Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Предполагам този въпрос много пъти е задаван тук, но не можах да намеря точния отговор. Става дума за въпросния проблем с "Няма налични връзки". Аз съм на преносим компютър, и безжичния ми интернет (Wi-Fi) си е окей. От телефона хващам без проблем, но от снощи на лаптопа ми излезна тази иконка с хиксчето. Преинсталирах драйвери, рестартирах рутера, защитната стена също е окей. Направих всичко което знам и мога да направя, но все същото. Надявам се да съм бил значително точен в обясненията си. Бих бил благодарен ако някой ми помогне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои модели преносими компютри си имат хардуерно бутонче за пускане/спиране на радиото... Та да не би да е спряна от там безжичната мрежа ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@techmaniac, благодаря за бързия отговор, но всичко изглежда наред. Дори от "настройките на адаптера" всичко си е пуснато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от device manager/network adapters. Точни марка и модел на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно...

Възможен сценарий е и повредена мрежова карта. Имал съм такъв случай- просто си стои хиксче на иконката в трея и толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Troubleshooter пуска ли - десен клик по иконата за мрежа в трея и избираш Troubleshoot problems. И следваш съветника, като избираш проблем със специфичен адаптер и указваш безжичния адаптер.
Провери и услугата WLAN Autoconfig стартирана ли е - Ctrl+Shift+Esc - раздел Services > WLAN Autoconfig. Ако не е стартирана, пробвай да я стартираш от services.msc и да зададеш режижим на сттартиране Automatic.
Услугата можеш да стартираш и от cmd стартирана с администраторски права с командата:
net start WlanSvc

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв модел е мрежовата карта, влез в диспечера на устройствата и погледни пак някой драйвър да не липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.