Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Много се извинявам, ако темата не е в точния раздел, но не можах да преценя къде трябва да я постна.

Имам ужасен проблем - изчезнали са ми много ценни снимки, нямам представа кога и как. Бях ги сложила в папка и мисля, че си спомням как я бях озаглавила, ако това има значение. Помня и приблизителни дати кога съм ги качила в компютъра. Дали има начин да си ги върна някак? Съкрушена съм... много ценни ми бяха и не мога никъде да ги намеря. :(((((

P. S. Чета за някаква програма MiniTool Power Data Recovery, но тръгнах да я инсталирам и вижте какво ми изписа като предупреждение:

Нямам спомен в кой драйв са ми били изгубени файлове. Какво да правя, да я инсталирам ли тази програма?

kaldata.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си Recuva и сканирай с нея, тя ще ти върне файловете.

ПП: Ако помниш име на папка или файл, потърси да не са преместени. Понякога неволно една папка бива влачена в друга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възстановяване винаги се прави на друг диск...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил първо дали не са някъде по диска, като освен по име може да се търси и по разширение на файл.

Възстановяване на файлове които не е ясно дали са търсените, още повече на същия диск, не би помогнало, а би намалило шанса за успех.

Понякога е по-добре да се помисли малко и тогава да се действа - те ако са затрити дали компютъра ще поседи няколко часа изключен не му пречи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм "гола вода" в компютрите. Не знам дори какво означава да търся по разширен файл. Проверявах всички папки, няма и следа. На два компютъра проверявам, лошото е, че не помня на кой от двата със сигурност съм правила папката. И лошото е, че единият го преинсталирах точно около времето, когато бяха правени снимките, но нямам спомен кога. Би трябвало да беше преди да ги кача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах седни и помисли, виж какво точно помниш за тези снимки:

- име на папката

- име на файловете

- дата на създаване на снимките

- брой на файловете в папката

- размер на папката

- и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да ги търся? Какъв е начинът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F3 и вкарваш един от параметрите който знаеш, хубаво е да търсиш навсякъде щом не е ясно дори на кой компютър са.

Води си записки кое търсене на кой компютър е правено и добре оглеждаш резултатите.

Жокер *.jpg ще намери всички файлове с разширение JPG. Имаш и *.jpeg. Все пак според устройството с което са снимани виж какви ги прави.

Мен "Търсене-то" никога не ме е побеждавало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Bardot написа:

Здравейте!

Много се извинявам, ако темата не е в точния раздел, но не можах да преценя къде трябва да я постна.

Имам ужасен проблем - изчезнали са ми много ценни снимки, нямам представа кога и как. Бях ги сложила в папка и мисля, че си спомням как я бях озаглавила, ако това има значение. Помня и приблизителни дати кога съм ги качила в компютъра. Дали има начин да си ги върна някак? Съкрушена съм... много ценни ми бяха и не мога никъде да ги намеря. :(((((

P. S. Чета за някаква програма MiniTool Power Data Recovery, но тръгнах да я инсталирам и вижте какво ми изписа като предупреждение:

Нямам спомен в кой драйв са ми били изгубени файлове. Какво да правя, да я инсталирам ли тази програма?

kaldata.jpg

Ако имате файлове записани на системния дял може част от тях да са презаписани. Може да я инсталирате но безплатната версия възстановява до 1 гигабайт файлове. Доста прилична програма е. 

Възстановяването трябва да е да друг  дял. Ако търсите в диск < C> избирате възстановяване в друг дял и обратното.

Ползвал съм я и съм доволен. 

пп. Ще допълня,че можеш да откриеш доста стари файлове нищо,че е форматиран диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Bardot написа:

А как да ги търся? Какъв е начинът?

Отваряш My Computer и вдясно горе имаш поленце за търсене. Все едно си в Google, само че ще търсиш на твоя компютър. Ако името на файла съдържа думата "пейка", пишеш пейка и то ще ти открие всички файлове, които съдържат тази дума в заглавията си.

По файлово разширение е да укажеш какъв тип файлове търсиш. Примерно търсиш всички файлове, които са jpg (обичайния формат на снимките):

*.jpg

А за по-просто направо си пусни recuva, както ти казах. Дай на откритото thumbnail да видиш малки превюта и там ще си ги разпознаеш. Не се изненадвай, ако са стотици хиляди файлове. Пак се преглеждат за минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

kaldata.jpg.2414c5bb0f1475e419c0ea209980c386.jpg
Това е съобщение да не се инсталира програмата на дял, от който ще се извлича изгубена информация, за да се намали риска от от повреждането й, заради записване върху нея по време на инсталирането. 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Това е съобщение да не се инсталира програмата на дял, от който ще се извлича изгубена информация, за да се намали риска от от повреждането й, заради записване върху нея по време на инсталирането. 

Обикновено инсталацията задължително се презаписва върху изгубените данни! След търкане, следващия запис е именно там! Закономерност, която не се влияе от закона на мърфи, а просто е закон на природата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 41 минути, Mlechko написа:

Закономерност, която не се влияе от закона на мърфи, а просто е закон на природата!

Ако на алгоритъма на управление на файловата система му се вика закон на природата...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mlechko написа:

След търкане, следващия запис е именно там!

Това наистина ли е така? Логично е, но сякаш на практика не е така. Или междувременно изтриване на файлове променя това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.