Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

За нов телефон съм се спрял на 2 варианта.

Samsung Galaxy S8+ или Samsung Galaxy S9

Ако може да изкажете мнение кой от двата ще е по-добре да взема, и съответно от къде е най-изгодно да купя.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, trades написа:

Здравейте,

За нов телефон съм се спрял на 2 варианта.

Samsung Galaxy S8+ или Samsung Galaxy S9

Ако може да изкажете мнение кой от двата ще е по-добре да взема, и съответно от къде е най-изгодно да купя.

Поздрави!

Има доста по-евтини модели които не са за пренебрегване. Ако не държиш камерата да е най-доброто на пазара може цената да падне наполовина. Иначе казано - какво ще правиш с телефона? Ако целта е да се хвалиш пред околните от двата модела дето си посочил аз бих взел S9. А от къде да се купува - естествено от където е най-евтино към момента на покупката. Има предостатъчно интернет магазини за разглеждане... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Има доста по-евтини модели които не са за пренебрегване. Ако не държиш камерата да е най-доброто на пазара може цената да падне наполовина. Иначе казано - какво ще правиш с телефона? Ако целта е да се хвалиш пред околните от двата модела дето си посочил аз бих взел S9. А от къде да се купува - естествено от където е най-евтино към момента на покупката. Има предостатъчно интернет магазини за разглеждане... 

За кои модели имаш предвид?

Сега имам възможност да си взема телефон, затова гледам да взема някакъв хубав телефон, защото не съм от хората, които купуват нов телефон всяка година :). Тоест няма да купувам друг скоро.

А относно това от къде ще се купува, чудя се, защото S9-ката като проверя в pazaruvaj.com си е 1080 лв.

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/samsung/galaxy-s9-64gb-g960f-p400031813/

И за съпоставка, същия телефон в emag е 1375 лв.

https://www.emag.bg/smartfon-samsung-galaxy-s9-cheren-sm-g960fzkdbgl/pd/DXXDSFBBM/?X-Search-Id=20ffc763b6129882a35b&X-Product-Id=33463710&X-Search-Page=1&X-Search-Position=6&X-Search-Action=view

а в технополис чак 1800 лв.

https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phones/Смартфон-GSM-SAMSUNG-GALAXY-S9-256GB-DS-BLACK/p/574184

Тази разлика в цените ме притеснява като цяло, и се опитвам да си обясня как въобще е възможно на едно място един телефон да се предлага за едни пари, пък на друго място със стотици левове отгоре, и на трето място, със още 500 лв. отгоре..

Като цяло голяма разлика в сумите навсякъде,  ако на едно място даден телефон е 1100 лв., а на друго място със 200 лв. по-скъп, и на трето с още 500 лв. отгоре, много ясно, че ще искам да си купя от там, където е най-евтино. Обаче се притеснявам на няма някаква уловка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уловки няма. Ако говорим все пак за покупка на нов телефон изрично гледаш да не е реплика. При поръчка по интернет имаш 14 дневен срок да върнеш телефона без уговорки, като само запазиш опаковката и разни лепенки(ако е от български търговец). Така че гледаш най-евтиното. Технополис работят с МенТел доколкото си спомням, демек естествено че там ще е най-скъпо без причина. Твоя линк е с повече памет, но пак надута цена. Емаг също са скъпчии. Иначе правилно си се ориентирал към pazaruvaj. Точно там гледай и отделно не пречи едно търсене в гугъл.

Иначе аз бих взел например това Xiaomi MI Mix 2 64GB . Около 600лв. Или ако държиш да е нещо дето да го знаят аверите защо не Oneplus 6? 

Като цяло ако се лишиш от амолед дисплея и приемеш малко по-слаба камера може спокойно да разглеждаш различни модели в ценова граница 400-700лв и все ще са актуални за известно време. Вече доста модели има с много рам и бърз процесор. Бърз за сега. След година две ще е слаб, батерията ще и спадне капацитета а самия телефон ще се олющи и очука отвсякъде. Не са вечни и каквото и да вземеш все ще се сменява, за това не се изхвърляй сега с хиляди левове. Безсмислено е. 

LINK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам да е някакъв самсунг. Мисля да заложа на S9 от smartfonbg или skyfon, тъй като са на една и съща цена в двата магазина.

Това имах предвид като казах уловки. Предполагам няма как да си позволят тези магазини да предлагат ментета. Аз и в олх съм гледал варианти, обаче там съм виждал няколко фалшиви, и затова си викам по-добре да взема от някой от горепосочените онлайн магазини.

Чудя се да ли да не видя в олх за последно какво има, като само да обръщам внимание на запечатаните телефони със гаранции към А1 (разбира се, без обвързан с договор или тарифен план или каквото и да е подобно нещо)/технополис, може да имам късмет някоя заложна къща да предлага такъв запечатан с гаранция.

Като разбира се, държа да си е запечатана кутията с телефона, и аз да съм човека, който я разопакова, за да съм сигурен, че телефона си е чисто нов, а не съм сигурен дали от смартфон и скайфон пращат запечатани телефоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, trades написа:

Гледам да е някакъв самсунг......

Кофти стратегия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо? Знам, че ги хвалят и тези Xiaomi и Huawei телефони, обаче честно казано, не искам да им се доверя ;д

А другото което е, искам телефона да е dust/water proof, че да не трябва да го крия ако се окажа под държа някой ден ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Технополис работят с МенТел доколкото си спомням.

Много са ти стари спомените :) . Технополис отдавна не работи с МТел. А и "работата" се изразяваше в продажбата на мобилни услуги и устройства, и обслужване на съществуващи клиенти на оператора. Но отделно от това магазинът винаги е продавал апарати собствен внос, без договор. Както е в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Много са ти стари спомените :) . Технополис отдавна не работи с МТел. А и "работата" се изразяваше в продажбата на мобилни услуги и устройства, и обслужване на съществуващи клиенти на оператора. Но отделно от това магазинът винаги е продавал апарати собствен внос, без договор. Както е в момента.

Здравей, благодаря, че се включи и ти в темата :)

Ако в момента трябва да си купиш един телефон Samsung Galaxy S9, от къде ще го купиш, хаха ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

Отдела с телефоните в магазина им във Враца се изчерпваше с бутката на Ментетата. Други апарати нямаше. Сега не знам защото нямам никаква работа в това сметище. 

преди 11 минути, trades написа:

Защо? Знам, че ги хвалят и тези Xiaomi и Huawei телефони, обаче честно казано, не искам да им се доверя ;д

А другото което е, искам телефона да е dust/water proof, че да не трябва да го крия ако се окажа под държа някой ден ;д

Между Хухавей и Шаоми разлика от земята до небето. За дъжд не ти трябва weter proof. Освен ако не го топиш в локвите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, trades написа:

Мисля да заложа на S9 от smartfonbg или skyfon, тъй като са на една и съща цена в двата магазина.

Ами нищо чудно :) . Цитат от сайта smartfonbg.com:

"До 2007 година, магазините ни с бранд „Skyfon“, наброяваха 15, разположени в североизточна България. През 2011 година, отговорихме на зараждащото се желание пазаруването да става по-бързо и по-лесно, без да се пренебрегват сигурността и доверието. За тази цел създадохме възможност за онлайн пазаруване на мобилни устройства, като изградихме платформата Smartfonbg.com"

Демек - едни и същи са :)

Рискът при покупката от такива гаражни интернет търговци е да попаднеш на незаконен внос - апарати, купени от чужди онлайн търговци, предназначени за други държави, или от някакви разпродажби. Тези апарати нямат официална гаранция към "Samsung България", а само към търговеца, който поддържа и (някакъв) сервиз. В случай на рекламация не е ясно какво точно ще стане (справка - търсене с Google на "skyfon оплаквания").

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ами нищо чудно :) . Цитат от сайта smartfonbg.com:

"До 2007 година, магазините ни с бранд „Skyfon“, наброяваха 15, разположени в североизточна България. През 2011 година, отговорихме на зараждащото се желание пазаруването да става по-бързо и по-лесно, без да се пренебрегват сигурността и доверието. За тази цел създадохме възможност за онлайн пазаруване на мобилни устройства, като изградихме платформата Smartfonbg.com"

Демек - едни и същи са :)

Рискът при покупката от такива гаражни интернет търговци е да попаднеш на незаконен внос - апарати, купени от чужди онлайн търговци, предназначени за други държави, или от някакви разпродажби. Тези апарати нямат официална гаранция към "Samsung България", а само към търговеца, който поддържа и (някакъв) сервиз. В случай на рекламация не е ясно какво точно ще стане (справка - търсене с Google на "skyfon оплаквания").

И все пак, представи си, че трябва в момента да вземеш Samsung Galaxy S9. От къде ще заложиш да го купиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип от който и магазин да го вземеш, гледай да е за EU пазара. Преди да платиш, виж IMEI номера (има го на кутията) и се обади на Самсунг съпорта (0800 111 31) за България. Те ще ти кажат дали телефона е за EU пазара и най-важното - ДАЛИ ПОКРИВАТ ГАРАНЦИЯТА или не. Голям ПЛЮС е, че при дефект/повреда пращаш на тях телефона, а не се занимаваш с бг търгаша от който си го купил. За другите марки не знам, как стоят нещата.
Аз взех моя от тук. Проверих IMEI за минута и едва тогава платих на куриера. Имаш 15 минути тест/преглед преди да платиш. НЕ ПЛАЩАЙ, ако нямаш такава опция.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, eminem_vr написа:

Между Хухавей и Шаоми разлика от земята до небето. За дъжд не ти трябва weter proof. Освен ако не го топиш в локвите. 

Разбира се, че няма да го карам да плува. Обаче, някой път се случват и такива неща, да се изпусне било то в локва или някъде, където има вода ;д

преди 1 минута, winfan написа:

По принцип от който и магазин да го вземеш, гледай да е за EU пазара. Преди да платиш, виж IMEI номера (има го на кутията) и се обади на Самсунг съпорта (0800 111 31) за България. Те ще ти кажат дали телефона е за EU пазара и най-важното - ДАЛИ ПОКРИВАТ ГАРАНЦИЯТА или не. Голям ПЛЮС е, че при дефект/повреда пращаш на тях телефона, а не се занимаваш с бг търгаша от който си го купил. За другите марки не знам, как стоят нещата.
Аз взех моя от тук. Проверих IMEI за минута и едва тогава платих на куриера. Имаш 15 минути тест/преглед преди да платиш. НЕ ПЛАЩАЙ, ако нямаш такава опция.  

Благодаря за информацията. За да проверя този IMEI номер, има ли друг начин, по който също мога да го проверя, или е желателно да се обадя на Самсунг съпорт на посочения от теб номер?

И запечатан ли ти го доставиха като го купи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих им се обадил за да съм 100% сигурен, че ТЕ покриват гаранцията. И не купувай телефон от Skyfon. Имат 2-3 магазина с различни имена за да могат да заблуждават по-лесно клиентите. За тях може да прочетеш тук

п.п да, запечатан беше. IMEI го проверих веднага. За EU пазара е (Италия). Гаранцията важи и у нас. Поне от Самсунг България това ми казаха. Купих го от bgtelefon.com (https://expresslink.bg). Тези магазини са на една и съща фирма. Дали са надеждни...не мога да гарантирам. Доставиха телефона за ден. Освен гаранционната карта, пази бележката от куриера. Тя играе ролята на касова бележка. На нея фигурира цената на телефона и при проблем, Самсунг ще я изисква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, winfan написа:

Аз бих им се обадил за да съм 100% сигурен, че ТЕ покриват гаранцията. И не купувай телефон от Skyfon. Имат 2-3 магазина с различни имена за да могат да заблуждават по-лесно клиентите. За тях може да прочетеш тук

Ок, бягам на далече от тези скайфон. :)

Грешка ли ще е ако купя да кажем този телефон от тази обява в олх:
https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s9-64gb-dual-g960fd-CID632-ID7xTAW.html#411c622326

Неразпечатан, от теленор, и се вижда, че IMEI от гаранционната карта, съвпада със този на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих купил и никога не съм купувал каквото и да е от ОЛХ, ако ще и на 50% по-ниска цена. В случая, цената дори е по-висока. За мен е неприемливо да няма рейтинг система и мнения под обявите. В момента е перфектното място за всякакви измами и никой не взима мерки да се промени. Все пак ти решаваш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, winfan написа:

Освен гаранционната карта, пази бележката от куриера. Тя играе ролята на касова бележка. На нея фигурира цената на телефона и при проблем, Самсунг ще я изисква.

Нищо подобно. Откъде го измисли това?!?...

Касовата бележка и фактурата са единствените законни документи за извършена продажба. Бележката от куриера е документ за извършена транспортна услуга, която може да включва и събиране на наложен платеж. Откъде-накъде Samsung ще изисква и нея?...

От друга страна, поне във Варна оторизираният сервиз на Samsung изисква представяне на платежен документ и попълнена гаранционна карта - с вписан IMEI и печат на търговеца. След като са ти доставили телефона запечатан, предполагам, че картата ти не е попълнена (тя е в кутията), така ли е?

преди 24 минути, trades написа:

Грешка ли ще е ако купя да кажем този телефон от тази обява в олх:
https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s9-64gb-dual-g960fd-CID632-ID7xTAW.html#411c622326

Неразпечатан, от теленор, и се вижда, че IMEI от гаранционната карта, съвпада със този на телефона.

Да, но гаранционната карта е към оператора, и е поименна :) . Добре е да питаш в някой офис дали важи при препродажба на апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, winfan написа:

Не бих купил и никога не съм купувал каквото и да е от ОЛХ, ако ще и на 50% по-ниска цена. В случая, цената дори е по-висока. За мен е неприемливо да няма рейтинг система и мнения под обявите. В момента е перфектното място за всякакви измами и никой не взима мерки да се промени. Все пак ти решаваш :)

Определено и аз съм на същото мнение. Нямам почти никакво доверие на олх, особено като се отнася до скъпа техника като телефони. А пък нещо като е на 50% си е напълно сигурно, че е измама ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, trades написа:

И все пак, представи си, че трябва в момента да вземеш Samsung Galaxy S9. От къде ще заложиш да го купиш?

Samsung Galaxy S9 не бих си купил. Това са ненормално много пари за телефон.

Аз още си карам с J7 2016, дето го обсъждахме в по-предната ти тема за избор на телефон, помниш ли? :) Досега нямам никакви забележки към него. А за снимки си имам фотоапарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помня, да. :)

J7  също е много добър избор. Обаче, съм решил като цяло да бъде S9-ката, тъй като няма скоро да си купувам друг телефон, и нека да си направя малко по-скъп подарък веднъж и аз ;д

И понеже така и така не ми каза, ако трябва да купуваш S9, на кой магазин ще заложиш, то нека да питам този J7 2016-та, с който си в момента, от къде си го закупил? Ако не е тайна, разбира се :)

Тя тази тема по-скоро не е за самия 'избор' на телефон, колкото за избор на надежден магазин :D

И да, телефона ти е кажи речи нов, брат ми кара още със Samsung Galaxy Grand Neo :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, RudeBoy написа:

Нищо подобно. Откъде го измисли това?!?...

Касовата бележка и фактурата са единствените законни документи за извършена продажба. Бележката от куриера е документ за извършена транспортна услуга, която може да включва и събиране на наложен платеж. Откъде-накъде Samsung ще изисква и нея?...

От друга страна, поне във Варна оторизираният сервиз на Samsung изисква представяне на платежен документ и попълнена гаранционна карта - с вписан IMEI и печат на търговеца. След като са ти доставили телефона запечатан, предполагам, че картата ти не е попълнена (тя е в кутията), така ли е?

Да, но гаранционната карта е към оператора, и е поименна :) . Добре е да питаш в някой офис дали важи при препродажба на апарата.

Прав е колегата в твърдението си, но с негово позволение ще се аргументирам защо е така (изискването е и на НАП): касова бележка се издава в момента на дадена покупка и по презумпция се предполага, че се предоставя на клиента, който е платил. В случая, обаче, плащането настъпва чак след ден или два или колкото там клиента си взима стоката и поради това вече бележката от куриерската фирма съдържа и заплатената сума за стоката, а отделно по-долу е и цената на куриерската услуга.
Тоест, ако си взимаш стоката от Еконт, плащаш в офиса им. Еконт ти издават фактура (касова бележка, тоест) със стойността, която плащаш, а те после като платят на собственика на стоката, той издав афактура на тях и така данъчно се затваря дадената сделка.
Допреди близо година (откакто се практикува този вариант), нещата откъм злоупотреби бяха яки.

Ако нещо не съм обяснил като хората се извинявам и мога да доуточня неяснотите.

преди 25 минути, RudeBoy написа:

И трите оператора имат изискване за документите, придружаващи проблемния апарат (при предявяване на рекламация), а имената на приносителя и тези на гаранционните документи няма значение, че не съвпадат.
Говоря от личен опит, а не дочути случайно неща, някъде си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, algor написа:

Прав е колегата в твърдението си, но с негово позволение ще се аргументирам защо е така (изискването е и на НАП): касова бележка се издава в момента на дадена покупка и по презумпция се предполага, че се предоставя на клиента, който е платил. В случая, обаче, плащането настъпва чак след ден или два или колкото там клиента си взима стоката и поради това вече бележката от куриерската фирма съдържа и заплатената сума за стоката, а отделно по-долу е и цената на куриерската услуга.
Тоест, ако си взимаш стоката от Еконт, плащаш в офиса им. Еконт ти издават фактура (касова бележка, тоест) със стойността, която плащаш, а те после като платят на собственика на стоката, той издав афактура на тях и така данъчно се затваря дадената сделка.
Допреди близо година (откакто се практикува този вариант), нещата откъм злоупотреби бяха яки.

Привет,

В крайна сметка, от където и да купя, винаги пазя всичко, така, че няма проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, algor написа:

algor, интелигентен човек си, пишеш смислени неща във форума, и те уважавам за това. Но с цялото ми уважение - написаното по-горе са пълни глупости. Не знам откъде си ги измисли.

Основно положение в куриерската работа е, че куриерът не е страна по сделка между изпращач и получател! Той няма право да издава касови бележки от името на търговец, за продадена стока. В касовата бележка задължително фигурира име на търговеца, неговият Булстат, адрес на регистрация и адрес на обекта. Куриерът няма право да издава фискален документ с чужди данни! Това е счетоводен абсурд. Той може да издаде само бележка, че е приел наложен платеж за някаква сума , по пратка № ххххххххххх . Това е. Куриерът може да издаде касова бележка за извършена от него транспортна услуга (доставка) , но тя е съвсем отделна, и не касае търговеца-изпращач и гаранцията. 

Оттук нататък има два възможни начина на действие. Или търговецът е решил плащанията му от онлайн продажби да се превеждат по банков път (тоест - безкасово) и стоката се съпровожда от фактура, без касова бележка. Така процедират примерно в Технополис. Или - при изпращане на стоката се издава касова бележка на определен за тази цел касов апарат, и ако сумата не се събере по някаква причина - бележката се сторнира. Така процедираме в магазина, в който работя в момента.

Горното го пиша от опит в 4 вериги магазини за техника и 2 куриерски фирми. Ако не вярваш - влез в сайта на Еконт и провери общите им условия. Или се консултирай с някой счетоводител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще помоля счетоводството да изкара две от фактурите за мобилни апарати от Емаг, купени в последната година, а след това ще ти ги пратя на ЛС, за да не търкам сума лични данни.

Даже секунда да поровя да видя един Mate 10 Pro, който купих от Olx за един приятел преди 10 дни дали му пазя фактурата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.