Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам следния казус. Съуправител съм в ООД. От скоро научих, че съдружникът ми е със запориран дял. Задължението му е голямо, а фирмата ни едвам "крета".
Моля ви, посъветвайте ме как да защитя интересите си.
Мога ли да му прехвърля и моя дял, за да се спася поне юридически от следващи главоболия. Какво предстои?
Регистрирах нова ф-рма - ЕООД, но още не работя през нея. Объкана съм.
Ако някой се занимава с такива дела и може да помогне, да даде контакт.
Благодаря предварително.
stanisheva
Нов потребител

•  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Катя Станишева написа:

Здравейте,
Имам следния казус. Съуправител съм в ООД. От скоро научих, че съдружникът ми е със запориран дял. Задължението му е голямо, а фирмата ни едвам "крета".
Моля ви, посъветвайте ме как да защитя интересите си.

Не виждам едното какво влияние има върху другото - тоест това, че на човека са му запорирали дружествения дял да не може да го продава, няма отношение върху работата на фирмата, финансите и и т.н.
Защо трябва да му прехвърлите вашия дял?
Ако фирмата не работи или "едва крета", това негова заслуга ли е, на двамата или е обективно обстоятелство, в унисон с обективната икономическа обстановка в страната?

Не обвинявайте човека за фирмените несгоди, ако не е негова вината.
Останалото е въпрос на договорка и разбирателство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Катя Станишева написа:

Задължението му е голямо

Това вероятно е негово лично задължение. В ООД магсимално отговаря до дружествения дял, а не неограничено като ЕТ.

И "съуправител" и "съдружник" са различни неща.. Някой има ли претенции към теб да се напъваш да регистрираш нова фирма и да харчиш излишно и за нея щом като "едвам крета"? 50/50 ли сте?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Задължението му е лично.Съдружници сме 50/50 И съуправители заедно и поотделно.

Искам да си спестя бъдещи главоболия, ревизии и тем подобни, а и да приключа напълно отношенията си с този човек.

Мога ли да му прехвърля и моя дял или да подам молба в търговския регистър за стартиране на ликвидация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай с подробностите. Кой е запорирал и за колко задължения. Примерно човекът е натрупал няколко хиляди лева за парно, ТЕЦ са го праснали на ЧСИ и оня е запорирал де що е намерил, дори и за десеторно повече от задължението. Човекът разговарял ли е с кредиторите относно погасяване и разсрочване на задължението? Нещо обжалвал ли е?

При всички случаи е за специализирана счетоводно-юридическа помощ, а не за форуми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължениета му са 1 към НАР и 2 към Уникредит. Има и др.кредити и запори. Необходимо е чудо , за да се спаси . А има задължения и към физически лица със записни заповеди. Освен това на човека не му пука и продължава да търси нови заеми и кредити. Очевидно така е свикнал да живее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.08.2018 г. в 8:30, Филипов написа:

При всички случаи е за специализирана счетоводно-юридическа помощ, а не за форуми.

А инак фирми отварят - майко мила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sound написа:

А инак фирми отварят - майко мила.

Което не пречи фирмата да е просперираща. Има си специалисти - казват се експерт-счетоводители...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е явно такива специалисти липсват в тази фирма - та както казах: майко мила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.