Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Препоръчайте му рутер с достатъчно голям обхват, приблизително над 50м.

Братовчед ми живее на 4 етаж, и би искал да хваща що годе добър сигнал до гаража долу пред блока.

Разглеждах рутери, и мисля, че този би вършил работа, или греша?

А може би този рутер

и смяна на антените с излъчващи по-добър сигнал?

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е важно да направиш нужните експеримени, ако имаш такава Възможност. Разположението на рутера и компютъра или лаптопа, за да имат пряка видимост. Всичко останало е много относително. Не си мисли, че като е CISKO е върха на айсберга във всяко отношение. Аз по този начин не бих ти посочил модел, а и цената ми се струва, че е важна. Независимо от това, ти пожелавам успех!

При подмяна на антените на посочените от теб модели с тези от последното ти изречение е , че няма да имаш никаква файда. Само ще се набутате с още 25 лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за апартамент и гараж долу в блока - трудна работа. Защо забравяте, че "връзката" е двупосочна - какво като "рутера" вика силно и клиента го чува, като обратното няма да стане? В този случай е по добре да се помисли за свястно AP, монтирано на подходящо място. А най-добре, ако има такава възможност, да се пусне един кабел от основния рутер и в гаража да се сложи някоя сапунерка за 20-30 лв

PS: RV серията на CISCO са много добри устройства в SOHO сегмента, но радиото им е слабо - просто не това е акцента в случая.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"А най-добре, ако има такава възможност, да се пусне един кабел от основния рутер и в гаража да се сложи някоя сапунерка за 20-30 лв"

Богатирче!

Това е най доброто ти предложение за което и аз съм съгласен! 15 метра кабел не е нищо като дължина.А след него всичко е много лесно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, в подобни ситуации (апартамент-горе и гараж/магазин долу), съм прекарвал кабел през най невероятни места! Винаги има начин. Имам пуснат кабел през вентилационните кухини, пускал съм и във водосточната тръба (в гфричка и затапен с малко пяна) от 9 етаж до гаража долу.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Ще обсъдим с братовчеда!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова изпълнение е възможно само ако рутерът е на прозорец над гаража (виждал съм го работещо). Една преграда да има на този 4-ти етаж, нищо няма да се хваща. Иначе всчко написано до тук е вярно. Най сигурно е с кабел, но трябва да се пробиват стени, много зависи и радиото на приемащото устройство, с AP също е добра идея, но при затворени помещения и стени, пак не е сигурно, трябват тестове. 1043 е добър и силен рутер, само че по принцип новите рутери нарочно се правят със слабо радио (разни закони и регулации, плюс това да няма зашумявания и интерференции в гъстонаселени райони, като блокове), този е нещо като изключение. Най силни са старите 54Mbit рутери, такива съм виждал да лъчат доста надалеч, но вече са антики и е трудно да се намери неамортизиран и с нехакнат фърмуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.