Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Борислав Кирилов написа:

имам проблем с ТВ СОНИ LCD MODEL KDL-32BX340 не трьгва нищо. Моля помагаите

Оправи си заглавието на темата, а що се отнася до телевизора - в сервиз!

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи не тръгва ?

Гумите ли са спукани бензин ли няма ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Борислав Кирилов написа:

сервиза иска 150 лв ни звук нито картина

Или си купи нов тв.!!!

Или го дай на ремонт!!!

Това са цените за ремонт, никой не може да ти го поправи безплатно!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Борислав Кирилов написа:

сервиза иска 150 лв ни звук нито картина

А ти би ли се справил с ремонта, щом сервиза иска 150 лева? Изключи го от контакта за половин час и пробвай да го включиш отново. Ако не тръгне - сервиза ти е единствения помошник.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Борислав Кирилов написа:

да бих се справил само да знаех каде е проблема защото 150 лв на никои не са му в повече

Давай да видим.  Отваряш телевизора и се насочваш изцяло към импулсното захранване. При изключен ТВ проверяваш предпазителите на платката дали са здрави. След всичко това, измерваш напреженията, на куплунзите, които са написани до тях. Задължително е да намериш електрическата схема на модела от интернет във PDF формат. Ако познаваш и различаваш елементите по платките, то първо ще огледаш най вече електролитните кондензатори на импулсното и т.н. Но щом питаш, аз съм уверен при положение че предпазителите(бушончета) са здрави, че няма да се справиш. 

https://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2&searchstring=TV+SONY+Bravia+KDL+32bx340

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Борислав Кирилов написа:

да бих се справил само да знаех каде е проблема защото 150 лв на никои не са му в повече

Ако ставаха така нещата, всеки един човек щеше да си е самодостатъчен!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Борислав Кирилов написа:

бущона е здрав кондезаторите сьщо видимо няма нищо

Ами тогава продължавай нататък. Намери ли електрическата схема на модела? Измери ли напреженията, за които ти писах? То твоето какво е?Нали ти казах, че няма да се справиш. Не ми е ясно защо всички млади сте толкова самонадеяни, че всичко знаете и можете.! На човек, който се е занимавал 45 години с ремонти му е достатъчно ясно, че не можеш да се справиш - или не си съгласен с мен? Ето! Затова ремонта в сервиза е 150 лева! Нямам никакви лоши помисли към теб

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Колев60 написа:

Ето! Затова ремонта в сервиза е 150 лева!

Поне 50 кинта са за шефа, да има за нова лъскава лимузина, мацки и бело :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай още няколко сервиза, някъде може и да ти дадат по-добра оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Борислав Кирилов написа:

Благодаря за всичко ще продължа да се мъча утре

То ТВ-то, че е умряло, умряло е, но да не го докараш до там, че после ремонта в сервиз да му струва 250 лв. или 350 лв.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се справиш с намирането на проблема в захранването,иска доста опит и знания .Най лесния начин за теб е да потърсиш захранващия блок в нета,и ако те устройва като цена да го смениш,с което ще можеш да се справиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще го оправи, но както е написал  Black Power

преди 6 минути, AAUUXX написа:

Няма да се справиш с намирането на проблема в захранването,иска доста опит и знания .Най лесния начин за теб е да потърсиш захранващия блок в нета,и ако те устройва като цена да го смениш,с което ще можеш да се справиш.

Блок захранване за този модел е на същата цена, която са му искали в сервиза. После за доставка пари, включване и...Бум . По хубаво е да си купи същия модел, а този да му стои за "учебен"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Със сигурност ще го оправи, но както е написал  Black Power

Блок захранване за този модел е на същата цена, която са му искали в сервиза. После за доставка пари, включване и...Бум . По хубаво е да си купи същия модел, а този да му стои за "учебен"

Така е,напълно съм съгласен,но без опит и то сериозен няма да се случи нищо освен да го погори съвсем телевизора.Трябва да мери напреженията и  транзисторите,възмоно е някой да е изгорял също има интегрални схеми.Съмнявам се да знае как да разбере дали интегралата е изгоряла при здрави транзистори,примерно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Така е,напълно съм съгласен,но без опит и то сериозен няма да се случи нищо освен да го погори съвсем телевизора.Трябва да мери напреженията и  транзисторите,възмоно е някой да е изгорял също има интегрални схеми.Съмнявам се да знае как да разбере дали интегралата е изгоряла при здрави транзистори,примерно.

Ето този приятел какво е написал:  "да бих се справил само да знаех каде е проблема защото 150 лв на никои не са му в повече"  Аз се абстрахирам от цената, но как са я измислили в сервиза ,че ще е 150 лева. Много просто. Вземат 149 лева за това че знаят как да се справят и къде да пипат и само 1 лев за труд. Иначе го разбирам, че му е скъпо на момчето. Ама мерак с пари се гаси!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Ето този приятел какво е написал:  "да бих се справил само да знаех каде е проблема защото 150 лв на никои не са му в повече"  Аз се абстрахирам от цената, но как са я измислили в сервиза ,че ще е 150 лева. Много просто. Вземат 149 лева за това че знаят как да се справят и къде да пипат и само 1 лев за труд. Иначе го разбирам, че му е скъпо на момчето. Ама мерак с пари се гаси!

Прав си,захранването е 130лв и 20лв за работа даже е нищо като цена,ако питаш мен.Има сервизи които вземат 20лв да ти каже какъв е проблема.Който не иска да дава пари за работа се учи и си я върши той,иначе си плащаш в сервиз и толкова.Има в базара захранващ блок 60лв го продават,колко е здрав е друг въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Борислав Кирилов написа:

Благодаря за всичко ще продължа да се мъча утре

Имаш ли някакви познания, за да се мъчиш изобщо?  Нужните уреди за измерване и т.н.? Какво ти казаха в сервиза, какво му има на телевизора и какво трябва да се смени/ремонтира, че ще струва 150 лв.? Принципно са длъжни да ти дадат и гаранция след това за ремонта, но само ако след това има проблем и той е в следствие на ремонтираната част, читавите сервизи дават по 6 месеца.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти е блока APS-317, интегралите MIP2H2, CXA3810M и тразисторите TK12A50D, KF5N50, MDS3652,в тях търсиш проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм завършил ПОПОВ с радио и телевизия но несам го практикувал за това се допитвам до хора които имат опит. Единпа занесох тв на сервиз и ми казаха, че е изгоряло високото и искаха 100 лв. за него. Но се оказа един транзистор на големия радиатор. Айде кажете какво доверие да имаш на сервизите. И още много други такива неща мога да ви кажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Борислав Кирилов написа:

По принцип съм завършил ПОПОВ с радио и телевизия но несам го практикувал за това се допитвам до хора които имат опит. Единпа занесох тв на сервиз и ми казаха, че е изгоряло високото и искаха 100 лв. за него. Но се оказа един транзистор на големия радиатор. Айде кажете какво доверие да имаш на сервизите. И още много други такива неща мога да ви кажа

По-горе ти дадох насока от къде да почнеш,почни и пиши какво се случва.

Ако не си сигурен какво правиш ще го изгориш съвсем телевизора.И не мери транзисторите запоени.

Измери и изправителните диоди също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.