Премини към съдържанието
Optium

Колко ще ми струва изпращането на малка пратка от Германия за България с Ebay ?

Препоръчан отговор

Бих желал да си поръчам малка резервна част за хладилник на стойност от 33.75 евро от Германия

чрез Ebay. Каква ще и е крайната цена в България и дали тази цена ще е по-ниска, ако за целта  

използувам посредничеството на дистрибуторска ф-ма като "Ник Електрик", например !?

Тъй като до сега не съм се възползувал от онлайн обслужването, по-долу за тези "които са в час" 

с този проблем, им предоставям линк за ориентиране в обстановката:

https://bit.ly/2LWemOR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчваш, даваш адрес и накрая ще ти пише какви пари ще излезе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Eclipse2G написа:

Поръчваш, даваш адрес и накрая ще ти пише какви пари ще излезе.

Това което казвате,

означава ли че ако крайната сума на продукта с транспортните разходи не ти хареса ,

може да се откажеш от поръчката и да не им изпратиш парите !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В eBay може да се откажеш да платиш, т.е. да си купил, но така и да не платиш. Много вероятно продавача ще ти постави отрицателен рейтинг, а при няколко нарушения и eBay може да ти затвори акаунта. За да разбереш цената просто питай продавача. Те са отзивчиви, в крайна сметка ти се каниш да им дадеш пари, а и се стараят да оставят добро впечатление, защото са зависими от рейтинга, който ще им оставиш. Питай го за най-евтината доставка, защото има няколко...

ПП: На страницата си го пише:

Paketversand bis 31 kg Standard Nachnahme-Zuschlag *
Bulgarien, Estland, Finnland, Griechenland, Kroatien, Lettland, Litauen, Republik Malta, Monaco, Portugal, Rumänien, Schweden, Slowakei, Slowenien, Ungarn, Zypern 14,95€

Sperrgut-Zuschlag (zzgl. Paketversand)    
Deutschland 0,95€ -
Belgien, Bulgarien, Dänemark, Estland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Kroatien, Lettland, Litauen, Luxemburg, Republik Malta, Monaco, Niederlande, Österreich, Polen, Portugal, Rumänien, Schweden, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechische Republik, Ungarn, Zypern 9,95€ -

ППП: И в eBay ти пише цената на доставка: $17,42

ПППП: Виж кое излиза най-евтино, не ми се конвертират евра и долари: https://www.ebay.de/dsc/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_TitleDesc=1&_oac=1&_nkw=Griff+Bauknecht+481949868683&_sop=15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, аm-аm написа:

В eBay може да се откажеш да платиш, т.е. да си купил, но така и да не платиш. Много вероятно продавача ще ти постави отрицателен рейтинг, а при няколко нарушения и eBay може да ти затвори акаунта. За да разбереш цената просто питай продавача. Те са отзивчиви, в крайна сметка ти се каниш да им дадеш пари, а и се стараят да оставят добро впечатление, защото са зависими от рейтинга, който ще им оставиш. Питай го за най-евтината доставка, защото има няколко...

ПП: На страницата си го пише:

Paketversand bis 31 kg Standard Nachnahme-Zuschlag *
Bulgarien, Estland, Finnland, Griechenland, Kroatien, Lettland, Litauen, Republik Malta, Monaco, Portugal, Rumänien, Schweden, Slowakei, Slowenien, Ungarn, Zypern 14,95€

Sperrgut-Zuschlag (zzgl. Paketversand)    
Deutschland 0,95€ -
Belgien, Bulgarien, Dänemark, Estland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Kroatien, Lettland, Litauen, Luxemburg, Republik Malta, Monaco, Niederlande, Österreich, Polen, Portugal, Rumänien, Schweden, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechische Republik, Ungarn, Zypern 9,95€ -

ППП: И в eBay ти пише цената на доставка: $17,42

ПППП: Виж кое излиза най-евтино, не ми се конвертират евра и долари: https://www.ebay.de/dsc/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_TitleDesc=1&_oac=1&_nkw=Griff+Bauknecht+481949868683&_sop=15

Тук нещо не мога да свържа нещата,

защото 17.42 долара са приблизително 50% от стойността на продукта !?

Тази цена за опаковка и транспорт на този дребен артикул не е ли много висока ?

Използуването като посредник на доставката в лицето на българска фирма, не е ли по-удачния вариант в моя случай и

дали отново крайната цена на продукта . . . ще е толкова фрапираща ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше и €8. По-евтино наистина е нереалистично. Даже това може да е с проследяващ код, за да си вържат гащите, да не вземеш да излъжеш, че не си я получил и да ти връщат парите накрая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъниш на националния номер на Еконт и питаш. Те имат такава услуга да купуват от твое име и да докарат до братата ти стоката.
Питаш!
Ама не тук - тях.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна има такава практика, артикулът да ти грабне окото, заради ниската си цена, обаче цената на доставката да е висока, както и обратното - малко по-надута обща цена и безплатна доставка.
В крайна сметка ще платиш Total-a, т.е. цената на артикула + цената за доставка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Звъниш на националния номер на Еконт и питаш.

Само за Гърция и Румъния имат.

преди 1 час, XYconstant написа:

В крайна сметка ще платиш Total-a, т.е. цената на артикула + цената за доставка.

Точно така. Затова и дадох сортиране по цена+доставка. На практика продавача може да балансира двете както си пожелае, защото плаща еднакви такси на eBay. Така може да посочи доставката да е безплатна, а да си приспадне разходите към общата цена.

А има и разни китайци, които разчитат на бунаци - слагат цена $5, а доставка $1999 и ако някой недогледа, не ми се мисли...

преди 5 часа, Optium написа:

Използуването като посредник на доставката в лицето на българска фирма, не е ли по-удачния вариант в моя случай и

Имаше някакви посредници, но ще изгубиш цяла вечност докато научиш как става, а да ти спестят 10 лв. По-добре си спести главоболията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, аm-аm написа:

Само за Гърция и Румъния имат.

Верно?

Стара тема:
https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=76579

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,

за информацията която получих от вас !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, DarkEdge написа:

Верно.

https://www.econt.com/404

И човека търси доставка от Германия, не от Англия. Пълен офтопик си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, аm-аm написа:

Пълен офтопик си.

Верно? Дали? Още в самото начало съм написал:

преди 14 часа, DarkEdge написа:

Питаш!
Ама не тук - тях.

Кой от форума е по-светнат за възможностите на фимата от самите й служите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Верно? Дали? Още в самото начало съм написал:

Кой от форума е по-светнат за възможностите на фимата от самите й служите?

Очевидно аз. Защото съм ги питал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, аm-аm написа:

Очевидно аз. Защото съм ги питал.

Баси смешникът си - пита ги и вече си по-знаещ от тях. Я, бегай брзо по наклона, МОЛЯ!
Разсмя ме...поведението ти активно прилича на такова на шут или високомерен такъв.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки усилията ви,

никой от вас не успя да предположи докъде би стигнала алчността

и наглостта на един немски капиталист, защото по-долу ще ви публикувам писмото

което получих днес като "крайна цена" от завода-производител за счупената ми закопчалка

на вратичката на фризера ми:

Porchka_do_nemska_firma.jpg

За тази сума бих могъл да си взема спокойно един хладилник втора употреба !

За това не ги съжалявам тези мръсници и им пожелавам в следните 5 години

да бъдат пометени от още една многомилионна  вълна бежанци от Африка и Близкия Изток,

които да ги докарат до . . .нашето дередже на живот !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо ръмжене - купувай си нов хладилник. Хем ще е по-икономичен, хем ще е гаранционен.
Комунизмът е само в главите на нялои хора... И безплатният обяд е само за доказано социално слаби.
Освен това цените са високи, за да може държавата да обгрижва тия, които не могат.
И аз за един бутон за осветление с две контактни пластинки трябва да дам $19. Ръмжа ли - не.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.07.2018 г. в 12:52, DarkEdge написа:

Баси смешникът си - пита ги и вече си по-знаещ от тях. Я, бегай брзо по наклона, МОЛЯ!
Разсмя ме...поведението ти активно прилича на такова на шут или високомерен такъв.

Пич как коментираш другите какви били, я се погледни малко... Винаги да нагрубиш някого. Какъв индивид си ти? За какъв се мислиш? Не можеш ли по чисто човешки начин да отговориш. 

Като няма да помагаш, не спами темите на хората. Още по-малко за да нагрубяваш хора.

(Дейм, че си бил и Модератор!). Къде да се оплача, че модератора му липсва пълно възпитание по нормални човешки взаимоотношения?

Всъщност намерих как да се свържа. Дано хората от "управата" да са по-читави и да ти отнемат правата, че нещо си се забравил. Модератора трябва да се грижи за доброто отношение на хората един към друг, не да ги нагрубява той.

Редактирано от MisterDimchev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, MisterDimchev написа:

(Дейм, че си бил и Модератор!). Къде да се оплача, че модератора му липсва пълно възпитание по нормални човешки взаимоотношения?

Според администратора на форума тези му обръщения и този модератор са точно на мястото си. Сега прецени дали и твоето място е в такава среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Според администратора на форума тези му обръщения и този модератор са точно на мястото си. Сега прецени дали и твоето място е в такава среда.

Ами повече хора пишете и се оплачете и ще разбере и Администратора, че хич не му е мястото. 

Как може такова отношение към хората по-принцип. Шут ала бала... От поредния скрит зад някакъв профил. Че и доста неграмотен. Модераторите би трябва да са и грамотни. Последната част на изречението му, почти няма смисъл като състав. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, MisterDimchev написа:

Ами повече хора пишете и се оплачете и ще разбере и Администратора, че хич не му е мястото. 

Достатъчно писахме. Хванахме си чукалата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти. Аз влизам тук от време на време. Има и кофти и добри хора, но Модератори да са на такова ниво е недупостимо. Вместо да наказват обиждащи, те обиждат. Все едно полицията да те краде (не, че не го прави, но...).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.