Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам дали тук е мястото, но мисля, че е редно най-накрая някой с права да редактира в wikipedia, да хване и да промени това:

Ethnic groups(2011) Bulgarians (84.8%), Turks (8.8%), Romani(4.9%), others and undefined (1.5%)

Не е нужно да си експерт, за да проумееш колко е грешно. Не мисля, че братовчедите се водят за Българи, освен ако това не е изчислявано по паспорти? Ха!

Реално тази картина трябва да е около 60 процента Българи. Нека не се самозалъгваме. В страната са останали около 2-3 милиона Българи, а това е пълна лъжа, че в момента има 7+ население в страната! Най-много шест и половина да са! Това е факт, който може да се окаже само като огледаш малките обезлюдени градове и села, или пък тези пълни с турци и роми. Северна България е чист пример, не знам натам как е.

Тъй че ако има начин да се промени, нека се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статистиката е вярна,тя е на база преброяване което се прави периодично.Брачедите също са Българи,по паспорт и по закон,те нямат тяхна писменост и различна държава от България, съответно не са друг етнос,разделенията се правят в страната ни с политическа цел за да има готов електорат при избори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, qnkov написа:

Не мисля, че братовчедите се водят за Българи, освен ако това не е изчислявано по паспорти?

Като искаш да си изведеш статистиката на циганите, пише се Romani in ...... еди коя си държава. Уикипедия има грижата да ти изведе данните, които те вълнуват. Не забравяй, че ти си част от ромското семейство. Утрешния ден може ти да си малцинството, а парламента да се управлява от мургавите. Затова няма какво да се делиш и да пресмяташ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, AAUUXX написа:

Брачедите също са Българи,по паспорт и по закон,те нямат тяхна писменост и различна държава от България

Прав си, за нас това е родината ни. 
За следващите писачи, дето ще се появят, ще кажа:
Сапун за аватар, няма да слагам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ромалетата въобще не са българи, след като имат собствен език на който лафят и псуват. Също така наскоро и в училищата ще го учат, също и писменост май ще им правят. Голяма част от тях не знаят дори български или го говорят по начин, който едва да им разбереш! Те самите не се имат за българи. И определено има различен етнически етнос, но - да. Явно по паспорт се прави преброяването. Един ден, когато всички станат мургави в тая държава, ще ги водят Българи, което е далеч от българския корен, който някои хора опитват да унищожат или не им пука. 

Надявам се разбирате колко е грешно написаното в wikipedia, и колко много не им пука на повечето хора, които са се отказали и приели фактите. 

Най ми е интересно, когато видя и българи, които ги защитават, не са много, но ги има. Явно тези хора не са страдали от анти-българските им набези, но един ден ще ги настигне и тях.

Като оставим настрана братята, какво да кажем за турците, които са близо 1 милион в страната?

Не нападам никой, просто трябва света и българите да осъзнаят, че етническия етнос в българия е доста шарен, и определено българския е под посочения. Не мисля, че паспорта важи в този му вариант, но явно е така. Може би догодина Българския етнос ще се вдигне, след като мигрантите вземат български паспорти. Смешно, а?

Припомням какво е етнос:

Етническа група, етнос или народност, е обособила се група от хора, членовете на която се идентифицират един с друг въз основа на действително или предполагаемо общо наследство – история, раса, родствени връзки, религия, език, култура, територия, националност или външен вид. 

Мисля, че малко от нашият цвят, визя, култура, език, религия, история ще видим в брачедите и турците. 

Опитът да запазиш българското - това не е расизъм, а борба в наши дни, която се губи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Ромалетата въобще не са българи, след като имат собствен език на който лафят и псуват. Също така наскоро и в училищата ще го учат, също и писменост май ще им правят. Голяма част от тях не знаят дори български или го говорят по начин, който едва да им разбереш! Те самите не се имат за българи. И определено има различен етнически етнос, но - да. Явно по паспорт се прави преброяването. Един ден, когато всички станат мургави в тая държава, ще ги водят Българи, което е далеч от българския корен, който някои хора опитват да унищожат или не им пука. 

Надявам се разбирате колко е грешно написаното в wikipedia, и колко много не им пука на повечето хора, които са се отказали и приели фактите. 

Най ми е интересно, когато видя и българи, които ги защитават, не са много, но ги има. Явно тези хора не са страдали от анти-българските им набези, но един ден ще ги настигне и тях.

Като оставим настрана братята, какво да кажем за турците, които са близо 1 милион в страната?

Не нападам никой, просто трябва света и българите да осъзнаят, че етническия етнос в българия е доста шарен, и определено българския е под посочения. Не мисля, че паспорта важи в този му вариант, но явно е така. Може би догодина Българския етнос ще се вдигне, след като мигрантите вземат български паспорти. Смешно, а?

Припомням какво е етнос:

Етническа група, етнос или народност, е обособила се група от хора, членовете на която се идентифицират един с друг въз основа на действително или предполагаемо общо наследство – история, раса, родствени връзки, религия, език, култура, територия, националност или външен вид. 

Мисля, че малко от нашият цвят, визя, култура, език, религия, история ще видим в брачедите и турците. 

Опитът да запазиш българското - това не е расизъм, а борба в наши дни, която се губи!

Излишно се натоварваш с нещо което е хипотеза,сътворена от някой болни мозъцеи.Българите няма да изчезнат,те не са изчезнали след 500г робство та сега ли.Не си наливай излишен патриотизъм,защото ще се изненадаш от резултата,ако си направиш днк тест с цел да разбереш корените си.Патриотизмът няма нищо общо с расизма,грешно е да се бъркат двете.Това че на една територия живеят различни етноси защо да е проблем?Няма държава в която да живее само един етнос,е вярно Хитлер се опита,ама греда.Брачедите нямат език,нямат писменост,говорят някакъв техен измислен език и толкова,разбираш че без писменост няма език,следователно няма как да се изучава в училище.И за престъпността,тя не е зависима от етнос,но на нас ни е по изгодно да гледаме циганина който е откраднал 100 килограма желязо,а депутата който краде завод за милиони не го виждаме или мутрата която продава дрога на детето ти,това не е ли кражба,кражба на живот и още много други примери има,не защитавам никого това са фактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което се случва последните 30 години, не го е имало и преди 500 години и по турско "съжителство". Никой не може да ти натресе някакви лъжливи мисли в главата. Всичко се вижда ако обиколиш страната. Определено нещата вървят по дяволите. Но аз не се натоварвам, просто исках едно разяснение да се направи за хората в wikipedia.

Искам истинска статистика за етноса в България, това е. Мисля, че е ясно какво означава етнос. Ромите са милиони, факт е! Умишлено се крият тези неща и се лъже в преброяването. Да се напише кратко и ясно. Но това си е мое желание просто. 

Никой не го натоварвам с моите "луди" идеи. Аз съм поредния луд просто. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2018 г. в 11:40, qnkov написа:

.....

Според тази статистика излиза, че циганите са има- няма 300К човека, но инак сигурно ти си луд - то и аз така, дето ми е пределно ясно, че статистиката е пълна лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.