Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trenndo

Мощен лаптоп, а игрите забиват непоносимо?! Какво да правя?

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 

P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
Поздрави! 
По-скоро няма драйвъри или нещи товари. Аз с вградената HD4600 и i5-4200m играя лига на максимални с 60 фпс.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Инсталирани ли са всички необходими драйвери - Chipset, ATK, VGA, и т.н?

Как мога да проверя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш старт, на Мy Computer давап десен бутон и второто - Manage или Управление (май така беше), от отворения прозорец отиваш на Device Manager (Диспечер на задачите, май беше на БГ). Отиваш на Display adapters и даваш снимка, или направо даваш снимка като отвориш нещата, за да се види какво има и какво няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kyoshinn написа:

Отваряш старт, на Мy Computer давап десен бутон и второто - Manage или Управление (май така беше), от отворения прозорец отиваш на Device Manager (Диспечер на задачите, май беше на БГ). Отиваш на Display adapters и даваш снимка, или направо даваш снимка като отвориш нещата, за да се види какво има и какво няма.

1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Trenndo написа:

1.png

Аз, бас ловя, че НЕ ползваш 1050-ката, а туй другото, дето даже нямаш и драйвъри за вградената в процесора видоекарта :D Виж в интернет как да превключиш от вградената видеокарта или там чипа, в случая, който позлваш към Nvidia видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите какви са по време на игра на видеокарта и процесор? Сигурен ли си, че не ползваш вграденото видео само? Дай на това "Microsoft basic display...." десен бутон/update driver с включен интернет и го изчакай да си изтегли и инсталира нужните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на Asus си свали необходимите драйвери и си ги инсталирай.

С този базов драйвер на M$ нищо чудно, че ти сече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

От сайта на Asus си свали необходимите драйвери и си ги инсталирай.

С този базов драйвер на M$ нищо чудно, че ти сече.

До колкото виждам има драйвъри за 1050-ката, няма смисъл да инсталира за вградената в процесора (освен, ако не иска де).

И не, драйвърите за видеокартата не се свалят от сайта на Асус, а от сайта на Nvidia, тъй като съм почти убеден, че този от сайта на Асус е остарял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голям смисъл да инсталира драйвера за вграденото видео, понеже без него няма да подкара и външния адаптер. Да не говорим, че няма и да има ускорение в десктоп среда. Също да си сложи и драйвер за чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм сигурен, че без коректно инсталирана първична карта  Intel® UHD Graphics 620 другата ще я ползва само за украса. Стари, стари колко да са стари? Ще са по-добре от сегашното положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

А аз съм сигурен, че без коректно инсталирана първична карта  Intel® UHD Graphics 620 другата ще я ползва само за украса. Стари, стари колко да са стари? Ще са по-добре от сегашното положение.

Това, може и да е така, не знаех до сега. Иначе стари, стари колко да са стари ? 4-5 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trenndo написа:

Тази страница  би трябвало да ти помогне! Да си намериш драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптоп се свалят само от производителя на лаптопа без значение дали някъде има по нови.

Само за външната карта драйвъра се сваля от сайта на производителя на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е относителна работа. Понякога драйверите са "общи" за дадено устройство и има по-нови, които ги няма в сайта на производителя, но си работят, дори в някои случаи по-добре. Също така в сайта на производителя не винаги има драйвери за всяка ОС и се налага инсталиране от друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това е относителна работа. Понякога драйверите са "общи" за дадено устройство и има по-нови, които ги няма в сайта на производителя, но си работят, дори в някои случаи по-добре. Също така в сайта на производителя не винаги има драйвери за всяка ОС и се налага инсталиране от друго място.

Ако ги има е най добрия вариант да са от сайта на производителя на лаптопа.

Ако ги няма то е ясно няма начин и трябва да се инсталират от другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ги тегли и от  Asus !

Ама като гледам файловете в двата пакета са абсолютно еднакви по име, размер и дата. Само дето тия от Asus са сложили и една папка с Аудио драйвери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Трябва ли да преинсталирам уиндолс след смяна на видеокарта?Сега съм с hd 7770 1GB и мисля да сменям на gtx 1050 2gb или hd 7970 3gb.Дайте препоръка и мнение!Та трябва ли да преинсталирам уиндолса?
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от Turbocrusher SL
      Здравейте, бих искал да ви задам въпрос. Имам лаптоп които през повечето време работи без батерия (батерията е изкарана, зарядното е включено). Един ден се пробвах да го включа, но не можах. Зарядното не подаваше ток към лаптопа. Реших, че зарядното не работи, затова го махнах и сложих батерията за да го включа. След като го включих реших да пробвам зарядното и то заработи. Можете ли да дадете обяснение какво се е случило и дали ще последват по големи проблеми? Благодаря предварително!!!
    • от CitySL
      Здравейте,
      Днес си закупих нов лаптоп (Asus VivoBook15 X540UB-GQ041). Той идва с инсталирана Endless OS. Аз нямам никакви познания относно тази система. След първоначалното включване на лаптопа направих нужните настройки на системата като: език, клавиатура, часова зона. След това ми излезе декстопа и за мое учудване на него няма нищо. Няма меню в доланата част на екрана (както е при Уиндоус), а само няколко икони за управление на безжичен интернет, инсталиране на App, настройки на звука и др. 
      Искам да преинсталирам системата и да я заменя с Уиндоус, но дори не знам как да рестартирам Endless-а. Когато натисна Power бутона на лаптопа, той изгасва за секунда и при последващото му натискане системата се стартира за секунда и така... Явно е някакъв спящ режим, но не разбирам... Въпроса ми е как да подкарам лаптопа до рестартиране, а по-нататък знам как да се оправям. Прикачам снимка на декстопа...
      Търсих информация в Youtube  и търсачката, но навсякъде нещата са описани да стават от меню. Явно не съм довършил първоначалната инсталация на системата, но не знам как да я продължа.
      Благодаря.

• от haidukpikaso
      Световноизвестният колумбийски риалити формат Desafío /Caracol TV/ стъпва за първи път на българска земя. 24-ма смели българи влизат в битка за надмощие, а победителят ще грабне голямата награда от 200 000 лева.
      „Игри на волята“ е ново екстремно предизвикателство за зрителите на NOVA– едно вълнуващo състезание, което ще изпита ума, волята и физическата устойчивост на участниците. Снимките на мащабната продукция включват 10 локации, разкривайки красотата на родното Черноморие и мистиката на Странджа планина.
      Три отбора ще премерят сили в решителна битка за по-добри условия за живот, но само един ще си извоюва привилегията да живее в луксозна къща. Вторият ще трябва да работи за поминъка си като сформира рибарска бригада, а третият ще бъде изоставен на безлюден плаж, където ще оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки ще получи това, което заслужава!
      nova.bg
  • Дарение

• Добави ново...