Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за Вашето мнение при сравнение между следните два бюджетни телевизорa CROWN 40100 от ЗОРА за 469 лв. и TURBO-X 4054 от PLESIO за 379 лв. Краун-а е турски, по-стар модел, Турбото е китайски, малко по-нов. Благодаря предварително на отзовалите се.

https://zora.bg/product/40100

https://plesio.bg/televizori-c-69980053/turbo-x-led-tv-txv-4054-40-full-hd-p-325711.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата ще изкарат до края на гаранцията, вече имаш опит с такива телевизори!!!

Земи си 32инча за тия пари но марков, бях ти писал в предишната тема!!!

Хвърляш се на по голям размер а не мислиш за качеството!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера взех от ремонт тошиба 32", на която и изгоря подсветката точно след 2г и 2м работа. Каквото и да вземеш в бюджетния клас ще е така. За тези пари в Техмарт предлагат някакви Ариели, но поне с 3 години гаранция.

https://techmart.bg/product/product/index/category/542/filter/35258/35595/36276/145216/lang/1/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, chasovnik написа:

тошиба 32", на която и изгоря подсветката точно след 2г и 2м работа

Какво очакваш от Китайски телевизор ?

Каквото и да вземеш в бюджетния клас ще е така.

Самсунга 32 ми е на почти 5 години без 2 месеца.

Без никакви ремонти.

За тези пари в Техмарт предлагат някакви Ариели, но поне с 3 години гаранция.

От трън та на глог.

Като почне да виси по сервизите и те тия 3години гаранция минали!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърлих два с изгоряла подсветка!  Сега от 4 години съм с един Crown само, че с кинескоп!  "  :)   Работи на пушка! А и мога да го усиля звукът та и комшиите да го чуят! С ония за да го чувам хубаво ползвах усилвател! :)  Купих го за 60 лв. от заложна къща!   :)   Изобщо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Хвърлих два с изгоряла подсветка!

От марковите единствено на 32инчовите модели LG им горят подсветките ?

Твойте какви бяха ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PigManu написа:

От марковите единствено на 32инчовите модели LG им горят подсветките ?

Твойте какви бяха ?

Единия Samsung другия Crown  точно купени от  "Зора" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за сравнение между двата конкретни телевизора, без лирически отклонения извън това. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, barbuncela написа:

Единия Samsung другия Crown  точно купени от  "Зора" !

Попаднала си на слаб модел Самсунг или дефектен, но при тях е рядкост да се случи .

За Краун няма какво да говорим то е ясно там.

преди 26 минути, cybercrackerbg написа:

Моля за сравнение между двата конкретни телевизора, без лирически отклонения извън това. Благодаря.

Какво има за сравнение ?

Казва ти се какво да направиш чак и недоволстваш !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, PigManu написа:

Какво очакваш от Китайски телевизор ?

Без никакви ремонти.

От трън та на глог.

Като почне да виси по сервизите и те тия 3години гаранция минали!!!

Тошибата е на тъщата :) Имам самсунг от щатите - мексиканска изработка и не е мръдна от 2010г, отделно имам ЛГ, който е един път. Мисълта ми е, че не може да имаш супер очаквания за телевизор в ценови диапазон 350-480-500лв. Ако питащият имаше едни 25К, примерно за последния модел на ЛГ въобще нямаше да пише във форума.

Твоят Самсунг преди 5 години е бил на цената на 50" в момента, предполагам?

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, chasovnik написа:

Тошибата е на тъщата :) Имам самсунг от щатите - мексиканска изработка и не е мръдна от 2010г, отделно имам ЛГ, който е един път. Мисълта ми е, че не може да имаш супер очаквания за телевизор в ценови диапазон 350-480-500лв. Ако питащият имаше едни 25К, примерно за последния модел на ЛГ въобще нямаше да пише във форума.

Твоят Самсунг преди 5 години е бил на цената на 50" в момента, предполагам?

Поздрави!!!

Не не говоря като издръжливост!!!

Модела и тогава беше втория най евтин клас F5000 на цена 600лв сега същия клас е 520лв. разликата не е голяма.

Просто самата марка и в най долните класове е в пъти по издръжлива от които и да било Китайски и Турски боклуци.

Ма много хора не могат да го разберат и отиват и се хвърлят на по големите размери и по евтините и след това почват да плачат по форумите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна марката не е гаранция за качество! Някога - да! Големи марки производители Сони, Самсунг, Тошиба, Телефункен и т.н. Самите марки са били гаранция за качество! Особено е важно къде е събиран телевизора! В България по някакъв начин ни пробутват по-слабо и калпаво производство! Във всичко, не само електроника! Как някой може да гарантира в днешно време, че нещо купено от България особено, е качествено! Ами при мене работи, ти го купуваш и ти се прецаква на втората или третата година, че и по-бързо! А според мене и това, че е по-скъпо не е никаква гаранция, че ще работи дълго!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, barbuncela написа:

Отдавна марката не е гаранция за качество! Някога - да! Големи марки производители Сони, Самсунг, Тошиба, Телефункен и т.н. Самите марки са били гаранция за качество! Особено е важно къде е събиран телевизора! В България по някакъв начин ни пробутват по-слабо и калпаво производство! Във всичко, не само електроника! Как някой може да гарантира в днешно време, че нещо купено от България особено е качествено! Ами при мене работи, ти го купуваш и ти се прецаква на втората или третата година, че и по-бързо! А според мене и това, че е по-скъпо не е никаква гаранция, че ще работи дълго!

Тошиба и Телефункен не ги слагай в графата маркови тв защото отдавна са Китайска и Турска собственост.

Единствените марки в момента са Сони, Панасоник Самсунг.

На LG моделите от 3000лв нагоре са им по качествени но аз не бих си взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето има шанс по-старият модел, демек на Короната, да е с по-добра матрица на Самсунг от първите поколения. Може и това да е причината и за по-високата цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, PigManu написа:

Тошиба и Телефункен не ги слагай в графата маркови тв защото отдавна са Китайска и Турска собственост.

Говоря за едно време! Баща ми обожаваше Телефункен!   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерите си инчовете и марките, и спорите помежду си. Идеята на темата е друга, но благодаря на всички за отговорите и прекрасна събота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, barbuncela написа:

Говоря за едно време! Баща ми обожаваше Телефункен!   :)

Едно време наистина бяха истински немски телевизори.:)

преди 7 минути, cybercrackerbg написа:

Мерите си инчовете и марките, и спорите помежду си. Идеята на темата е друга, но благодаря на всички за отговорите и прекрасна събота.

Тва как го реши ?

Опитваме се да те насочим в правилната посока да не се хвърляш в големи и евтини тв, но парите са си твои!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, PigManu написа:

И де мислиш, че е правен?
В Унгария прмерно
Избираш го да ти хареса какво се вижда и да е с възможно най-дългия гаранционен срок.
След 3-5 години може и телевизори да няма...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

И де мислиш, че е правен?
В Унгария прмерно

Има значение лиценза по който се прави и сглобява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CROWN 40100 беше на промоция в ЗОРА от 4-ти до 8-ми юли на 349 лв. и по-евтин от ТURBO-Х с 30 лв., но се отказах от него, защото няма DVB-T2 тунер и е с пластмасови крачета. Турбото на Плесио е с метални и е по-нов модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение...
Преди N години брат ми влиза в магазин за електроника нейде в Япония и гледа телевизори. Енда марка, един модел - единият $800, другият $300. Като питал продавача що тъй, еня му се изпъчил катро посочва 800доларовия и му вика - тоя е правен в Япония. Обръща се към $300 TV и вика:Тоя е правен в Малайзия...
И това се случва някъде 80-те години.

преди 38 минути, cybercrackerbg написа:

Турбо-Х

Това са възможно най-калпавите брандирани сборки. Точно сбрани чаркове в един сандък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Избираш го да ти хареса какво се вижда и да е с възможно най-дългия гаранционен срок.
След 3-5 години може и телевизори да няма..

Марките са си марки, символизират определено качество сравнение с останалите които още като ги купиш и разбираш колко некачествени са в сяко отношение.

Картинката даже и на Китайските и на Турските я правят да хваща окото, но работят долу горе с куп други проблеми докато им изтече гаранцията.

преди 8 минути, DarkEdge написа:

Има значение...
Преди N години брат ми влиза в магазин за електроника нейде в Япония и гледа телевизори. Енда марка, един модел - единият $800, другият $300. Като питал продавача що тъй, еня му се изпъчил катро посочва 800доларовия и му вика - тоя е правен в Япония. Обръща се към $300 TV и вика:Тоя е правен в Малайзия...
И това се случва някъде 80-те години.

Такива разлики са заради евтината работна ръка и малко по ниското качество.

На днешно време нямаш избор освен ако не отидеш и не си го купиш от Япония макар че си нямам на идея дали днес все още произвеждат тв в Япония, но сравнение с останалите боклуци които се продават марковите са най добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Това са възможно най-калпавите брандирани сборки. Точно сбрани чаркове в един сандък...

Точно 3 *сандъка* имам у дома, като започнете да се прехласвате по *елжита* *самсуняци* *сонита*… ще каже човек че взимате % за реклама. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоу, я по-полека, а!
Като се обръщаш към мен, че съм се прехласвал, я, моля, посочи къде е това в темата!
Уекинко по-премерено с изказванията.
Ама, пък, щом си такава голяа уста, що не си бориш сам проблема?
И 30 сандъка да имаш у вас, това не казва нищо. Всъщност казва - че нямаш добър избор на телевизори.
Спокойни почивни дни на всички.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, cybercrackerbg написа:

Точно 3 *сандъка* имам у дома, като започнете да се прехласвате по *елжита* *самсуняци* *сонита*… ще каже човек че взимате % за реклама. 

Наистина няма смисъл да ти се обяснява каквото и да било!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.