ми е 500 GB 5400 WD, пак от лаптоп, в момента го ползвам с USB3/SATA преходник като външен и ако не го бях съборил веднъж от масата на земята, щеше и той да е с перфектен SMART, но има стойност за "mechanical shock", въпреки че си работи без грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Как го реши това за Seagate? Имам 2 много стари диска - над 5 години, по 500 GB, единия е с над 400 realocated сектора, другия с около 10, иначе нямат грешка, работят си перфектно, въпреки че не ги ползвам вече, че имам достатъчно място за момента, а тези са ми шумни малко. На десткопа съм с тази марка 3 TB, няма грешка, въпреки че го пратих за гаранционна замяна, понеже ме притесняваше SMART параметъра "raw read error rate", понеже се учвеличава постоянно, но и със заменения диск е така, изглежда си е някаква специфичен техен атрибут на модела, който се увеличава, иначе си работи перфектно. Година и половина ползвах диска, преди да ми го сменят, новия е на 5-6 месеца и няма проблеми също.

Играеш си на тото с тия Seagate. Точно 3Tb моделите са им най проблемни в момента. Имаха стари модели (IDE), които бяха перфектни и бързи, имал съм такива, водил съм спорове по форумите, колко са добри, докато не пробвах новата им стока и не се опарих и аз. Този параметър "raw read error rate" изобщо не е безобиден. Загатва за лоши сектори, или дори механични проблеми. Смени го гаранционно за друга марка, за да не изревеш някой ден, а загубата на 3Tb инфо не е весело. Всички дискове дефектират, но само Seagate ги уловиха в планирано дефектиране след изтичане на гаранцията, заложено на ниво фърмуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да го сменя гаранционно, а догодина, като наближи да изтича гаранцията, може пак да го пратя да ми дадат нов, пък каквото стане това. Като го взимах беше на оферта, а и нямаше други марки/модели с 3 годишни гаранции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RagnerBG написа:

Всички дискове дефектират, но само Seagate ги уловиха в планирано дефектиране след изтичане на гаранцията, заложено на ниво фърмуер.

Откъде черпиш тази информация? Кой производител сам ще си поврежда дисковете и ще си петни името?!? А и за какво му е да го прави, като в такава ситуация  клиента ще предпочете да замени повредения диск с друга марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от Seagate, съм много доволен.

Всичките HDD които съм вземал са само техни (за настолен или за лаптоп).

Може да потърсите и хибриден диск HDD + SSD, Tова ще ускори още лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.07.2018 г. в 23:19, baitexpo написа:

Откъде черпиш тази информация? Кой производител сам ще си поврежда дисковете и ще си петни името?!? А и за какво му е да го прави, като в такава ситуация  клиента ще предпочете да замени повредения диск с друга марка.

Те разбира се, че не са си признали сами. Сега не ми се търсят стари статии и диаграми. Просто имаше един момент, при наводненията в заводите за моторчета в Азия преди няколко години, при които само Seagate не бяха засегнати. И тогава, волю-неволю всички корпоративни клиенти купуваха от тях, защото никой друг нямаше количества. И като изтече гаранцията на тези големи партиди, изведнъж бракът скочи мигновенно и с огромни проценти. Това няма как да се обясни по друг начин. А и тези практики си ги прилагат и до сега. Всеки си има глава на раменете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз бих заложил на Toshiba или Hitachi

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.