Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Отскоро започнах да използвам Илюстратор. Гледах разни видеа, как се прави лого, започнах курс, правих дизайн на визитки, но като цяло имам чувството, че нямам достатъчно върху какво да практикувам. Добре, че брат ми си отвори фирма и ме помоли да му направя визитки. Искам да започна да се занимавам професионално с това, но просто не знам върху какво да се уча един вид. Има ли някой, който се е сблъсквал с това? Как сте придобили опит в тази сфера?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв курс почна? Там сертификат не дават ли? Пробвай към някоя сериозна фирма да почнеш работа, щом имаш умения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Raze написа:

Какъв курс почна? Там сертификат не дават ли? Пробвай към някоя сериозна фирма да почнеш работа, щом имаш умения.

Курс може би е силно казано. Гледах онлайн уроци в Udemy. А за работа... мисля, че нямам достатъчно умения. Плюс това скоро ще раждам и съм в майчинство. Желанието ми е да е нещо от вкъщи, но за да мога, наистина ми трябват огромни умения, само дето не знам как да ги придобия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, soldierofpeace написа:

... за да мога, наистина ми трябват огромни умения, само дето не знам как да ги придобия.

С работа се придобиват.

Изборът на сфера за развитие не се прави на база заплати а на база лични умения. Във вашия случай е удачно да се насочите към нещо което можете и обичате да вършите. Нещо с което си играете в свободното време.

Така ще имате достатъчно опит за да пробвате да изкарвате пари от него.

Така формулирано питането, ме навежда на мисълта, че следвате нечий съвет без изобщо да имате интерес към материята. Ако е така, шансовете за успех са изключително малки. Да не говорим, че с новородено трудно ще можете да работите от вкъщи (както явно си мислите).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това някаква нова форма на предродилна психоза ли е, вманиачаването, че за да почне човек нещо му трябвали "огромни умения"? Трябват му желание, инат, ако научаването на работата със софтуерите за дизайн го затруднява. Трябват му и известни художествени таланти. Сори, ама ако на ръка рисуваш човешкото лице като закривен овал със запетаи вместо очи, питанки за уши...Пак няма да станеш особено добра в работата с графичен дизайн, дори да научиш наизуст всяка една отделна функционалност и каква поредица от функционалности да се използува за постигането на точно определен ефект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз научих Фотошоп и Илюстратор без да съм пипал компютър. После работих в дизайнерско студио и придобих ценен опит. Идеята е най-важна, защото просто технически умения без идея са безполезни. Затова гледайте в нета (вече има нет, не е истина колко е просто!) сайтове с футажи, сваляйте си тамплейти и то така ще ви дойде и музата.

Не се опитвайте да откривате топлата вода или да почвате винаги от нулата и без да поглеждате други 1000 идеи. Това е загуба на време.

ПП: Препоръчвам ви да научите и Фотошоп. Ще почувствате повече свобода, а и са с еднакъв интерфейс, нали една фирма ги прави.

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.