Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже от известно време се колебая между няколко коли. Реших да споделя в форума да чуя някое и друго мнение. Поне с климатик да е, за предпочитане с климатроник. Да не е много скъпа и да гори по-инономично, ще ходя с колата предимно до работа, извънградско отиване и връщане 44км, 3-4 пъти в седмицата. Спрял съм се на няколко коли: Ауди А3-1.6 (101HP),  Ford Cougar - 2.0(130HP), BMW  316 или 318ti, Opel Astra 1.6 (101HP),  Mercedes-Benz A 160 1.6(102HP) ГАЗ/Бензин, Mercedes-Benz A 140 (82HP), ако знаете други коли предложете. И да ме посъветвате коя кола е за предпочитане!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, maspi написа:

Здравейте, понеже от известно време се колебая между няколко коли. Реших да споделя в форума да чуя някое и друго мнение. Поне с климатик да е, за предпочитане с климатроник. Да не е много скъпа и да гори по-инономично, ще ходя с колата предимно до работа, извънградско отиване и връщане 44км, 3-4 пъти в седмицата. Спрял съм се на няколко коли: Ауди А3-1.6 (101HP),  Ford Cougar - 2.0(130HP), BMW  316 или 318ti, Opel Astra 1.6 (101HP),  Mercedes-Benz A 160 1.6(102HP) ГАЗ/Бензин, Mercedes-Benz A 140 (82HP), ако знаете други коли предложете. И да ме посъветвате коя кола е за предпочитане!!!

Принципно, аз съм фен на БМВ.... Обаче от тези коли на които си се спрял ще ти предложа най-добрия вариант - Ауди А3-1.6 (101HP).. Това е моето мнение и ти пожелавам успех със закупуването на правилната кола ! :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без бюджет трудно ще ви насочим. Аз мих ви препоръчал Alfa 166, голям и доволно комфортен автомобил, дизелите са им здрави, само при покупка гледайте дюзите и турбината. Поддръжката им е евтина. Ето пример https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11530100111628938&slink=7oa9bs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауди или опел с мерцедес ще имаш ядове !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TheLegendBG написа:

Принципно, аз съм фен на БМВ.... Обаче от тези коли на които си се спрял ще ти предложа най-добрия вариант - Ауди А3-1.6 (101HP).. Това е моето мнение и ти пожелавам успех със закупуването на правилната кола ! :D 

Е ти му пердложи от чувала със сливите най-големия кочан...На тия аудите единственото им готино е,че не ръждясват ,защото карусериятя е поцинкована,иначе лапа тунджа колкото 1,8 с турбо.Интерирора бързо се сговнясва,бутоните се протриват,на всяко второ такова ауди не му работи нормално единия прозорец,един оригинален фар е 250 евро,заеби ако няма да се хвърля след година каране у моргата не виждам смисъл.Аз съм фен на марка ,която не присъства между изброените, за това съвсем без пристрастно бих препоръчал бумера, и 316ti да вземе няма да сбърка.Имат хубави разновидности от пакети с екстри,както и класиката ,,М,, пакет,ама за там требе пара пара и пак пара.А понеже каза да не е много скъпа,може би ще се класира само за такова с климатик,но дори и само базовия модел,той  е много над всички конкуренти в тоя клас.Иначе по каталог 316ti я дават доста по-икономична от 318ti, понеже едната е 116 к.с. ,а другата 143 к.с. и на газ стават и двете идеал.Маторя и на двете е с верига.Возят много по-добре от алдито.В бавареца имаш много по добра комуникация с асфалта,волана е доста прецизен,аудито сравнение с тоа бумер е каруца.Така де, то е с окачване на голф 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, TheLegendBG написа:

1,6 бензин ,това е възможно най-спънатия и трошлив двигател, дето им се слага на тия вагаджийки, скоростите също. Ако ще взима А3 ,да е 1,9tdi. Като цяло съм много негативно настроен към ВАГ от гледна точка на надеждност, но ако си я подбере добре, може и да не му дава ядове. Ако се търси надеждна кола, това е Toyota/Lexus. Немците по надеждност, без значение мерц, ваг или бмв, са далеч от Тойота. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога ВАГ 1.4 и 1.6 .... Мотора слаб чупи се и скоростите се чупят .. От тези които си изброил БМВ-то и Опела са най-издражливи на бой.. 1.6 на бмв е много жилав мотор и държи яката... малко е слаб и си харчи но аз бих избрал него :)  Иначе една Е-Класа 95-99 Е200 бензин 136 коня слагаш газ и си ти ... :D   лично мнение  :D  ( Аз карам Е300D :D можеби за това ти предлагам е-класа :D ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Ford Cougar - 2.0(130HP) нищо не казахте?

иначе погледнете това https://www.cars.bg/offer/c2696077

това https://www.cars.bg/offer/c2686492

и това https://www.cars.bg/offer/c2702407

тази последната мислех за бартер да я изтъргувам(стига от автокъщата да не са с големи претенции) за по-набързо за Сеат Кордоба с 2вр 98г 1,6 75к.с. че много взе да ми гори, а и предполагам че на газ ще е по-икономично, ако ще имам ядове с мерцедеса така като гледам само опела ми се струва най-удачен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай Астрата и си карай пашалъка - не, че не страда и тя от известни проблеми, но ремонтите са джобни пари.

Инак стой най- далеч от А класата на Мерцедес - да съм им шеф ще вкарам в затвора онзи, който е измислил този чупарляк. БМВ бива, но с този бюджет не ти трябва - просто няма да ти се получи .... сигурен съм!!!  Изобщо за около тези пари, според мен няма по- добра алтернатива от Астрата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@maspi Не може ли да ни разясниш първо, с какъв бюджет разполагаш за покупка на автомобил? Какъв тип харесваш, седан, хеч, комби? С колко врати предпочиташ да е? Дизел или Бензин/Газ? Предно, задно 4х4? По-комфортен или по-спортен модел търсиш? Автоматик или ръчни скорости? Като гледам какви автомобили постваш, май сам още не си установил, какво точно търсиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бюджета не разбрах,но ако съда по тези от линковете коли,абе хора в кой свят живеете??? за 2000хил. няма BMW E46!!! То за 2000 евро няма читаво,ка моли за 2000 хил лева.Баси и аз искам ама няма.За 2000 хил лева са класираш за едно много ефтино с доста търсене прилично Е36 компакт.Не че са лоши особенно фейслифта 316 са с 1.9 матор. Наистина тия А класи,са зверски тоалетни.И аз съм за астрата,само ордолу я натисне с една отверка,ако не влезе, си ти.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Soviet Soldier

предимно исках да чуя мненията за тези коли, не търся кола над 4-5000лв, защото пътищата са много лоши тука където съм, има големи кратери и доста клонаци стърчат по шосетата и яката ще се драска колата. Търся нещо поне с климатик, малко да гори и с здрава ходова част и ако може да предложите някоя кола

franchesko

виж това https://www.cars.bg/offer/c2602217

иначе така като гледам мненията опела ще да е, а и аз още от миналата година съм решил да си купя астра комби

искаше ми се да чуя някое друго мнение и ако може да предложите някоя кола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 4-5К бива и Пежо 307 - малко по- съвременна е от Астрата, може би малко по- чуплива (конкретно откъм ходова част) и да кажем малко по- комфортна, но като цяло разходите ще са ти същите.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, maspi написа:

Soviet Soldier

предимно исках да чуя мненията за тези коли, не търся кола над 4-5000лв, защото пътищата са много лоши тука където съм, има големи кратери и доста клонаци стърчат по шосетата и яката ще се драска колата. Търся нещо поне с климатик, малко да гори и с здрава ходова част и ако може да предложите някоя кола

franchesko

иначе така като гледам мненията опела ще да е, а и аз още от миналата година съм решил да си купя астра комби

БМВ 3-та серия не е никак добра идея, щом ще се кара по кофти пътища, те и без това си возят доста дървено. Ако държиш да е БМВ Е38/39 с 3 литровия дизел. 2,5tds са трошляци и не ти ги препоръчвам. Mercedes CLK W208 са доста здрави, но са само бензин, возят прилично, от тях само clk 200 атмо не ти препоръчвам, слаб е и харчи колкото по-мощните компресорни кажи речи. Volvo S80 също погледни, доста комфортни автомобили са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, maspi написа:

Soviet Soldier

franchesko

Такива беемвета ги знам,това е било нещо е такова https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/m1298405726-bmw-3-serie-coupe-318is-bmw-318i-station-airco.html?c=a2384ef0ece270f44503df9f8598c624&previousPage=lr Пише ,,не върви добре,,  най-отдолу, което в 90%  от случеите е сериозен дефект в мотора.А може и мотора и окачването да е тотал щета.Като сложиш 400 евро да го докарат до бг+500-600лв печалба на търговеца тамън на тая цена ще дойдеш, на която се продава това бмв в карс.Нагледал съм се на такива бангии.От е46 най-харесвам компакта и знам колко върви едно читаво на запад,а в бг трябва да е по-скъпо логично.Взимай опела и не му мисли, само с ръждата може да имаш проблеми,иначе са здрави като цяло, другото каквото има за правене, частите са им ефтини,доста неща ,ако си малко по сръчен можеш и сам да си управиш.

преди 5 часа, Soviet Soldier написа:

БМВ 3-та серия не е никак добра идея, щом ще се кара по кофти пътища, те и без това си возят доста дървено. Ако държиш да е БМВ Е38/39 с 3 литровия дизел. 2,5tds са трошляци и не ти ги препоръчвам. Mercedes CLK W208 са доста здрави, но са само бензин, возят прилично, от тях само clk 200 атмо не ти препоръчвам, слаб е и харчи колкото по-мощните компресорни кажи речи. Volvo S80 също погледни, доста комфортни автомобили са. 

Виж сега ти сравняваш малко пресни ягоди със сухи сливи... мерцедеса clk w208 е съвсем друг атвтомобил от bmw ti,   мерца е класическо седаново купе, а бмв и хечбеково купе, това са съвсем различен клас атомобил, за  това и мерца почва от 5 хил евро, а бумера от 2400 евро, капиш? Както и волвото е чист седан, което пък е трето нещо съвсем ралично, и на трите коли няма как да им сравняваме возията.Реално е да се сравняват хечбек с хечбек, седаново купе със седаново купе,седан със седан и лимузина с лимузина.бмв 3-а серия хечбек  си возат много по-добре от всеки един хечбек от другите им конкуренти през тези години.Карал съм го,както и аудито, като и астрата които се коментират, за това смея да твърдя,че бмв-то е най-доброто от това ,което автора е посочил като избор, но за него си трябват и кинти.А и седановото 3-а серия е46 вози по - съвсем друг начин от 3 серия е46 компакт, така че няма как да правиш общо обобщение за бмв 3-а серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, franchesko написа:

Виж сега ти сравняваш малко пресни ягоди със сухи сливи... мерцедеса clk w208 е съвсем друг атвтомобил от bmw ti,   мерца е класическо седаново купе, а бмв и хечбеково купе, това са съвсем различен клас атомобил, за  това и мерца почва от 5 хил евро, а бумера от 2400 евро, капиш? Както и волвото е чист седан, което пък е трето нещо съвсем ралично, и на трите коли няма как да им сравняваме возията.Реално е да се сравняват хечбек с хечбек, седаново купе със седаново купе,седан със седан и лимузина с лимузина.бмв 3-а серия хечбек  си возат много по-добре от всеки един хечбек от другите им конкуренти през тези години.Карал съм го,както и аудито, като и астрата които се коментират, за това смея да твърдя,че бмв-то е най-доброто от това ,което автора е посочил като избор, но за него си трябват и кинти.А и седановото 3-а серия е46 вози по - съвсем друг начин от 3 серия е46 компакт, така че няма как да правиш общо обобщение за бмв 3-а серия.

Грешиш почти за всичко. 1-во Е36 е хеч-купе, ако е версия "компакт", но има и 2 врати седан (даже са по-разпространени). Без значение от версията, БМВ Е36 е заточена под спорт, дори да се настаниш да шофираш, представлява дискомфорт. Волана е по-твърд, по-управляема е, ходовата част също и не е комфортна за ежедневен автомобил. 316-318 харчат и не вървят. Не виждам смисъл от покупката на бавен и некомфортен автомобил.
И какви 5 000 евро за W208? Читав намираш спокойно за 3 000лв. Явно го бъркаш с новото поколение W209, те върват към 5 000 евро. Пределно ясно ми е, че автомобилите са различен клас, но всяка едан от тях вози по-добре от Е36/46. При CLK-то макар и купе, то е създадено на основата на Е-клас и е заточено под комфорт. В него скоростта не се чувства толкова, волана е по мек, шумоизолацията по-ефективна. Единствения дискомфорт при CLK e да се качиш отзад (нормално за всяко купе). Останалите Е38/39 и S80 са си много комфортни автомобили и определено са добър избор за лошите пътища и ежедневна употреба. Колкото до Астра, здрави са и са евтини за поддръжка, със сигурност са по-добър избор за ежедневен автомобил от Е36. Е36 си е автомобил със спортен дух, и си заслужава само ако търсиш това, и то от 320i нагоре. Стоков 316/318 няма душа, и дума не може да става за спорт, на практика получаваш само недостатъците на автомобилите със спортен дух. Е36 328 е добър за спорт, 193кс, но е за хора, дето умеят да карат. Друг минус е, че като се обърнат и стават на хармоника, много ниско ниво на защита има в тях. Няма да ми е спокойно, да настъпвам кола, дето знам, че не е безопасна, не съм фен на този тип автомобили. Харесвам големи и комфортни 4 врати седани, защото те могат да бъдат доволно динамични, значително по-безопасни, возят меко и скоростта не се чувства. Не е практично да се кара автомобил строго заточен под спорт всеки ден, особено по нашите "прекрасни" пътища.

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги намирате тези евтините коли бре? :Д

CLK за три хиляди, Е38 за пет хиляди .... лева при това и нямат вид на морги. А Е36 320 бензинката си е един от най- комфортните ежедневни автомобили произвеждани онези години за мен, вероятно пак бих се хвърлил на едно такова, ако попадна на наистина запазено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sound написа:

Къде ги намирате тези евтините коли бре? :Д

CLK за три хиляди, Е38 за пет хиляди .... лева при това и нямат вид на морги. А Е36 320 бензинката си е един от най- комфортните ежедневни автомобили произвеждани онези години за мен, вероятно пак бих се хвърлил на едно такова, ако попадна на наистина запазено.

Начини много и различни да се уредиш евтино с такъв автомобил. В крайна сметка най-голямата грешка, която може да направите е да приемате цените по обявите за непроменлива константа. Всеки пише в обявата максималното, за което си мечтае да вземе на дадена кола, но 90% са склонни да отстъпват, стига да умееш да преговаряш. 

Ще дам прост пример, уредих 2012 на мой приятел Е36 318 в прилично състояние за 800лв от друг мой познат. Мой съсед заедно с банда циганета, негови приятелчета се подведе да даде 2800 за пълна Е36 320-ка кочина, само защото била с М-брони. И под "М" не разбирайте оригинал, а реплики и то преди няколко месеца. 

Да, яко се е минал, но какво значение има? Глупавия човек не умее да е самокритичен, да забележи грешките си и да се поучи от тях. То е един затворен кръг при този тип хора . . . ха ха
И мен са ме прецаквали (не на автомобилна тематика), няма човек, който да разбира от всичко, но като се случи нещо подобно аз съм самокритичен, и се стремя да се запозная детайлно с нещата, за да не позволя да ме правят на глупак повторно за едно и също нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам - може би имаме различни критерии за "читаво", защото по моите наистина читаво е38 за пет хиляди се продава само, ако искаш да го продадеш още днес, толкова трябва да си на зор. Или да го продадеш на някой много близък, твой човек, защото това ще е не просто в категория "услуга", ами направо "подарък" - и на такъв случай съм бил свидетел де, но ....... това е шанс един на безброй много и например аз лично нямаше как да се вредя за тази кола, дори двойно повече пари да бях предложил.

За CLK- то по как да е - за три да не е, но до пет хиляди ще се намери, има резон и за три, но тегава и твърде много на късмет работа. Обаче 5-6-8 хиляди за Е38 ......ако наистина си толкова добър в пазаренето, бих се радвал да удариш едно рамо, като тръгна да купувам кола, ще почерпа, даже съм склонен и да ти платя кешовица. :Д Само за протокола - тъкмо миналата година ги оглеждах тази генерация седмици, значи единствените, които ми харесаха с пазаренето пак са поне десет хиляди да не казвам, че са и повече, но десет хиляди със сигурност . А инак седмица кошник и без пари да ми я дават, не я ща. (:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, sound написа:

Не знам - може би имаме различни критерии за "читаво", защото по моите наистина читаво е38 за пет хиляди се продава само, ако искаш да го продадеш още днес, толкова трябва да си на зор. Или да го продадеш на някой много близък, твой човек, защото това ще е не просто в категория "услуга", ами направо "подарък" - и на такъв случай съм бил свидетел де, но ....... това е шанс един на безброй много и например аз лично нямаше как да се вредя за тази кола, дори двойно повече пари да бях предложил.

За CLK- то по как да е - за три да не е, но до пет хиляди ще се намери, има резон и за три, но тегава и твърде много на късмет работа. Обаче 5-6-8 хиляди за Е38 ......ако наистина си толкова добър в пазаренето, бих се радвал да удариш едно рамо, като тръгна да купувам кола, ще почерпа, даже съм склонен и да ти платя кешовица. :Д Само за протокола - тъкмо миналата година ги оглеждах тази генерация седмици, значи единствените, които ми харесаха с пазаренето пак са поне десет хиляди да не казвам, че са и повече, но десет хиляди със сигурност . А инак седмица кошник и без пари да ми я дават, не я ща. (:

Точно преди 2 месеца за 5 бона гледах Е38-ца черна, ама като нова, с най-търсения 3л дизелов двигател. Обмислях да я взема и да я препродам, но като проверих след няколко дни вече я нямаше. Изгодните оферти не се задържат дълго, намира се кой да ги купи. Стоят по сайтовете с години стари дрънгели с надути цени от прекупвачи, най-често. 

Миналата година пък за мой приятел бях намерил черен W208 Clk 230 kompressor, като нова, двузонен климатроник, ел седалки, мулти волан фейслифтов и таблото с големия дисплей фейслифтова май се води, за точно 3000лв. (Обаждах се да питам за детайли, та цената е такава защото собственика заминава на работа в чужбина за дълго) Докато се натутка човека за който я уреждах, я продадоха. Така е с изгодните оферти. Трябва да се следи постоянно за тях, защото не се задържат дълго. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Soviet Soldier написа:

Изгодните оферти не се задържат дълго, намира се кой да ги купи. Стоят по сайтовете с години стари дрънгели с надути цени от прекупвачи, най-често. 

Така е с изгодните оферти. Трябва да се следи постоянно за тях, защото не се задържат дълго. 

Всъщност това е вярно, но е доста важно допънение. Щото отначало го каза така, сякаш под път и над път ще намериш запазен Мерк за 3к. Или ще е гробница, в която да наливаш постоянно пари, или цената ще е значително над 3к. Евтини и запазени автомобили се срещат (да дори по нашите автокъщи) но ги продават буквално за часове. Трябва си търпение за да се намери добра оферта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Soviet Soldier написа:

Грешиш почти за всичко. 1-во Е36 е хеч-купе, ако е версия "компакт", но има и 2 врати седан (даже са по-разпространени). Без значение от версията, БМВ Е36 е заточена под спорт, дори да се настаниш да шофираш, представлява дискомфорт. Волана е по-твърд, по-управляема е, ходовата част също и не е комфортна за ежедневен автомобил. 316-318 харчат и не вървят. Не виждам смисъл от покупката на бавен и некомфортен автомобил.
И какви 5 000 евро за W208? Читав намираш спокойно за 3 000лв. Явно го бъркаш с новото поколение W209, те върват към 5 000 евро. Пределно ясно ми е, че автомобилите са различен клас, но всяка едан от тях вози по-добре от Е36/46. При CLK-то макар и купе, то е създадено на основата на Е-клас и е заточено под комфорт. В него скоростта не се чувства толкова, волана е по мек, шумоизолацията по-ефективна. Единствения дискомфорт при CLK e да се качиш отзад (нормално за всяко купе). Останалите Е38/39 и S80 са си много комфортни автомобили и определено са добър избор за лошите пътища и ежедневна употреба. Колкото до Астра, здрави са и са евтини за поддръжка, със сигурност са по-добър избор за ежедневен автомобил от Е36. Е36 си е автомобил със спортен дух, и си заслужава само ако търсиш това, и то от 320i нагоре. Стоков 316/318 няма душа, и дума не може да става за спорт, на практика получаваш само недостатъците на автомобилите със спортен дух. Е36 328 е добър за спорт, 193кс, но е за хора, дето умеят да карат. Друг минус е, че като се обърнат и стават на хармоника, много ниско ниво на защита има в тях. Няма да ми е спокойно, да настъпвам кола, дето знам, че не е безопасна, не съм фен на този тип автомобили. Харесвам големи и комфортни 4 врати седани, защото те могат да бъдат доволно динамични, значително по-безопасни, возят меко и скоростта не се чувства. Не е практично да се кара автомобил строго заточен под спорт всеки ден, особено по нашите "прекрасни" пътища.

Приятел, ти колко Е36 си имал??? Аз съм имал две бройки в миналото и двете купета,едното 316 1.6 8клапана преди фейслифта и 318is след фейслифта.И мога да кажа със сигурност , че това което твърдиш не отговаря и 1% на истината. ,,Нито това, че нямат душа,нито това ,че харчат на поразия,нито това ,че са некомфортни.Едната ускорява за 12 секунди и има разход 10-12литра другата за 10 секунди и пак 10-12 литра разход.При едни прелични шофьорски умения, може да изпреварваш с тях на извънградски двупосочен път без да ти се налага да връщаш предвака.Поне на мен никога  не ми се е налагало да връщам предавки при такива изпреварвания.Все пак това не са градски коли, които ускоряват от 0-100км.ч за 14 и повече секунди.Аз го споменах като вариянт, защото автора спомена бмв като вариянт, и пусна линкове на коли до 2 хил лева.Аз просто  му казах какво бмв може евентуално да си вземе до тази цена.,прелична кола, а не гробища.Защото такъв мерц за 3000лв съм убеден, че ще е тотален гроб.Аз пуснах и линк, с Е46 за 1000лв  само за пример ,че съществуват такива коли на такива цени, но аз лично предпочитам да се возя с градския от колкото да стана роб на тоя гроб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, franchesko написа:

Приятел, ти колко Е36 си имал??? Аз съм имал две бройки в миналото и двете купета,едното 316 1.6 8клапана преди фейслифта и 318is след фейслифта.И мога да кажа със сигурност , че това което твърдиш не отговаря и 1% на истината. ,,Нито това, че нямат душа,нито това ,че харчат на поразия,нито това ,че са некомфортни.Едната ускорява за 12 секунди и има разход 10-12литра другата за 10 секунди и пак 10-12 литра разход.При едни прелични шофьорски умения, може да изпреварваш с тях на извънградски двупосочен път без да ти се налага да връщаш предвака.Поне на мен никога  не ми се е налагало да връщам предавки при такива изпреварвания.Все пак това не са градски коли, които ускоряват от 0-100км.ч за 14 и повече секунди.Аз го споменах като вариянт, защото автора спомена бмв като вариянт, и пусна линкове на коли до 2 хил лева.Аз просто  му казах какво бмв може евентуално да си вземе до тази цена.,прелична кола, а не гробища.Защото такъв мерц за 3000лв съм убеден, че ще е тотален гроб.Аз пуснах и линк, с Е46 за 1000лв  само за пример ,че съществуват такива коли на такива цени, но аз лично предпочитам да се возя с градския от колкото да стана роб на тоя гроб.

0 Е36-ци съм имал, но за сметка на това съм карал голяма част от разните им модификации включително кабрио. И 12 секунди за теб бързо ускорение ли е? Голф 3 1,6 ускорява за 11 секунди, пре положение че е с предно!

"И мога да кажа със сигурност , че това което твърдиш не отговаря и 1% на истината." - Виждам че можеш да го кажеш, ама е крайно необективно, можеш да си ги харесваш 36-ците, но то не пречи да си обективен. Това което написах по-горе си е чистата истина. Колкото до разход 10-12, това малко ли е за кола малко над 100 коня и малко над тон? За малко над цената на Е36, спокойно може да си вземе Alfa 156 2,4jtd 175кс , 1300кг. от 0 до 100 за 8 секунди, при това с предно! И всичко това при разход 6-7 литра на 100км. Или пък да вземе 166, пак със същия двигател, но доста по-комфортна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...