Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не смятам, че гаранцията трябва да ти основния кахър при избор на лаптоп. Колко пъти си се възползвала от гаранции преди? Според мен, сайтовете като емаг надуват цените с оправданието, че има гаранция, но много рядко се стига до там. В търговските сайтове (https://bazar.bg/ например) постоянно се пускат обяви от обикновени хора, които продават я нови, я втора ръка лаптопи на по-сносни цени. А и с емаг да не ти разправям какви случаи съм имала :D Преди една година си поръчах таблет, пратиха ми го, отварям кутията, таблета го няма :D :D Обаждам им се, пращат ми таблета без зарядното :D Е, в крайна сметка ми пратиха и зарядното, де, но имам предвид, че само защото са голяма верига, това не ги прави надеждни. Късмет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво само не знам как ще се справиш с Free DOS.... (ако правилно съм видял де....)

Иначе, хм.... не знам какво си пипала в BIOS... но принципно да .... там по подразбиране....

За другото ще ти трябва Free DOS, хм.... пак казвам .... някак си не знам какъв е бил тоя инсталиран и дали вече някой има чист DOS качен на диск...

Щото ще се наложи да правиш инсталационен диск с DOS.... хм .... но който търси намира.... някъде из интернет трябва да има такъв, та теглиш го .... записваш го и после го стартираш,  и после форматираш харт диска с опцията да се запиши и DOS-a. Признавам си, едно време съм го правил, но тогава бяха дискети и т.н. .... след това не съм се замислял дали има начин от Windows да може да се поставя чист ДОС.... мда.... и аз лека полека съм станал един user .... мани мани.... :)

Е... хм то варианти много.... но .... ох.... май най добре ги попитай какво имат в предвид фабрични и т.н. настройки и дали ще е от значение, че ще остане някаква ОС... различна от написаната при закупуването...

Е.... успя да ме хвърлиш в оркестъра.... ;)

Успех!

Разгледай това:

hedob-qi-782x334.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, proexpert написа:

Лично мнение. Щом едно нещо не ти трябва, то не го купуваш.

Лично мнение: Категорично против колекционирането на компютри и / или лаптопи в домът ми.

Интересно ми е, кой купува нещо, което не му трябва, аз лично- не!

На стария му се развали вентилатора и не работи, също започна да гасне и като го закарах на специалист, ми каза, че иска 190,00лв за нов хард-диск,защото този показвал, че има живот 9 дена,а без вентилатор не може и така реших, че е по-добре да си купя нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Христинка написа:

специалист

Извън темата: Ключова дума - Специалист .... нито казвам каква ми е практиката, нито какво ми е образованието и т.н. но ми е писнало да поправям неща пипнати от специалисти..... :) от обикновени userи - може .... всеки има правото да се учи и сгреши....

Специалист в днешно време да се пишеш - първа пачка е за тебе... :)

Прощавай, че си позволих изригването....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ДиоиД написа:

Извън темата: Ключова дума - Специалист .... нито казвам каква ми е практиката, нито какво ми е образованието и т.н. но ми е писнало да поправям неща пипнати от специалисти..... :)

Специалист в днешно време да се пишеш - първа пачка е за тебе... :)

Прощавай, че си позволих изригването....

по- кратко  беше за писане :D, иначе е сервиз на ЖарКомпютърс, от сто години с това се занимават, трябва да са специалисти:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Христинка написа:

ЖарКомпютърс

Не съм запознат със същия ..... да има и специалисти .... но някак си особено тука .... се ширят едни ...

Имах случай наскоро с един набор на който едни специалисти му бяха дали диагноза: смяна на дъно, а той лаптопа си тръгна и работи.... един му вадел снимки, как някой е пипал с поялник по платката, е после се установи, че ... няма значение...

Прощавай пак

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат със същия ..... да има и специалисти .... но някак си особено тука .... се ширят едни ...

Имах случай наскоро с един набор на който едни специалисти му бяха дали диагноза: смяна на дъно, а той лаптопа си тръгна и работи.... един му вадел снимки, как някой е пипал с поялник по платката, е после се установи, че ... няма значение...

Прощавай пак

Успех!

Няма проблем, зная за какво става въпрос, защото този "специалист" ми каза, че на хард- диска му остават 9 дена живот, а лаптопа си работи вече 2 седмици, даже спря да бръмчи вентилатора:D, та затова реших да си взема и нов, пък старият  колкото издържи:)

Благодаря за съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама и ти (Христинка) с тези изказвания ... (хайде да не те обидя)!

Знаеш ли какво е S.M.A.R.T.? Знаеш ли как е устроен един твърд диск? Как си се грижила за лаптопа си, че вентилатора да бучи, а диска да умира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Знаеш ли какво е S.M.A.R.T.? Знаеш ли как е устроен един твърд диск? Как си се грижила за лаптопа си, че вентилатора да бучи, а диска да умира?

Ако бях толкова голям специалист, за да знам всичко, нямаше да търся помощ тук.

Като жена, смятам,че доста добре съм се грижила за лаптопа си външно, а вътрешно съм го давала на почистване всяка година или това не е достатъчно?!

Защо винаги има някой, който вместо, ако може- да помогне, ако не може, просто да си замълчи, вместо да се заяжда или обижда!

Какви мои изказвания не Ви харесаха(освен към жената или детето, коя(е)то изказваше някакви неподходящи подигравки)?!!

Помолих за помощ , който може и желае, а не за философии и заяждане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Христинка написа:

защото този "специалист" ми каза, че на хард- диска му остават 9 дена живот, а лаптопа си работи вече 2 седмици

Този твой коментар не ми допада, защото ако специалиста е гледал S.M.A.R.T. на диска ти и там пише приблизително оставащ живот на устройството то човека няма никаква вина. Също така както пише 9 дена така може да не изкара и 9 часа, но може да откара и 9 години.

Същото е като отидеш Ти да си правиш застраховка и според вкараните параметри програмата те определи колко живот има в теб и колко си рискова и т.н. - ако програмата каже 9 дена, но не познае пак ли ще ти е виновен някой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този твой коментар не ми допада, защото ако специалиста е гледал S.M.A.R.T. на диска ти и там пише приблизително оставащ живот на устройството то човека няма никаква вина. Също така както пише 9 дена така може да не изкара и 9 часа, но може да откара и 9 години.

Същото е като отидеш Ти да си правиш застраховка и според вкараните параметри програмата те определи колко живот има в теб и колко си рискова и т.н. - ако програмата каже 9 дена, но не познае пак ли ще ти е виновен някой?

Не съм обвинила никого, но на познат зная с такова определяне на живота на хард-диска на компа му,  колко време след това си работеше, като това не значи, че и моят ще работи, но предпочетох, вместо да давам 200 лв. за стар, на който утре нещо друго може да му се повреди, да дам за нов  малко повече. Съжалявам, ако сте се почувствал засегнат лично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

S.M.A.R.T

Тя сподели, че когато тогава.... не коментирам дали във въпросния са професионалисти или специалисти ....

Просто аз я отклоних от темата, за което поднесох своите извинения.

Не считам, че е подходящ момента да и обясняваме какво е въпросното и до колко ще ползва стария...

Прощавайте.... аз си позволих една волност ... аз съм отговорен за нейното изказване.

В случая я набеждавате неоснователно. Моля не спорете с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз лично няма как да съм засегнат, но тъй като "специалиста" няма как да се защити от твоето твърдение, затова ти натъртих на тези неща. Също така ти е грешно и това:

преди 1 час, Христинка написа:

На стария му се развали вентилатора и не работи, също започна да гасне и като го закарах на специалист, ми каза, че иска 190,00лв за нов хард-диск,защото този показвал, че има живот 9 дена,а без вентилатор не може и така реших, че е по-добре да си купя нов.

Така казано излиза, че един нов диск струва 190 лв., но всеки може да погледне, че към момента един нов диск с обем 1TB (2,5") е около 100 лв. и веднага ще се каже този те хвърля по върбите. Само, че ти не плащаш само диска, а и манипулацията по смяната му (тук според модела на лаптопа е от няколко болчета до пълно разглобяване на лаптопа) също така не е ясно в тази оферта дали влиза и инсталация/клониране на съществуващата ОС (клониране при състоянието на диска ти може и да е невъзможно), прехвърляне на информацията от единия към другия диск (което си е време и трябва да има в какво да се включи втория диск), а най-вероятно в тези пари влиза и ново охлаждане (вероятно само перка). Така представена информацията от теб не е коректна и води най-малкото до заблуда на хората.

Целта ми не е да се заяждам с теб.

P.S.

Спирам с коментарите по-този въпрос. Каквото имах го казах, прав или не - казана дума хвърлен камък. Най-добре е да се фокусираме върху текущия казус с връщането на лаптопа в състоянието което е бил.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Целта ми не е да се заяждам с теб.

ОК! Нека не я влечем повече в някаква посока.

Извън темата: Аз лично бих си поправил стария когато дойде момента и имам средства. Винаги трябва да имаш резерва! Друг чифт обуФки... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя сподели, че когато тогава.... не коментирам дали във въпросния са професионалисти или специалисти ....

Просто аз я отклоних от темата, за което поднесох своите извинения.

Не считам, че е подходящ момента да и обясняваме какво е въпросното и до колко ще ползва стария...

Прощавайте.... аз си позволих една волност ... аз съм отговорен за нейното изказване.

В случая я набеждавате неоснователно. Моля не спорете с нея.

Благодаря за защитата, но няма проблеми, мисля, че е нормално по форумите да  е така:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Христинка написа:

Благодаря за защитата

Моля.... не предпазих тебе, а него.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FreeDOS

На твърдия диск на новия лаптоп вкарвани ли са лични данни? Ако да и според това колко критични са те аз бих минал диска със специализиран софтуер за безвъзвратното заличаване на данните.

За стария лаптоп - един малък 160-250-320GB твърд диск на старо за цена до 30 лв., търси се информация как се сменя диск за конкретния модел, преди смяната важните файлове се записват на друг носител (DVD, USB, Cloud, нов лаптоп и т.н.), инсталира му се "нова" ОС (тук според желанията, но спокойно може да работи с всяка), драйвери, програми, бекъп и готово. За перката трябва да се види дали се е пооправила сама или ще иска нова. Според зависи може да се пробва и само да се почисти и смаже тя.

Обща цена около 30 лв., но е безценен кефа да си го направиш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля.... не предпазих тебе, а него.... ;)

ок, сори, вече, освен по темата няма да пиша нищо друго, толкова не съм се извинявала даже в женски форуми:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Христинка написа:

женски форуми

Малко хумор....;) Добре дошла в една област окупирана от мъже... :)

ОК!

Успех!

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че, го направих го, Windows има опцията да се възстанови всичко до фабрични настройки, надявам се и лична информация , и всичко да е изтрито и да ми върнат парите. Ще пиша какво е станало!

Бяхте ми полезни, мерси, ако ми върнат парите, пак съм тук за съвет за друг НОВ лаптоп!:)

Малко хумор....;) Добре дошла в една област окупирана от мъже... :)

ОК!

Успех!

:)

мдаааа:D

FreeDOS

На твърдия диск на новия лаптоп вкарвани ли са лични данни? Ако да и според това колко критични са те аз бих минал диска със специализиран софтуер за безвъзвратното заличаване на данните.

За стария лаптоп - един малък 160-250-320GB твърд диск на старо за цена до 30 лв., търси се информация как се сменя диск за конкретния модел, преди смяната важните файлове се записват на друг носител (DVD, USB, Cloud, нов лаптоп и т.н.), инсталира му се "нова" ОС (тук според желанията, но спокойно може да работи с всяка), драйвери, програми, бекъп и готово. За перката трябва да се види дали се е пооправила сама или ще иска нова. Според зависи може да се пробва и само да се почисти и смаже тя.

Обща цена около 30 лв., но е безценен кефа да си го направиш сам.

аз го написах, но пак- Windows има опцията да се възстанови всичко до фабрични настройки, надявам се и лична информация , и всичко да е изтрито.

А за стария- мерси, ще се възползвам от препоръчката за хард-диск на старо, но вентилаторът е счупен, един бояджия по невнимание стъпи върху лаптопа и счупи горният му ляв ъгъл- над вентилатора преди 2 години, та си е за смяна, но този модел се разглобява до еднта-степен,за да го смениш.Проблемът е, че много загрява, чак до горещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Христинка написа:

инсталирах си Windows 10/64bit

Лаптопа с Windows ли беше като го взехте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христинка, моят последен съвет за теб по темата е да занесеш лаптопа в сервиза да обясниш на човека там, че искаш да върнеш лаптопа и за целта трябва да се премахне Уиндоус от харддиска и да се инсталира FreeDOS, ти няма да можеш да се справиш сама.Няма да струва много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Христинка написа:

лична информация

Ех , тая лична информация,  бе :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.07.2018 г. в 10:48, [email protected] написа:

Ех , тая лична информация,  бе :wub:

Како Доре защо така си се маскирала:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...