Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 28.07.2018 г. в 18:23, DarkEdge написа:

Що ли ми прилича на Мирча Кришан и краставицата?
НЕ СЕ ГОВОРИ ЗА ИЗОЛАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А за изправяне на стени! А, да вземеш да го схванеш вече, а?
Ква изолация, ако става дума за криви вътрешни стени?

:lol6:май четеш през ред, Мирча, повтарям в първия ред- писах за ИЗОЛАЦИЯ, отговаряйки на ПРЕДНИЯ ПОСТ. Що се отнася за изправянето, няма какво да се добавя повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна тема. Прочетах я с голям интерес. При изправяне на криви стени е добре да се посъветваш с майстор. Те могат да ти обяснят по-подробно като видят на място колко са криви стените.  Има различни варианти, но ако без опит тръгнеш да изправяш стените сам, ще ти е доста трудно. Успех с това начинание . :cooking1:

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, user9321 написа:

...При изправяне на криви стени е добре да се посъветваш с майстор...

Съответно майсторите ще те посъветват да сложат гипсокартон, защото е най-бързо, най-лесно и ще имат време да вземат друг обект. А от два обекта с гипсокартон ще вземат повече пари от един обект с мазилка, която отгоре на всичкото няма да могат да направят достатъчно качествено, за да не си личи какви са некадърници.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.07.2018 г. в 15:17, De Santa написа:

........

Мнение от още един врял и кипял по строежи.

Ако не те притесняват разходите - мазилка. Но наистина не трябва да те притесняват разходите, че излиза баят солено. Само със шпакловка няма да стане.

Инак - гипсокартон.

За пода - щом ще е с плочки, не го мисли.

п.п. а колко пари - това вече зависи от хората, които ще наемеш, което ти е по- важната задача: разпитвай, проучвай, търси и не бързай, важното е да намериш свестни и способни майстори, че инак ще ти белее главата. Може и 10К да излезе, може и 20к.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.07.2018 г. в 15:17, De Santa написа:

Здравейте,

Наскоро се нанесох в панелен блок, апартамента е пълна дупка според моите виждания но за онзи момент нямах толкова пари и реших да го направя колкото да става за живеене, сложих балатум и лайсни, корнизи дори купих някои мебели, кухня интернет и тн... главния проблем на този апартамент са кривите стени, навсякъде е криво, подът е крив, стените дори тавана и следователно мебелите седят на една страна, первазите не стоят хубаво по стената и тн. Въпросът ми е колко ще ми струва този апартамент да се приведе в нормален вид? Води се двустаен с подобрения 65 квадрата състои се от хол спалня кухня баня тоалетна и " мокро помещение. Искам да изправя стените на хола (6м на 3м), спалнята (4м на 3м) и кухнята (4м на 3,5м)  както и пода, трябва в коридора и кухнята  да се сложат плочки (5м на 1,40) ако имате някакви съвети моля дайте ги че ми е за първи път да се занимавам с такава дейност.

Благодаря

Най-удачно е гипсокартон. Ще имаш и изолация , което мазилката не може да го постигне.

Плочки са остаряло решение , според мен.  Лично аз уважавам паркета . Създава Красота и Уют , запазва топлината през зимата.

Въпрос на вкус , естествено  ... Но аз лично плочки не бих сложила в дома си , освен в банята .

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, _sirena_ написа:

Но аз лично плочки не бих сложила в дома си , освен в банята .

Аз навсякъде съм с плочки, включително и в гаража и всеки ден се боря с топлината включително и през зимата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _sirena_ написа:

Най-удачно е гипсокартон. Ще имаш и изолация , което мазилката не може да го постигне.

Плочки са остаряло решение , според мен.  Лично аз уважавам паркета . Създава Красота и Уют , запазва топлината през зимата.

Въпрос на вкус , естествено  ... Но аз лично плочки не бих сложила в дома си , освен в банята .

Изолация за вътрешни стени няма смисъл. За какво да изолираш стената между двете си стаи, че и място да губиш? Плочките и паркета са за различни функции. Аз си преместих кухнята в хола и частта, където е тя, е с гранитогрес, частта на хола е с дъбов паркет. Другите стаи също са с паркет, но за мокро помещение не е удачно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BMW Маниак написа:

Аз навсякъде съм с плочки, включително и в гаража и всеки ден се боря с топлината включително и през зимата.

не ти ли залита колата на плочките 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.