Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 1 час, adersa написа:

ето го и другият философ

Кой е философ е спорен момент. А и съм се нагледал на "специалистите" консултанти в техно бакалиите.
'ми те не знаят кое устройство какво може. Да не говорим пък за измислените висококачествени компютри/лаптопи - на тях колко им разбират...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е имат си и големи минуси някои бакалии , но все пак е хубаво да видиш на живо нещо преди да го купиш онлайн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, adersa написа:

Така е имат си и големи минуси някои бакалии

Те почти не им останаха плюсове. Освен това, че можеш да го видиш на живо... Това като го сложиш на кантара с минусите и щръква самотно...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, eminem_vr написа:

Исках да кажа всъщност че смарт изобщо не е нужен на телевизор. Излишна екстра която само оскъпява. Не че няма смарт за тия пари. Ама има смарт и смарт. А дори и по-хубавия е ненужен като цяло защото има доста евтини решения които го заместват много по-добре като функционалност без да набъбва цената на самия телевизор. А и тези функции обикновенно не се ползват хич с куцото дистанционно и бавното процесорче в бюджетния телевизор. Та бих искал по-скоро да питам автора за чии му е смарт?

Такива са времената, аз също ползвам смарт тв с андроид Сони да не го ползвам за сърфиране из нета но за всякакви останали приложения за филми за каквото и да било е просто страхотен.

Разбира се който иска може да

си комбинира много нисък клас тв с андроид тв бокс защото няма вече 2к тв от средни и горни класове тв.

преди 10 минути, adersa написа:

Така е имат си и големи минуси някои бакалии , но все пак е хубаво да видиш на живо нещо преди да го купиш онлайн

Никой не те кара да поръчваш директно от нета.

Трябва преди да отидеш в магазина да знаеш какви модели да гледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PigManu написа:

Такива са времената, аз също ползвам смарт тв с андроид Сони...

За колко пари? Слабото процесорче ще направи смарт от просто ненужен в досаден за ползване или направо невъзможен за ползване. Такива са времената че си даваме парите за глупости дето са ненужни понеже сме слабо информирани и ни лъжат навсякъде? Тъй значи....

Иначе си напълно прав. Предвид това че един и същи модел може да е с 200-300лв по-евтин в нета отколкото в сметището на Прасевски - технополис, не знам защо да го взимаш от магазина. Никой не ти пречи да го видиш там, но по скоро подхода е обратен. Харесваш нещо там и после го поръчваш след търсене в гугъл за най-ниска цена. Гарантирано ще е по-ниска от техношит. А и там има доста застояла стока. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, eminem_vr написа:

За колко пари? Слабото процесорче ще направи смарт от просто ненужен в досаден за ползване или направо невъзможен за ползване. Такива са времената че си даваме парите за глупости дето са ненужни понеже сме слабо информирани и ни лъжат навсякъде? Тъй значи....

Не бъди предубеден ползвай такъв тв и ще видиш предимствата му и удобството да нямаш допълнителни кутии и дистанционни да си пуснеш филм или музика от You Tube или HBO GO, KODI, VBOX7  и тн. директно на тв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PigManu написа:

Не бъди предубеден ползвай такъв тв и ще видиш предимствата му и удобството да нямаш допълнителни кутии и дистанционни да си пуснеш филм или музика от You Tube или HBO GO, KODI, VBOX7  и тн. директно на тв. 

Точно така правя. Само че през hdmi кабел вързан на скромно компютърче. Е не е скромно чак, ама може и скромно да свърши тая работа. А ей тая клавиатурка ми е много по-добра от дистанционното ти. А компа е много по-смарт. Ама много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така правя. Само че през hdmi кабел вързан на скромно компютърче. Е не е скромно чак ама може и скромно да свърши тая работа. А ей тая клавиатурка ми е много по добра от дистанционното ти. А компа е много по-смарт. Ама много.

Човек ето от такива надпревари започват дразгите, мойто е по добро от твойто при положение че сравняваме две напълно различни неща, начи накратко ти ползваш компа си а тв за монитор. Също съм ползвал едно време този начин.

Начи няма смисъл да говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PigManu написа:

Човек ето от такива надпревари започват дразгите, мойто е по добро от твойто при положение че сравняваме две напълно различни неща, начи накратко ти ползваш компа си а тв за монитор. Също съм ползвал едно време този начин.

Начи няма смисъл да говорим.

Има смисъл да говорим. Защото трябва да се спомене и цена. Защото едно такова скромно компютърче дето да може да възпрозиведе 4к видео (демек да не засича и на тубата на такова съдържание) често излиза по-евтино отколкото е разликата от един и същи модел телевизор със или без смарт. Т.е. тази функция ти я оценяват на повече отколкото струва, само заради "удобството" да я ползваш директно в телевизора с дистанционното си. Понеже всичко е готово и нагласено и няма нужда от кабели и настойки, инсталация на уиндоус и драйвъри и кодаци. Опростено за прости хора. Да ама ако е бюджетен телевизор тогава процесорчето е слабо и тези функции са бавни орязани и неползваеми. Със сигурност без място за сравнение с функциите на компа. А са те излъгали да платиш за тях. Надявам се да съм ясен. 

Доколко са различни неща не знам. Според мен моя телевизор е много по-смарт от твоя. Само дето хардуера на смарта е в отделна кутия със собствено захранване и охлаждане и много повече функции. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, eminem_vr написа:

Има смисъл да говорим. Защото трябва да се спомене и цена. Защото едно такова скромно компютърче дето да може да възпрозиведе 4к видео (демек да не засича и на тубата на такова съдържание) често излиза по-евтино отколкото е разликата от един и същи модел телевизор със или без смарт. Т.е. тази функция ти я оценяват на повече отколкото струва, само заради "удобството" да я ползваш директно в телевизора с дистанционното си. Понеже всичко е готово и нагласено и няма нужда от кабели и настойки, инсталация на уиндоус и драйвъри и кодаци. Опростено за прости хора. Да ама ако е бюджетен телевизор тогава процесорчето е слабо и тези функции са бавни орязани и неползваеми. Със сигурност без място за сравнение с функциите на компа. А са те излъгали да платиш за тях. Надявам се да съм ясен. 

Доколко са различни неща не знам. Според мен моя телевизор е много по-смарт от твоя. Само дето хардуера на смарта е в отделна кутия със собствено захранване и охлаждане и много повече функции. 

Много далече си от всичко безмислено е.

Някой ден ако ползваш подобен тв. за "прости хора" тогава ше си на мойто ниско ниво и ше обърнеш плочата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PigManu написа:

Много далече си от всичко безмислено е.

Някой ден ако ползваш подобен тв. за "прости хора" тогава ше си на мойто ниско ниво и ше обърнеш плочата.

agree to disagree

И не, монитор ще е ако седя пред него с клавиатурата и мишката. Ако седя на дивана с другата клавиатурка дето е като дистанционно, си е нещо като смарт+  или   смартХ2. И си пускам и дискавъри или футбол ако искам, ако не youtube каналите дето следя. То и без това само това гледам. Биг брадър и турски сериали -  не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, eminem_vr написа:

agree to disagree

Има една приказка "никога не казвай никога" и съм убеден че ще разбереш за какво става на въпрос един ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PigManu написа:

Има една приказка "никога не казвай никога" и съм убеден че ще разбереш за какво става на въпрос един ден.

Може пък ти да дойдеш на моята. Няма да стане мързеливата, но като си го нагласиш както ти изнася ще е по-евтино и много по функционално. Нали все пак тук сме nerds в тоя форум? Все на хляба мекото ли? Все лесното дето е и по-скъпо и по-орязано ли? Така е и с конзолните игри и PC игрите. Наскоро съветвах един човечец че за парите дето дава за новата конзола + някви игри може да сглоби гейм машина и да бере банани. Ама там е разправия. Не е като да пуснеш диска и да тръгне. Е, ама ти бъркат в джоба а той е скъсан. Не сме на Джеф Безос племенници....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може пък ти да дойдеш на моята. Няма да стане мързеливата, но като си го нагласиш както ти изнася ще е по-евтино и много по функционално. Нали все пак тук сме nerds в тоя форум? Все на хляба мекото ли? Все лесното дето е и по-скъпо и по-орязано ли? Така е и с конзолните игри и PC игрите. Наскоро съветвах един човечец че за парите дето дава за новата конзола + някви игри може да сглоби гейм машина и да бере банани. Ама там е разправия. Не е като да пуснеш диска и да тръгне. Е, ама ти бъркат в джоба а той е скъсан. Не сме на Джеф Безос племенници....

Забравяш какво ти пиша бил съм на "твоята" и не смятам да се връщам.

И това си забравил че съм минал на конзола от комп.

Колекции от игри не правя, купувам играя и продавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравяш какво ти пиша бил съм на "твоята" и не смятам да се връщам.

И това си забравил че съм минал на конзола от комп.

Колекции от игри не правя, купувам играя и продавам.

Точно на моята не си бил. Сложил си бил 32-та за монитор. Иде реч за тия 50 инча на автора да си направиш така конфигурацията че да е смарт наистина. Да седиш на дивана на метри от телевизора и да сменяш от BTV на Youtube. 

Компа може да ти извади повече кадри и по-хубава картина. Пиратските заглавия са много по-лесно достъпни (при някои конзоли изобщо ги няма) 

Колекция не правиш - купуваш за 80 и продаваш за 20. С тая далавера ще си постоиш къща на три етажа май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колекция не правиш - купуваш за 80 и продаваш за 20. С тая далавера ще си постоиш къща на три етажа май

:D

Само щи кажа че съм 0.0 с игрите повече няма какво да ти кажа.

преди 3 минути, eminem_vr написа:

Точно на моята не си бил. Сложил си бил 32-та за монитор. Иде реч за тия 50 инча на втора да си направиш така конфигурацията че да е смарт наистина. Да седиш на дивана на метри от телевизора и да сменяш от BTV на Youtube. 

:D

Няма вчера има днес има утре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0.0 с игрите

Игри ли играете на телевизора :cantbelieve:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, upper@D написа:

Мчи как иначе:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, upper@D написа:

Аз обикновенно играя игри на валфа боровец или на полусварени спагети с кюфтенца. Ама ако няма ползвам и дисплей някакъв понякой път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предния ми "smart" tv беше Samsung за 500 лева. Слабо, слабо процесорче стигаше за това, за което ми трябваше. То човек да не попита за мнение, философите налитат като мухи на ла*но.
EDIT: Благодаря на тези, които изразиха мнение, с което да помогнат не да чешат езиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз не посмях да попитам и сама си реших и си взех твбокс андроид вместо смарт тв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, upper@D написа:

То и аз не посмях да попитам 

Малиии лъжата я нямаш за нищо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, PigManu написа:

Малиии лъжата я нямаш за нищо :D

Що лъжа? Посмях ли тема да пусна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, upper@D написа:

Що лъжа? Посмях ли тема да пусна?

Да беши :getout:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...