Премини към съдържанието
Stela Radeva

Върна се стар проблем след възстановяване на фабр. настройки на Lenovo A328

Препоръчан отговор

Предварително се извинявам за лаишкия въпрос, но ситуацията е следната. Още след закупуването на апарата (Lenovo A328) се оказа,че не сработват мобилните данни въобще. Тогава тел беше гаранционен към Емаг и в Румъния отстраниха проблема. 

Сега след години, мъжът ми щеще да ползва тел. Съвсем бях забравила за някогашния проблем и  затова реших да върна фабричните настройки, но сега пак няма мобилни данни... Дали има някакви шансове сама да се справя с проблема?

Благодаря предварително на отзовалите се със съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено общо описание на проблема. Аз залагам на проблем с точката за достъп(access point). В менюто на мобилните данни трябва да има опция от рода на access point name. Там се вписват apn на съответния оператор - леленор, а1време, рибаком.

https://www.apnsettings.org/?s=bulgaria

Достатъчни са Internet APN настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ВИВАКОМ тук

За А1 тук

За ТЕЛЕНОР тук

Ако сте на друг мобилен оператор то се свържете с него да Ви пратят настройките

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за отговорите.

Свързах се директно с моя оператор и ми изпратиха настройки, но дори и след въвеждането им, нямам мобилен интернет. Т.е. Самият телефон ми позволява да кликна върху иконата за включването на мобилни данни, тя става активна, но реално интернет няма-абсолютно нищо не се зарежда.

Направи ми впечатление, че след рестартиране ( след въвеждането на настройките за Точка на достъп) в телефона се появи системно съобщение- прилагам го като снимка. Дали е необходимо да се натискат бутоните "инсталиране", за да се активират настройките? Защото когато ги натисна, ми изисква някаква парола ...

IMG_0022.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.