Премини към съдържанието
Trenndo

Мощен лаптоп, а игрите забиват непоносимо?! Какво да правя?

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 

P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
Поздрави! 
По-скоро няма драйвъри или нещи товари. Аз с вградената HD4600 и i5-4200m играя лига на максимални с 60 фпс.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирани ли са всички необходими драйвери - Chipset, ATK, VGA, и т.н?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Инсталирани ли са всички необходими драйвери - Chipset, ATK, VGA, и т.н?

Как мога да проверя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш старт, на Мy Computer давап десен бутон и второто - Manage или Управление (май така беше), от отворения прозорец отиваш на Device Manager (Диспечер на задачите, май беше на БГ). Отиваш на Display adapters и даваш снимка, или направо даваш снимка като отвориш нещата, за да се види какво има и какво няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kyoshinn написа:

Отваряш старт, на Мy Computer давап десен бутон и второто - Manage или Управление (май така беше), от отворения прозорец отиваш на Device Manager (Диспечер на задачите, май беше на БГ). Отиваш на Display adapters и даваш снимка, или направо даваш снимка като отвориш нещата, за да се види какво има и какво няма.

1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Trenndo написа:

1.png

Аз, бас ловя, че НЕ ползваш 1050-ката, а туй другото, дето даже нямаш и драйвъри за вградената в процесора видоекарта :D Виж в интернет как да превключиш от вградената видеокарта или там чипа, в случая, който позлваш към Nvidia видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите какви са по време на игра на видеокарта и процесор? Сигурен ли си, че не ползваш вграденото видео само? Дай на това "Microsoft basic display...." десен бутон/update driver с включен интернет и го изчакай да си изтегли и инсталира нужните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на Asus си свали необходимите драйвери и си ги инсталирай.

С този базов драйвер на M$ нищо чудно, че ти сече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

От сайта на Asus си свали необходимите драйвери и си ги инсталирай.

С този базов драйвер на M$ нищо чудно, че ти сече.

До колкото виждам има драйвъри за 1050-ката, няма смисъл да инсталира за вградената в процесора (освен, ако не иска де).

И не, драйвърите за видеокартата не се свалят от сайта на Асус, а от сайта на Nvidia, тъй като съм почти убеден, че този от сайта на Асус е остарял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голям смисъл да инсталира драйвера за вграденото видео, понеже без него няма да подкара и външния адаптер. Да не говорим, че няма и да има ускорение в десктоп среда. Също да си сложи и драйвер за чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм сигурен, че без коректно инсталирана първична карта  Intel® UHD Graphics 620 другата ще я ползва само за украса. Стари, стари колко да са стари? Ще са по-добре от сегашното положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

А аз съм сигурен, че без коректно инсталирана първична карта  Intel® UHD Graphics 620 другата ще я ползва само за украса. Стари, стари колко да са стари? Ще са по-добре от сегашното положение.

Това, може и да е така, не знаех до сега. Иначе стари, стари колко да са стари ? 4-5 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И АТК-тата, за да работят Fn комбинациите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trenndo написа:

Тази страница  би трябвало да ти помогне! Да си намериш драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптоп се свалят само от производителя на лаптопа без значение дали някъде има по нови.

Само за външната карта драйвъра се сваля от сайта на производителя на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е относителна работа. Понякога драйверите са "общи" за дадено устройство и има по-нови, които ги няма в сайта на производителя, но си работят, дори в някои случаи по-добре. Също така в сайта на производителя не винаги има драйвери за всяка ОС и се налага инсталиране от друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това е относителна работа. Понякога драйверите са "общи" за дадено устройство и има по-нови, които ги няма в сайта на производителя, но си работят, дори в някои случаи по-добре. Също така в сайта на производителя не винаги има драйвери за всяка ОС и се налага инсталиране от друго място.

Ако ги има е най добрия вариант да са от сайта на производителя на лаптопа.

Ако ги няма то е ясно няма начин и трябва да се инсталират от другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ги тегли и от  Asus !

Ама като гледам файловете в двата пакета са абсолютно еднакви по име, размер и дата. Само дето тия от Asus са сложили и една папка с Аудио драйвери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
    • от Plamy Gerova
      Здравейте, може ли помощ за курсовата ми задача?
      съставете програма с функции за:
      а) въвеждане от клавиатурата във файл и в масив( чрез добавяне) данни за морски пътувания (до 25)- Морска гара Варна: маршрут, кораб-име, име на капитан, цени на билетите- I,II класа, брой пасажери в съответната класа, обща сума на продадените билети- през избран месец от годината.Извеждане текущото съдържание на масива(файла) на екрана.
      б) извеждане на екран данните за превозите на кораб по въведено от клавиатурата име на кораб(със запитване за справка)
      в) извеждане на екран данните за морско пътуване с най- голяма обща сума на продадени билети.
      Главна функция main()- с меня за избор на функции и проверка за състоянието та данните.Използване на локални променливи и функции с предаване на параметри. 

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от georgi999
      здравейте надявам се да ми помогнете. 4 пъти ме късат на този изпит . На notepad ++ трябва да го направя .наистина не ми се отдава. моляви не ме критикувайте просто искам да взема изпита,разберете ме. Трябва да направя уеб сайт .ще кача файла за да видите там е обеснено подробно .моляви за помощ.благодаря предварително .  

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.