Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искал да Ви питам за препоръки за водно охлаждане. Смятам да махна вентилатора отзад и да го заменя с такъв за водно охлаждане, като по този начини да може процесора да се охлажда още по-добре. Разполагам с бюджет до 100 лева, но искам да знам има ли смисъл или е по-скоро глезотия?

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш за заключен процесор, глезотия не, ами направо прахосничество.

Ако си с фабрично охлаждане(визирам главно интелското), просто си вземаш нещо от рода на GAMMAXX 400 или Hyper 212. Достатъчно тихи са, ако това ти е проблемът. С "вода" също лишаваш VRM-ите на дъното от обдухване(в известна степен, потокът в кутията винаги си го има).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е "глезотия", но със 100 лв, ще си купиш само аксесоарите :)

ПС: Не съм срещал кутия, при която кулериър на процесора, чипсета, и т.н да са "отзад"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Не е "глезотия", но със 100 лв, ще си купиш само аксесоарите

За това си има AIO охлаждания. Въпрос на предпочитание.

преди 2 минути, street racer написа:

ПС: Не съм срещал кутия, при която кулериър на процесора, чипсета, и т.н да са "отзад"

Да приемем, че си купи 120мм AIO. Нали трябва да монтира радиатора с вентилатора някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100 лева си взимаш нещо въздушно на Noctua/be quiet! и толкова. За AIO водно трябва поне да удвоиш бюджета, за "направи си сам" трябва да го умножиш по 5 или 6.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо питаш, като после пак си знаеш твоето и така или иначе ще правиш каквото си решил ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти от къде знаеш какво съм решил да правя? Показвам какво са ми предложили. Не виждам да си изказал някъде мнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях написал нещо:

преди 37 минути, hudyr написа:

Ако говориш за заключен процесор, глезотия не, ами направо прахосничество.

Така и не сподели за какъв процесор се планира гимнастиката.

Въпросният coolermaster го има в никем със 7-8 лева отдолу(могат да отидат за доставката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Liverpool1892 написа:

Здравейте! Бих искал да Ви питам за препоръки за водно охлаждане. Смятам да махна вентилатора отзад и да го заменя с такъв за водно охлаждане, като по този начини да може процесора да се охлажда още по-добре. Разполагам с бюджет до 100 лева, но искам да знам има ли смисъл или е по-скоро глезотия?

Благодаря предварително! 

Като не си споделил информация за процесора/оувърклок как очакваш да получиш предложения ? От написаното разбирам че искаш да сложиш вентилатор със високо статично налагане като изкарващ в задната част на кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ми не е отключен - Intel Core i5-7500 Quad-Core 3.4GHz LGA1151. Това не означава, че не може да му се сложи по-добро охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Liverpool1892 написа:

Процесорът ми не е отключен - Intel Core i5-7500 Quad-Core 3.4GHz LGA1151. Това не означава, че не може да му се сложи по-добро охлаждане.

Купи му една евтина кула за 20-33 лева и не се занимавай със надценено псевдо водно охлаждане, безсмислена инвестиция е. Също не си написал каква ти е кутията , не знам как очакваш предложения за ''водно'' охлаждане от заторен тип (AIO).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ardes.bg/product/zalman-z1-neo-cheren-zm-z1-neo-75265?utm_source=pazaruvaj.com&utm_medium=%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8+%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Liverpool1892 написа:

В тази кутия не може да инсталираш по-голям радиатор от 120мм.  Какъв ти е сегашния охладител и защо си се ориентирал към точно такова водно от затворен тип щом не си със малка ITX кутия ? Кутията ти може да побере охладители  със височина до 160мм., което не е много, но е достатъчно за добър среден клас охладител за 40-50 лева,  който няма да се представя по-зле от въпросното Liquid Master 120 Lite и е твърде вероятно да е по-тих. Гледам че CM имат три версии на въпросното AIO: ML 120 Lite, ML120, ML120PRO, като второто и третото са със два вентилатора във push-pull конфигурация и най-вероятно имат по-мощни помпи. Просто не виждам смисъл от това нещо, освен ако не си ултра лимитиран от към пространство. Много хора се въодушевяват като чуят ''водно охлаждане'', но AIO охлажданията нямат нищо общо със истинското водно охлаждане като производителност и повечето отстъпват на един качествен висок клас охладител.

За 80 лева може да купиш това , който е значително по-производително от въпросното AIO,  ще е значително по тих (на практика безшумен) и на всичкото отгоре е по-евтин. А в същия сайт за 6 лева отгоре има Macho Rev B  , който е 162мм. висок и е възможно да се побере в кутията ти, макар и ''официално'' да поддържа до 160мм. Естествено за i5 7500 подобно чудовище е напълно излишно, дори Direct е голям ''overkill''.

Ако си със боксовия охладител намали напрежението на процесора, ще свалиш прилично температурите. Може да пробваш и delid, със него ще свалиш още 10-15 градуса, със приличен охладител и течен метал под капачката. При комбинация от двете ще може да го охлаждаш и пасивно с приличен охладител, стига да имаш достатъчно добър поток в кутията. Само не използвай метода със менгемето за Delid, защото PCB-то на Skylake/KabyLake, а предполагам и Coffee Lake е тънко и се огъва със някой охладители, който имат не особено добър монтаж. Приготви си бръснарско ножче и известна доза търпение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.