Премини към съдържанието
SilverPatrik

Качване на изображения във Wordpress - недомислено. Как ... ?

Препоръчан отговор

Има ли някой идея тук в България / защото и на други езици не откривам отговори - как да се качват файлове/изображения в собствена папка, която да се създаде при регистрацията. Защо онези ‘умници’ създали wordpress са направили обща папка, можейки да си разглеждаш без да е необходимо и без да си искал самият ти, всички качени снимки от който и да е минал преди това през някакъв ъплоад ???

/bgsreshta.eu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами умниците са "малко" по-интелигентни от теб и знаят за проблемите които би създала файловата система и затова ползват оптимизации.

Ако искаш всичко да е набито в една папка (умниците и викат директория) то се прави скрипт който да генерира подобен изглед. Така лапачите на мухи ще си мислят, че всичко е набито на едно място и няма да се напрягат излишно с неща които не са за техните главички. 

Та решението, в твоя случай е да си потърсиш плъгин който да ти върши работа (нормално, човек би си го написал, ама нещо ме съмнява да имаш капацитет за това).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни отново какво си написал. Естествено идва въпроса, ............ защо ? Пове4е от ясно съм описал 'проблемчето' и то в рамките на няколко изречения.

От твоето написано лъха на професионална флегмати4ност , повече дори на най-неразбиращ. 

Плъгини, които да вършат подобна работа за момента не откривам, защото трябва да е съ4етано със магазин омбре. Магазините плъгини за уордпрес са супер недоклатени /като теб изглежда, и подобно на предното,..... недомислени за фрее версия /

Никъде не съм искал или упоменал, че искам вси4ко да е 'набито' в 1-на папка, ..... напротив , ........ написъл съм, че искам да е в папка, която да се образува за всяка 1-на регистрация, ....... т.е. да си е папка в директорията на съответния регистриращ се потребител. Аз не мога да напиша такъв код, ........ онези обаче, умниците, като теб, защо не са си го представили това и не са го дописали ?.?.? 

Та, глей си собствения капацитет и не се напрягай толкова, ........ да не се 'опуснеш' !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

... как да се качват файлове/изображения в собствена папка, която да се създаде при регистрацията ...

Дали не питаш как всичко да е набито в една директория?

Пак ти повтарям, че "физическата" организация на задачата е реализирано така, че да се постигне максимална ефективност. 

А това което искаш е напълно излишно, но нали си лапач на мухи та едва ли можеш да го осъзнаеш. Причината да е излишно е това, че при регистрация на потребител на него му се дава уникален идентификатор по който може да се направи изглед показващ "лична директория". 

А това, че ти не можеш да го направиш е пределно ясно, все пак си просто кликач. Въпреки, че продукти и като WP  насочени баш към кликачите то понякога се изисква от тях да си използват и мозъчетата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Мисля, че не си търсил достатъчно. Не е хубаво с такъв тон да задаваш въпрос и да отговаряш ако търсиш помощ или съвет :bye1:

Има вече налични добавки. Примерно https://wordpress.org/plugins/wp-users-media/ , https://wordpress.org/plugins/custom-upload-dir/ ,

Също така след 12 секунди търсене (или първият резултат в https://www.google.com/search?q=wordpress+per+user+upload+directoru&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab) намерих това в Stackexchange:

https://wordpress.stackexchange.com/questions/175782/how-to-set-custom-upload-directory-per-user-after-moving-content-directory

function per_user_upload_dir( $original ){
    // use the original array for initial setup
    $modified = $original;
    // set our own replacements
    if ( is_user_logged_in() ) {
        $current_user = wp_get_current_user();
        $subdir = $current_user->user_login;
        $modified['subdir'] = $subdir;
        $modified['url'] = $original['baseurl'] . '/' . $subdir;
        $modified['path'] = $original['basedir'] . DIRECTORY_SEPARATOR . $subdir;
    }
    return $modified;
}
add_filter( 'upload_dir', 'per_user_upload_dir');

Със сигурност има и по-елегантни решения.

Като допълнение, винаги можеш да пишеш директно във форума на Wordpress 
https://wordpress.org/support/ или да се свържеш с екипа им в мрежата на Freenode - https://freenode.net/ Гарантирам ти, че ще ти помогнат. Безброй пъти са ми давали насоки и решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Seacredo ! Приветствам включването ви!!! Бях се отказал да отговарям на по-горния участник, заради тесногръдието му. Благодаря за отговора! Ще погледна препоръката ви. 

А, относно директорийте и папките за които пише 'ограниченият разбира4' - папка, папки и други файлове може да се слагат в произволна директория. 

В основната директория на сървъра на моя домейн например е разположена цялата платформа на Wordpress , а в директорията на самата платформа са разположени различни по вид и предназначение файлове/папки. Принципно може да се разположи по някакво усмотрение, папка в която директория си пожелае, желаещият! Това разбира се е желателно, когато сам си пишеш кода и знаеш точно какво искаш да направиш.

Аз не мога да пиша код, мога само да преправям много дребни неща по определени функционалности. Онзи, "разбира4а" само драска, но нищо полезно, нито пише, нито казва? Дори не може да си представи толкова просто нещо, което съм описал.

----------------------------------------------------------------------------

Писах във форума на Уордпрес БГ, ........ никой нищо? Там все 1-но няма никой ?.?.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши в ЕН форума или влез във Freenode както те посъветвах. Българите не са активни, а и нямат достатъчно опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Seacredo написа:

Българите не са активни, а и нямат достатъчно опит.

Това виц ли трябваше да бъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май ти е трудно да правиш полезни неща, ....... по цял ден ли си така -- чудиш се къде да се представиш в интересна светлина. Нещо друго умееш ли,  освен тези безуспешни напъни ?.?.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.