Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Искам да си взема конфигурация до 1650 лв,на която ще се играят предимно игри като PUBG,CS:GO,Fortnite,GTA V и тн.Игрите ще се играят на максимални настройки,като евентуално PUBG да е на по-ниски.

Също ако може да ми предложите сайт,от който ще ми сглобят компютъра и ще го докарат готов,за сега съм се спрял на Ardes.                                                                                                   Ще се радвам да чуя предложенията Ви!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/57206p1r60684p1r60441p2r2172p1r58390p1r60662p1r60606p1r60971p1rf.html

Сглобяването и доставката са безплатни.

Плочките рам са две тоест са сложени 16GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/57206p1r60684p1r60441p2r2172p1r58390p1r60662p1r60606p1r60971p1rf.html

Сглобяването и доставката са безплатни.

Тази ОЕМ кутия някой знае ли какво и липса за да е по-евтина от другата за мене си питан :)  че ми трябва евтина кутия не ми се дават много пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единият вентилатор например но при 25 лв. по-ниска цена може да се вземе и по-добър ако са ти необходими два.

Лошото е че и кутията не е същата. Събира по-малки охладители и видеокарти но това е проблем само за някой хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Can Oa написа:

Тази ОЕМ кутия някой знае ли какво и липса за да е по-евтина от другата за мене си питан :)  че ми трябва евтина кутия не ми се дават много пари?

Focus I

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

ЛОЛ тя много смотана тия гнезда всичките премахват ли се  :) мислех че е като другата ... ужас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Can Oa написа:

ЛОЛ тя много смотана тия гнезда всичките премахват ли се  :) мислех че е като другата ... ужас

Махат се с дремел :D

До колкото се вижда на снимките - не, а и картата са я дали ограничена на дължина до гнездата.

PS и3 8300 много му искат, ето предложение от vario.bg -

Ryzen 5 2600

Asrock AB350M PRO4 - 1700 лева с нея или 1653лв с Asrock A320M, но там са редица недостатъци и не можеш да клокваш

16GB Team KIT 3000MHz

1TB Toshiba DT01ACA100

MSI GTX 1060 GT 6GB

Deepcool kendomen

CORSAIR CX450

Сглабят, само трябва да се ъпне BIOS на дъното.

Липсва SSD за жалост, но процесорът е 6 ядра 12 треда. Ако ще е i3 бих търсил 8100 под 250 лева или Ryzen 1400 там някъде. Там си влиза SSD и донякъде е по-разумно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията,допаднаха ми конфигурациите и сигурно ще взема тази,която Roujin Z предложи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, JackTheStripper написа:

Благодаря за предложенията,допаднаха ми конфигурациите и сигурно ще взема тази,която Roujin Z предложи

Само смени процесора със i5 8400, 300 лева са пари на вятъра за 4-ядрен процесор в днешно време, особено не предлагащ оувърклок. Ако няма да ползваш машината за нещо по-различно от игри то дъното ще се справи. Аз не бих дал близо 700 лева за 1060 на края на живота й, но решението е твое.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Inno написа:

Само смени процесора със i5 8400, 300 лева са пари на вятъра за 4-ядрен процесор в днешно време, особено не предлагащ оувърклок. Ако няма да ползваш машината за нещо по-различно от игри то дъното ще се справи. Аз не бих дал близо 700 лева за 1060 на края на живота й, но решението е твое.

Ако не е 1060,каква да е картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

Е на това му се казва Прецизност...:yanim:в отговорът!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, JackTheStripper написа:

Ако не е 1060,каква да е картата?

Нищо й няма на 1060 6GB просто Pascal картите са на над две години вече и 670-700 лева ми се струва прекалено много, същото важи и за RX 580. Може да намериш карта от чужбина на намаление за доста по-малко, но гаранционното обслужване може да не е точно ''straight-forward'', може и да греша, по-скоро ще е по-неудобно. Nvidia уж ще анонсират новите си карти на Gamescom в Германия към края на Август, тоест септември-октомври е възможно да има карти. Средния клас чип едва ли ще излезе тази година обаче.

Отделно и Z390 ще замести Z370 в края на месеца като излезе и ще има ''нова'' 9-та серия процесори, но пък стряскащо 8-ядрения модел ще се поддържа и на Z370 и може би дори по-ниския клас чипсети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Inno написа:

Нищо й няма на 1060 6GB просто Pascal картите са на над две години вече и 670-700 лева ми се струва прекалено много, същото важи и за RX 580. Може да намериш карта от чужбина на намаление за доста по-малко, но гаранционното обслужване може да не е точно ''straight-forward'', може и да греша, по-скоро ще е по-неудобно. Nvidia уж ще анонсират новите си карти на Gamescom в Германия към края на Август, тоест септември-октомври е възможно да има карти. Средния клас чип едва ли ще излезе тази година обаче.

Отделно и Z390 ще замести Z370 в края на месеца като излезе и ще има ''нова'' 9-та серия процесори, но пък стряскащо 8-ядрения модел ще се поддържа и на Z370 и може би дори по-ниския клас чипсети.

Аха,мерси за разяснението!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inno те като бяха още пресни струваха по-малко и мисля всички сме наясно на какво се дължат високите цени и е безсмислено да се обърква питащия с философски диспути?

Просто му кажи че според теб трябва да изчака няколко месеца за следващите ако това си имал предвид и той да си преценява иска ли да кара на вградено видео дотогава.

Колкото до 8 ядрените това хич не го бърка. Първо дали Z370 или Z390 все са още пари каквито няма и това е без да броим по-скъпия процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Абе във варио се намират 1060ки по 600 лева и няма кво толкова да се дискутира, ама за кутии и захранвания е по-ялово и евтините памети не предлагат. То и с процесорите е някво шарено - 8300, ама може и 8100, ако има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Roujin Z написа:

Inno те като бяха още пресни струваха по-малко и мисля всички сме наясно на какво се дължат високите цени и е безсмислено да се обърква питащия с философски диспути?

Просто му кажи че според теб трябва да изчака няколко месеца за следващите ако това си имал предвид и той да си преценява иска ли да кара на вградено видео дотогава.

Колкото до 8 ядрените това хич не го бърка. Първо дали Z370 или Z390 все са още пари каквито няма и това е без да броим по-скъпия процесор.

Просто му показах как може да спести една солидна сума ако купи карта от Европа, нищо сложно не виждам. Тук цените не са по-високи само заради криптото.

Така е, споменах го най-вече да не го подгонят някакви мисли от типа ''Е-е-е защо не изчаках един месец за новите процесори''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Inno написа:

но гаранционното обслужване може да не е точно ''straight-forward'', може и да греша, по-скоро ще е по-неудобно.

т.е.  нямаш представа но съветваш хората , които понятие си нямат от материята да си вземат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Can Oa написа:

т.е.  нямаш представа но съветваш хората , които понятие си нямат от материята да си вземат?

Така е ''нямам си понятие'', затова не излагам твърдо мнение. Факт е че сумати хора от тук пазаруват видео карти от AmazonUK и досега не съм чул някой да е имал проблем със гаранционното обслужване. Аз честно казано бих се доверил на един от най-големите retailer-и на планетата пред един гараж със не особено положително резюме що се отнася до гаранционното обслужване. Всеки си преценява къде и как да си даде парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Inno написа:

Така е ''нямам си понятие'', затова не излагам твърдо мнение. Факт е че сумати хора от тук пазаруват видео карти от AmazonUK и досега не съм чул някой да е имал проблем със гаранционното обслужване. Аз честно казано бих се доверил на един от най-големите retailer-и на планетата пред един гараж със не особено положително резюме що се отнася до гаранционното обслужване. Всеки си преценява къде и как да си даде парите.

Никой гараж няма право да обслужва гаранционно видео карти , има 3,4 официални сервиза за България.

От който и гараж да си вземеш карта отива там.

Всеки купил от амазон юк се моли да няма проблем понеже 100те кинта в DHL-а болят.

А от гаража си на 5-7 лева еконт.

Опитай се да го разбереш че обикновенните хора които цъкат паур бутона на компа и до там им свършват хардуерните познания не им е полезно стока от амазон.

ПП. забравих да напиша че 90% от отговарящите в темите знаят цените в амазон и 10% от тях са поръчвали но много добре разбират +- на това и го правят за себе си но не биха го препоръчали на обикновените искащи съвет в тези теми тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако взема тази конфигурация,ще мога ли във бъдеще да сменя процесора и видеокартата с по-добри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, JackTheStripper написа:

Ако взема тази конфигурация,ще мога ли във бъдеще да сменя процесора и видеокартата с по-добри?

Процесора е скъп , наруто го е избрал понеже няма процесори в Никем.

Лично за мен е неизгоден не че не е хубав. По-добре амд платформа или i5 на интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Огледай какво има във Варио, там ще си намериш видеокарта около 600 лева, останалото ще се получи по-добре, стига да не вземеш i3 за 300 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JackTheStripper написа:

Аз ти предлагам нещо по-различно и с по-качествени компоненти като цяло:

Untitled.png

Тук имаш вариант да добавиш още една пръчка RAM или SSD до 240GB, за да се спази бюджета. Кутията е супер компактна, но с добра изработка, дъното не е лошо и има вграден Wi-Fi модул, захранването е перфектно, процесора е с по-добро съотношение цена/производителност от i3 8300, достатъчен като обем HDD, видеокарта, която като скорост не е по-бавна от предложената по-горе.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JackTheStripper написа:

Да и на двата въпроса с уточнение че може да сложиш 6 ядрен I5/I7 от 8-ма серия.

Това са поддържаните;

https://ark.intel.com/products/series/122597/8th-Generation-Intel-Core-i5-Processors#@desktop

https://ark.intel.com/products/series/122593/8th-Generation-Intel-Core-i7-Processors#@desktop

При видеокартата като цяло няма проблем нито с захранването нито с дължината.

Не че няма някой редки случай (33,5 см) и двучипови тоест гледай какво избираш но едва ли ще опреш до такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, XECUTIONER написа:

Аз ти предлагам нещо по-различно и с по-качествени компоненти като цяло:

Untitled.png

Тук имаш вариант да добавиш още една пръчка RAM или SSD до 240GB, за да се спази бюджета. Кутията е супер компактна, но с добра изработка, дъното не е лошо и има вграден Wi-Fi модул, захранването е перфектно, процесора е с по-добро съотношение цена/производителност от i3 8300, достатъчен като обем HDD, видеокарта, която като скорост не е по-бавна от предложената по-горе.

Успех!

Това от кой сайт е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...