Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изчисляване на кутия за авто субуфер

Препоръчан отговор

Добър вечер,

Бихте ли ми помогнали да направя подходящата кутия за моите нужди? 

Високоговорителят е Pioneer TS-W306R. Има всички нужни параметри за изчисляване на кутията, но не съм убеден, че ми се е получила както трябва. Идеята ми е задната стена на кутията да е наклонена по седалките.  Прикаченият файл се отваря с Bass box 6 pro. Субуферът ще бъде в Астра ф комби, усилвателят се вижда на снимките. 

Благодаря ви предварително за мненията! 

marin sub.rar

2018-07-21-23-44-26.jpg

2018-07-21-23-47-16.jpg

2018-07-21-23-48-29.jpg

2018-07-21-23-50-40.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа... Мислех, че ще има някакъв интерес към темата ми. Някой, ако може да ми помогне да ми пише на ЛС да се разберем. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли първата работа на някое хлапе, което си купи "нова" 20 годишна кочина е да я накара да дрънчи на тенекия? Съсредоточи се в пътната обстановка и шофирането! Идиоти по пътищата бол, не се напъвай да ставаш поредния донор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Пуснах го за пробно и ми се стори доста добре, но все още се чудя дали да не сложа вата на гърба. 

Външния вид мисля да го барна утре. 

2018-08-10-01-44-29.jpg

2018-08-10-01-43-19.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получила кутията. Усилките са екстра. Вата ще му сложиш не само на гърба а на всякъде, без да прекаляваш.

Басрефлекс ще има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай без басрефлекс как ще ти звучи. Ако решиш можеш винаги да сложиш да видиш разликата. Вата по 2-3 см. на стените е достатъчна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми се вижда много хилав кабела за говорителя. Може и от снимката да не се вижда добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Ramboy написа:

2.5 квадрата е. Мисл, че е достатъчен

Ако нямаш по-дебел можеш за използваш още кабел от същия, като свържеш жилата две по две и да стане 2 по 5 квадрата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не сложите 16 квадрата, такива с които захранват цели цели къщи или този от 2,5 квадрата загрява ? Отново безразборно се ръси акъл в този форум без никакви изчисления да се правят. За 4 ома тонколона е достатъчен 0,25мм. с дължина не повече от 3 м., при по-голяма дължина се забелязва слабо затихване и именно с такъв кабел с окомплектовани фабрично автомобилните тонколони. В твоята опаковка също трябва да са ти дали кабел. Ако кабелът не се загрява при големи мощности, няма нужда да го сменяш или даже може да го смениш с още по-тънък., около 0,75 до 1мм. Но загуби и в двата случая няма да има, независимо от мощността. Така че останалото са пари хвърлени на вятъра и прахосване на скъп материал.

Ама същите сте като техниците от кабелната телелевизия и като ми дойдат вкъщи и искат да ми развалят цялата инсталация, защото техният дебелански кабел бил най-хубав. Е, веднъж го смениха и сигналът пак си остана слаб и техника после каза "Ама аз мислех че е от кабела, ама то не било от него". А стария дето го разцепиха от теловете с които са го заковали трябва да го хвърлям, щото го дърппат така сякаш вадят ряпа, а този който съм сложил въобще не е евтин.

Редактирано от Гост
допълнение (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 4 минути, peppone1 написа:

Ако кабелът не се загрява при големи мощности, няма нужда да го сменяш или може да го смениш с по-тънък.

за да започне да загрява? Смях...

преди 4 минути, peppone1 написа:

загуби и в двата случая няма да има, независимо от мощността.

Да не си открил евтин свръх проводник?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой не знае закона Ома, да си оди у дома! Естествено че няма да загрява, казах го с ирония. Загубите са минимални и на слух няма да се усетят, а и да се усетят, то ще само в силата на звука, но няма да се изгубят ниски или високи честоти. Басът може да се изгуби само при кабел с много голямо съпротивление, над 5-6ома, а това са поне 50м. дължина. А в случая разстоянието между усилвателя и тонколоната е по-малко от метър. И тези загуби както казах не зависят от мощността на говорителя или усилвателя, а само от импеданса му, като за ниските честоти загубите са най-големи. Всичко това което пиша съм го проверил (и по-важното пресметнал) на практика. Моите тонколони които съм си сглобил съм ги оставил с 6м. кабел по 0,25mm. за 8 омови тонколони и по 10м. 0,35mm. за 4 омови тонколони и басът си е все така силен, при условие че кабелът е примесен с алуминий. А и този дълъг кабел донякъде ми предпази тонколоната от изгаряне при повреда на усилвателя за който споменах в предната тема.

Хората в този форум много не обичат да смятат. Ами утре някой работник ако отиде на строителен обект да прекарва инсталация и той сложи по 2,5 квадрата за осветлението и 6 квадрата за бойлера (освен ако не е проточен, но и тогава по-тънките кабели издържат) и каже на бригадира, че с неговият кабел крушките ще светят най-силно и бойлера ще нагрява светкавично бързо, какво мислите ще се случи с този работник, прахосал скъп материал и които свински кабели никой техник после не ще успее да ги върже?

Ако целта на автора му е да намали с няколко мили волта загубите, тогава нека си дава парите за скъп кабел.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, peppone1 написа:

Естествено че няма да загрява, казах го с ирония.

Има няколко човека в топя форум изцепват нещо сериозно и като ги заклеймят, започват да дърпат гз и да излияват, че се шегували. Ти си един от тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорех за първият ред, дето написах ,там ясно се разбира че въпросът ми към автора е ироничен. Вторият път казах че ако кабела не загрява, може да се смени с по-тънък и това вече го казвам съвсем насериозно и отговорно, защото 2,5мм. е прекалено дебел кабел за 4 омов високоговорител. Така нали звучи по-иронично и в същото време сериозно? Постът ми го допълних за да разбере по-добре и специално сложих отметка да се види, защото някои хора като теб всичко четат на смях, а и аз по-някога изпускам тук-таме думи от бързане, понякога и нарочно за да стане иронично както в случая, но да се отмятам от това което пиша не съм някой циркаджия, това е подигравка със собствените ми знания и опит,а не заради вас. Но може и да има наистина такива хора, кой знае, при все това че тук съм доказал неведнъж че съм голям инат и много трудно ще се отметна от думите си и дори и да греша, показвам грешката си по-друг начин, а не така циганската "Ама аз друго имах на в предвид".

Прочетете два пъти ако трябва, то и аз прочетох веднъж цитата ти и чак сега го разбрах, въпросната дума "нагрява" съм я използвал на две места. А то написано по този начин накратко наистина изглежда комично, сякаш че по-тънкият кабел ще загрява по-малко, но и в този ред на мисли съм сложил малка скрита ирония за да се подчертае в случаят че кабелът е прекалено дебел и друг смисъл на прочетеното не може да има. На няколко пъти съм правил такива уловки към читателите, тъкмо с тази цел да дам сила на думите си, нещо като хипербола и на които биха се вързали само неграмотните, но смисълът си остава неизменен, вече е въпрос на тълкуване, но не мисля че влагам чак толкова дълбок смисъл.

И пак казвам от нито една дума от твоя цитат и от моят пост няма да се отметна, ако ще да споря до утре, защото мисля че не съм допуснал грешка, нито правописна, нито техническа и ако съм изпуснал някоя думичка, то в случая е било умишлено. Понякога прекалено много съкращавам постовете си, пестейки думи и в подписът ми съм написал защо. Първите ми мнения във форумите бяха толкова съкратени, че хората ме мислеха за първолак, поради която причина донякъде бях изключен от там, и сега като си ги чета сам не си ги разбирам. Просто не обичам дългите обяснения, но хората искат всичко да им се обясни от "А до Я". Много често не разбирам упреците към мен, защото все очаквам сериозни аргументи, а в повечето случаи са от недописани изречения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм напълно убеден, че по форумите по- не знаещите хора, като мен се объркват допълнително, вместо да научат нещо полезно... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване