Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

опитвам се да направя едни канал в youtube по-гледаем. За целта ми трябват честни мнения едно примерно видео от канала дали ви харесва или не. Още повече ще се радвам, ако кажете и кое в него ви харесва/не ви харесва. Това е видеото -  

Ще бъде благодарен за всяко зрителско мнение, написано тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Музиката едва ли е от безплатната библиотека на YouTube, така че първата работа, която ще ти се случи е бан на клипа и едно от трите наказания за изтриване на акаунта ти барабар с всичко качено. Регистрацията обикновено протича с валиден мобилен телефон и ако си баннат не ми е ясно дали няма да се наложи да крадеш на някой номера за твоите лични цели или ще се запишеш и регистрираш за пробен период известяване на виртуално устройство.

И един съвет - гледани клипове са видео ръководствата. Ако нямаш работа, намери си някаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей снима през препятствия - това е основно правило. Снимаш докато яздиш - това е мой израз, надявам се ясен ти. Има техника, има и програми, които да го оправят. Снимаш под наклон. Снимаш срещу източник на светлина. Режеш тялото. Нямаш монтаж и различни гледни точки. Накратко, снимаш като кифла с телефон, без да се обиждаш.

Нямаш контакт с момичето, нямаш близък план, нямаш тема. Имаш маниер на снимане на папарак, който наднича над оградата.

Разкарай прелитащия гларус с телефона и публиката или я ситуализирай.

преди 3 минути, Mlechko написа:

Музиката едва ли е от безплатната библиотека на YouTube, така че първата работа, която ще ти се случи е бан на клипа и едно от трите наказания за изтриване на акаунта ти барабар с всичко качено.

Това нещо ново ли е или се изказваш неподготвен? Даже с неуредени авторски права може да не му блокират дори аудиото в клипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Това нещо ново ли е или се изказваш неподготвен? Даже с неуредени авторски права може да не му блокират дори аудиото в клипа.

Не си си чел урока за авторството. От първия път се гласи, че може да се начислява монетизация за автора и възможно поява на реклами за чужда сметка.  Ако автора обаче реши, че монетизацията не му върши работа и подаде оплакването си, ще си бере греховете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е голям проблем при тези състезания, тъй като навсякъде има лостове и колони, които ги държат, а състезателите се движат между тях и постоянно се случва нещо от уредите да препречва видимостта. Контакт с момичето няма как да има, това е съчетание изиграно пред съдийско жури. Състезателите се концентрират как да се представят най-добре пред журито и публиката, не им е много до контакт с камерите. Отделно желаещите да снимат са доволно количество хора, да разкарам който и да е, е абсурдно, всеки там има право да снима. Нещо повече, организаторите са доста (на моменти прекалено) толерантни, случва се снимащите да влизат на площадката и дори да препречват видимостта на журито, малко тъпо, но се случва. Все пак мерси за забележката, за ъгъла под който е снимано, отчитам го и аз като минус. Снимане срещу източник на светлина - за облачното небе ли става дума? Все пак това е на открито, а не в студио, в което човек може да си гласи осветлението. Предвид че състезателката се е покатерила на два метра височина, за да го няма небето, трябва камерата да е поне на 4 метра, там няма такива условия. За това че няма тема, мисля че бъркаш - темата е представянето на една състезателка, която е забележителна с това, което прави. Колкото и да е зле видеото, това поне се вижда. 

Съветът да си намеря работа да речем че излиза извън темата, не ми е особено полезен, но благодаря и за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mlechko написа:

Не си си чел урока за авторството. От първия път се гласи, че може да се начислява монетизация за автора и възможно поява на реклами за чужда сметка.  Ако автора обаче реши, че монетизацията не му върши работа и подаде оплакването си, ще си бере греховете. :)

Айде-айде. Може, а не ще. Знаех си, че се изказваш неподготвен. Що клипове имам с разпозната музика с авторски права... Имам и чужди реклами, имам и с блокирано аудио, имам и нерешени спорове. Даже имам разрешение от създатели на музика, ама не ми се занимава да им обяснявам на тези от YouTube.

преди 2 часа, all-sofia написа:

Това е голям проблем при тези състезания, тъй като навсякъде има лостове и колони...

Убеди ги, че е в техен интерес да снимаш. Изискай да си със специален статут. Надявам се да имаш прилична техника. Сложи си бадж. Поискай съдействие на организаторите, да те представят и т.н. Разпореждай се. Иначе се стараеш за неизползваем материал.

Състезателите се концентрират как да се представят най-добре пред журито и публиката, не им е много до контакт с камерите.

Не е нужно да снимаш само на състезание. Аз даже не разбрах, че е на такова. Имаше 20 души седянка и оня летящ палячо, който има по-добри кадри от теб, защото ти мина пред камерата няколко пъти.

Убеди ги, че ще им направиш хубаво видео, и най-важното - научи се да правиш качествено видео. Но всичко започва с техниката.

Все пак това е на открито, а не в студио...

Не е като да не можеш да избереш времето, да ползваш изкуствена светлина... Вчера гледах една уникална пеперуда снимана. Да не мислиш, че е кацнала да я снимат? Половин час лежал в калта фотографа за 1 кадър.

За това че няма тема, мисля че бъркаш - темата е представянето на една състезателка...

Тц, още не знаеш какво е тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми харесва че момичето е с очила

и никой там от тъпунгерите не казва как може да се окьорави.

не ми харесват и такива работи 

на хранилка на сорос ли си

та  покрай другите видеа да видим и това ?

не ме и кефи че се плези (  заучен репертуар)  или знам ли позьорство 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай някое НЛО, ако се справиш, че и ако е с относително добро качество, стотици хиляди с една обща мозъчна клетка ще те лайкват и шерват безброй пъти като доказателство за предмета на вярата им.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Yvan Sergeev написа:

не ме и кефи че се плези (  заучен репертуар)  или знам ли позьорство 

Показва контрол над тялото си. При изпълнение на трудно упражнение лицето се сбръчква, а тя показва, че има контрол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, аm-аm написа:

Даже имам разрешение от създатели на музика, ама не ми се занимава да им обяснявам на тези от YouTube.

Аз имам един случай с песен за $122 от SoundDogs. Правата за нея са следните:

Upon purchase of any Sound Effects you are authorized to synchronize the Sound Effects audio content with audio and audiovisual productions, presentations and applications (hereinafter referred to as “Projects”) such as:
• Film productions

• Television presentations, commercials and productions
• Radio presentations, commercials and productions
• Internet presentations, commercials and productions
• Computer/Video Games
• Flash Animations
• Live performances and Theatre plays
• DVD, Video and Multimedia productions
• Web pages
• Musical recordings
• Training, Educational, Marketing and Trade Show presentations
• Answering Machines and On hold messages 

You may broadcast and/or distribute an unlimited number of Projects worldwide without limitations.

Интересното, че след качване клипът автоматично е маркиран за нарушаване авторските права и ти трябва да обжалваш и да докажеш, че всъщност имаш сделка/договор за използването му. След това ти го отблокирват. :) Изглежда ми говориш за същото... Вярно е неприятно. В случая мисля е необходимо да вземеш мерки, тъй като музиката е предназначена именно за такава комерсиална дейност.
Друг казус е, че YouTube може да си позволи надвишаване на правата, като получиш предупреждение само за клип, в който демонстрираш инсталация на нелегален софтуер, в който случай на практика няма нарушение. Целта на рапорта от автора е да направиш обжалване, при което се започва съдебно дело, като снесеш данните си - телефон, име, адрес. При което пак ще те окаушат за съдържание и разпространение на нелегален софтуер.
И още един казус, за отворилия темата: Да не разчита на монетизацията, защото YouTube също като някои торент тракери и Vbox7 анонсират клипове по техен избор и смотрение и могат да те лишават от монетизация както намерят за добре.

Цитат

Нападателката на централата на YouTube се оплаквала от цензура. Насим Агдам смятала, че достъпът до клиповете й е ограничаван от "тесногръдите служители на YouTube".

Нападателката, която простреля трима души в централата на YouTube в Сан Бруно (3-ти Април 2018), е била ядосана, защото платформата ограничавала достъпа до видеоклиповете й. Полицията в Калифорния я идентифицира като 39-годишната Насим Агдам. Тя рани мъж и две жени, след което се самоуби. Разследването продължава и все още не са потвърдени мотивите за атаката. Пострадалите са 36-годишен мъж, който е в критично състояние, и две жени - на 32 и 27 години, които са стабилизирани, заяви говорител на болницата в Сан Франциско.

Агдам многократно се е оплаквала на сайта си, че YouTube ограничава достъпа на потребители до каналите й и така намалява печалбите й.
Бащата на Агдам Исмаил разказва пред Си Ен Би Си, че тя е изчезнала през уикенда и е обявена за издирване в понеделник. Полицията я открила същия ден заспала в колата й близо до централата на YouTube.
Какво знаем за заподозряната?
Насим Агдам е от персийски произход и е живеела в Сан Диего, Калифорния. Полицията разкрива малко детайли за нея, но според американски медии тя е имала канал в YouTube, който е изтрит от компанията след нападението. Агдам е качвала клипове, които "се противопоставят на насилието над животните", както ги описва самата тя. През последните месеци тя е била обсебена от факта, че броят на зрителите на клиповете й е намалявал, разказват нейни близки пред американски медии. Агдам е обвинявала за това политиката на онлайн платформата.

"Няма свобода на словото в реалността и ще бъдете подлагани на натиск, ако казвате истината, която не се вписва в системата", пише тя на сайта си. "Видеата на определени потребители са филтрирани така, че много малко хора могат да ги виждат. YouTube не предлага еднакви възможности за развитие, както и всички други сайтове за видеосподеляне. Каналът ви ще се развива, но само ако те решат."
Агдам публикува клипове на английски и на фарси и твърди, че последните й публикации са цензурирани от "тесногръдите служители на YouTube".

Бъдете наясно! Диктатурата съществува във всички страни, но с различни тактики! Те се грижат само за лични и краткосрочни печалби и правят всичко, за да постигнат целите си, дори да заблуждават обикновените хора, да крият истината, да манипулират науката и всичко, да излагат на риск общественото психическо и физическо здраве, да злоупотребяват с други животни, околната среда, разрушаването на семейните ценности, насърчаването на материализма и сексуалната дегенерация в името на свободата и превръщането на хората в програмирани роботи!
"Направете лъжата голяма, направете го просто, продължете да я казвате и в крайна сметка ще я повярват".

На 16 януари 2018 г. YouTube поиска изискване за изплащане на пари, от 10 000 часа гледане за цял живот до 4 000 през последните 12 месеца, което предизвика Агдам и други малки създатели на съдържание. Два дни след промяната в правилата на YouTube, Агдам купи пистолета, използван в крайна сметка при стрелбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Mlechko написа:

ти трябва да обжалваш и да докажеш, че всъщност имаш сделка/договор за използването му

Това е, ако съм включил adsense да правя пари. Иначе, на кой му се занимава. Има един клип, снимал съм концерт на открито, обаче някакви танцували на някакво парче и то е разпознато.

преди 35 минути, Mlechko написа:

Да не разчита на монетизацията, защото YouTube също като някои торент тракери и Vbox7 анонсират клипове по техен избор

За vBox7 се убедих, че договори се включват само баджанаци. Тубата пък вдигна изискванията, 500 абоната искат и разни други глупости, защото много успешно хората почнаха да печелят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много внимавай с авторските права, че заради един тъп клип ми затриха канала и няколко години от живота ми в щатите отиде в тоалетната, барабар с израстването на детето :(

Не, че не съхранявам клиповете при мен, но си е трудна работа да се преработват и качват отново.

Поздрави и успех с начинанието!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.