Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, моят проблем е че преинсталирах лаптопа си с цел изчистване на памет и т.н. Проблема е че след преинсталацията всичко е точно но лентата на задачите ми не е прозрачна пробвах всякакви трикове имам главно проблем с Aero поне така мисля аз моля помогнете не разбирам много Благодаря! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Miroslav Kamenov написа:

не разбирам много

А драйвъри за видеото(и не само) кой ще инсталира? Windows-ът ли? Да, ама не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни с точен модел на лаптопа. Снимай си лепенката на лаптопа, където е изписан моделът.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е?

37205466_486276645178213_2045614548521582592_n.jpg

37241345_486276595178218_8152060193681702912_n.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвер за видео адаптера си сложил ли си? И какъв е той - Intel or Geforce?

4,74A - по-вероятно е Geforce > GeForce 342.01 Driver

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.clevo.com/en/e-services/download/ftpOut.asp?Lmodel=M67xSRU&ltype=9&submit=+GO+

Теглиш и инсталираш драйвърите, които са за Vista.

USB_Advance_AP.zip  и Celeron_CPU_AP.zip  не са ти нужни.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме но не разбирам само знам че преди лентата бе беше прозрачна а сега не е И ме дразни това

hudyr Добре сега ще ги изтегля

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който го е страх от мечки, не ходи в гората. Като не разбираш, не преинсталираш. Плащаш на компетентен човек да го направи вместо теб.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на ли все пак трябва да се уча аз всеки път ако го давам на хора как ще стане ?!

В момента съм във този сайт натискам там на един от драйверите там е написано във сино USA EUROPE ASIA натискам и зарежда и до там?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма да ти помогне за направата на лентата по-прозрачна
Стартирай regedit и в ключа
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
създай DWORD запис UseOLEDTaskbarTransparency на който задай стойност  1
Или стартирай cmd с администраторски права и постави следния ред:
reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced" /f /v "UseOLEDTaskbarTransparency" /t REG_DWORD /d 1
и натисни Enter

Сега кликни на Start > Settings > Personalisation > Color
Превключи Make Start, taskbar, and action center transparent

windows-10-make-taskbar-transparent-860x538.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Това няма да ти помогне за направата на лентата по-прозрачна
Стартирай regedit и в ключа

Питащия е с уиндоус 7, няма нужда от такива гимнастики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, не съм обърнал внимание. на кое казваш гимнастики? На изпълнението на една команда?
За Win 7  в cmd стартиран с администраторски права се изпълнява  командата:
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM" /f /v "ColorizationOpaqueBlend" /t REG_DWORD /d 0

Излиза се от профила и влиза отново или се рестартира explorer.
Гимнастиката е готова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2018 г. в 13:48, DarkEdge написа:

Сори, не съм обърнал внимание. на кое казваш гимнастики? На изпълнението на една команда?
За Win 7  в cmd стартиран с администраторски права се изпълнява  командата:
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM" /f /v "ColorizationOpaqueBlend" /t REG_DWORD /d 0

Излиза се от профила и влиза отново или се рестартира explorer.
Гимнастиката е готова.

Здравей, аз съм със Windows 7 можеш ли да ми помогнеш да си направя прозрачна лентата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А изпълни ли командата? Рестартира ли Windows Explorer след това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там където си дал снимка, цъкаш на Оценка на производителността на Windows. И след това го рефрешваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип аерото идва с инсталиране на интелския драйвер(ако има такова видео).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vos7ro
      Здравейте колеги!
      За първи път пиша тук, търсих информация относно проблемът ми във форума , уви не открих за това отварям нова тема!
      Имам лап топ Асус ОС Windows 8.1 (предполагам има значение) 
      Вече цял ден рестартирам компютъра отново и отново..защо!?
      Излизам по задачи-> щерка ми набарва компютъра с мишката(на 2г. е) , майка и докато я възпре не се знае какво е ставало. Жената затваря капака на ПЦ....
      Прибирам се...
      Със стартирането на ПЦ - и отваряне на главния десктоп - доло ТАСКБАР лентата е блокаж от всякъде, не мога да кликам върху нея нито с левия , нито с десния бутон на мишката,при всеки опит се чува един характерен звук за ОС и това е ..
      Също така ниско долу в него мига непрекъснато иконка ЩИТ, но и нея не мога да натисна...
      Прикачам снимка ... ПОМАГАЙТЕ моля ви... 

• от Dobri Panayotov
      Здравйте!
      Инсталирах на моя лаптоп windows 7, който преди това беше с оригинална windows 7 система. Сега инсталирах пиратска, което мисля, че няма значение. Та проблема е следния. От както инсталирах новия windows с аерото има няколко проблеми. Незнам как да кажа. Мисля, че не забива, а накъсва. А преди това нямаше този проблем. Когато се логвам в някой юзър, аерото накъсва. Когато минимизирам прозорци пак става така.
      Сложих всички драйвери. Имам много добри видео карти те са следните. 
      -Intel HD Graphics 3000
      -GeForce GT 440 2GB
      Моля ви кажете какъв може да е проблема, защото на същия компютър, който отдавна не е с оригиналната си ОС върви идеално. Кажете ако знаете какво трябва да инсталирам или какво не съм направил правилно.

Благодаря ви предварително!!!    
    • от Justt Danny
      Здравейте.Гледах в често срещаните проблеми,но не открих точно това което ме интересува,ако ми помогнете ще съм ви много благодарен.Проблема е следния аз съм с Windows xp ,лаптопа ми не е от най новите - марка hp compaqnx9020 , 480MB of ram, 1,5ghz,от този който го купих ми каза,че няма никакъв шанс да ми върви Windows 7 на него и много ще ми товари машината.Аз въпреки всичко съм инат и реших да го инсталирам за да видя какво ще стане.И така се получи,че инсталирах самия уиндоус в другия диск ,дефакто 2 системи имах и адски ми товареше.Не работеше и "Aero effecta" - главно въпроса ми е за това.Защо не ми работи ?Проблема в старичкия ми лаптоп ли е?Има ли шанс някой уиндоус 7 да ми върви що годе добре?Или няма смисъл,направо нов? Мерси предварително.  
    • от blipiblop
      Здравейте! Вчера си закупих 3G USB MODEM на Globul и след инсталирането на прилежащият софтуер се сблъсках с проблем, който не мога да си обясня по никакъв начин. Софтуерът се инсталира успешно, драйвърите също, но след като се инсталира програмата, чрез която се установява връзката с интернет се сблъсках с нещо необичайно. Софтуерът работи, но само на фонов режим. Т.е. програмата върви и taskbar-ът ми показва, че е отворена, но когато кликна на иконката, нищо не се случва, не мога да отворя прозореца на самата програма, което е от ключово значение за да се свържа с интернет, тъй като там е бутонът "Връзка", който трябва да се натисне за да се направи връзката с интернет. За по-запознатите в тази област, знам кога се проявява подобен проблем (ако дори може да се нарече така). Когато свържете компютърът към втори монитор в режим "Разширяване" () и отворите програма, която очаквате да се появи на Монитор 1, а тя се появява на Монитор 2........................ Т.е. на монитор 1 нищо не се случва а само показва, че програмата работи във фонов режим и ако в този случай монитор 2 е изключен, потребителят не може да отвори програмата, тя се показва само и единствено във фонов режим.
      Не знам дали може да вникнете в проблемът ми, тъй като не знам как точно да се изразя (поради липсата на логика в това, което се случва), но ако имате неясноти моля питайте!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.