Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 минута, ozic написа:

Така и направих, но обърках единия и се получи това. Та, как да получа достъп до рутера? Ако го рестартирам изцяло с кламера?

Можеш ли да си оправиш "нещата" на WAN порта (IP, Mask, GW......) - тези данни ти ги дава ISP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.tp-link.com/resources/simulator/emulator_1043v5/index.html
Security >Advanced >разписваш устройствата, които имат право на достъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От браузър в телефона пишеш IP адреса на рутера горе в лентата и пак User и Pass както се логна от лаптопа. За момента няма как да ползваш лаптопа за влизане в рутера!

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

в конзолата (cmd) пишеш ipconfig /all > гледаш

Physical Address - това ти е адреса на устройството на което си (в твоя случай на лаптопа ти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато влизам през телефона в бразуера напиша адреса на рутера, се показва сайт и през него ми дава да вляза в рутера, а през лаптопа си влизах директно без посреднически сайтове. Да не е някаква шашма?

"тук ще ти трябват и данните от ISP, за WAN порта" - откъде се вземат тези данни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - просто: свържи лаптопа с рутера с КАБЕЛ и ще имаш достъп до GUI. MAC филтъра се отнася само до АР-то

ПС: Аз изчезвам, че почва Formulata

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная какво виждаш, но ако стигнеш до секцията с грешно въведения мак - разкарай го за да можеш да си ръчкаш от лаптопа после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек закачай кабела към компа и ще си сигурен, че само ти го ползваш.

Сега за рутера - аз съм с друг модел, но съм пуснал до брой устройства, които да се закачат към рутера (примерно 5: 1 лаптоп, 3 телефона и 1 принтер) като им резервирам и оттам насетне нищо друго не може да се закачи.

Поздрави!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам кабел да закача рутера за лаптопа. През телефона не мога да вляза в настройките на рутера. Не ми приема нито паролата, нито името. Явно ще трябва да го рестартирам. Пак питам: "тук ще ти трябват и данните от ISP, за WAN порта" - откъде се вземат тези данни?

Ако трябват други данни откъде да ги взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така не ти приема данните? Ти коя парола смени? Какво пишеш в лентата горе за достъп до рутера? С друг браузър пробва ли? Мобилния интернет на телефона спрян ли е?

Имам чувството, че скоро ще спреш да пишеш в темата поради липса на интернет, дано бъркам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъннах им, но първо,че не знаех какви данни да им искам и второ,че не можело така. Трябвало да пратят екип на място, който да свърши тази работа. Кошмарът продължава!

Вината не е била в мен! Тук Wireless>Wireless MAC Filtering  вкарах единия МАК адрес на лаптопа, но интернета ми изчезна. Няколко пъти го направих и няколко пъти интернета изчезва. МАК адреса на лаптопа го взех от DHCP Clients List. Защо се получава така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много въпроси, има и много маймуни.....

Една от защитите която можеш е - да го направиш "невидим" .... стига модела да го позволява....

Другата е .... както видях някъде по-горе .... да му укажеш кои MAC адреса да могат да получават IP ....

За разделянето на подмрежи, хм .... няма смисъл .... естествено като ти дойдат на гости ... хм .... ще трябва да си носят свой интернет ако си сложил филтър на MAC адресите.... ;)

Това, че компютъра ти бави, хм .... не мисля, че има нещо с рутера, а къде се намира компютъра и до колко доставчика ти е читав.... и естествено е функция на договора който си сключил с въпросния доставчик....

В самия рутер има разни прости тест функции, за да видиш как е трафика.... Виж "ping" и "traceroute" къде ги има като подменю ....

Принципно ако си англо-разбирач, то в самия рутер има сума ти Help информация, а и за съответния модел би трябва да има някакво ръководство за ползване или чрез съответните познания твои де ... да си дръпнеш такова от интернет с подходящия за теб език.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ozic написа:

Вината не е била в мен!

Така си е, всички ние сме виновни, че не те спряхме да пипаш там където не разбираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, никого не упреквам пък и решението да пипам си е мое.

Сега се получи още един проблем. Отидох на Security и там имаше настройка за МАК адреса. Имаше две отметки Deny и Allow. отметката беше на Дени, но никъде не беше въведен МАК адрес, тоест всичко си беше празно. Смених отметките и нета ми спря, и от телефона вече не мога да вляза, както правих досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да ти кажа за друг път като пипаш такива неща как се процедира.

Първо правиш бекъп на конфигурацията на рутера.

Второ влизаш и правиш снимки на всеки един прозорец как е бил и когато решиш, че искаш да пипаш някъде показва и питаш какво става ако променя това от такова към такова защото искам такова. Иначе си се такова таковато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за друг път вече е ясно. Кажи сега как да си върна достъпа до рутера, че вече и през телефона не мога да вляза :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 2 варианта и двата за съжаление са свързани с пари и време

1. Отиваш да вземеш кабел за връзка с рутера - в кутията на рутера няма начин да не е имало кабел!

2. Уговаряш се с доставчика ти кога да мине екип и да ти оправи рутера - плащаш си каквото трябва и почерпваш за да ти настроят това което искаше да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабел взех от съседа. Свързал съм рутера с лаптопа. Сега какво следва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,  върнах си достъпа и сега отново имам интернет на лаптопа. Тоест, връщам се в начална фаза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ozic написа:

Да,  върнах си достъпа и сега отново имам интернет на лаптопа. Тоест, връщам се в начална фаза.

Какво искаш да направиш всъщност ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, upper@D написа:

Какво искаш да направиш всъщност ?

И той, самия не знае, но се опитва да спести едни 50 лв.

ПС: Маймуни, с плява......

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎22‎.‎7‎.‎2018‎ г. в 21:08, street racer написа:

спести едни 50 лв

По мое мнение иска за няколко часа да стане специалист .... а не да чете където трябва ..... Там в рутера всичко си има ..... и който прочита, а не чете във форумите е по-добре отколкото някой който от тук изучава мурафетите на батета и каки .... ;)

Но това е съвременната младеж ..... не се учи, а само пита .... е .... нека пита, нека знае .... какво да се прави ..... такъв е живота....

Аз определено бях до тук ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може и така да се каже! Просто без поне базови познания за мрежовите протоколи, терминология и т.н,, може само да следва някакви стъпки и резултата пак е съмнителен. Да не говорим, че в "мрежата" е пълно с материали, кое какво е и за какво се бори. Ама да не знаеш какво е MAC, IP, NAT....., да не правиш разлика м/у "deny" и "allow" в едно най просто правило в стената и да тръгваш да конфиш рутер (пък бил той и обикновена сапунерка), си е направо "мисията невъзможна".

Затова, казвам, че далеч по бързо и "безболезнено" ще стане, ако си извика човек, да му обясни какво иска от сетъпа и да си плати за услугата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.