Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще ми купуват компютър за Gaming и начално ниво на програмиране ( ще се работи с Visual Studio ), това е бюджетът без видео карта , с включено ДДС.
За процесор си мисля i5-8400 или Ryzen 5 - 2600, вие ми кажете, кое е по-доброто за случая, няма да се клоква.
Струва ли си да чакам 9 поколение Intel процесорите?
Желателно е конфигурацията да е с минимум 8 GB RAM ( може с 16 евентуално, ако бюджетът позволява ).
За монитор нямам предпочитания, предполагам от видео картата зависи дали да бъде с G-sync или Freesync.
Нямам никакви компоненти, които могат да се използват.

Видеото ще го купувам след няколко месеца като събера пари, иначе съм се спрял на 1060 6 GB ,но предполагам ,че докато събера достатъчно ще излязат новите. 

Редактирано от yantrov
Добавени пояснения (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помагам само щото си отличник. Може и да чакаш карти - няма да загубиш. Като си заделиш 200-300 лева за монитор, ти остават 1300, да речем. В тия пари с 16GB RAM повече от i3-8100 и GTX 1060 няма как да се вмъкне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С минитор пак са малко за 1070 ако не останеш на i3 8100, иначе ще вземеш по-бърз процесор, но 1060то пак си издъхва на места. Почакай, щом искаш, или взимай с 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една примерна конфигурация, сглобена от Roujin Z: http://nikem-bg.net/cart/57206p1r60886p1r60576p2r60659p1r2172p1r60606p1r55053p1rf.html само, че ще сменя процесора на 8400.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение е първо да избереш монитора и като се знае неговата цена да се види колко остава и какво се побира в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Моето предложение е първо да избереш монитора и като се знае неговата цена да се види колко остава и какво се побира в бюджета.

Не разбирам от монитори, ако може да ми предложиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви насоки?

Желана резолюция, големина, тип екран, допълнителни екстри и т.н.

Също така монитора е дълготрайна инвестиция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен нещо с Ryzen 5 2600 или по-добро, поне ще има възможности и за бъдещ ъпгрейд ако реши по-нататък и 16 GB RAM. Нали видеокарта ще се взема на по-късен етап, защо я коментирате и включвате изобщо в бюджета??? Монитор няма смисъл от freesync, едва ли AMD ще изкарат скоро нови видеокарти, а в момента NVIDIA са много по-изгодни и производителни, особено в ниския/средния клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти всичко, желателно е после още един 12см вентилатор на кутията и ако се върже - охладител за процесора, нещо до 30лв. Или минаваш на Ryzen и чакаш карти.

intel i5 8400

Asrock B360M Pro4

2 плочки J A 8GB DDR4 2400Mhz

Toshiba 1TB ACA100

Adata SU800 256GB

Deepcool Dukase V2

be quiet System Power 9 500W

BENQ GW2480

1432лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря ви! (преди малко се усетих, че Ryzen нямат вградено видео, което ми е проблем понеже видео картата ще я вземам по - късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на конфигурацията на@PANOV , защото има SSD, единствено RAM-та не съм я чувал, как са като качество, защото ако стане нещо баща ми няма да бъде доволен. Захранването ще може ли да захрани 1060 6GB или евентуално неин еквивалент от новата серия GTX? Могат ли да ми сглобят конфигурацията и да ми я изпратят? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще носи, ако толкова те притеснява паметта, вземи някоя ‘маркова’, но са пари отгоре. В момента в скай за 125лв се предлага 2х4 2400 на Geil, както и 4x4 3000 за 230, но е глупаво да си пълниш 4те слота, така че само по-скъпи остават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, вдигнахме бюджета за RAM-та! За 340 лв какъв kit ще ми предложиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, yantrov написа:

Добре, вдигнахме бюджета за RAM-та! За 340 лв какъв kit ще ми предложиш!

Никакъв. Всички по-скъпи китове от една серия не се различават по-нищо от по-евтините, освен ако ценовите разлики не са големи, просто са пуснати на по-високи честоти със по-високо напрежение от 1.35v., със по-разхлабени тайминги. Въпросните интервенции може да ги направиш и ти като седнеш да си настроиш машината. Пример със ''Vulcan T-Force'' серията на Team - цък.

2400MHz CL14-16-16-31 @1.2v.

3000MHz CL16-18-18-38 @1.35v.

Със тези ''греховни'' цени на DDR4 дори може би ще си струва да вземеш два JEDEC стика - цък, който ще ти струват 256 лева, предполагам са JEDEC CL17 и едва ли ще са толкова зле от към клок. Ако те е страх че ще са ''дървета'', Vulcan-а за 20 лева отгоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inno, четеш ли? Нали JA не иска, бяха предложени.

Вярно, че ги няма AData 2800, тогава от скай две плочки от тази

12см вентилатор виж от по-евтините Deepcool, Arctic, Evercool, тея, които са ball bearing имат дълъг живот за цената си, без да са най най-тихите, иначе ако ти се дават 20 кинта, be quier Pure Wings 2, които са rifle.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

Inno, четеш ли? Нали JA не иска, бяха предложени.

Вярно, че ги няма AData 2800, тогава от скай две плочки от тази

12см вентилатор виж от по-евтините Deepcool, Arctic, Evercool, тея, които са ball bearing имат дълъг живот за цената си, без да са най най-тихите, иначе ако ти се дават 20 кинта, be quier Pure Wings 2, които са rifle.

Като не иска, негова си работа. Дано само да не си мисли че като си купи ''маркова'' памет ще получи нещо повече от брандиране или пластмаса покриваща чиповете. Въпросните J§A са съвместими със Asrock B350 Pro4 и навярно повечето АМ4 дъна, във HWBG форума е потвърдено. Ще работят и на 1151 B360/H370/Z370.

Щом няма да слага видео карта не виждам смисъл от допълнителни вентилатори, ако вземе предложената от теб Dukase V2, която идва със един изкарващ. По-добре да си купи един охладител за i5 8400 че бокса може да му се стори като ''фуражомелка'', ако е по-чувствителен от към шум. Като вземе карта, тогава и вентилатор/и.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Inno написа:

...

За мен са ок паметите, затова съм ги и предложил, но той е свободен да избере. Кутия без вкарващ, особено като вземе и видеокартата, не е добра идея. И за охладител на процесора е написано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, аз честно казано се обърках доста здраво и в крайна сметка не знам коя РАМ да поръчам утре.Също така за какъв  вентилатор говорим - на процесора или на кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.