Премини към съдържанието
ДиоиД

Техно религията. Има/Няма такава. Нови течения в религията.

Препоръчан отговор

преди 41 минути, by_chechi написа:

Колко пъти вече го пиша ?!! Трябва -> Може -> Иска -> Прави .

Една моя случка....

Седя си след положен труд на една един стол покрай една маса и си пийвам бира, за да освободя съзнанието си от мисли за изминалия ден.

Покрай мен минава един мой комшия, бивш банкер и виждайки ме се поспира.

От непринудената раздумка някак си тръгна разговора за един подземен гараж в кооперацията в която живеехме, защото имаше проблеми свързани с ползването на въпросния гараж.

Без да се усетя, споменах, че имам решение и то струва ....

Точно като класически банкер, той дръпна "въдицата" и понечи да се хвана като "балък".... т.е. аз да поема организацията и т.н. и той щял да даде, за да се свърши работата и бъде решен проблема.... До тук добре -  Трябва-> Не Може -> Иска -> Плаща . но плаща само своята част от солидарността.... и е прав....

При мен бе: Трябва-> Може -> Не Иска -> Плаща ....

Та се започна едно трябва, трябва.... и от моя страна и от негова..... :) Накрая се отказ да е в този $ 22 .... :) и каза, че ако аз повдигна, въпросното нещо на събранието на кооперацията ще застане зад мен. Е .... да но в кооперацията имаше и такива които нито с пари можеха да участват нито с труд, а и отношението им бе раздвоено към мен... и не си струваше нервите които щях да похабя, за да им угодя.... т.е. вече веднъж им бях сърбал попарата.

Работата ми с която се занимавах тогава не бе по професията която съм изучавал, да не говорим, че са две, но те не знаеха за третата ми в момента.... която бе в процес за придобиване на съответния ценз.... ех.... '98 на миналия век....

Някой като ми заговори, че трябва .... и в мен инстинктивно се вдига един флаг, че не че не иска, а че иска да стане без да прави или плаща....

Няма да се спирам върху някакви други вариации които са производни на описаните четири, то може да има и пет, шест и т.н. причинно следствени неща, и е без значение кое от какво е следствие, а крайния резултат.... ;) или става или не става или ще бъде или не.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, ДиоиД написа:

(1)- Не, не може да има комуникация.

(2)- Възможна е но трябва да има преводач....
(3)...търся способ да преведа на достъпен за него език..... 

(1)....когато няма понятия . Човек мисли и разговаря чрез понятия (думите) . Без понятия - каква комуникация ? .........

Ръмжене , мучене , блеене и т.н. звуци  - може ! То и това е комуникация , но не е тази която изисква нещо повече от инстинктивни реакции...:)

(2) За по-сложните понятия ползвам което пише в "Уики"-то (даже ги подчертавам за по-лесно търсене) . Пак е съвсем общодостъпно , само че при някои индивиди изисква допълнителна работа.......Което вече си е сериозен проблем ! :nono:

Иначе , с някакъв произволен , лично измислен преводач , се получава "развален телефон" - едно говорим , друго мислим , пък то трето излиза....

(3) По обратният път , от членоразделно говорене към мучене и блеене - това е път невъзможен ! В същност на мучащият и блеещият точно така му изглежда - като мучене и блеене .

Т.е. без всякакво заяждане (!) , човешки език в цялост и разнообразие на маймунски няма как да преведеш , нито пък маймуната има достъп.....освен други неща , и липса на понятия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ДиоиД написа:

Някой като ми заговори, че трябва ....

Нищо не си разбрал. Човека ти налива акъл. Нищо не иска в замяна. Даже, ако му дойде музата, ще почне да си скубе косите и да ти цитира стари свои постове, в които мъдро е описал, как стават нещата.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, by_chechi написа:

маймуната

Да се разглежда другия като абориген и т.н е хамериканска култура.... :)

Да се разглежда другия като не доразвит и т.н. и да се извлича от него максималното е хруска култура.... "

и т.н.

Да, за да покаже, че човек е "върхът" в пирамидата на съществуването е неговото грехопадение.....

Това е първичния грях, който носи в себе си човек....

Той е трябвало да господства.... а той е съгрешил.... и т.н.

Спирам до тук, че и друг се включва....

преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Нищо не си разбрал.

Е, нека да се пробва....;)

Хм, какво съм разбрал и какво в случая не, е от без значение за мен...

Просто да го видим колко е културен.... ;)

И до колко ще отклони темата.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Реджеп Иведик написа:

Нищо не си разбрал. Човека ти налива акъл. Нищо не иска в замяна. Даже, ако му дойде музата, ще почне да си скубе косите и да ти цитира стари свои постове, в които мъдро е описал, как стават нещата.

Най-после нещо смислено , разбрано ! Обаче пак ограничено .

Има и още ! Живея с надеждата , да намеря някой , с който да намерим и обсъдим , да решим нерешимо до сега (за мен) противоречие......Т.е. не само да давам , но и да взема нещо , и аз нещо ново да науча ! 

преди 11 минути, ДиоиД написа:

.....Да се разглежда другия като абориген........

....Просто да го видим колко е културен.... ;)

Преди да видиш маймуната , видя ли почернената и подчертана декларация ? 

.......можеш ли този проблем с маймуната да го изразиш по друг ясен и недвусмислен начин ? Пробвай да видим твоята култура...... !

Т.е. в случая няма никаква необходимост от ехидство .

Тогава бих бил склонен да приема със смирение "градивната критика" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, by_chechi написа:

Има и още ! Живея с надеждата , да намеря някой , с който да намерим и обсъдим , да решим нерешимо до сега (за мен) противоречие......Т.е. не само да давам , но и да взема нещо , и аз нещо ново да науча ! 

Не може, щото ти знаеш сичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, by_chechi написа:

Пробвай да видим твоята култура...... !

Това бе код за неговия мозък.....;)

То, бе предназначено само и единствено за него....

До колко го познаваш.... до колко твоята култура се сблъсква с неговата....

Моята в случая е без значение....

Аз съм обект спрямо вашите субективни мисли.... които по един или друг начин се различават....

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Това че предполага, хм, му е право....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Реджеп Иведик написа:

Пак клеветиш нагло и съвсем произволно ! Само така ти се струва , защото когато не знам си трая и си записвам....:lol6:

Колко мои поста да ти приведа в доказателство , където съм писал " Не се знае ! " ?

Даже само това вземи , колко изписано в спорове и обяснения имам - обективно има ли Бог или няма ? ..............но това за теб е недостъпно по посочени по-горе причини....

преди 8 минути, ДиоиД написа:

....Моята в случая е без значение....

Всяка култура е от значение ! Никой не знае "от къде ще изскочи зайчето".......

Това даже и аз не го знам ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, by_chechi написа:

Колко мои поста да ти приведа в доказателство

Колкото прецениш за необходимо...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Колкото прецениш за необходимо...

На мен не ми е необходимо !

Необходимо е на теб , та да се коригираш !....За това питам , че те мързи или не ти изнася да разровиш...Даже е достатъчно да си спомниш....

т.е. Въпросът е риторичен - питам , пък отговор не искам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, by_chechi написа:

На мен не ми е необходимо !

Ми на кой.

Да не би да ти плаща някой да го правиш ?

Ма то и да ти плащат, пак значи на теб е необходимо.

Щото от къв зор на мене да ми е необходимо, на тебе да ти плащат

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Реджеп Иведик написа:

Ми на кой.

Да не би да ти плаща някой да го правиш ?

Ма то и да ти плащат, пак значи на теб е необходимо.

Щото от къв зор на мене да ми е необходимо, на тебе да ти плащат

Ясно ! И за това нямаш елементарна представа - да извършиш ей така , без пари някоя работа .....:)

Ей ти , да се образоваш :

"....Но... стига ми тая награда -
да каже нявга народът:
умря сиромах за правда,
за правда и за свобода..." Хр.Ботев

Това също е взето за пояснение от "Уики"-то ! :)

Дали си способен да го разбереш , пак е под въпрос ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, by_chechi написа:

Ясно ! И за това нямаш елементарна представа - да извършиш ей така , без пари някоя работа .....:)

Хм... усмивката в края на .... не е уместна....

Всяка работа трябва да се заплаща.....

В тоя случай.... хм .... не така момче!

За разлика от теб аз не размахвам пръст....

Уважавай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, ДиоиД написа:

....Уважавай!

Уважението не се назначава ! То се заслужава ! :nono:

Други формулировки  за начин на  съществуване ? .....Може да се измислят всякакви .

Всеки получава каквото заслужава ! :nono:

Други забележими закономерности ?.......Вярно е , че в някои частни случаи , това е повече или по-малко .

Отделно въпросът как се проявява ?.......По някога само едното забелязване е необходимо и достатъчно .....

Тук възникват въпросите в подробности    -     кой , колко , какво заслужава и за какво го заслужава ?

Обективно , субективно ?

Отговори ?......А има и още множество въпроси на които може да се търси отговор .

заб.: "Твоето момче" (Благодаря ! Духът ми наистина е млад ! ) дето не му размахваш пръст е на 64 години и доста му е минало през гърба и особено през главата . Знам , че ми личи ! Падал съм от кайсия !:lol6:

С претенциите си би следвало да го усетиш поне , да го почувстваш , да го помислиш....и да Уважаваш ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, by_chechi написа:

Уважението не се назначава ! То се заслужава

Определено имаш сбъркана религия, култура и мироглед!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДиоиД написа:

Определено имаш сбъркана религия, култура и мироглед!

Нещо в подкрепа на изказаната теза ?

Щях да употребя друг израз , ама нали уважавам .... :)

Само смених формата , съдържанието е същото ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

Нещо в подкрепа на изказаната теза ? (щях да употребя друг израз , ама нали уважавам ....) :)

Не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ДиоиД написа:

Не!

Значи въздух под налягане ! Едното свистене остава.... :)

Може и захарен памук !  Лапаш нещо - гълташ нищо ! Само вкусът остава ........Е , все е нещо ! :lol6:

Както си избереш и най-вече , както ти се харесва... ! Т.е. нищо съществено !  :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, by_chechi написа:

Едното свистене остава.... :)

Един изстрел.... а след него .... само суета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диода. Според теб ти си перфектен, сети се къде си се описал такъв, еманация и върха на сладоледа, ако е така би трябвало всичко да ти е ясно. Следователно не ти е нужна дискусия, а единствено може да споделяш с нас по-нисшите, каквото решиш, ако си достатъчно щедър и сметнеш, че има все някой наоколо, достоен да получи свише от теб някакво познание. Наздраве!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sliderum написа:

Диода.

Диода , както е добре известно , пропуска само в едната посока . През ум не може да му мине , че може да съществува и на обратно.....:lol6:

Т.е. няма съществена причина за притеснения . Всичко е съвсем естествено ! :)

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

еманация

Е.... хм..... то .... има няколко значения .... това .... разглеждам себе си като разпад.....  т.е. разпаднал съм се на до там където мога....

Що се касае за споделянето, хм.... то по същество може само и единствено до момента в който се превърна в олово.... примерно....

Ето и какво означава ДиоиД .... както и да го въртиш.... е Дио .... хм, Рони Джеймс Дио.... Бог да го прости!

Малкия велик човек.... Моя кумир.... но не култ.....

В живота си човек избира, себе ориентира и идва момент в който спира. После никой не може да му повлияе.... Примерно..... Ти си привърженик на даден футболен отбор.... Как така е станало, че си привърженик на същия, а? По какви критерии става? При положение, че баща ти не е почитател, т.е. един вид атеист на тема футбол и знае само и единствено работата.... За него изкуството е оперетата, а за теб Харт рока....

В това се крие божията промисъл.... да избираш, без да унаследяваш.... да унаследяваш едно, а друго да е все едно, но да имаш позиция....

Човек без позиция, без религия е като дърво  без корен.... Рано или късно всичко пак се връща там от където се е пръкнал - от калта.... от пръстта ....

Проявлението в което той излъчва.... хм, сияе .... е неговата същност.... Всеки се разпада, остарява и с времето неговото сияние намалява.... започва да не го забелязват и т.н. ..... В основата е желанието за внимание....

Всяка реплика, всеки коментар и т.н. е израз, че той все още съществува, че още мисли и се бунтува, че още е жив....

Всичко останало е суета.

Едва ли към момента щяхме да си чатеме, ако не бе "късогледието" и невежеството на определен индивид, или индивиди които проявиха сериозност спрямо една моя шега .... 

Та, в началото бе само шега.... :)

Много хора се взимат на сериозно и аз просто им дадох огледало в което да се огледат. Ако образа който те видяха в отражението не им харесва, то грешката не е в меня, а в техните мирогледи....

Не аз съм съдника, месията и т.н. .... даже не съм и ориентира.... просто отразявам сиянието на другите.... показвам, че им обръщам внимание.... че гледам на сериозно техния разпад.... да могат не да разпадат безцелно, а да е целенасочено.... да знаят смисъла на своя живот.

Наблюдавам процесите... нито съм участник, нито катализатор.... а един наблюдател, който сам избира на кого да обърне внимание и на кой не.....

Със създаването на тази тема излъчих квант от моята душевност. Да, можех да не го правя, но го направих. Никой не се интересува от защо, а иска да покаже, че той съществува, че той живее, и че неговия смисъл е по-важен от моя.....

Какво би научил от тази тема?

преди 1 час, by_chechi написа:

Диода

Да, но може да съм Триод....;) само, че никой не знае кое определя дали ще пропусна движението в определена посока или няма....

Представи си, че не пропускам нито в едната посока, нито в другата.... и в даден момент някой ще каже... хм, изгорял диод.... ;), а де факто ще покаже своето невежество.... :)

Аман от специалисти..... които не могат да направят разлика от Диод и Триод..... щото някой неграмотен е изписал грешно върху него съответното понятие....

Този който разбира.... не чете, а гледа.... и се ориентира по други признаци.... ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, by_chechi написа:

Други формулировки  за начин на  съществуване ?

Други формулировки, понятия и т.н. съществуват, но придобиват смисъл само и единствено ако ти желаеш да комуникираш с други....

За разлика от теб аз не търгувам с околните.... ти си този който си на въпросния "пазар" и предлагаш своята стока и желаеш срещу нея да получиш друг вид стока или т.н.

Аз споделям и де факто обезценявам твоя продукт....

Естествено, че си засегнат и да реагираш....

Естествено е да не желаеш продукта който произвеждаш да е без всякаква стойност на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо сега не мога да пиша много , .....но имам много и искам ! По-късно !:) 

Само да кажа , че диод и ДиоиД не е едно и също ! :wink12:

С поздрав :

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.