Премини към съдържанието
Trenndo

Мощен лаптоп, а игрите забиват непоносимо?! Какво да правя?

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 

P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
Поздрави! 
По-скоро няма драйвъри или нещи товари. Аз с вградената HD4600 и i5-4200m играя лига на максимални с 60 фпс.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Инсталирани ли са всички необходими драйвери - Chipset, ATK, VGA, и т.н?

Как мога да проверя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш старт, на Мy Computer давап десен бутон и второто - Manage или Управление (май така беше), от отворения прозорец отиваш на Device Manager (Диспечер на задачите, май беше на БГ). Отиваш на Display adapters и даваш снимка, или направо даваш снимка като отвориш нещата, за да се види какво има и какво няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kyoshinn написа:

Отваряш старт, на Мy Computer давап десен бутон и второто - Manage или Управление (май така беше), от отворения прозорец отиваш на Device Manager (Диспечер на задачите, май беше на БГ). Отиваш на Display adapters и даваш снимка, или направо даваш снимка като отвориш нещата, за да се види какво има и какво няма.

1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Trenndo написа:

1.png

Аз, бас ловя, че НЕ ползваш 1050-ката, а туй другото, дето даже нямаш и драйвъри за вградената в процесора видоекарта :D Виж в интернет как да превключиш от вградената видеокарта или там чипа, в случая, който позлваш към Nvidia видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите какви са по време на игра на видеокарта и процесор? Сигурен ли си, че не ползваш вграденото видео само? Дай на това "Microsoft basic display...." десен бутон/update driver с включен интернет и го изчакай да си изтегли и инсталира нужните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на Asus си свали необходимите драйвери и си ги инсталирай.

С този базов драйвер на M$ нищо чудно, че ти сече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

От сайта на Asus си свали необходимите драйвери и си ги инсталирай.

С този базов драйвер на M$ нищо чудно, че ти сече.

До колкото виждам има драйвъри за 1050-ката, няма смисъл да инсталира за вградената в процесора (освен, ако не иска де).

И не, драйвърите за видеокартата не се свалят от сайта на Асус, а от сайта на Nvidia, тъй като съм почти убеден, че този от сайта на Асус е остарял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голям смисъл да инсталира драйвера за вграденото видео, понеже без него няма да подкара и външния адаптер. Да не говорим, че няма и да има ускорение в десктоп среда. Също да си сложи и драйвер за чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм сигурен, че без коректно инсталирана първична карта  Intel® UHD Graphics 620 другата ще я ползва само за украса. Стари, стари колко да са стари? Ще са по-добре от сегашното положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

А аз съм сигурен, че без коректно инсталирана първична карта  Intel® UHD Graphics 620 другата ще я ползва само за украса. Стари, стари колко да са стари? Ще са по-добре от сегашното положение.

Това, може и да е така, не знаех до сега. Иначе стари, стари колко да са стари ? 4-5 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trenndo написа:

Тази страница  би трябвало да ти помогне! Да си намериш драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптоп се свалят само от производителя на лаптопа без значение дали някъде има по нови.

Само за външната карта драйвъра се сваля от сайта на производителя на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е относителна работа. Понякога драйверите са "общи" за дадено устройство и има по-нови, които ги няма в сайта на производителя, но си работят, дори в някои случаи по-добре. Също така в сайта на производителя не винаги има драйвери за всяка ОС и се налага инсталиране от друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това е относителна работа. Понякога драйверите са "общи" за дадено устройство и има по-нови, които ги няма в сайта на производителя, но си работят, дори в някои случаи по-добре. Също така в сайта на производителя не винаги има драйвери за всяка ОС и се налага инсталиране от друго място.

Ако ги има е най добрия вариант да са от сайта на производителя на лаптопа.

Ако ги няма то е ясно няма начин и трябва да се инсталират от другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ги тегли и от  Asus !

Ама като гледам файловете в двата пакета са абсолютно еднакви по име, размер и дата. Само дето тия от Asus са сложили и една папка с Аудио драйвери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.