Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

На 18 години съм, момче, очевидно от снимката, и взе да ми пада косата.

Вижда се вече ясно две ивици от двата края, където почва да оплешивява. А преди си ми беше изрядна и много гъста.

Тестостерона принципно винаги си ми е бил леко високичък, но не смятам че това е проблем, все пак на 18 съм, да му се не види.

Малко комплекс ми е, разберете ме. Косата ми винаги си е била хубава и много гъста. И сега просто :(

Не е кой знае колко, но все пак го има, а и ме е страх, че ще прогресира.

От какво може да е ?

Ето снимки :

[url=https://ibb.co/hF5MR8][img=https://thumb.ibb.co/hF5MR8/IMG_20180729_100032.jpg][/url]

image.png

[url=https://ibb.co/kf1BR8][img=https://thumb.ibb.co/kf1BR8/IMG_20180729_100049.jpg][/url]

Редактирано от Staseka7777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отидете на кожен лекар като за начало Според вас дали можем от форума да помогнем?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш на най-неподходящото място! Даваш ли си сметка, че за 30 минути можеш да получиш 300 "компетентни" съвета, от които вярно, може да ти настръхнат косите!

Получи правилния отговор!  :)

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Отидете на кожен лекар като за начало Според вас дали можем от форума да помогнем?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, нещо другите снимки не можаха да се качат. Това е причианта за 1500-те редакции на поста ми.

Ето линк към тях : цък

П.П. към отговорилите : Ами неделя е, утре ще работи чак, а искам поне едно предположение да видя, да знам г/д какво да очаквам. При личната малко съм скаран с нея, заради бележките за училище. Аахахаха.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Staseka7777 написа:

Тестостерона принципно винаги си ми е бил леко високичък, но не смятам че това е проблем

Можеш да смяташ каквото си искаш, това не значи че си прав. Има ли в рода ти по бащина и майчина линия роднини  с такива признаци? Дори да са през две-три поколения назад... Ако е така, с голяма степен на вероятност може да се твърди, че е наследен генетичен признак. Имам познат, чийто дядо е  плешив и баща му и той, при него(познатият ми) започна процеса на оплешивяване на сходна с твоята възраст.

Редактирано от sliderum
правопис и добавки (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Staseka7777 написа:

Ами неделя е, утре ще работи чак...

За един ден няма да ти опада косата!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Staseka7777 написа:

Съжалявам, нещо другите снимки не можаха да се качат. Това е причианта за 1500-те редакции на поста ми.

Ето линк към тях : цък

П.П. към отговорилите : Ами неделя е, утре ще работи чак, а искам поне едно предположение да видя, да знам г/д какво да очаквам. При личната малко съм скаран с нея, заради бележките за училище. Аахахаха.

Това с кой си скаран е без значение. Личната ти лекарка трябва да ти даде направление и да отидеш на кожен лекар. Причините за косопад може да са най-различни и така нищо не може да се каже. Косопада може да се получи от стрес, хормонален дизбаланс, неправилно миене на косата с препарати, болестно състояние на кожата на главата, а може просто и да ти е такъв гена. Тук може само да гадаем.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към слидерум - баща ми е на 53 г., от 40 годишен постепенно взеха да му се появяват ивици като мене на снимките. Сега е с половин коса почти. Дядовците, единия дори на възраст е с добра коса, другият и той.

Съжалявам принципно сега леко, че Ви занимавам с глупосит, така излиза. Но съм притеснен, разбирате ли ? А и при личната е вярно, че се заяжда.

А и искам да чуя и малко хорско мнение, не само лекарско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Staseka7777 написа:

Към слидерум - баща ми е на 53 г., от 40 годишен постепенно взеха да му се появяват ивици като мене на снимките. Сега е с половин коса почти. Дядовците, единия дори на възраст е с добра коса, другият и той.

Съжалявам принципно сега леко, че Ви занимавам с глупосит, така излиза. Но съм притеснен, разбирате ли ? А и при личната е вярно, че се заяжда.

А и искам да чуя и малко хорско мнение, не само лекарско.

Какво е това хорско мнение. Ще напиша за трети път и повече няма да се занимавам. Проблема е твой решавай го както намериш за добре. Отиваш при личната лекарка. Ако не ти е по вкуса или нещо не се разбираш с нея може да я смениш. GP-та колкото искаш. Като за начало е хубаво да се отиде на кожен лекар да се прегледа скалпа. Ако се наложи могат да се направят и още изследвания в последствие. След това вече ще се прецени откъде може да е проблема. Всичко друго са само празни приказки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички случаи минаването при кожен лекар няма да навреди, но начинът на опадане на косата,  е характерен не за заразно заболяване, а именно за причинено от генетично предразположение. Хормоналният дисбаланс може да го е форсирал евентуално и процесът може да бъда забавен, или дори отложен във времето с прилагането на подходящо лечение. Не следя постиженията на медицината на тази тема напоследък, но съм в голяма степен уверен, че пълно "излекуване" все още няма в практиката.

Редактирано от sliderum
правопис (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми явно ще ходя гола глава, като мутра и това е :D

хубаво де, благодаря за мненията все пак !

Ще отида при личната, ще видя тя къде ще ме отведе и блабла...

Ще пиша за развръзка !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутал ли си улични животни и след това да си буташ косата /без да си измил ръцете/?

Макар че, оплешивяването точно от там си е най-често срещаното, но да се изключи това като възможност, докато отидеш на кожен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май че има друг проблем. Преди малко си измерих кръвното - 180/150. Пих половинка Валтензин - 160/140 падна.  А тамън сега ставам. Между другото, наистина преди 2 месеца контролно ми мереха кръвно и им направи впечатление че привидно съм спокоен, а ми е високо - към 140/100 беше.

А в интерес на истаната, точно от май месец, че даже и от края на Април забелязвам да ми падат все косми на чина в училище от косата, на възглавницата, на бюрото вкъщи.

Значи проблема е по-сериозен.

Интересно обаче, пулсът ми е направо нисък, едвам се чува, доста е бавен, обаче кръвно си има - и тогава когато ми го мереха, и сега.

Благодаря много ! Ще се насоча към лекар ! Ако не ми обърне внимание, ще има виканица, нищо че съм на 18.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Staseka7777 написа:

Май че има друг проблем. Преди малко си измерих кръвното - 180/150. Пих половинка Валтензин - 160/140 падна.  А тамън сега ставам. Между другото, наистина преди 2 месеца контролно ми мереха кръвно и им направи впечатление че привидно съм спокоен, а ми е високо - към 140/100 беше.

Човече, с това кръвно си за спешен кабинет! Заминавай още сега в бърза помощ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е друг. Сърцето едвам се чува, което е странно. Колко пъти го нагласям тоя апарат и помпя, и все трябва да съм слухар за да ги чуя. Чува се нещо леко, но не е както трябва да бъде. На бащата се чува по друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе на темата...Би ли ни споделил въобще каква ти е "диетата" от лекарства и хранителни добавки, която вземаш когато трябва, а вероятно и когато не трябва. Да не би да си почнал да тренираш нещо, някакъв културизъм, или дори ей така за общо подобряване на мускулната форма и да вземаш някакви препарати?  Такива нещица са основата на развиването на хормонален дисбаланс, съпроводен със променливо кръвно налягане, най-често надвишаващо нормите, стрес за организма и прочие. Ако е така горещо препоръчвам да приключиш тези си занимавки в химическата им част, като и да си направиш временно по-лека физическа,  или дори временно да прекъснеш всичко, докато се освестиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почва да ти пада косата на 18  и след това процесът е трудно обратим.

Ако не се вземат мерки, сериозни зони с наличие на малко коса ще усетиш между 25 и 28.

Това, което можеш да направиш е да потърсиш професионален съвет от лекар експерт в тази област.

Така можеш да спреш косопада и да си дадеш още няколко години  живот на косата.
Може би до 35-40.

Много е индивидуално.

Има хора с буйна коса и на 70 години.

Това вече си е ген.

Ако в семейството ти повечето мъже имат проблеми с косата и рано оплешивяват.
Трудно ще избягаш.

Вече много хора страдат от косопад, не си само ти!

И винаги имаш решение на този проблем, машинка и нула номер.
Няма да ходиш да се постригваш през няколко седмици, ще си спестиш и пари от това, ще ти е леко на главата, особено лятото ще ти е много комфортно.

Да не ти пука, сега е модерно да си с гола глава.

Относно жените, не косата ще ти харесат, а характера, сигурността която можеш да им дадеш и т.н.

Косата да ти е проблем.

Жив и здрав да си само, от косопад не се умира.

Няма се плашиш и няма да се притесняваш само.

Виж колко известни личности са готини и без да имат коса.

Компенсират с други неща.

Така че горе главата.
;)

Аз този проблем си го реших с машинка и нула номер, минавам се през два три дена.
И въобще не ми пука, чувствам се екстра и свежо.

Ако ползваш гелове за коса и лакове, препоръчвам ти да спреш.

И да започнеш да използваш само шампуани за косопад и т.н след лекарска консултация.

Относно другите простотии, които си изръсил, ми напомняш на дядо ми, лека му пръст, той като е бил на 35 и са му излезли едни пъпчици се е разревал че ще мре, е живя до цели 85.

Човече ти ме разби, само едно ще ти кажа, като кандидатствах за една работа, ми правеха медицински тестове и ЕКГ показваше високи стойности.
Накараха ме няколко пъти да си направя за да вляза в нормата за годен, според изискванията.
Но в крайна сметка каквито и да са показателите, доктора пише годен ли си или не.

Нормално е между 18 и 30 да си с по динамични показатели било на сърце и кръвно и бла бла.

Вече ако изпитваш дискомфорт, болка и имаш влошаване в качеството на живот, ще търсиш диагноза, лечение и лекарска помощ, виж хората тук как ти се подиграват.

По спокойно малко.

По мъжки се дръж.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Staseka7777 написа:

...искам поне едно предположение да видя, да знам г/д какво да очаквам...

Това е правилният начин на мислене. Човек винаги трябва да е подготвен, не само за срещи с лекари.

преди 2 часа, sliderum написа:

...наследен генетичен признак...

Това е номер 1 причина за косопад и/или побеляване на косата. Разбира се, това не означава, че не трябва да се живее здравословно. Специално храненето е изключително важно. Като начало трябва да изхвърлиш всички боклуци от храната си, включително газирани напитки. За добри коса, кожа и нокти, съветват прием на витамин Е, цинк и ненаситени мастни киселини, като рибено масло и зехтин. Като вземеш направлението от личната лекарка и отидеш на кожен, задължително зачекни тази тема, ако той не го направи. И виж поста на @sliderum за химията и кажи какво е положението там, защото щом ис мериш тестостерона, вероятно натам си се насочил.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, badsector написа:

Това е правилният начин на мислене. Човек винаги трябва да е подготвен, не само за срещи с лекари.

Това е номер 1 причина за косопад и/или побеляване на косата. Разбира се, това не означава, че не трябва да се живее здравословно. Специално храненето е изключително важно. Като начало трябва да изхвърлиш всички боклуци от храната си, включително газирани напитки. За добри коса, кожа и нокти, съветват прием на витамин Е, цинк и ненаситени мастни киселини, като рибено масло и зехтин. Като вземеш направлението от личната лекарка и отидеш на кожен, задължително зачекни тази тема, ако той не го направи. И виж поста на @sliderum за химията и кажи какво е положението там, защото щом ис мериш тестостерона, вероятно натам си се насочил.

Истината е друга, ако се поровиш в исторически план и се върнеш назад във времето, ще установиш че косопад е нямало или е било наистина само генетично  в супер малък процент и само при определен тип лица.

Но тогава е нямало WIFI, клетъчни мрежи, радиo ефир, телевизионен ефир, GPS, радари, сателити, каквито и радио сигнали се сетиш.

Тези неща са фактори за бум на този проблем и само тези с най силен ген устояват на тези фактори, но ги удря на други места.

Озонът, въздухът, замърсяването, консумираните храни, продуктите, използваните пестициди, изкуствените торове, химикали, гмо-тата, етата...............

Психологични фактори, стрес на работа, стрес в ежедневието, стрес у дома също допринасят.
Стрес дори и в училище.

Как сме живи още се чудя.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Tanner Foost Foust написа:

Истината е друга, ако се поровиш в исторически план и се върнеш назад във времето, ще установиш че косопад е нямало или е било наистина само генетично  в супер малък процент и само при определен тип лица.

Истината е, че се опитваш да пробутваш някакви псевдонаучни градски легенди. Забрави да включиш и кемтрейлса в диетата. Да, всяко едно от цитираните неща имат влияние, същевременно ти се опитваш да ни ги внушиш като фактор, отговорен за едва ли не в повечето от случаите на плешивост, а на практика е точно обратното.

Редактирано от sliderum
провопис (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Истината е, че се опитваш да пробутваш някакви псевдонаучни градски легенди. Забрави да включиш и кемтрейлса в диетата. Да, всяко едно от цитираните неща имат влияние, същевременно ти се опитваш да гини ги внушиш като фактор отговорен за едва ли не в повечето от случаите на плешивост, а на практика е точно обратното.

В основата стои генът, но всички изброени фактори ускоряват процеса, думай квото си щеш.

Но друго си е да живееш в по чист свят, далеч от всики негативни фактори ;)

А иначе в BG МАМА можеш да прочетеш за свойствата на лукът, чесъна, ампулите за коса, присаждането на коса и какво ли още не....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tanner Foost Foust написа:

но всички изброени фактори ускоряват процеса

Ти нещо друго писа в предишният си коментар, ама да не задълбаваме с дърлене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Ти нещо друго писа в предишният си коментар, ама да не задълбаваме с дърлене.

Ако попиташ индустрията така ли е, ще отрече за да запази пазарът си, също както е с петролът и електрическите автомобили.
Индустрията с петрола пази пазарът си, за това ограничава и държи под контрол всички останали източници на енергия, които са много по чисти и икономични.

В този свят не всичко, което ни набутват е най доброто и оптималното.

Така че радиационният ефект си е налице.

Преди 50 години не започваше да ти пада косата на 18 нали.

Нека бъдем обективни.
 Всеки от нас в ежедневието си е подложен на доста количество радиационно облъчване.
Отделно и всеки от нас има смартфон в джоба си със съответните SAR показатели за радиационно облъчване.

Така че аргументите ми са отлични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тия теории на конспирацията на главата на автора на темата! Има раздел за празни приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Стига с тия теории на конспирацията на главата на автора на темата! Има раздел за празни приказки.

Той горкия какви простотии е писал след косопада си не е истина.

Та както и да е наистина няма смисъл да спорим.

Всеки си има своето мнение и своята гледна точка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.