Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Компютърът ми имаше вируси(а може би и още има, бях го чистил с няква версия на касперски преди, но така и не се изчисти) и в следствие на това ми е заразена и картата на фотоапарата, където имам доста ценни снимки от едно събитие и още не съм ги свалил в компа. Проблемът ми е, че тези вируси са скрили всички папки т.е. слагам картата-памет в апарата и разглеждам снимките, когато я сложа в четеца ми излиза само две папки, които са вирусите. 

Пробвах сканиране с Авира 2018 , но не ги открива като вируси изобщо. след триене отново остават.

Както се вижда на снимките в апарата от 16гигабайта имам само 680 мегабайта свободни, а когато отворя картата-памет с четеца ми дава 2-3мб само.

Някой имал ли е този проблем, някоя програма която да ги открива и почиства?

Пълно форматиране не ми върши работа именно зараи снимките на това събитие.

Другото характерно, е че тези вируси правят всички иконки независимо за какво в шорткъти, което отново е проблем.

Благодаря предварително.

virus 3.jpg

virus 2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, velinsl написа:

Проблемът ми е, че тези вируси са скрили всички папки т.е. слагам картата-памет в апарата и разглеждам снимките, когато я сложа в четеца ми излиза само две папки, които са вирусите. 

Решението е UsbFIX  https://www.usb-antivirus.com/

При инсталирането сложете всички преносими устройства, карти , флаш памети и прочие. Ще бъдат излекувани и имунизирани против подобни бацили.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваля се безплатната версия.https://www.usb-antivirus.com/download/usbfix/

току-що, velinsl написа:

А информацията вътре ще се запази ли?

Да запазва се. Просто файловете се възстановяват и се виждат. То и сега може да ги извлечете но явно компютъра Ви е заразен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, а компютъра със същата програма ли да го "поправя"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полезна програмка McShield  ще се предпазите от подобни случаи. В настройките  изберете

3.JPG.6420a4fa486f72b025f14dedd6f7a496.JPG

преди 2 минути, velinsl написа:

Благодаря, а компютъра със същата програма ли да го "поправя"?

Инсталираш тулчето в компютъра, включваш в него всички преносими устройства и стартираш сканирането.

https://www.usb-antivirus.com/2014/02/usbfix-tutorial-clean-option/

Ако си слагал въпросната карта в други компютри е възможно и те да са заразени. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното наистина сработи - бързо, лесно, ефективно.. Другите не можах да ги намеря свободно в линковете. Достигам до някакви празни страници. Поне аз.

Огромно БЛАГОДАРЯ  за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, velinsl написа:

Последното наистина сработи - бързо, лесно, ефективно..

Кое това?

Другите не можах да ги намеря свободно в линковете. Достигам до някакви празни страници. Поне аз.

Кое? 

USB FIX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя компютър антивирусната е ESET NOD32. Мисля, че върши добра работа. Компютърът си функионира нормално. Все пак е от значение къде влизаш, какво сваляш и т.н. Важно също е и редовното преинсталиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Аз нямах антивирусна дълго време. Компюра не е преинсталиран от както го имам 5 години. За сега проблеми нямам. Цъкам само на определени сайтове. 

Не ровя навсякъде за щяло и нещяло. Според мен е по-важно къде влизаш, къде цъкаш и от къде какво сваляш.

Това ми е първият проблем с него, а нямам антивирусна сигурно от 2 години. Поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, velinsl написа:

Не е редно да е така. Може да свалите USB FIX от линка и да сканирате компютъра. 

Ясно. Аз нямах антивирусна дълго време. Компюра не е преинсталиран от както го имам 5 години. За сега проблеми нямам. Цъкам само на определени сайтове. 

Не ровя навсякъде за щяло и нещяло. Според мен е по-важно къде влизаш, къде цъкаш и от къде какво сваляш.

Това ми е първият проблем с него, а нямам антивирусна сигурно от 2 години. Поне.

Нещо форума не показва правилно връзките. Тук https://filehippo.com/download_usbfix/

Можете ли да я свалите?

https://ndox.abv.bg/download?id=d6e8aa2b63

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@nikssi, явно не само USB устройствата са засегнати

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

@nikssi, явно не само USB устройствата са засегнати

Да не само. Затова и му препоръчах да почисти с USB FIX и ако иска да посети темата на лечителите. Редно е да се сканират и всички устройства, където е поставяна въпросната карта защото със сигурност е цяла епидемия около него. Минавал съм го тоя момент.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.