Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля за съдействие?

Как да се отърва от тази гад „кокоши трън” ?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отидеш на лекар,защото не дай си боже да се разпространят тогава ще видиш чудо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение е със змийско мляко - чупиш в колянце на стеблото и потича една оранжева течност - с нея мажеш - няколко пъти денвно - за ок 2 седмици не остава и помен.
Дъщеря ми ка малка - 1-2 клас ръцете йй целите бяха в тръни. Като го приолжихме  и от тога няма и следа. А се беше стгнало да не иска да ходи на училище заради подигравки от съученици. И не давще да се третират сазот - едно тръшкане беше...
Е, това вече е в историята..

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия бабини деветини не действат на всеки,мой познат от такива бабини илачи целите ходила са му в кокоши тръни,трудно ходи ввече не може да се оправи още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модерният начин за замразяване с течен азот. У нас все още може да се практикува и просто намазване, с памуче на клечка, натопено в течният азот на кокошият трън. След като бъде замразен кокошият трън, се изрязва с бръснарско ножче и се издърпват с пинсета доколкото е възможно "корените" му.  Разбира се, има и още по-модерни методи, примерно лазерно изгаряне .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Blue_Hulk написа:

Най лесно е с азот. До 2 седмици си ОК!

Точно с азот трябваше да я третират щерката... Големи ревове и чудесии бяха. Със змийското мляко - нито дискомфорт, нито болка.

преди 1 час, Akademika10 написа:

Тия бабини деветини не действат на всеки,мой познат от такива бабини илачи целите ходила са му в кокоши тръни,трудно ходи ввече не може да се оправи още.

Баба ти е с бабините деветини...
Това е нещо, което не съм го измислил аз и се е доказало като ефективно.

преди 1 час, Akademika10 написа:

мой познат от такива бабини

Само не ми казвай, че се е мазал със змийско мляко и са се размножили!
Кажи на твоя познат да се намаже няколко пъти - ще ти е много благодарен, бъди сигурен!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Баба ти е с бабините деветини...
Това е нещо, което не съм го измислил аз и се е доказало като ефективно. Кажи на твоя познат да се намаже няколко пъти - ще и е много благодарен, бъди сигурен!

по нагоре съм написал,че това не деиства на всеки,включително и на него.пробвал го е не става нищо,и никъде не съм казал че от това са се размножили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Най-доброто решение е със змийско мляко - чупиш в колянце на стеблото и потича една оранжева течност - с нея мажеш - няколко пъти денвно - за ок 2 седмици не остава и помен.
Дъщеря ми ка малка - 1-2 клас ръцете йй целите бяха в тръни. Като го приолжихме  и от тога няма и следа. А се беше стгнало да не иска да ходи на училище заради подигравки от съученици. И не давще да се третират сазот - едно тръшкане беше...
Е, това вече е в историята..

Разбира се че действат такива алтернативни методи.

Преди доста години ми беше излезнал трън на големия пръст на крака и ми казаха като отида на морето да ходя бос по пясъка и повече време да си кисна краката в морската вода и след няколко дни наистина ми падна тръна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента ми казаха да проблем с лепенки.
От аптеката ми дадоха тези https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/3330 .
Смятам до седмица ако няма ефект, да последвам вашите примери.
Лекари, азот, горене и т.н.4a98c527aff2c293c16c712e7188129b.jpg

Някъде бях чел и с чесън да се пробва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Борислав Стоянов написа:

Лазерно горене?
Е това не е ли голяма болка така като го гледам ?

Не ми се е налагало да ползувам, но предполагам, че  хората с лабави опинци, се обясняват с терапевта и им се прилага и местна упойка.

ПС! Имам предвид лазерното изгаряне не съм го ползувал, през замразяване съм минавал еднократно, като дете и не боли, усеща се в зависимост от количеството приложен азот и полето на действие, от леко до по-силно изтръпване, а после като се изрязва не боли, тъканта е мъртва.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.07.2018 г. в 18:36, Борислав Стоянов написа:

За момента ми казаха да проблем с лепенки.
От аптеката ми дадоха тези https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/3330 .
Смятам до седмица ако няма ефект, да последвам вашите примери.
Лекари, азот, горене и т.н.4a98c527aff2c293c16c712e7188129b.jpg

Някъде бях чел и с чесън да се пробва

Това нещо ме е спасявало няколко пъти. Изисква обаче упоритост и време. Кожата изгаря и се задебелява около мястото и след време се отлепя заедно с кокошия трън. Неприятно, но гледаш да остраниш жилото. С азот не се занимавай - повярвай ми!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.
Надявам се да няма гнусливи хора, а ако има такива нека ме извинят.
След въпросните лепенки, един слой падна и остана това.
Не знам как изглежда кокоши трън и дали наистика имам такова чудо. В нета гледах снимки и не ми прилича на това.
Това бялото по средата където се вижда е леко твърдо.
9210a109bdd964eb4ba5e606fcf05353.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Борислав Стоянов написа:

Здравейте отново.
Надявам се да няма гнусливи хора, а ако има такива нека ме извинят.
След въпросните лепенки, един слой падна и остана това.
Не знам как изглежда кокоши трън и дали наистика имам такова чудо. В нета гледах снимки и не ми прилича на това.
Това бялото по средата където се вижда е леко твърдо.
9210a109bdd964eb4ba5e606fcf05353.jpg

Е, тове е Кокоши трън! Само ,че продължавай с пластирите! Идеята е хубаво да се умъртви кожата и да изчоплиш с мъртвата кожа - това бялото по средата където се вижда, леко твърдото. Неприятно е  и ще остане хубава дупка на мястото, но след това с времето няма да остане и спомен. По -леко ще се случат нещата ако предприемеш процедурата след баня, т.е. когато кожата е омекнала.  Не насилвай нещата - ще падне!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.07.2018 г. в 18:36, Борислав Стоянов написа:

За момента ми казаха да проблем с лепенки...

Една колежка така си лекуваше един и каза, че се е оправил. След месец беше започнало пак да се появява, направи още един курс и вече половин година не се е оплаквала. Явно първия път не е успяла да извади добре жилото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, тове е Кокоши трън! Само ,че продължавай с пластирите! Идеята е хубаво да се умъртви кожата и да изчоплиш с мъртвата кожа - това бялото по средата където се вижда, леко твърдото. Неприятно е  и ще остане хубава дупка на мястото, но след това с времето няма да остане и спомен. По -леко ще се случат нещата ако предприемеш процедурата след баня, т.е. когато кожата е омекнала.  Не насилвай нещата - ще падне!
Добре, продължавам.
Аз се притесних че където падна един слой стана червено и имаше лека пареща болка, но щом трябва... продължавам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Борислав Стоянов написа:

Добре, продължавам. хххххххх

Сещаше се че това продължавам не може да е и безкрайно. т.е. следваш указанията от листовката или напътствията на аптекаря. След всяко сваляне на пластира, накисваш ходилото във вода и опитваш да изчоплиш нещото доколкото можеш. Неприятно е, усеща се парене, дискомфорт.  Ако нещо те притеснява по - сериозно, то търсиш съвет от лекар!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещаше се че това продължавам не може да е и безкрайно. т.е. следваш указанията от листовката или напътствията на аптекаря. След всяко сваляне на пластира, накисваш ходилото във вода и опитваш да изчоплиш нещото доколкото можеш. Неприятно е, усеща се парене, дискомфорт.  Ако нещо те притеснява по - сериозно, то търсиш съвет от лекар!

Разбира се че не може да продължава до безкрай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.07.2018 г. в 15:40, DarkEdge написа:

Най-доброто решение е със змийско мляко ...

Разрових се днес в нета и намерих тинктура, но понеже нямаме такава аптека тука, пуснах линк на нашите да ми вземат. Оказа се, че някакъв съсед имал на двора си растението и майка ми миналата седмица си е махнала брадавица с това за няколко дена мазане :eek:

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Борислав Стоянов написа:

Добре, продължавам.
Аз се притесних че където падна един слой стана червено и имаше лека пареща болка, но щом трябва... продължавам

Това череното е там където е здрава кожата. Ако искаш да се препазиш, просто можеш да отрежеш в обикновена лепинка дупчица колкото е кокошия трън, лепиш я така,че да съвпадне с тръна и върху нея лепиш другата лепинка. Така лекарството няма да гори и здравата кожа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо за това знаем ли?
И това ми препоръчаха.
Четвъртък или петък ще ходя на дерматолог, но все пак да попитам и за това89be8df52dd3981626aa4990f246cdb4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли развитие с лепенките?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А има ли развитие с лепенките?
Ами за сега си стой така бяло, като на снимката по горе, пака по малко кожа :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро си говорих с един колега, та той каза, че е пробвал дори с клещи да си ги вади, но след време пак се появяват. Обаче веднъж пробвал с поредния бабин илач и се оправил трайно. Намира се едно дюлево дърво, действащо, а не изсъхнало. Взима се от пръстта под дървото, навлажнява се и се слага на кокошия трън. Държи се докато изсъхне пръстта, но не питах през колко време се повтаря процедурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.