Премини към съдържанието
MisterDimchev

Как е положението с TeamViewer или препоръчайте нещо подобно.

Препоръчан отговор

Прочетох доста коментари в Андроид ревютата, че са почнали да орязват Хоум юзъри с времето за ползване и някакви поп-ъп-и...

В нета четох пък, че на някой хора са им влизали в пц-тата през тая програма...

Трябва ми да си влизам в лаптопа от телефона от време на време.

Ако имате и други предложения съм отворен към тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще им влизат, ако са задали паролата да не се сменя.  За да си влазаш у лаптопа, требва да ти е пуснат иначе нема шанс, баце...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Eclipse2G написа:

Ще им влизат, ако са задали паролата да не се сменя.  За да си влазаш у лаптопа, требва да ти е пуснат иначе нема шанс, баце...

Знам как работи, преди години го ползвах (доста години) сега питам заради тея негативни неща които чета. И ако някой има по-добро предложение, да сподели. Да не инсталирам и трия 100 неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ясно за какво точно ще го ползваш, не е ясно и системата ти зад какво работи.

VNC Viewer

RD Client

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе дръпни жицата и да видим как някой ще се промъкне в системата. Според мен са пълни глупости. Програмата е точно за отдалечен достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми, ползвам го това от много години с един акаунт на няколко устройства и никой досега никъде не ми е влизал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Eclipse2G написа:

Всъщност може да се пуска компютъра с отдалечен достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не е ясно за какво точно ще го ползваш, не е ясно и системата ти зад какво работи.

VNC Viewer

RD Client

Windows 10.

Ще го ползвам за Remote control да си проверявам някой неща от лаптопа, когато съм някъде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това съм ползвал преди доста време,ама на 7-ца.За 10-ка не знам дали става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш си едно микротиче, пускаш си едно OVPN-че, настройваш си телефончето за достъп до VPN-a, като клиент, като инсталираш OVPN клиент на телефона си и импортваш  сертификатите, конфигурацията и secret паролата в OVPN клиента в телефона.
Инсталираш си един Remote Desktop клиент на телефона.
След като се закачиш за VPN-а достъпваш машинтата си по Remote Desktop.

В микротика си отваряш само един порт за OVPN, например 55000, различен от стандартният 1194 ;)

Така си независим от Тиймвюлъри и трафикът на комуникацията ти не минава през чужди сървъри и облаци.

Не е добра практика, но ако искаш можеш дори да накараш VPN-a да рутира телефона ти през домашната ти мрежа, не само да ти даде достъп до локалната ти мрежа ами и да прекара интернет трафика на телефонът ти през твоят домашен доставчик.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, аm-аm написа:

Аха и копчето на контакта ще го натисне ... кажи как стават тия работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, nikssi написа:

Аха и копчето на контакта ще го натисне ... кажи как стават тия работи.

Със събуждащ пакет, изпратен по LAN през VPN ще се получи мисля, но трябва компютъра да е захранен, и да е в стейт, заспал мисля, реално се ползва технологията WAKE ON LAN.

Напълно изключен компютър няма как да пуснете дистанционно, освен ако не преработите запуска му, с клетъчен телефон или GSM модул със сим карта, с sms команди или позвъняване, сега с този интернет оф тингс IOT с тези ардуини малинки и други платки с имена на плодове  можете да си направите такъв проект. Можете да си вземете такива компютри, които имат опция Power on after power lost или да си пазите компютъра с UPS .

Събуждал съм и компютър през WAN но не е добра практика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

Със събуждащ пакет, изпратен по LAN през VPN ще се получи мисля, но трябва компютъра да е захранен, и да е в стейт, заспал мисля, реално се ползва технологията WAKE ON LAN.

Това ясно ама няма как да стане ако е изключен и от копчето на разклонителя. Просто няма как. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikssi написа:

Това ясно ама няма как да стане ако е изключен и от копчето на разклонителя. Просто няма как. 

Няма да стане и ако процесора му е изваден. И за какво пишеш празни приказки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 22 часа, Eclipse2G написа:

как някой ще се промъкне в системата.

С акустична атака могат да ти убият твърдия диск, ако имаш такъв. Дори и машината да е офлайн

преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

Напълно изключен компютър няма как да пуснете дистанционно

Трябва на отдалечената машина да се отворени портове 7;9 и в BIOS да е разрешено будене от LAN.
И напълно изключен компютър (е, с включен в контакта щепсел) може да се буди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

С акустична атака могат да ти убият твърдия диск, ако имаш такъв. Дори и машината да е офлайн

Трябва на отдалечената машина да се отворени портове 7;9 и в BIOS да е разрешено будене от LAN.
И напълно изключен компютър (е, с включен в контакта щепсел) може да се буди.

Тествал съм само веднъж стара машина  от 2007, тази машина се будеше само ако е в заспал режим.
При изключен напълно нищо не го будеше, сега с новите биоси и новият хардуер най вероятно са го развили и най вероятно си прав че може и напълно изключен да се събуди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, аm-аm написа:

Няма да стане и ако процесора му е изваден. И за какво пишеш празни приказки?

Ами попитах тебе как става така,че може да и включат компютъра отдалечено. Отговори друг , явно в час за сметка на тебе.

Нещо явно си подочул ама го твърдиш и затова питах! Цитирам те.

преди 22 часа, аm-аm написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

И напълно изключен компютър (е, с включен в контакта щепсел) може да се буди

Ако се ползва Teamviewer, трябва да се отвори и порт 5739 в рутъра и стената

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Ами попитах тебе как става така,че може да и включат компютъра отдалечено. Отговори друг , явно в час за сметка на тебе.

Нещо явно си подочул ама го твърдиш и затова питах! Цитирам те.

Да де. Аз съм прав, а ти научи нещо ново от мен. И те попитах защо спамиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.