Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Попаднах на предложение за инфрачервени панели за отопление. Идеята е, че са с ниска консумация на енергия и уж са енергоефективни и безвредни и т.н.

Някой има ли опит с тях и какво е мнението Ви? Дали си заслужава инвестицията или е поредния hoax?

Прилагам примерен продукт: Infrared Panel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое му е евтиното?За да отопляваш една по-голяма стая ще ти трябват минимум 4 броя такива панели по 430лв. =1720лв. за една стая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, става въпрос за стая 12 кв.м., където един панел с капацитет да я поддържа топла струва ~500 лв. и е консумация 600 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересна темата.  Ще я следя.

То и свястен климатик,  колко излиза. И вънщни, вътрешни тела, прахоляк. ..

Ако е икономично и като консумация, ще се изплати 

бързо инвестицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, TheSnake" написа:

И на мен ми е интересна темата.  Ще я следя.

То и свястен климатик,  колко излиза. И вънщни, вътрешни тела, прахоляк. ..

Ако е икономично и като консумация, ще се изплати 

бързо инвестицията.

Това е изкушаващото, че за средно малка стая би трябвало да консумира по 600 вата, което е нищо за отопление...

Дано да се намери някой, който го е ползвал като решение :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

баси
обикновена веялка, де дува с две илядо ватъ, с електронну управление, гори по-малко...ъ-ъ-ъ...тъй де, средно на час

преди 5 минути, M.Николов написа:

Ми не е.

така е Николов, ама всеки гледа да папка и си пробутва стоката

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка една печка е инфрачервен излъчвател. Това да наречеш обикновената електрическа печка за отопление инфрачервен панел и да я продаваш на 20 пъти по-висока цена от нормалната, е изкуство.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

да наречеш обикновената електрическа печка за отопление инфрачервен панел

А това така ли е ?

Обикновена печка ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, TheSnake" написа:

всяко тяло с температура над абсолютната нула излъчва инфрачервени вълни
така че, може и хладилник да е
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, TheSnake" написа:

А това така ли е ?

Общо взето - да. И двете имат реотан, вътре проводник с по-високо съпротивление от използуваните за доставката на електричеството, който се нагрява от преминаващият през него поток електрони. Има регулатор на големината на потока, който променя и отделяната топлина. Топлината е във вид на нискоенергийни фотони - тъй наречената инфрачервена светлина, носителят на "топлината", се състои от такива фотони. Вече как се изнася топлината от реотана, за да се разсее в  околната среда. Има няколко различни метода. Без да ги описвам в твърде големи подробности, ще спомена че производствената цена на обикновена печка духалка с електронно управление, не се различава съществено от тази на инфрачервеният панел при модели със сходно тегло,  най-много да е 2Х, заради топлинните тръби и радиаторният панел, ако се използуват достатъчно количество цветен метал, алуминий и/или мед. Вярно панелите изглеждат добре на външен вид и ако целта е да има нещо което да запълни стаята от дизайнерска гледна точка, на места където не сте се разбрали с половинката какво да сложите - тогава има смисъл. Ефективността ако се мери между духалката и панела от енергийна гледна точка - няма смисъл +-+- 2-3-4%

Редактирано от sliderum
правопис (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, дръндю написа:

всяко тяло с температура над абсолютната нула излъчва инфрачервени вълни
така че, може и хладилник да е

Стига пък ми се присмива пък ти, бре :nono:

Нали човек се учи като пита и си обяснява някои работи...не да се хвърля като циганин в слама и после да се хваля,  колко съм велика и имотна ...и пак ще се смеете ...пфу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.не да се хвърля като циганин в слама

въх, не знайх, че съ фърлям в сламата
:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

въх, не знайх, че съ фърлям в сламата
:no-no:

То туй не беше за тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sliderum написа:

най-много да е 2Х, заради топлинните тръби и радиаторният панел, ако се използуват достатъчно количество цветен метал, алуминий и/или мед.

Няма и метал в тях, ако изключим метала за реотаните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 54 минути, sliderum написа:

Всяка една печка е инфрачервен излъчвател. Това да наречеш обикновената електрическа печка за отопление инфрачервен панел и да я продаваш на 20 пъти по-висока цена от нормалната, е изкуство.

Също като да се продват хладилници Мраз на Северния полюс...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То туй не беше за тебе.

добре, приемам, че е просто израз
удобството на инфрачервеното отопление е подобно на слънчевата топлина преминаваща през прозореца
и пак така, подобно на слънчевата топлина, инфрачервеното отопление "бяга" през прозореца
единия вариант е слагане на метални щори или монтирането на панела да е на стената дето е прозореца, за да излъчва навътре към помещението
ама все още не съм виждал уред в бита, който да излъчва чиста лъчиста енергия, всичкото е "лажем та мажем"

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Също като да се продват хладилници Мраз на Северния полюс...

подходящо сравнение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не...щеше да е подходящо сравнението с хладилника ако живеехме на място, където няма зима и студ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, TheSnake" написа:

Е не...щеше да е подходящо сравнението с хладилника ако живеехме на място, където няма зима и студ.

ееее, ама що така не можа да схванеш?
пробвала ли си да продадеш на ескимос хладилник?м?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

ееее, ама що така не можа да схванеш?
пробвала ли си да продадеш на ескимос хладилник?м?

Ми не. Ама каква е идеята?

Ади да не спамим повече.

'''''''

Явно никой няма такова чудо вкъщи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно никой няма такова чудо вкъщи. 

ами имах, ама го изхвърлих, щото ми напичаше главата, а въздуха в стаята студен и ми мръзнеха краката
много неприятна ситуацийкъ
па помна, че едно време продаваха такива лъчисти ламби, по 250 вата
пече отгоре на главата, па краката студени, ама беха подходящи за гледане на прасенца
тъй де, реших, че може би и има някаква малка вероятност да не съм прасе, та съ отървах де
ся съм на климатици, а в кухнята съм с електронно управляема духалка
зимата съ намърдаме с мецътъ в кухнята и плащам 20 лева допълнително за ток на месец

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ние сме с климатици но мислех да сложим на село нещо, дето да се ползва само при нужда . Иначе имаме конвенторна печка и като питах брат ми преди малко рече, че консумирала по-малко от това чудо ...и да не се занимавам с глупости :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, M.Николов написа:

Няма шанс, ще трябват поне два от 600вата.

по скоро два от по 450 В

аз имам подобно и съм доволен, но го ползвам в комбинация с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от b3s7ch0
      Здравейте,
      тъй като все по-скоро ми се струва, че ще ми се налага да се оглеждам в тая посока, реших да пусна една тема, за да получа гледни точки. Трябва ми отоплителен уред за стая:
      * 16-18 квадратни метра
      * 4 етаж
      * разполага с изолация(саниран)
      * разполага с PVC дограма(или алуминиева, ако има някаква разлика, не ги разбирам особено)
      * настилката на пода е паркет
      * няма тераса
      * няма ТЕЦ
      Тъй като става въпрос за квартира, вариантът климатик не стои на дневен ред, защото собствениците не са съгласни да се дупчат стените за окачване на външното тяло. Както се подразбира, не ми се дават особено много пари, нещо от сорта на 100-150, 200 лева максимум. Единственото изискване, което имам е уредът да е с термостат, за да може да се саморегулира и да не ми се налага постоянно да го включвам и изключвам.
      Ще бъда страшно благодарен на тези от вас, които директно пейстнат линкове към предложенията си
    • от 1234567890000
      Здравейте!
      Имам платен в сайт в Wordpress и проблемът е следният - посетител на сайта ми докладва, че от време на време му се показва админ лентата и възможност за редакция на постовете. Със сигурност не е възможно да е влязъл, защото през браузъра му никога не е влизано в сайта. Странното е, че досега му се е случило два пъти, като след 2-3 рефрешвания го е изкарвало и го е връщало към нормалния (посетителски) преглед на сайта.
      Имате ли някакви предположения на какво може да се дължи проблемът - плъгини, некачествени настройки...?

• от prashinkov
      Здравейте! Искам да купя климатик, с който да се отоплява през зимата стая 20 кв. м. x 2,5 м = 50 кубически метра. Стаята се намира на втори етаж, няма изолация, дограмата е дървена,  едната стена е външна, а всички други са вътрешни, но няма отопляеми помещения в съседство. Бюджет в рамките на 1500 лв.  Въпросът ми е каква мощност на отопление трябва да има климатик, който би свършил работа? Подходящ ли ще е примерно този Panasonic: http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/234-panasonic-re12qke.html ?  Работи при минус 15, но мощността при отопление е 4 KW. Това достатъчно ли е или по-добре да търся нещо друго и какво?
    • от FuriousBanana
      Здравейте! Конфигурацията ми е с кутия CM N300, много хубава кутия, много ми харесва но се чудя как да махна предния панел без да изгубя нервите си, няколко кози крака и гаранцията на кутията. Кейсът е доста препоръчван, надявам се да има някой, който да ми помогне. Благодаря!
    • от elichkaaaa
      Здравейте! Искам да попитам възможно ли е да се направи панел на телефон с водно фолио? Не съм сигурна, че се нарича водно фолио, знам само че по принцип се използва за джанти и се използва вода също така и - откъде се купува? Дано ме разберете, че и аз не знам с какво се захващам.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.