Премини към съдържанието
problem33

Автоматично изтегляне на снимки във Вайбър

Препоръчан отговор

Когато някой ми изпрати снимка във Вайбър , тя автоматично се тегли в галерията на телефона ми, дори без да я отворя.... Има функция да се спре това, Но въпроса ми е... Има ли вероятност да се изтегли заразено съдържание по този начин... По подразбиране вайбър ги тегли автоматично... То, ако става така, хиляди хора щяха да си заразяват телефоните... Има някакви филтри, от приложението, които проверяват файла или? Да спра автоматичното изтегляне... Защото имам много хора и постоянно ми се пращат клипове и снимки и дали има риск от заразяване на тела? Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С файл който изтеглиш, без да го отвориш/стартираш, няма как да се заразиш. А за да се заразиш, трябва да е някакъв изпълним файл. Под андроид това няма как да стане, освен ако не е нещо, което инсталираш. Заразена картинка няма как да ти пратят, освен ако не е преименувано приложение, но за да се стартира, трябва да се преименува разширението му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

С файл който изтеглиш, без да го отвориш/стартираш, няма как да се заразиш. А за да се заразиш, трябва да е някакъв изпълним файл. Под андроид това няма как да стане, освен ако не е нещо, което инсталираш. Заразена картинка няма как да ти пратят, освен ако не е преименувано приложение, но за да се стартира, трябва да се преименува разширението му.

Значи, снимките от галерията, ако ги отварям няма да имам проблем, така ли ? или те, ако са в галерия няма проблем, но ако ги отворя тогава мога да се заразя, ама , щом казвате, че в снимка не може ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под андроид специално и ако файла наистина е снимка няма проблеми. Ако е приложение, което е зловредно или каквото и да е, ще ти излезе съветника за инсталиране и ще те пита дали искаш да го инсталираш. Но ако файла е с разширение на картинка и ти го визуализира като картинка, няма как да се заразиш, дори и под windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Под андроид специално и ако файла наистина е снимка няма проблеми. Ако е приложение, което е зловредно или каквото и да е, ще ти излезе съветника за инсталиране и ще те пита дали искаш да го инсталираш. Но ако файла е с разширение на картинка и ти го визуализира като картинка, няма как да се заразиш, дори и под windows.

Защото бях чул, че в снимка може да се сложи кейлогер и само да я видиш ти влизат в тел или комп. Значи, отвори ли се снимката, няма ядове. Има ли някаква лъжа ще ми поиска дали да го инстал и тогава го затварям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка няма как да инсталираш. Могат да си слагат каквото искат в снимката, но не се ли промени разширението, файда няма, а и няма да я отвори като снимка - ще даде грешка ако е нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Снимка няма как да инсталираш. Могат да си слагат каквото искат в снимката, но не се ли промени разширението, файда няма, а и няма да я отвори като снимка - ще даде грешка ако е нещо друго.

Ами , ако променят разширението на снимката и пак е снимка и се отвори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариант. Ако се промени разширението, файла ще се отваря по друг начин и ако не е с нужното разширение за снимката ще даде грешка при опит за отваряне като снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.